Sony WH-1000XM2

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 24. 3. 2018 01:35

Plánuji výhledově nákup lepších sluchátek pro domácí poslech a zároveň řeším telefon pro manželku. Právě přišla vhod tato akce v odkazu https://avmania.e15.cz/vyborna-sluchatka-sony-wh-1000xm2-zdarma-k-xperii-xz2-a-xz2-compact

Chtěl bych řešit jen sluchátka. Plánoval jsem klasické drátové k mé extrní zvukovce Creative X7 v ceně kolem 5 000. Můžou být tyto BT Sonky v ceně 10 000 zvukově rovnocené, nebo snad dokonce lepší jak klasická sluchátka kolem 5 000? Poslouchal bych přez kabel, bezdrát zatím nepoužívám a nepředpokládám to.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 24. 3. 2018 14:57

Tezko ríct,vnímání zvuku je individuální zálezitost.Mám první verzi tech BT Sonny a podle mne jsou dobrý,chybu by jsi s nimi udelat nemel.Kdyz budes poslouchat s kabelem,pust si NC,zvuk je výrazne lepsí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 24. 3. 2018 15:05

Luckyghost
Koukal jsem na ceny těch dvou mobilů. Nejlevnější jsou v Sony Centru - XZ2 stojí 18 tisíc a XZ2 Compact 14 tisíc. Ani v jednom případě tam ale nejsou skladem. V ostatních obchodech začínají ceny na 20 tisících, resp. 15.5 tis. u verze Compact.
Osobně bych manželce koupil Huawei P9, super telefon za nyní skvělou cenu 6.990 kč a za zbylé peníze, což je tedy minimálně 7 tisíc (ale spíš víc), bych koupil klasická drátová sluchátka - v této cenové hladině už jsou fakt pěkné kousky.

např.
https://www.audigo.cz/Tema/Recenze-a-te ... -10-000-Kc


Nedokážu samozřejmě posoudit jak budou ty Sony WH-1000XM2 hrát, ale myslím si že hůř než dráty od sedmi tisíc nahoru.
I když co jsem koukal na recenze, tak tyhle Sony dopadají velmi dobře

https://www.whathifi.com/sony/wh-1000xm2/review

https://avmania.e15.cz/sony-wh-1000xm2- ... lepsi-test
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 24. 3. 2018 21:47

Huawei má a je spokojená, ale P7. Velký tahák té Sonky je pro mě voděodolnost pro natáčení syna a dalšího potomka v bazénu aj. Těch 15 500 je akceptovatelných s ohledem na ty sluchátka k tomu. Skladem ještě nejsou nikde tuším, že to mají být předobjednávky, protože telefony ještě nedorazily.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 3. 2018 21:56

Jsme sice trochu OT, ale na voděodolnost nových Xperií bych nespoléhal..

https://www.smartmania.cz/sony-nove-xpe ... jte-vodou/

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/sony ... e-rady-xz1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 24. 3. 2018 22:46

Pre teba Sony wh-1000xm2 su uplne zbytocne,kedze nevyuzijes ich potencional(bezdratovost).Zvukovo ich neviem porovnat ale pocul som ich predchodcu a zvukovo ok ale za tu cenu zozenies zvukovo lepsie ale pre teba budu ok.
A Sony xz2c urcite lepsia volba ako uz stary huavei P9.A co sa tyka vodeodolnosti,tak toho sa nemusis bat.Aj keby to nahodou nezvladol MT,tak ho kludne mozes reklamovat a my ti ho opravime,popropade keby si sa moc bal mi posles imei a ja sa ti osobne o neho postaram.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod Trifidek 26. 3. 2018 20:02

ta akce na Xperii XZ2 se mi taky líbila, už jsem do ní chtěl jít ale odradil mně chybějící jack u mobilu... :hm
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 3. 4. 2018 12:18

Tato sluchatka mam od zari a musim rict ze velka spokojenost. V praci posloucham obcas pres kabel, jinak doma a na cestach pres BT (doma mam ale jeste k PC HE-400i). Do letadla jsou uplne super, naprosto to zmenilo komfort cestovani (zvlast kdyz sednete do ATR-42/72, ci jineho turbovrtulaku). Se zvukem a ANC naprosta spokojenost, ale pro domaci poslech se za 10k nechaji koupit urcite zvukove lepsi sluchatka. Jinak co se tyce komfortu, me osobne sedi na usich dobre, ale obcas se usi poti. Dale mi prijde, ze je celkem velky most a nejde nijak uz zmensit, a sluchatka uplne tak dobre nedrzi a to mi prijde ze mam velkou hlavu. Jinak zatim zadne praskani plastu nebo podobne defekty jako bylo u predchozi generace (mozna mam jen stesti). Vydrz nadstandartni, klidne cca 30 hodin. Se Sony telefonama funguje nativne LDAC, zatim nejlepsi bezdratovy prenos hudby (ale Android 8 by to mel umet take). Tato nabidka je fajn, a urcite bych nazatracoval pouzivani bezdratoveho modu, je to prijemne navykove :).
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod petrajss 11. 4. 2018 09:35

Zdravim,

poridil jsem si tato sluchatka a chtel bych se zeptat na zkusenosti ostatnich uzivatelu. Zatim jsem si se sluchatkama hral jen kratce, ale moje prvotni dojmy dost znacne kazi muj subjektivni dojem, ze pri bezdratovem propojeni sluchatka na maximalni hlasitost hraji na muj vkus stale pomerne potichu. Jsem zvykly poslouchat hudbu docela nahlas a toto me naprosto neuspokojuje.
Ma nekdo podobnou zkusenost, nebo jsem jen nahluchlej? Podotykam, ze pri propojeni kabelem je hlasitost podstatne vyssi.

Zkousel jsem zatim pouze pri propojeni s Galaxy S7 a s pocitacem pres BT.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 4. 2018 10:12

Mam minulorocnu verziu tychto sluchatok a ci uz dratovo alebo bezdratovo hraju z mobilu (tiez S7) aj s NB velmi hlasno. Pocitam, ze ich mam nastavene na cca 60-70%, ked chcem hudbu vypiect, inak o cosi menej. Mozem to este doma skusit, mam ich doma zabalene v krabici.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 11. 4. 2018 10:33

Je mozne, ze se musi teprve rozehrat, jak to u sluchatek byva? Ale nezda se mi, ze by to mel byt az takovy rozdil, i kdyby to bylo tim.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 4. 2018 11:30

Urcite to s rozohratim nesuvisi, tam sa daju ocakavat len rozdiely v kvalite reprodukcie (pre niekoho nepostrehnutelne), ale v hlasitosti sotva. Chod do predajne, kde ich maju a skus priamo porovnat medzi vystavenym a tvojim kusom.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod japkoslav 19. 4. 2018 11:39

Taktéž nějakou dobu 1000XM2 vyžívám, ale problémy s nedostatečnou hlasitostí nemám.
Napadá mě jen - máte zesílený telefon i sluchátka? Tzv. obojí na max.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 5. 10. 2018 07:40

Tak a je to tady, objevil jsem praskle plasty v oblasti kloubu. Resil nekdo podobny problem v ramci reklamace nebo je to nereklamovatelne? Na redditu nekdo postoval, ze mu Sony odmitlo reklamaci a nabidli mu slevu na nove (v USA). Sluchatka mam rok. Klouby drzi, otazka je, jestli se casem ty plasty neulomi uplne
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 10. 2018 08:27

A to vsade pisali, ze Sony odstranil problem s praskanim. Ja som nemal prasknute ani na starsej verzii ani na XM2 nemam. Asi dost zalezi, ako s tym clovek zaobchadza... alebo proste smola na zly kus. Aj tak je hanba, ze si Sony nieco taketo nevychytalo.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků