Sluchátka pro domácí poslech - HD 380 PRO?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 17. 2. 2018 07:27

Už dlouho si chci pořídit kvalitnější sluchátka pro domácí poslech. Nyní poslouchám doma jen větší regálovky se stereozesilovačem a na cesty a občas i doma, když potřebuji nerušit poslouchám aktuálně přez zde doporučované a propírané KZ ZS6. No a dlouho pokukuju po SENNHEISER HD 380 PRO a až místní recenze mě dokopává ke koupi.

Zdroj zvuku - mp3
zesilovač + DA - Sound Blaster X7
žánr - punk, metal, rock

Budou HD 380 pro dobrou volbou? Jaký bude zvukový rozdíl oproti KZ ZS6?
Přez sluchátka budu poslouchat jen málo, přez den klasické repro a sluchátka mám jen na víkendové noční poslechy, kdy nechci rušit manželku se synem a i tak to bude třeba jen 2 hodiny týdně, ale možná si zamiluju a bude to déle.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 2. 2018 08:09

Mas aj nejaky rozpocet?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 17. 2. 2018 11:12

Vpodstatě peníze až tak neřeším. Klidně by se dalo víc, ale zase nevím, jestli to má smysl na mou sbírku mp3. Poslouchám zejména českou scénu a třeba až 30 let staré alba jsou sehnatelné jen v bídné kvalitě. Co jde, scháním CD a nebo alespoň 320 kbps.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 2. 2018 22:55

https://avmania.e15.cz/uzavrena-vs-otev ... psi#part=1

... no po prečítaní tohto už vyššie spomínaného "testu" mi jednoducho nedá aby som sa tu neozval ... dnes som sa totiž dostal k jedenému exempláru HD 380 Pro a musím povedať, že je to šmejd!
(fake to dúfam nebude, lebo boli kupované v Muzikeri a na krabici bola aj sennheiserácka "originalizačná nálepka")

Ku samotnému zvuku sa snáď ani nebudem vyjadrovať ;-] ... sú to totiž primárne profi sluchátka, ktorých zvuk nemusí byť pre každého nijak zvlášť príjemný (navyše sú zatiaľ iba pár hodín vybraté z krabice).

Ako závažnejší problém ale vidím ich zjavne mizernú zvukovú izoláciu, čo je v prudkom rozpore s vynikajúcimi parametrami, ktoré výrobca hrdo deklaruje priamo na škatuli a nezávislými meraniami ich dokonca potvrdzuje aj Tyll z innerfidelity (Broadband Isolation in dB (100Hz to 10kHz): -27 dBr)
https://www.innerfidelity.com/images/Se ... 380Pro.pdf

Zdôrazňujem, že moje HD 380 pri subjektívnom porovnávaní ani z ďaleka nedosahujú taký útlm ako napr. HD280Pro, Oppo PM-3 alebo Focal Listen. Veľkosť ich zvukovej izolácie by som subjektívne zaradil maximálne na úroveň "pomerne deravých" ATH MSR7 (Broadband Isolation in dB (100Hz to 10kHz): -15 dBr)
https://www.innerfidelity.com/images/Au ... THMSR7.pdf
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 18. 2. 2018 11:47

Tak zatím žádné reakce na HD 380

Co jiného by se dalo doporučit v ceně +/- 5000? Dostal jsem tip na Akg K712.
Co poslouchám jsem psal výše, výhledově místo Sound Blaster X7 plánuji Dragonfly red. X7 se stěhuje s reproduktory do obýváku.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 2. 2018 20:21

... keď nechceš rušiť manželku so synom, tak sú K712 úplne nezmyselná voľba.

S "reálne" vysokou zvukovou izoláciou doporučujem napr. Sennheiser HD 280pro, Focal Listen alebo aj Oppo PM-3, ktoré sú síce najdrahšie ale podľa mňa zvukovo najlepšie riešenie aj na Dragonfly red.
S priemernou/dostatočnou zvukovou izoláciou by som vyskúšal napr. AT ATH-M50x, Shure SRH840, Sony MDR7510, Focal Spirit One S, Beyer DT 240 Pro, AKG K550 alebo aj Sennheiser HD 569 ...

Luckyghost píše:žánr - punk, metal, rock
... to ale vôbec nie sú žánre blízke môjmu srdcu, tak neviem či vyššie uvedené typy budú špeciálne pre teba optimálne :-[
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 18. 2. 2018 20:53

Alebo si skus vypocut Meze 99 Neo ak máš blízko do Audiga - majú ich na vypočutie v Brne aj v Prahe. Nenaročné na vybudenie a aj nekvalitnejšie nahrávky zahrajú dobre... Ja mám síce Classic 99, ale medzi nimi a Neo vraj nie je zvukovo veľký rozdiel.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 2. 2018 15:18

Na HD 380 zapomeň. Uzavřená do pětky např. HD 569, DT 770, A550Z nebo Meze 99 Neo.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků