Sluchátka pro domácí poslech kolem 4 tisíc

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 18. 2. 2018 16:38

Ahoj,
chtěl bych poradit s výběrem sluchátek.
Předesílám, že jsem se dosud o sluchátka vůbec nezajímal, mám Koss PortaPro, ale chtěl bych už něco lepšího. Zjišťuji, že poslouchám hudbu ze sluchátek čím dál častěji než z hifi soustavy ( zes NAD a sloupy Tannoy).
Sluchátka by sloužila pro poslech FLAC ze Samsungu S7 (cca 50%), z počítače (40%) a CD + zesík NAD C320 BEE (10%).
Nemusí mít uzavřenou konstrukci - jak jsem se dočetl, u ní je trochu obtížnější dosáhnout kvalitního zvuku.

Co poslouchám: skoro všechny žánry - rock, pop, klasickou hudbu, ale i starší české písničky ze 60. let.

Mám pár tipů a byl bych rád, zda byste se mi k nim vyjádřili nebo dali nějaký jiný tip.
Zaujala mne tato sluchátka:

Audio-Technica ATH-AVC 500 (cca 2.500 kč)
Sony MDR-1A (4.600 kč)
AKG K701 (3.500 kč)
Grado SR 80e (3.700 kč)

Díky
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 2. 2018 17:31

AT AVC500 by som vyradil, nehraju zle a maju dobrý pomer cena / výkon, no pri tvojom budgete vies dostať aj lepšie. Zarad dake Sennheiser, napr 598cs.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 2. 2018 19:52

feanoor píše:... Sluchátka by sloužila pro poslech FLAC ze Samsungu S7 (cca 50%), z počítače (40%) a CD + zesík NAD C320 BEE (10%)...
... K701 je na mobil úplný nezmysel.
Vyskúšal by som napr. AT ATH-M50x, Shure SRH840, Sony MDR7510, Focal Spirit One S, Beyer DT 240 Pro, Sennheiser HD 280 Pro ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 2. 2018 01:15

Díky za info a tipy. Ty AKG fakt asi nebudou pro mě to pravé.

Asi bych radši otevřená sluchátka.
Co si myslíte o Audio-Technica ATH-AD500X?
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 2. 2018 07:25

Ze je to tiez dobra volba.

_daRK píše:AT AVC500 by som vyradil, nehraju zle a maju dobrý pomer cena / výkon

To prave velmi nemaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 19. 2. 2018 10:00

feanoor píše:Díky za info a tipy. Ty AKG fakt asi nebudou pro mě to pravé.

Asi bych radši otevřená sluchátka.
Co si myslíte o Audio-Technica ATH-AD500X?

Ale AKG 701 jsou otevrená sluchátka....ale bez zesilovace prakticky nepouzitelná.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 19. 2. 2018 11:34

Ještě tu nepadla otázka co posloucháš za hudbu. To je podle mě určující. Já mám rád Grada, klidně i jen SR60e, sám jsem na ně přešel z PortaPro a byl to velký posun.

Na druhou stranu jsem byl zklamaný, že AKG702 zněly hůře, a Beyerdynamicy nezněly o tolik
lépe. U mě má na vhodnost sluchátek vliv typ hudby - Post-metal/sludge. To zní na Gradech velmi dobře.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 2. 2018 12:36

Poslouchám Coldplay, Norah Jones, Rolling Stones, Imagine Dragons, Miles Davis, taky mám rád staré české nahrávky ze šedesátých let...

Ty AKG 701,resp. 702 mě překvapují jak jsou levná, na to jak jsou kvalitní
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 2. 2018 12:42

@tonik666: Nikto sa na zaner nepytal, lebo to napisal hned v prvom prispevku : "Co poslouchám: skoro všechny žánry - rock, pop, klasickou hudbu, ale i starší české písničky ze 60. let."
@feanoor: asi by som chvilu s nakupom pockal, sprav si trochu jasno v tom, aky typ sluchatiek presne chces, pozri na nete alebo na tomto fore, o ich konstrukcii je popisane vela - vyhody, nevyhody a pod. Tiez si pozri nejaky zaklad o citlivosti a impedancii sluchatiek (kedze S7 hraju dost slabo, mal by si hladat nieco s mensou impedanciou a vyssou citlivostou), aj ked zo zaciatku to moze byt gulas. Najlepsie by bolo, keby si zvazil dokupenie niecoho takeho ako je Audioquest Dragonfly Black/Red, tomu mobilu to vyrazne pomoze nielen v otazke vybudenia pri vacsine bezne dostupnych sluchatiek, ale aj v kvalite zvuku. Mam S7 a podla mna je ten vystup dost zly. A vies ten Dragonfly pouzit aj do PC. Vies fungovat aj bez toho, ak nebudes mat narocne sluchatka, ale nie je to ono.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 2. 2018 15:21

To je pravda, nechci to uspěchat, budu to zatím ohledně sluchátek studovat :-)
Prvotním impulsem bylo, že jsem své malé dceři koupil k mobilu sluchátka Sony za pět stovek, a udivilo mě, že hrajou podle mě vyváženěji než moje letité Koss Porta Pro.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 2. 2018 16:18

To nic, aj ja som zaspal dobu a povazoval svoje Senny CX300 a aJaysII za najlepsie sucasne sluchatka na svete. :hm Potom som pocul kolegove Kossy PP, chcel som ich hned kupit, ale pre istotu som napisal o radu sem... A takto nejako to cele zacalo :))
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 19. 2. 2018 16:39

AKG K550
https://www.whathifi.com/akg/k550/review
MKII se prodává okolo 4000 ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 19. 2. 2018 19:41

AKG 550mk2 jsou k mobilu v pohodě, i když si zaslouží lepší krmení. Toníku kdyby jsi slyšel AKG70x s pořádným zesilovačem tak by si mluvil jinak ;), i když na metal asi nejsou úplně to pravé ořechové.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 21. 2. 2018 13:41

Myslel jsem, že potřebuju na různý žánry různá sluchátka, ale dobrý equalizér mně naučil, že stačí jen jedny, která jsou hlavně:
- Pohodlná
- Detailní a bez zkreslení
- S rovnější frekvenční charakteristikou. Vybíral bych jen jestli basová/nebasová.
- Uzavřená/Otevřená
- Vhodná ke zdroji zvuku

Ze sluchátek, která mně toto splní dokážu vyloudit hřejivý, studený, ostrý nebo jakýkoliv jiný charakter zvuku pro jakýkoliv žánr.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 21. 2. 2018 13:53

Díky všem za názory.
Ještě se chci zeptat, kdybych změnil požadavek, a rozhodl se, že rezignuji na mobil, jakožto zdroj zvuku a ty sluchátka budu využívat čistě jen k poslechu hudby z CD přehrávače a zesíku NAD C320 BEE?
Využil bych tam sluchátka jako Audio-technica ath-ad700x, Grado 125, AKG 702, AKG K550 MII a podobně?
Dokáže je tento zesík nakrmit?
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků