On ear BT sluchátka - přechod ze špuntů Sony MH1C

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kkozi 18. 1. 2018 00:46

Zdravím všechny,

začal jsem se po Praze zas pohybovat víc MHDčkem a napadlo mě si pořídit bezdrátový on-ear sluchátka. Mám aktuálně špuntovka Sony MH1C, kde mi zvuk absolutně sedí a je prostě parádní..ovšem ten kabel je celkem průšvih, navíc mi úplně nedržej v uších a maj tendenci mi vypadávat z ucha. Tak jsem si řek, že radši půjdu už do větších sluchátek a rovnou bez drátů. Poslouchám v drtivý většine ze Spotify, aktuální telefon Huawei P10.

Chtěl bych něco, co bude zvukem podobný nebo lepší než právě ty Sony MH1C.

Ještě jsem teď o Vánocích poslouchal Beyerdynamic DT 990 a ten zvuk mě úplně dostal. Kdyby nějaký bluetooth sluchátka hrály třeba podobně, tak by mě to zajímalo ještě víc.

Líběj se mi třeba Jays U-jays, ale nevim, jestli je to fakt tak slavný s tim zvukem.

Díky moc za rady a doporučení.
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koule13 18. 1. 2018 14:51

Čau, za kolik peněz si ty sluchátka představuješ? Ona se těžko bude odhadovat kvalita zvuku když každý to vnímá jinak.
koule13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kkozi 18. 1. 2018 21:12

Dejme tomu, ze strop by byl kolem peti tisic. Ale kdyby byly nejaky vyrazne lepsi, tak dam i trosku vic.

Diky
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 18. 1. 2018 21:49

Ani nevíš jaký máš štěstí.
V základu tvůj Huwaei údajně nepodporuje bezdrátový kodek Aptx. Sice je napsané na stránce Qualcommmu že ano, ale podle uživatelů redditu kecají. Nicméně, zřejmě časem dostaneš Android 8 Oreo, kde ta podpora možná bude. Možná dokonce dostaneš podporu LDAC. Chvíli jsem googlil, ale nepotvrdilo se mi to. Bez jednoho z těchto dvou kodeků (Aptx, AptxHD nebo LDAC) na BT sluchátka zapomeň. Kvalita bude mizerná, a vyhodit 5 táců za sluchátka co ti budou přehrávat vše kvalitativně někde na úrovni trochu lepší MP3ky je škoda.

https://mobilizujeme.cz/clanky/beta-verze-androidu-8-oreo-je-nyni-k-dispozici-pro-huawei-p10-a-p10-plus

Takže stáhni Oreo.
Povol Developer options.
Mrkni jaké tam vidíš bezdrátové kodeky.
Vyzkoušej s bluetooth sluchátky které umí Aptx nebo dokonce LDAC, případně googluj jestli to zkusil někdo jiný. Až budeš mít jistotu, co za kodek tvůj telefon podporuje, nech si doporučit sluchátka s podporou tohoto kodeku. Do té doby je zbytečné se ptát.

O kodeku LDAC a Aptx a Aptx HD:
viewtopic.php?f=1920&t=1277754
viewtopic.php?p=11790246#p11790246
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kkozi 18. 1. 2018 23:54

Díky za echo. Tak nějak jsem počítal, že v tomhle novym telefonu všechno tohle bude, ale po prostudování (díky tobě) jsem zjistil, že to opravdu bude až v androidu oreo. Má to být jasná věc a na jinejch Huawei telefonech, kde lidi zkoušej Oreo betu to prý opravdu vypisuje i LDAC. Přímo Sony prý do novýho androidu poskytla podporu a spolupráci kolem toho.
Takže jsem se přihlásil do beta projektu a po schválení by mělo jít stáhnout Oreo.

Čili, počítejme, že podporuj tohohle formátu budu chtít, i za cenu změny telefonu. Ale prý to v Oreo Androidu fakt je.

Jinak, zvuk mám rád čistej, nevadí JEMNĚ zvýrazněný bassy. Poslouchám převážně funk, disco-funk, acid-jazz, orchestrálky, klavír...když z toho zřetelně slyšim vylítnout basskytaru nebo zřetelně slyšim akordy z klavíru, tak brečim štěstím :-) Asi to pudu oposlouchat do Audigo. Zjistil jsem, že tenhle obchod v Praze existuje až dneska :-D Ale rád bych se chytil nějakejch doporučení.

Moc díky.
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 1. 2018 05:02

U-jays wireless.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 19. 1. 2018 08:29

Ryan Giggs píše:U-jays wireless.


Vidíš, Ryan určitě radí dobře, ale kdybys neměl na tydlyfönu kodek Aptx, tak bych si to být tebou rozmyslel.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kkozi 19. 1. 2018 15:48

Jedu si to zkusit do krámu. A čekám na aktualizaci na Android Oreo, kde by to mělo všechno fachat.
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 19. 1. 2018 18:15

Doporučuji vyzkoušet také https://sluchatka.heureka.cz/audio-technica-ath-sr5bt
Koupil jsem k vánocům dva kusy do rodiny a u obou obdarovaných VELKÁ spokojenost. Vzhledem k ceně (dají se sehnat už za 4100 Kč) hrají opravdu neskutečně, nádherně široký prostor, basy tak akorát, křišťálové výšky, velmi solidní provedení. Další velké plus je naprosto nadstandardní výdrž na jedno nabití – až 38 hodin (a skutečně to tak je).
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod Kkozi 20. 1. 2018 02:19

Moc díky. Nakonec jsem se v tom krámě nestavil, takže ještě jsem nic neslyšel. Rozhodně si o nich počtu a poslechnu je taky.
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 1. 2018 06:52

Cerstva skusenost z vlakna odvedla. Tak pre inspiraciu.
viewtopic.php?p=11810656#p11810656
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 20. 1. 2018 08:06

těch ATH-sr5bt bych se zastal... ne že by to byl nějaký luxus, ale vypadaj dobře, nevržou (aspoň ne ty, co mám tady), hrají pěkně a navíc ta výdrž je až neskutečná

jinak řešit nějaký kodeky u sluchátek, která primárně slouží k přehrávání mp3 někde v busu je IMHO zbytečný (na "vážný" poslech doma bude někdo těžko používat BT přenos z mobilu)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 1. 2018 11:23

Sice ohladom SR5 suhlasim, ale nemyslim ze to je v tomto pripade najstastnejsia volba. Vzhladom k poziadavkam na zvuk.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kkozi 23. 1. 2018 00:40

Tak jsem to dneska konečně prubnul a zašel do pražskýho obchodu Audigo. Ikdyž Jays U-jays svítěj skladem, tak je samozřejmě nemaj a v ČR prý fakt nikde nejsou a nová várka bude pravděpodobně až v březnu. Takže jsem začal oposlouchávat.
Začal jsem Marshallama Monitor - zvuk byl krásně čistej, ale na můj vkus neskutečně nudnej, dokonce i orchestrálky mě tak nebavily. Pak jsem zkoušel Sennheiser HD 4.40. Bassovější projev, pro mě už uspokojivej, ale nahoře to nebylo rozhodně tak detailní, a to celkem znatelně pro mý uši, až mi to tam opravdu pocitově prostě chybělo. Pan z prodejny mi půjčil svoje Audio-Technica MSR7 special edition. Sice nejsou bezdrátový, ale ten zvuk byl úplně skvělej pro moje uši. Nádherně vyrovnanej, čistej...úžasnej. Pak jsem si schválně poslech regulérní model a to bylo zvukově citelně horší. No..takže jsem si tam začal tahat postupně různý dražší bezdrátovky. Zkusil jsem ještě třeba BOSE QuietComfort 35 II, tam byl zvuk spíš zklamání, moc basů, ale vejšky takový nečistý jakoby. Hned jsem věděl, že tyhle vůbec. Pak jsem se dostal na Bang & Olufsem Beoplay H4 a ten zvuk mě dostal. Dostatečný zábavný basy, ale pořád bych řek, že ještě krásně detailní. Středy tak akorát, vokály mě bavily, vejšky takový křišťálový, přišly mi čistý, ale nevtíravý, poslouchatelný i na vyšší hlasitost. Celkově maximální hlasitost sluchátek skvělá. Dobrý ovládací prvky, sedla mi i konstrukce, přítlak tak akorát. Jsou i pěkně přes uši, v kšiltovce no problem. Neměl jsem co řešit. Všechno mě prostě bavilo a nadchlo. Na univerzální poslouchání podle mě super.

Shodou okolností je tam snad maj ještě nejlevnějš, co jsem kde viděl tzn. 6.820,-
Jediný, co mě možná trošku mrzí je, že nejdou složit, ale to zas neni takovej problém.

Stejně si ale budu chtít ze zvědavosti poslechnout ty Jaysi, až budou :-)

-- 23. 1. 2018 01:26 --

Jsem si to konečně pustil doma a jsem fakt přenadšenej z toho zvuku. Veškerá hudba dostala novej rozměr :-D Se v tom prdlajs vyznám, ale přijdou mi fakt hodně univerzálně naladěný.

-- 23. 1. 2018 01:32 --

Ještě jsem udělal porovnání s MH1C a je to prostě zas o level jinde. MH1C působěj oproti těm H4 přebasovaně, nezvládaj nižší detaily. Ale celkově jsou to prostě skvělý sluchátka. Bude to taková nouzovka do bundy, která nebude člověka zvukově štvát.

Díky všem za odezvu. Jdu poslouchat a brečet štěstím :-D
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trifidek 24. 1. 2018 15:11

...Shodou okolností je tam snad maj ještě nejlevnějš, co jsem kde viděl tzn. 6.820,-

;-) https://www.alza.cz/beoplay-h4-vapour-d5239422.htm
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků