Sluchátka k mobilu, cca 3k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gorag 4. 2. 2018 16:48

Zdravím,

vybírám sluchátka k mobilu, výjimečně k PC na filmy/seriály.
Poslouchám všechno možné, nejčastěji rock.
Teď používám Koss Porta Pro a jsem s nimi spokojený, ale říkal jsem si, že to trochu posunu :-) Basovější projev mi vyhovuje.
Bohužel sluchátka nemám kde vyzkoušet, takže jsem odkázán na recenze/rady. U konstrukce si nejsem vůbec jistý. Na jednu stranu bych rád co nejlepší zvukový projev, na druhou stranu bych si je chtěl sem tam vzít i do práce, ale aby nikoho nerušily, tzn. uzavřená. Ale co jsem se dočetl, o něco lepší jsou prý otevřená. Je v tom velký rozdíl?
V circumaurálních se prej víc potí uši, je to pravda? Co v létě? (Mám zkušenost s pracovními, a docela mi to vadilo...).
Z toho druhého typu, co jsem pročítal, jsou dobré i prý pohodlné Beyerdynamic 990/770. Jsou lepší možnosti?
Na druhou stranu nevím, jestli to pro mobil není zbytečný overkill, a popravdě nvm, jak kvalitní maj mobily výstup.
Můžete mi, prosím, od každého typu nějaká doporučit? V cenové relaci kolem těch 3-3,5k. Porovnám je a nějaký typ potom vyberu. Kdyby měly vyměnitelný kabel, tak budu rád, ale není to podmínka.

Díky moc za rady.
Gorag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonik666 4. 2. 2018 17:40

Nejvíc záleží zda mají být i na ven, v tom je nejzásadnější rozdil. DT990 či DT770 je na ven moc, do kanclu zase super.

rešilo se velmi nedávno tady.
viewtopic.php?f=1712&t=1278790
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Gorag 4. 2. 2018 17:56

Jen doma, případně v kanclu. Jenže v kanclu jsme dva, tak přemýšlím, jestli to opravdu budu brát do práce, nb to nechám jen na doma...

Podívám se, díky.
Gorag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 2. 2018 18:40

DT770 su uzavrete, tam to veľmi vadiť nebude že ste dvaja. Hlavne DT990 Pro k mobilu ani nepripojiš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gorag 4. 2. 2018 19:21

Díval jsem se na DT990 32ohm bez 'Pro' a ty by měly jít připojit, ne?

Co jsem pročítal fórum, tak se doporučují např. u-JAYS. Navíc maj třítlačítkový kabel, což je pro mě plus. Nemá někdo srovnání s např. DT770? Zvuk a pohodlí při dlouhodobějším poslouchání? Jak moc jdou slyšet (u-JAYS) v okolí?
Gorag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 4. 2. 2018 21:31

Tvoje požadavky jdou trochu proti sobě, chceš izolaci od okolí, ale uzavřená konstrukce s koženými náušníky ubírá na komfortu. Pokud to chceš mít na delší poslech doma/do kanceláře, tak supraaurály bych vynechal. Podle mě k mobilu by dávalo smysl něco jako Sennheiser HD 4.30 - ve své ceně dobrý zvuk, uzavřená circumaurální konstrukce, slušný komfort, výměnný kabel s ovládáním, možnost složení pro snadnější transport.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dreamy 5. 2. 2018 01:12

Mám doma DT770 80 ohm a DT880 32ohm a na mobil bez zesilovače jsou nepoužitelné. Při připojení na sluchátkový zesilovač žerou ty 32 ohm uplně stejně jako 80ohm uzavřený. Mobil je pořádně nerozhýbe a neukrmí na vyšší hlasitost.A to řeším snad nejslabší 32 ohm verzi. DT990 na tom budou určitě podobně.
dreamy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 2. 2018 11:20

... veľmi pohodlné sluchátka s dobrou izoláciou a kultivovaným zvukom, ktoré navyše bez problémov utiahne aj mobil, sú profesionálne Sony MDR7510
https://www.techhouse.cz/Sony-MDR-7510-d1567.htm
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gorag 6. 2. 2018 15:54

dreamy píše:Mám doma DT770 80 ohm a DT880 32ohm a na mobil bez zesilovače jsou nepoužitelné. Při připojení na sluchátkový zesilovač žerou ty 32 ohm uplně stejně jako 80ohm uzavřený. Mobil je pořádně nerozhýbe a neukrmí na vyšší hlasitost.A to řeším snad nejslabší 32 ohm verzi. DT990 na tom budou určitě podobně.


Co jsem pročítával některá fóra a diskuze, tak i tyhle typy prý jde v pohodě použít k mobilu, tak nevím, co si o tom myslet.

Jinak díky za tipy. Všechny vypadaj dobře. Na té uzavřenosti tolik netrvám, přeci jen budou primárně na doma k telefonu/PC. V kanclu bych to oželel, aspoň mě to nebude rozptylovat :-) Prolezl jsem fórum, a těch typů, co v podobné cenové relaci doporučují je hodně, pak něco vybrat je problém, když to není kde vyzkoušet.
Našel jsem něco jako: Audio-technica ATH-M40x, Shure SRH840, Sennheiser HD 569, AKG K 240 MKII...
Gorag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dreamy 6. 2. 2018 16:11

Ano. Použít jdou, ale mám iPhone 7 a iPad a výstup je neukrmí na poslouchatelnou hlasitost. Jsou hodně žravá a i když jsem kupoval 32ohm dt880 tak jsem dokoupil zrovna Fiio zesilovač kdyby byl třeba. Moc spíš nechápu proč bych vybíral Bayery k mobilu a celkově konstrukci tohoto typu. Bral jsem je domů na pohodlí a zdroj zvuku z pc.DT770 na izolaci a práci se zvukem abych nerušil a DT880 na pohodlný poslech. Věř mi, že ven jde zvuk docela hodně a dost ruší okolí, takže do kanceláře s kolegy nedoporučuji.A co pořídit k mobilu inEar sluchátka?Já teď na cestování sehnal Sennheiser IE80 a pohodlná jsou hodně, mobil je ukrmí až až, ven nepronikne ani hláska a zvukově vzhledem ke konstrukci se vyrovnají velkým sluchátkům. Cenově z druhé ryky bys je do 3k sehnal určitě.
dreamy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gorag 6. 2. 2018 16:34

A právě ty dt990 se mi líbily nejvíc, podle toho, co jsem četl. Otevřené prý lépe hrají, proto jsem inklinoval spíš k těm, ale jako laik to nemůžu posoudit.
In-ear mě nelákají.
Z těch zavřených bys mi doporučil které? Jak jsem psal, převážně hudba z mobilu, někdy z PC + seriály. Vyhovuje mi basovější projev.
Dík.
Gorag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 6. 2. 2018 17:30

Gorag píše:A právě ty dt990 se mi líbily nejvíc, podle toho, co jsem četl. Otevřené prý lépe hrají, proto jsem inklinoval spíš k těm ...


... problém je, že moc veľa čítaš a nič nemáš napočúvané ... na nete sa o sluchátkach môžeš dozvediať veľmi veľa nezmyslov ... a tie nezmysly spravidla píšu tí, ktorí tiež veľmi veľa čítajú a málo počúvajú vlastnými ušami
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dreamy 6. 2. 2018 18:30

Hrají lépe otevřené, ale je potřeba je slušně nakrmit. Bayery DT770 a 880 rozhodně nejsou basová sluchátka. Hrají na můj vkus spíše konkrétně a čistě středy a mám jejich charakter rád hlavně na zpěv a krásný detail. DT990 jsem neměl a budou trošku více basovější, ale určitě ne o moc. Rozhodně bych doporučil zajít si vyzkoušet, co ti vlastně sedne jak zvukově, tak konstrukci někam kde mají více modelů s možností poslechu.

-- 6. 2. 2018 18:34 --

Jinak koukám, že ani nejsi rozhodnutý jestli otevřená nebo uzavřená. Je to něco za něco. Pohodlí za cenu zvuku a pocit uzavřenosti a někdy i pocení atd.Nevím jak to máš doma a poslechové podmínky. Proto mám sluchátek více a přizpůsobuji je zdrojům a podmínkám. Včetně těch přenosných. Rozhodně si zajdi do prodejny poslechnout.
dreamy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonik666 6. 2. 2018 21:26

S poslechem v kanclu s otevremi sluchatky je to zavisle na charakteru kanclu. Mam zivejsi kancl, kde se chodi, mluvi atp a se svymi otevrenymi sluchatky nikoho nerusim.

Uzavrena hraji pro laika plus minus stejne dobre jako otevrena. Rozdil poznas i jako laik zejmena v pohodli, poceni, velikosti sluchatek. Pokud mas sanci si nejaka poslechnout, tak ideal.

Hodne zalezi jakou hudbu poslouchas. Nektera oblibena sluchatka jsou zcela nepouzitelna na nektere druhy hudby. Treba AKG K702 na hutnejsi metal, na coz jsem prosel metodou pokus omyl, protoze diskutujici v diskuzich co najdes o sluchatkach obycejne specificky styl hudby neresi, pripadne pokud poslouchas neco mene bezneho, nic o tom ve spojeni se sluchatky nenajdes

Mam rad libivy zvuk Grado, takze bych doporucil ozkousel Grado SR60e(otevrena), pak ty Beyery Dt770/880/990, pripadne AKG K240, Sennheisery HD CS598 etc
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 6. 2. 2018 22:19

Gorag píše: ... vybírám sluchátka k mobilu, výjimečně k PC ...

... to akože prečo tu stále donekonečna riešite tie nešťastné Beyery? ... veď presne tak ako už písal dreamy: ani 32-ohm verzie nie sú rozumne vybuditeľné !
... a ešte väčší nezmysel na mobil sú K240 a K701
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků