Uzavřená sluchátka do práce + chord mojo

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 2. 2018 15:33

Aeony jsou náročné na výstup zesilovače právě pro tu kombinaci nízké impedance a nízké citlivosti.
Přece není problém pro HD 820 pořídit nový kabel s odpovídajícím konektorem.
Řešíš jen Aeony a HD 820, ale co nějaká další konkurence? Třeba Denon D7200 nebo OPPO PM-3...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 27. 3. 2018 17:31

Vsadil jsem na ÆONy a to je teda třída klasa. Komfort špica, po nasazení ani nevnímám že je mám na hlavě. Kabel se zdá trochu horší ale není, nekroutí se, je akorát tuhý, ale je znát že to není nic extra.

Ale sluchátka neuvěřitelná, totální mráz po zádech. Trochu slabší basy, ale celkem mi to sedí, akorát z toho pak bolí hlava, vyzkoušeny i LCD-2, kde bassově jsou lepší, ale ty si neumím představit mít 8hodin na hlavě. Takže dík.
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 3. 2018 17:57

No, tak ne nadarmo jsou momentálně označovaná jako jedny z nejlepších uzavřených sluchátek. :-)
Pokud bys chtěl víc basu, tak můžu doporučit Fostex TH-X00 nebo TH 900 popřípadě Meze 99 Classics.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 27. 3. 2018 18:14

Fostex TH-X00 se nedají už koupit, TH 900 mne nějak neoslovila chtělo by to porovnat. Protože binaurální nahrávky jsou teda fakt něco. Neuvěřitelný.

Meze 99 Classics bych si chtěl někde poslechnout ale nejsou mangetoplanární a když jsem zkoušel Mommentum, tak mi vůbec neseděly a to provedení mi přišlo dost chabý
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 3. 2018 18:18

TH-X00 se objevují každý měsíc na Massdropu.
Momentálně tam je nejdražší "Ebony" verze.
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x ... headphones
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 27. 3. 2018 18:26

já myslím že u nich zůstanu. Metal ani hiphop neposlouchám a celkem všechny moje oblíbence až na některé elektro hrajou přesně jak bych si to představoval. Ale vím že to chce alespoň 100h aby se zahrály, takže to bude lepší.

Ale mohl bych je vyzkoušet, 500$ není zas tak hrozný
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 3. 2018 18:48

Můžeš zkusit počkat na "Mahogany" za 400$.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 28. 3. 2018 09:19

Tak včera sem si je z práce nevzal domů a dostal jsem normální nefalšovanej absťák. Tyjo to se mi ještě nestalo, fakt masakr
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lithrai 28. 3. 2018 10:48

A počúvaš ich teda z toho Chord Mojo? Kábel si myslíš, že je dobre vyrobený?
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Geniál 28. 3. 2018 11:51

Co se týče kabelu, řekl bych že neodpovídá sluchátkům za v přepočtu 1000€ (25tis. kč). Je hezké že je rychle odnímatelný, mini xlr je supr a koncovka v 3,5mm a šroubovatelný 6.4mm mi vyhovuje (naopak kdo je chce do studia, tak nechce šroubovatelný, kvůli zkreslení).

Jinak působí ale lacině, opletení je skutečně volné (předimenzované) a působí retro dojmem (což je škoda k futuristickým sluchátkům). Je dost tuhý, ale jinak v pohodě, určitě zase vydrží. Je ale kompatibilní například s kabelem od vyšší řadi Ethers, ten ale stojí dalších 99$+shipment.

Na druhou stranu musím říct, že to trochu chápu. Kombinace Mojo + ÆON je neuvěřitelná. Křišťálově čisté, přesné, mám nyní naprostou závislost. Vokály jsou neuvěřitelné, basová přesnost a hloubka, ach bože. A to nejsou zahráté.

Prostě jsou to affordable sluchátka se zvukem o jeden řád výše, někde se prostě šetřit muselo. Jsem rád že to bylo jen na kabelu a hlavovém mostu (který je skvělý, pohodlný, ale je vidět, že je to lowcost řešení = ty gumový zarážky prostě nejsou ideální (chybí prémiový look))

Autor a founder MrSpeakers před dvěma týdny i zveřejnil video jak vyměnit náušníky https://www.youtube.com/watch?v=7RHYijIP8tI

Narazil jsem na skladbu která jim nesedla, a to byla předělávka Tove Lo - Habits (Stay High) https://www.youtube.com/watch?v=SYM-RJwSGQ8 kde bas zní ploše, až nepříjemně. Ale to je zkomolený remix, originál hraje přesně výborně. Měl jsem radši remix (originál jsem vůbec neposlouchal) se starými lowcost sluchátky. Nyní ale preferuji jen originál.

Další věc jsou třeba Rammstein, myslím že jim hardrock/metal skutečně nesedí. Dá se to, ale slyším že to není ono. Možná se rozehrají, ale chybí jim bas.

Narozdíl třeba deadmous5 kterého mam celého ve flacu a se starými sluchátky mě vůbec nezaujal, musím říct že s ÆONy je to neskutečný žrádlo.

Binaurální jakože třeba https://www.youtube.com/watch?v=1LWTYjeV_Ps to mi totálně vyrazilo dech. Nejlepší prvních 20vteřin, to jsem se lekl, dvakrát jsem se otočil za sebe, a několikrát jsem si musel znovu přehrát abych zjistil že zaklepání a otevření dveří je součástí nahrávky. S Marshall Major II, HD 439 ani Sennheiser MM 550-X Wireless není vůbec ani malinko blízko takový prostorový vjem a rozhodně se člověk neotočí ani nevyleká. Wow, pro mě největší mindblown

Poslední věc je teplo. V kancelářském klimatizovaném prostředí se to dá, ale je v nich teplo. Nebýt v perfektně klimatizované místnosti tak se obávám že by v nich bylo vážně teplo.

Jinak perfektně sedí, tvar je super. Lehké, po 10ti minutách úplně ztratím pocit že mám něco na hlavě. Fakt paráda.

Ještě jsem zkoušel i blindtest na 160/320kbps mp3 vs FLAC. Poznal jsem všech 6 flaců bez problému.
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lithrai 28. 3. 2018 14:35

Môj kábel je hotová katastrofa. Ja mám Aeony Closed z prvej série (keď boli za nižšiu uvádzaciu cenu) a ten kábel má dokonca od Y-rozdvojky rôzne dĺžky po Hirose konektory. Nechápem, či sa to tak ponáhľali alebo čo. Ale nepoužívam ho. Mám od Toxic Cables Black Widow V2.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Geniál 28. 3. 2018 14:46

wow, no ne, různé délky nemá (wtf), to bych teda už byl na vážkách.

Takovej kablík by se mi také líbil :) ale dalších 5000kč/200€ za kabel do toho investovat připravený nejsem. Možná v budoucnu, s tímhle kabelem fungují taky :)
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tibormi 29. 3. 2018 19:06

Geniál dúfam, že tie odkazy z YouTube sú len na ukážku, snáď nepočúvaš s Mojom a Aeonmi tie low bitrate mp3?! :-D

Zožeň si lepší zdroj a postahuj flac a ideš :-)
Snáď budem mať Aeony aj ja skoro doma a k tomu káblik od Forza Audioworks :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 29. 3. 2018 22:11

Samozřejmě, většina toho z youtube se na tom ani vlastně nedá poslouchat. Prostě to nezní dobře, čistě.

Já bych chtěl i jiné náušníky, ta syntetická umělá kůže prostě nedýchá. Trochu zklamání v provedení. Je to tím že sluchátka financuje modder, který snad čeká že si je všichni budou přizpůsobovat nebo jak?

Jinak ty kabely specificky pro Aeon jsou nejdražší vůbec..

Jsou ohromující, neutrální, vyvážená, ohromně prostorová a nepřebassovaná. A určitě potřebují 100-200h na rozehrání. Ale pro sluchátka na denní nošení a mix všehochuti asi půjdu ještě jinam. A to protože, pro mě trochu velký přítlak - který je v podstatě na hranici snesitelnosti, je prostě celkem dost silný, mám moc kulatou hlavu (možná by se dal upravit kombinačkama jako jsem to udělal u Marshall Major; ale co jsem pochopil je to sschválně, verze Alpha Dogs zase měla prý nedostatečný přítlak) a ne sice úplně pocení uší (s těmi dvěma vložkami jsou ještě méně prodyšná, ale já je měl radši úplně čisté, bez vložených výstelek), ale slušného tepla a diskomfortu. Škoda té umělé kůže, to mě vážně štve. Ale nechám si je určitě. Zajímalo by mě srovnání s LCD-X
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lithrai 30. 3. 2018 09:22

Dan Clark myslím aj niečo radil na Head-Fi ako príp. zmenšiť prítlak ak je pre niekoho moc silný. U mňa je to v pohode. A uši sa mi v nich nepotia. Aspoň zatiaľ, keď ešte nie sú také vyššie teploty.
lithrai
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků