Meze Audio

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hynex 9. 3. 2018 17:41






Na tato sluchátka jsem četl několik výborných recenzí a to i ve spojení s přehrávačem OPUS #1. Při návštěvě Audiga v Praze se mi poštěstilo tento fakt ověřit a opravdu byla to láska na první poslech. Nyní bych se s vámi rád podělil o moje zkušenosti za dobu několika měsíců.

Sluchátka využívám na nošení ven. Nejsou k tomu úplně předurčená, mám na mysli především velikost ... jinak jsou velmi pohodlná. Sdílím zkušenosti pouze ze zimního období, v teplých letních dnech lze očekávat pocení uší v mušlích.
Co by mohlo někomu vadit je to, že při chůzi, jak sluchátka jemně pohupují na hlavě, vzniká v odpruženém koženkovém mostu tření dvou plastových částí a ten ruch se přenáší do mušlí. Není to pravidelné, záleží na stylu chůze :D ... nicméně v blízké době se chystám na nějakou malou úpravu a ruchy eliminovat.


Obrázek


Co se týče celkového přednesu, líbí se mi jejich dynamika (muzikálnost). Výškové pásmo je čisté, s jiskrou a bez sykavek, Vokály jsou taktéž čisté a příjemně se poslouchají. Nejslabší, avšak nijak dramaticky je pásmo basu. Tam by to potřebovalo (v podstatě v dané ceně k dokonalosti) zpevnit a ucelit. S detailností a prostorem jsou na tom Klasiky v kategorii nadprůměrné. Charakterem bych je zařadil jako neutrálně muzikální až lehce zábavná.

Na Ebay jsem narazil na molitanová kolečka, která se vkládají mezi měnič a náušník. Podle vzhledu materiálu mám ten samý doma a tak jsem neváhal a tunil. Časově a zručně nenáročná operace změnia výsledný přednes zvuku v trochu jiný bas ... řekl bych takový lépe zapadající do celé reprodukce, avšak na pevnosti a kontuře změna žádná a pokud ano, tak jsem jí nepostřehl. Musím ale dodat, že jsem Klasiky v originálním sestavení slyšel jenom chvilku, páč tam hned fičely ta molitanová kolečka a spokojeně tam žijí dodnes.
V září minulého roku jsem se pokusil a to 2x nakoupit součástky z Lunashopu na úpravu kabelu a ochutnat tak symetrický výstup na Opusu. V tomto projektu mi však poštovní andělé nebyli nakloněni a po vypršení všech časových lhůt jsem to odpískal a došlo na refund. Nakonec jsem použil druhý kabel z dodávaného balení. Ze tří metrů jsem useknul potřebnou část a z nevyužitého symetrického kabelu jsem vypáral 2.5 trrs jacka.
Franta poradil kam co navařit, tak jsem sebral odvahu a druhý den po kompletním zaschnutí lepidla šum tam s ním :-)
Od té doby (cca měsíc) jedu jenom na symetrice. Vokály mi přijdou reálnější, hudba je plnější, hladší a celkově více vtahující do děje a řekl bych i zlepšení na basu ... nejvíce u elektronické hudby. Čím lepší nahrávka je, tím lépe zní. Zajímavé, že třeba 24bit oficiální remastery od Iron Maiden na Savantech zní špatně, ale Klasiky jim prostě Meze nekladou a je to fakt nářez :-)
Celkově musím říct, že model Classic je ve výběru kvality nahrávky poměrně ukázněný a co je dobře nahrané, tak ve většině případech i dobře zní. V tomhle jsou Savanty více rozmazlené.
Moje škála žánrů je opravdu pestrá a zatím jsem nenarazil na nic, co by vyloženě nesedělo. Nejlépe zvládají klasiku, akustickou a elektronickou hudbu.
Když někde chybí výšky, nebojím se do hry přidat trochu ekvalizéru. Nejsem zastánce těchto úprav, ale zrovna na Opusu je parádní, vůbec nemění jinak charakter zvuku, jenom to, co potřebujete ... kdo měl první X5ku ví, o čem mluvím :mrgreen:
Jelikož si kabel pravidelně připevňuji k oděvu a sice k jezdci na zipu, odstávájí mi tak šňůry vedoucí od Y-splitu k mušlím. Pokud někdo řeší podobný problém, tak mně dobře funguje stahovací kroužek vyrobený z krčku nevyužitých silikonových nástavců.


Obrázek


Myslím, že zrovna Franta Bína tu v minulosti pronesl, že není na škodu mít dvoje sluchátka (nemyslím vlastnit, ale aktivně a spokojeně užívat). S tím musím naprosto souhlasit, nepravidelné střídání Savantů s Klasikama opravdu můj poslech na cestách výborně oživuje a zároveň doplňuje.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 9. 3. 2018 21:51

Tak ja ich mam nieco cez rok a tiez to bola laska na prve pocutie a aj videnie.Lebo fakt vyzeraju super.Mimochodom to bolo v Techhause a len nahodou medzi recou mi ich predavac ukazal a dal vypocut a uz som odchadzal s nimi.(tiez v tejto farbe)
Podla mna tiez maju velmi dobry zvuk v danej cenovej hladine a ani sa mi nezda,ze by mi chybali basy.(a to pocuvam vyhradne elektronicku hudbu)Pocuvam ich na Schiit Magni 2 Uber + Modi 2 Uber.Obcas ich pocuvam na fiio x5+ fiio e11k.
Rad by som vyskusal symetriku ale momentalne nemam na com ale asi pojdem objednat Cowon R+ tak tam by som mohol.Je tam dost pocutelny rozdiel?
Na von som ich neskusal,pre mna to uz su dost velke sluchatka,ktore som si nedal ani v robote a neviem si ich predstavit vonku.Tam pouzivam iem(teraz ibasso it01).
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod Hynex 10. 3. 2018 08:06

Basy jim určitě nechybí, někdy jich je až až ... myslel jsem technické podání.
Za mě v symetrickém výstupu rozdíl je, poznáš to hned na něčem, co máš naposlouchané. Je taky možné, že symetrický výstup na Opusu a Cowonu R nebude totožný. Pokud ale máš jeden kabel z balení nevyužitý, tak ho předělej na balanced. Konektory mají třeba zde :
http://headphones.cz/inshop/soucastky/k ... ribrny.htm
http://headphones.cz/inshop/soucastky/k ... -cerny.htm
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 10. 3. 2018 10:55

Dakujem,vyskusam to ked mi dojde ten Cowon.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 10. 3. 2018 11:31

Hynex, nehnevaj sa, ale nosit vonku sluchadla s takou konstrukciou hlavoveho mostu... Naco zo seba robis šaša?? V dnesnej dobe, ked kvalitnejsi zvuk strcis aj do pidi in-earov..... Ono je na tom asi nieco zle, keby sa 99% zien hanbilo drzat ta za ruku pri tom, ako by si mal toto na ulici na hlave....
Ale jasne, ty neriesis... To su len nepodstatne detaily podla teba... ;-) O.k.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 3. 2018 11:59

Nowocayn, nie som si istý, kto tu zo seba robí šaša :) "Ale jasné, ty neriešiš..."
Kedy pochopíš, ze 100 ľudí, 100 chutí? Ani tebe sa tu nikto neposmieva, že "v dnešnej dobe" pocuvas na prehrávači bez displeja. Teda ak si ho už vymenil, tak prepáč.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 3. 2018 15:03

Nowocayne, prosím, kdy konečně opustíš toto fórum ... Ty tvoje stupidní výlevy jsou neskutečně hloupé a jenom jimi otravuješ ostatním život. Pro pohodu a klid všech přítomných prosím admina o permanentní BAN pro tohle neskutečné individuum ....
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 10. 3. 2018 18:02

hanysek: nowocayan ma pravdu a zadat pro nej za to ban je trochu absurdni
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 3. 2018 18:10

Toniku prosím, pročti si víc jeho zdejších příspěvků a potom hodnoť. Navíc zcela souhlasím s Darkem, každý má právo používat svoje věci jak sám uváží a jak mu to vyhovuje. Takže kritizovat a shazovat jiného uživatele kvůli jeho preferencím a navíc takovýmto způsobem je zcela mimo místní standardní komunitní úroveň ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 3. 2018 18:32

Takže dvě věci k tématu.

Nechápu, proč NOWOCAYN_2
má opět jeden ze svých zbytečných příspěvků - příspěvků, které nemají žádnou vypovídající hodnotu a ničím pozitivním nepřispějí do předmětného vlákna. Uvědom si, že máš trest. Tvůj příspěvek lze vnímat jako OT, navíc ještě s urážkou druhého uživatele.

Z druhé strany...

Pohled někoho jiného na nošení podobných sluchátek, které primárně nejsou určeny pro venkovní prostředí, sice není důležitý, nicméně se jedná o jeho pohled na stav. Kdyby tam nedal „šaša“ a nejednalo se o NOWOCAYN_2
, který zbytečně zapleveluje vlákna svými úlety, o nic by nešlo. Je třeba být schopen se vyrovnat i s protinázorem, byť mně není příjemný.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 3. 2018 20:24

Meze 99 sú na von dobré zvukovým podaním, hrajú pekne dynamicky, takže okolité ruchy zaniknú. Nie je problém nakŕmiť ich z mobilu, čo tiež prispieva k dobrej prenositeľnosti.
Len na chôdzu velmi dobré nie sú koli už spomínaným zvukom z hlavového mosta pri pohybe, ale do MHD či vlaku sú super. Ja ich nosievam do električky na cestu do roboty, alebo keď cestujem mimo mesto. Na ich výzore nevidím nič, prečo by som sa ich mal hanbiť nosiť mimo uzavretých priestorov :)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 11. 3. 2018 08:48

Ještě upřesním ... sluchátka nosím na ven a to konkrétně na cestu do práce a z práce ... to je z 90% vlak a autobus. Souhlasím s kuko61, tam fungují parádně.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 19. 5. 2018 20:38

Ahoj, kdo máte tato sluchátka, jak jsou na tom s izolací? Tím myslím směrem ven. Jestli jsou vůbec vhodná mezi lidi (kancelář, vlak).
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 5. 2018 06:06

RADIOHEAD00 píše:Ahoj, kdo máte tato sluchátka, jak jsou na tom s izolací? Tím myslím směrem ven. Jestli jsou vůbec vhodná mezi lidi (kancelář, vlak).


Mam plastovou verzi Neo, ta izoluje pouzitelne i v tichem open space nasi kancelare.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 21. 5. 2018 08:31

To same u drevene verze, pri normalnim poslechu pro okoli nepostrehnutelne.
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků