Levné špunty do cca $20 - dojmy, doporučení, hodnocení

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod amarok 13. 3. 2018 09:35

Zakládám toto téma, kde by se psalo o levných IEM a Custom IEM. Je hodně takových, které jsou dobré, ale ne tolik dobré, aby se pro ně zakládalo téma vlastní. A nebo jsou špatné a chcete tuto zkušenost poslat dál.

Levná sluchátka mohou vynikat pouze některým z jejich aspektů - jen vyváženým zvukem, pohodlím, basy či designem - a je spousta lidí, kteří by chtěli např. "levné basové špunty". Nebo by si rádi zaběhali s hudbou a shání "levné špunty pro sport". .... Ale nemají odkud čerpat informace. Přesto, že existují weby s recenzemi, jako jsou audiobudget.com, nebo thephonograph.net, ne vždy zohledňují všechny potřeby.

Proto, pokud máte/měli jste levné špunty a rádi byste je někomu doporučili, nebo o nich napsali, tady je prostor.
Stejně tak, pokud se na ně chcete zeptat, ale stydíte se kvůli tomu založit vlastní téma. ;-)

-- 13. 3. 2018 09:40 --

Remax RM-S1 Pro - cca $9

Jsou to špunty za ucho, které jsme si koupil po přečtení recenze na thephonograph.net. Ta pro ně vyznívá velmi dobře, ale hodnocení je vyšší i pro jejich cenu a ta je extra nízká. Jaké tedy jsou?

Za tu cenu jsou výborné!

Pohodlím dokonce skvělé. Jsou malé, lehké, zaoblené. Jejich tvar je naprostým základem custom IEM a to je, zdá se dobře, v uchu je ani necítím. Kabel za ucho je příjemný i správně vytvarovaný. Přívodní kabel je na čínské poměry luxusní. Pogumovaný, příjemný na dotek a příliš se nezamotává. Sluchátka nemají označení L R. Pod levým sluchátkem jsou pouze dvě vystouplé tečky, které zaregistruju jen po přejetí nechtem. Překvapením je zabudované zdrhovadlo, kterým si můžu oba přívodní kabely stáhnout až pod krk.
Třítlačítkový ovladač je lehký a také pogumovaný. Koncovka jack je ve tvaru L.

Zvukem už jsou za svou cenu jen velmi dobrá. Kdybych je měl porovnat se sluchátky za trojnásobek, tak ztrácejí. Sluchátkům za dvojnásobek ale šlapou na paty.
Dále při hodnocení zvuku už cenu nebudu brát v úvahu.

Jejich největší devízou je vyrovnanost, spíše ale charakter zvuku do L. Nikde nic nevyčnívá, ani příliš neschází (to dále) Při poslechu čehokoliv mě nic neobtěžuje, zkrátka pohodička.
Ve zvuku je znát technická nedokonalost. Tomu by nasvědčovala trochu horší dynamika, méně přirozenosti a hlavně šum na pozadí, který slyším ze všech svých zdrojů. Ale nevadí mně.

Bas je výborný a zvýrazněný. Na jednom konci jde hodně do hloubek, sub-bas pěkně vybruje v hlavě. Na druhém konci nezasahuje do středů. Chtělo by to jen trochu objemu někde uprostřed. Má příjemné zabarvení. Bas je na RM-S1 jednoznačně to nejlepší.
Středy jsou už jen velmi dobré. Schází jim objem. Nedostatek v nižších a středních středech způsobuje studenější projev. Toto je poznat ale především u vokální hudby. U většiny další a hlavně u EDM to nevadí. Jinak jsou dobře srozumitelné. Detailů by to chtělo více.
Výšky jsou velmi dobré, neagresivní, dá se říci v rovnováze se středy. Velmi příjemné na poslech. Nižší výšky jsou malinko zvýrazněné, což způsobuje občas jistou ostrost projevu a vlastně osobitý charakter zvuku. Vysokým výškám bohužel zase schází mikrodetail a vzdušnost. Zbytek je ale detailní a přesný.

Soundstage je úzká, ale lokalizace nástrojů dobrá - to je pro mě vždy překvapení.

Remax RM-S1 Pro jsem porovnával s Einsear T2 a až na basy lépe hrají T2. Remax lépe izolují od okolí, T2 mně přijdou jako otevřená sluchátka.

Remaxy jsem si koupil na běhání a pokud při tom poslouchám EDM, jsem nadmíru spokojený.
Přílohy
sku_451064_1.jpg
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 3. 2018 09:58

Jako alternativu na sport bych klidně doporučil KZ ZS3. Nedosahují kvalit ZS5/6, ale do ucha padnou jako ulity a drží! Navíc odpojitelný kabel, nadprůměrný zvuk vzhledem k ceně cca 10$, možnost BT kabelu. Zvuk basovejsi, ale ne zas moc.
https://www.audiophileon.com/news/kz-zs ... hones-2016
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 13. 3. 2018 14:33

Na sport bych nic jiného kromě bluetooth sluchátek nebral. Neumím si to s drátem ani představit.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 13. 3. 2018 16:51

Běhám traily, chodím po horách a jezdím na kole s drátovými sluchátky a bez problémů.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 14. 3. 2018 01:41

Kdo je trochu odvaznejsi a neboji se uprav in-earu(s potencionalem je jednim pohybem odrovnat), tak velice doporucuji Blitzwolf BW-ES1 nebo UiiSii Hi-820. Levne in-eary s grafenovym menicem, nic moc ladenim, ale opravdu velkym potencialem.

Blitzwolf https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-E ... rehouse=CN

UiiSii https://www.gearbest.com/earbud-headpho ... 08149.html

Projdete si tohle tema na SBAF, kde jsou dve varianty moznych uprav na Blitzwolf a take podobny postup na UiiSii v mem podani. Muzete se tam podivat i na mereni a co ty upravy s frekvencnim prubehem udelaji.

http://www.superbestaudiofriends.org/in ... t-43.4946/

Vysledkem jsou opravdu skvele dynamicke in-eary, ktere jsou o nekolik trid dal nez cokoliv v tomhle segmentu. Pritom jsou pohodlne, daji se nosit s kabelem za ucho(ale s prohozenymi kanaly) a maji i ovladani k telefonu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 14. 3. 2018 09:01

A je o zábavu postaráno.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 14. 3. 2018 13:40

Doodier > On to problém nebude pokud nezkusíš ty bt sluchátka. Mám je už skoro rok a už bych drát asi nedal právě.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 14. 3. 2018 15:31

Pravda, chybí mi to porovnání. Jen že jsi to uvedl tak jednoznačně, chtěl jsem uvést že to jde i s drátem.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 14. 3. 2018 22:04

Bína píše:Kdo je trochu odvaznejsi a neboji se uprav in-earu(s potencionalem je jednim pohybem odrovnat), tak velice doporucuji Blitzwolf BW-ES1 nebo UiiSii Hi-820. Levne in-eary s grafenovym menicem, nic moc ladenim, ale opravdu velkym potencialem.


Díky za tip. Za tu cenu mě zkusit grafenový měnič láká.

Mody na odkazovaných stránkách všem doporučuju. S některými se dá bezúhonně experimentovat a jsou jednoduchý. Většinou je třeba ztlumit výšky nebo posílit/ztlumit bas.
To první se dá přidáním materiálu do ústí krčku. Nejčastěji pod mřížku. Je tam ale tenká hranice mezi - ubrat výšky a zkazit výšky. (vybrat správný materiál a množství chce trpělivost).
Posílení basu se mně několikrát podařilo ucpáním nebo zmenšením "předního ventilačního otvoru" (no to je hroznej překlad z en :-)
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 15. 3. 2018 12:45

Tak jsem to úplně nemyslel. Chápu, že někdo má drátové a vyhovují mu. Já to psal ze svého pohledu. Jenom můžu za sebe doporučit pokud někdo hledá sluchátka na sport, tak ať se podívá na BT.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 19. 3. 2018 12:08

Rukama mně prošlo určitě už okolo 10ti levných špuntů z Číny. Všechny byly na různých webech dobře hodnocené. Většinu sem poslal dál, pár sem si nechal.
Zajímavý je, že ty úplně první pořád považuju v budgetu za nejlepší. Teda zvukem. Detailní, vyrovnané, přirozené, s širokou soundstage. Navíc skvěle izolují. Pokud máte chuť zkusit, Tin Audio T515 jsou pro mě zatím top.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 26. 3. 2018 12:48

vencaxxx píše:Jako alternativu na sport bych klidně doporučil KZ ZS3. Nedosahují kvalit ZS5/6, ale do ucha padnou jako ulity a drží! Navíc odpojitelný kabel, nadprůměrný zvuk vzhledem k ceně cca 10$, možnost BT kabelu. Zvuk basovejsi, ale ne zas moc.
https://www.audiophileon.com/news/kz-zs ... hones-2016


Tak KZ zs3 dorazily a jsou to opravdu dobrá sluchátka. V porovnání s Remax S1 Pro mají čistší a detailnější zvuk od basů až po výšky. Přitom je pěkně vyvážený. Vzhledově jsou taky zajímavější. Jen pohodlí je lepší u Remaxů.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 13. 4. 2018 08:31

Bína píše:Projdete si tohle tema na SBAF, kde jsou dve varianty moznych uprav na Blitzwolf a take podobny postup na UiiSii v mem podani. Muzete se tam podivat i na mereni a co ty upravy s frekvencnim prubehem udelaji.

http://www.superbestaudiofriends.org/in ... t-43.4946/

Vysledkem jsou opravdu skvele dynamicke in-eary, ktere jsou o nekolik trid dal nez cokoliv v tomhle segmentu. Pritom jsou pohodlne, daji se nosit s kabelem za ucho(ale s prohozenymi kanaly) a maji i ovladani k telefonu.


UiiSii HI820 dorazily a pár dní si s nimi hraju. Jejich zvuk byl v orig. stavu opravdu velmi čistý se skvělým basem, středy, ale přehnanými vysokými výškami. Grafenový měnič opravdu překvapil. Navíc i soundstage je tak akorát. Jedny z mála sluchátek, který sem nasadil a radoval se z poslechu.

S úpravami jsem se omezil jen na utlumení výšek vložením gumového proužku do krčku. Jako materiál jsem použil gumové stahovadlo z moto/autolékárničky.
Výsledný zvuk odpovídá Tvému měření: http://www.superbestaudiofriends.org/in ... jpg.12013/
- Bas výrazně zeslábl
- Výšky ubyly jen minimálně. Poslechově stále příliš silné.
Touto cestou tedy ne.

Gumový proužek jsem tedy zmenšil a zúžil, aby měl bas více prostoru. Asi jako tady, ale úzký jen 2 mm: http://i.imgur.com/L6n2Sdl.jpg
- Bas je oproti originálu stále slabší, ale již ne o tolik
- Výšky opět ubyly jen minimálně

Vrátil jsem se tedy zpět k originálu, jen jsem pod filtr vložil tlustší plátek papíru z kapesníku (místo originálního tenounkého).

I tak dobrá zkušenost.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 13. 4. 2018 09:00

Mi před týdnem dorazily blitzwolf. Snažil jsem se o ty úpravy a bohužel u levého sluchátka jsem asi moc zatlačil a propíchl membránu. Zvuk byl na levé straně takový divný prázdný a bez basu ale na pravé se mi to povedlo lépe. Sluchátka jsou jako tak nepoužitelná ale zůstalo mi z nich skvělé pouzdro
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ssamoo 15. 4. 2018 21:15

Modnuté Blitzwolfy so sorbothanom v nádstavcoch mám doma už cca týždeň - dostali sa na prvé miesto v zostave - neskutočne ma bavia, rýchly bas, stredne veľký priestor, správne výšky. Majú veľmi blízko k zvuku, ktorý očakávam od oveľa drahších špuntov bez pripojenia na extrémne kvalitný zdroj so zosiľňovačom

Aby som dodal, zaslúžia si vlastnú tému, ktorú som mal rozpísanú už trikrát a vždy sa mi ju podarilo omylom zrušiť pri písaní - takže si nájdem čas a popíšem ich do samostatnej témy
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků