Uzavřená sluchátka do práce + chord mojo

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sarga 30. 3. 2018 18:12

Geniál
Tak LCD-X, nezapomeň, že jsou to sluchátka těžká 600g. Tak ten přítlak musí taky odpovídat, aby ti nesletěly z hlavy. To bylo první čeho jsem si všiml, i díky nezvyku.Teď už mě to nedělá problém.
Díky kůži se mě nepotí uši,ale uvidíme jak se oteplí, to v pokoji (podkroví) stoupne teplota o 10%, a to asi bude už trochu cítit..Zvukově LCD-X budou asi tmavší, ale nevím, AEON jsem neslyšel.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 30. 3. 2018 18:41

na LCD-X je jehněčí kůže, ta je skvěle prodyšná. AEONy mají umělou syntetiku, urážka sluchátek za 1000€.
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 30. 3. 2018 18:49

Oficiální cena Aeonu ale není 1000€, nýbrž 799$ a v předprodeji dokonce 699$.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 30. 3. 2018 18:54

to chápu. Jenže beru samozřejmě cenu koncovou, pro lokální trh. Nežijeme v Kanadě
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Geniál 1. 4. 2018 08:23

lithrai píše:Dan Clark myslím aj niečo radil na Head-Fi ako príp. zmenšiť prítlak ak je pre niekoho moc silný. U mňa je to v pohode. A uši sa mi v nich nepotia. Aspoň zatiaľ, keď ešte nie sú také vyššie teploty.


Dík, měls pravdu https://www.head-fi.org/threads/aeon-mr ... 0/page-259 radí zvednout most co nejvýše a případně snížit kožený řemen o 1cm na každé straně - hřebíkem udělat nové díry. To by mě nenapadlo

Co si myslíte o stříbrném kabelu? Nebo je lepší směs měď/stříbro?
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lithrai 1. 4. 2018 08:57

Strieborný kábel určite nie. Len čisto medený.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Geniál 1. 4. 2018 09:12

Tušil sem to, četl jsem že je špatný - příliš plochý zvuk až nepříjemný
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod duuudl 1. 4. 2018 12:02

S tím stříbrným kabelem, že se nehodí k AEONům je naprostá kravina. Mám vyzkoušené pletené stříbrné i měděné od každého 2 verze a rozhodně se nedá říct, že měď je lepší. Není.
Porovnával jsem je i na ETHERech C. Vždy byl nejlepší stříbrný ACROLINK.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Geniál 4. 4. 2018 17:08

Tak mohu říct nyní z vlastní zkušenosti že jim ten kabel opravdu prospěl. Truesound, všechno zní tak opravdově, až mi z toho občas jdou slzy... Nemám slov.

To by člověk neřekl jak moc, ach bože, to dělá rozdíl. Citlivost, detaily, tělo hudby. Úplná dokonalost sama. Původní kabel vážně hrůza. Tohle mne nepřestává překvapovat. Je to úžasné, a opravdu se nevyplatí šetřit a to ani na kabelu jinak výsledek není to co by mělo být.

Zase úplně o level výše, jediný problém který teď mám je, že jsem musel zahodit Spotify a přejít na Tidal, protože ten rozdíl v 320kbps mp3 vs FLAC je propastný :-] a už takhle vysoce háklivé na nekvalitní nahrávky (i zmrvené officiálním vydavatelem), se mi stalo právě ještě háklivější.

Ale některé songy u kterých jsem měl pocit jako že jim něco chybí nebo že nezní správně jak by měly tak jsou nyní příjemné jak máslo na toust. Bomba.

Díky duuudle.
Naposledy upravil Geniál dne 4. 4. 2018 17:20, celkově upraveno 1
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tibormi 4. 4. 2018 17:20

Zomrem, teraz chcem tie slúchadlá ešte viac, ale asi pôjdem do AFC, kôli lepším vokálom.
Daj link aký to máš káblik konkrétne?
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 4. 4. 2018 17:25

Abych řekl pravdu nejsem úplně nejlepší modelový příklad, protože nemám žádné další audiofilské zkušenosti ani nemohu moc porovnávat.

Ale v podstatě s nimi zní skvěle téměř cokoli (samozřejmě ve špičkové kvalitě nahrávky), přitom je to přesně všechno tam kde by mělo být, není to přebassované - přesto ale jsou basy "satisfying" a zdravě "dunivé", ale vyvážené k ostatnímu zvuku, člověk si říká přesně tak, jak to autor myslel, v tom naprosto "nahém" podání detailů.

Kablik mam z druhé ruky od duuudla, dnes odpoledne mi ho předal :) ale hledal jsem ho a nedají se u nás tyhle japonský kabliky nikde koupit. Alternativa je leda Forza Audioworks etc.

-- 4. 4. 2018 18:32 --

AFC to jsou které? AKG K 940? To asi nejsou oni, bezdrát...
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tibormi 4. 4. 2018 17:53

AFC - Aeon Flow Closed :-D Ty máš asi otvorené? Aké ti prídu hlasy? Nie sú trochu utiahnuté? No jo Forza ma Claire mix měď striebro, tak asi jedine to mi ostáva.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 4. 4. 2018 17:56

lol, nemám, mám samozřejmě closed, chtěl jsem je do kanceláře... Akorát se teď už přes týden nemůžu na nic soustředit, z poslouchání hudby se stala zážitková záležitost : - | produktivita klesla o 50%. Často prostě vůbec na nic nemyslím jen čumím do blba a užívám si ten pocit. Hans Zimmer mi teda nakládá.

Za tu cenu (já je měl ještě levněji, ze známosti nové za 19500,-) jsou bez debaty worth. I tak mě nikdy nenapadlo, že bych za sluchátka dal takové peníze (stále nic samozřejmě). Ale nyní už bych nemrkl ani koutkem oka. Není cesty zpět.

Ono je to malinko z toho přesvědčení, nikomu není líto dát za boty 5táců, za auto třičtvrtě milionu apod. Ale když někdo zaplatí za věc, se kterou pracuje 4 nebo 6hodin každý den, 10tis+ (klávesnice, sluchátka, monitor) je to prostě bláázen. Už si to ohledně sluchátek nemyslím

Vokály jako ADELE nebo Kiesza, Hooverphonic jsou plné, do prostorově objemné, nemůžu přestat poslouchat. Což je ale možná irelevantní, protože je nemám s čím porovnat ze stejné kategorie. Mne prostě a jednoduše sedly.

Byl jsem celkem i vedle toho fanda Skrillexe a dnb ale z bassových sluchátek mne bolela hlava. Tohle je ideálka. Ale chápu, to neplatí v tomhle ohledu pro každého

Kdybych nebyl línej je tahat i domů, tahám je, protože večer doma dostanu chuť na ten zvuk :D ale to se za pár týdnů srovná, to je kvůli tomu že jsem audiofilský panic
Geniál
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lithrai 4. 4. 2018 18:36

Ten kábel od duudla je z čistého striebra? Nezdajú sa ti byť potom tie slúchadlá ostré na výškach? Penové filtre používaš?
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Geniál 4. 4. 2018 18:48

není čistě stříbrnný, je to podle mne normálně postříbřený OCC pletený kabel, rhodiovaný jack. Cena takového kabelu by asi nebyla 4-5 tisíc (modelový příklad).

pěnové filtry jsem zkoušel, ale podle mne to nepřineslo nic dobrého, mne nevyhovují. Zabarvují a změkčují, ale já radši zůstanu u neutrálu v naked podobě

Ano výšky jsou ostré. Mne to vyhovuje, nemůžu porovnat, musel bych porovnat jiné magnetoplanáry podobné kategorie a dynamické sluchátka. Nicméně popsal bych je jako čisté a ostré. Přesně na správné hranici zabarvení. Nenarazil jsem na nepříjemný/neposlouchatelný zvuk, je to podle mne výborný balanc
Geniál
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků