Sluchátka k PC a TV

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ziziczech 21. 3. 2018 14:24

Ahoj, již zhruba měsíc přemýšlím nad koupí sluchátek. Předem se omlouvám, pokud si budu plést dojmy s pojmy. Sloužit by měla zhruba v tomto poměru 70% filmy/ 20% hudba/ 10% hry. Cenovou hladinu jsem jsem si stanovil do 2000-5000 Kč. Sluchátka by měla být připojená k PC, ale koncem roku uvažuji o koupi o chytré televize, na které bych se sluchátky sledoval převážně filmy v Blu-ray kvalitě. Ze začátku jsem hodně lačnil po prostorovém zvuku. Nakonec jsem se ale rozhodl pro stereofonní, které bych využil s aplikací Dolby Atmos z MS Store nebo Windows Sonic. Zvukovou kartu mám integrovanou Realtek ALC892, která by měla zvládat osmikanálový zvukový vstup. Říká se, že drát je drát, proto bych volil raději drátové, protože s nimi nebudu moc chodit po bytě. Pokud by ale nebylo zbytí, vezmu drát. Pokud se nepletu, ideální by byla otevřená nebo polootevřená sluchátka, se kterými nebudu rušit sousedy přes zeď :-]
Problém je následující: Jako nováček se nemohu rozhodnout, jaká sluchátka vybrat tak, abych je mohl použít jak na PC tak později na chytré televizi. Musel bych k televizi kupovat ještě navíc zesilovač sluchátek? Nebo jak to vymyslet, aby fungovali stejně jako na PC s aplikací Dolby Atmos/Windows Sonic.
Nevím zda do 2000 Kč něco podobného seženu, proto jsem stanovil hranici až na 5000Kč +/-.

Hodně se mí líbí značky Sennheiser (například RS 175, která jsou sice bezdrátová a netušim, zda bych za současných podmínek využil jejich potenciál), dále AKG, Sony, Audio-technica...

Předem děkuji za rady a odpovědi.
ziziczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buben13 21. 3. 2018 14:49

Zdravím, počítej s tím, že u drátových sluchátek nebudeš mít dostatečně dlouhý kabel hlavně k té tv. Určitě u ní nechceš sedět na blízko, takže budeš muset řešit nějakou prodlužovačku. Možná v tomto případě by bylo lepší vzít ty bezdrátové, ale to nechám na tobě. Chceš aby sluchátka měly i mikrofon k tomu PC?
buben13
Junior

Odeslat příspěvekod ziziczech 21. 3. 2018 15:36

To je pravda, s tim kabelem. Muze byt tedy i bezdrát. Bez mikrofonu, ten bych nevyužil.
ziziczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 21. 3. 2018 15:50

Na druhou stranu ale není prodluzka neresitelný problém.Ale já mám u TV bezdrát,je to pohodlnejsí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziziczech 21. 3. 2018 17:36

Prave jsem cetl, zde na webu, ze drát je drát (jako ve vetsine srovnani drát vs bezdrat) a taky by tim odpadlo vecne nabíjení. Ale tak bude záležet na konkrétním modelu.
ziziczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 3. 2018 20:29

Lepsi BT sluchatka se daji pripojit i kabelem.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ziziczech 22. 3. 2018 05:11

Tak jsem se porozhlížel po nějakých modelech a narazil jsem na:
Sennheiser HD 579
Audio-Technica AD500x

Když už bezdrátová tak bez baterek, ale s nabíječkou.

Na BT sluchátka jsem narazil vesměs jen na uzavřená (nebo jsem špatně hledal). Například:
Audio-Technica ATH-SR5BT
Sennheiser HD 4.50 BTNC
Sennheiser HD 4.40 BT WIRELESS
Sennheiser RS 165

Co myslíte? Která vzít?
ziziczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 3. 2018 06:34

RS 165 nie su BT sluchadla.

Nepises co za TV mas. Mas v TV BT s podporou sluchadiel a mas BT aj v PC? Lebo inak ti budu BT sluchadla uplne nanic. Sice sa niekedy daju pripojit aj kablom (noektore TV nemaju analogovy vystup), ale aky to ma potom zmysel?

Pre tvoje pouzitie vidim ako ideal radiove sluchadla ako su tie RS od Sennheiseru. Napr. RS 175 maju 2 vstupy, takze tam mozes pripojit TV aj PC naraz. A sluchadla sa nabijaju odlozenim na stojan.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziziczech 22. 3. 2018 06:53

Omlouvam se, asi jsem se přehmatl. Je takovych druhu, az se v tom normalni clovek chvílemi az ztrácí.
TV budu kupovat az koncem letosniho roku. S největší pravdepodobnosti pujde o značku Panasonic. Bluetooth na PC nemam, ale to se da vyresit koupi usb vysílače za par stovek.
ziziczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buben13 22. 3. 2018 13:13

A proč vůbec nechceš uzavřená sluchátka? Jako někde jsem četl, že víc ničí sluch, ale nevím co je na tom pravdy.
buben13
Junior

Odeslat příspěvekod ziziczech 22. 3. 2018 13:35

Četl jsem článek, zde na webu na téma Uzavřena vs otevřená sluchátka. V negativech u uzavřených bylo například riziko kelímkového efektu, nulové větrání nebo že zvuk jde opačným směrem bez u otevřených, kde zvuk má směřovat do ucha. Na druhou stranu, když koupím na internetu, mohu do 14 dnů vrátit a vyměnit za otevřené.

Zatím se mi nejvíce zamlouvají Sennheiser RS 175, i když jsou uzavřené.
ziziczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 3. 2018 14:00

ziziczech píše:Četl jsem článek, zde na webu na téma Uzavřena vs otevřená sluchátka...
... prosím, daj odkaz na ten článok, že ktorý génius to písal ... ja milujem tieto nezmysly ... ale najhoršie na tom je, že tomu veria a šíria to ďalej aj niektorí "uznávaní recenzenti" :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziziczech 22. 3. 2018 15:21

Zde je odkaz (odstavec: Je otevřeno nebo uzavřeno?) -> https://avmania.e15.cz/svet-sluchatek-k ... ce-a-druhy
ziziczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 3. 2018 00:24

Zase asi někdo neumí interpretovat psaný text. Je mnohem těžší udělat dobře hrající uzavřená sluchátka právě proto, že měnič při svém kmitání samozřejmě vyzařuje zvuk oběma směry. U otevřených má z druhé strany mřížku, takže mu nic nebrání uniknout volně do prostoru. V případě uzavřených je nutné mušle řádně zatlumit, aby se odražený zvuk nevracel zpátky s fázovým posunem a neovlivňoval nechtěným způsobem výsledný zvuk. Tím se myslí ten kelímkový efekt, na který jsou samozřejmě náchylná levnější uzavřená sluchátka, protože udělat dobře uzavřenou mušli zkrátka stojí peníze. Je taky jasné, že kombinace uzavřené mušle a kožených/koženkových náušníků povede k pocení uší, protože větrání je v tomto případě zkrátka omezeno, na rozdíl od otevřené konstrukce, kde je právě ta mřížka a častěji náušníky z prodyšného materiálu (např. velur). Tohle je v tom článku napsáno. Sluch poškozuje dlouhodobé vystavování vysokému akustickému tlaku a je úplně jedno, jestli jsou jeho zdrojem uzavřená sluchátka, otevřená sluchátka, IEM, reprosoustavy nebo cokoliv dalšího.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 3. 2018 08:33

The Wolverine píše:Zase asi někdo neumí interpretovat psaný text...
... a preto niekto, kto logickej a fyzikálnej podstate uvedeného síce moc nerozumie, ale úplne stačí, že vie čítať a písať, musí znovu a znovu ako papagáj opakovať prečítané ... asi preto aby aj tí, čo nevedia čítať a písať, "boli osvietení poznaním" :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků