Sluchátka na hraní her

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Josef07 16. 1. 2018 08:57

Dobrý den, schánim sluchátka na hraní her. Používám tyto reproduktory: https://www.czc.cz/genius-sw-g2-1-3000- ... eoQAvD_BwE
Bylo mi doporučeno, že na hraní her, konkrétně momentálně hlavně na PUBG jsou nejlepší sluchátka. Rozhoduji se mezi hyperx alpha: https://sluchatka.heureka.cz/hyperx-hx- ... =6#reviews a audio technica ath avc500: https://www.czc.cz/audio-technica-ath-a ... 47/produkt . Přemýšlel jsem o hyperx, ale pak jsem našel nějaké negativní posřehy ohledně zvuku, jsem z toho trochu zmatenej, jelikož tyto sluchátka mají hodně dobré recenze.
Od sluchátek očekávám hlavně dobrej zvuk ve hrách, abych věděl kdo odkud střílí.
Jaké sluchátka by jste mi doporučili?
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 16. 1. 2018 09:49

Myslím, že ideš správnym smerom. Osobne som nepočul ani jedny z nich, ale na oba modely som počul dobré ohlasy. Tie Hyper X sú všeobecne doporučované ako jedny z mála zvukovo dobrých headsetov. Akurát ich je viac modelov, tak treba pohľadať ktoré z nich sú tie fajn.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 1. 2018 09:56

Kingston HyperX budu asi pohodlnejsie ako AVC500 (mal som) a staci ta prva Cloud I verzia, aspon Ryan tvrdi, ze kupovat tu verziu II a ostatne sa moc neoplati.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 1. 2018 11:59

Jo, druhá verzia je len drahšia a je tam ešte jeden obrovský problém - si nepriamo nútený používať tú ich hnoj 7.1 USB zvukovku v balení, lebo slúchadlá majú 4-pol jack, takže musíš kúpiť ešte rozdvojku (4pol>2x3,5mm) alebo mať NTB s kombinovaným portom, lebo inak to človek zapojí len cez tú hlúpu "zvukovku" do USB.

Takže vlastne plnohodnotný down-grade z prvej verzie Cloud-ov. Alpha vyzerá, že bude o trošku pohodlnejšia, no je otázna zvuková kvalita, lebo buď používajú od Takstaru nové meniče (trebárs tiez Pro82) alebo majú iného OEM alebo nedajbože robia vlastné a to zažíná varovnú kontrolku.

A čo sa týka celej lajny, tak všetky alterácie okrem Cloud I (alebo Core, čo je verzia bez príslušenstva (bez váčika, adaptéru do lietadla a druhých náušníkov, ktoré sú aj tak oničom) sú špatné. Cloud 2 nie zvukovo ale káblom. Alphy sú zatiaľ neoverené, aj keď vyzerajú dobre.

Inak, ak by padla nakoniec voľba na Cloud-y, tak z vlastnej skúsenosti, Josef, ti môžem odporučiť
https://www.brainwavzaudio.com/collecti ... 5990832133
ak si nový v tomto, tak to bude znieť ako šialený nápad ale každý, koho som prehovoril na toto riešenie mi ďakoval -- v skratke pre Cloudy to spôsobí kvalitnejší bas (nezasahuje stredobas, čo je super) a hlavne sa to prejaví na priestore (soundstage), veľmi veľmi sa zlepší.
Ak ich chceš nosiť aj v lete, tak pokojne choď do tej prvej verzie, velurových. Mal som obe na Cloudoch a rozdiel medzi nimi bol minimálny.

Alternatívne môžeš skúsiť 85€ sen, ktorý som spísal tu.
Samozrejme to ale nie je dokonalé riešenie (kvôli štýlu zapojenia mikrofónu a toho ako to rieši Superlux).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 1. 2018 12:27

dropadred, mas skusenosti s tymi HD669 ? Vcera som mal moznost kupit ich za 22e. Nieco uzavrete by sa na par hodin do tyzdna hodilo, samozrejme s tymi BW.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kosnar01 16. 1. 2018 12:40

Zdravím,
když máte takové zkušenosti s cloud/II, mohl bych se prosím zeptat na kvalitu mikrofonu, případně jak potlačuje okolní hluky, např. mechanickou klávesnici? Je u obou modelů stejný?
Ve dvojkách se pyšní právě jakýmsi filtrem okolního hluku... díky moc.
Kosnar01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 1. 2018 13:02

Záleži na tom, ako sa na to pozeráš. Okrem Alphy všetky štandardne znejú ako headsetový mikrofón, je lepší ako štandard ale znovu, proste to je počuť, že človek hovorí ako robot.

Tieto veci si je možné nájsť aj na YT, stále sú tam zahrnuté aj testy mikrofónu.

A vo všeobecnosti stále platí, viac potlačenia > horšia kvalita pri hlase.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef07 17. 1. 2018 22:18

Moc děkuji za vaše odpovědi. Mikrofon mám stolní: Samson meteor mic. Nakonec se přiklánim spíše pro Audio-Technica ATH-AVC500 kvůli kvalitnějšímu zvuku. Myslíte si, že s těmito sluchátky se neochudim o prostorovej zvuk ve hrách, třeba konkrétně ve hře PUBG oproti Hyperx alpha?
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod Kosnar01 18. 1. 2018 05:53

“Prostorový” zvuk mají cloud 2. A záleží na preferencích každého člověka
Kosnar01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 1. 2018 14:52

Josef, ak máš mikrofón, tak potom rieš slúchadlá, t.j. trebárs 668B/669 so spomínanými náušníkmi.

Prípadne napríklad kombinácia
https://www.amazon.de/dp/B00DRAAZA0/
a napríklad
https://www.brainwavzaudio.com/collecti ... 5990832133 .

Definitívne tam bude väčší priestor ako u tých AT.
Naposledy upravil dropadred dne 19. 1. 2018 11:06, celkově upraveno 1
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef07 19. 1. 2018 08:57

Dobře, prokoumám to, jinak jsem se ještě jsem se chtěl zeptat na otevřená vs uzavřená sluchátka. Četl jsem, že pro výrobce je složitější udělat kvalitnější zvuk spíše v uzavřených sluchátkách. Neupřednostňuju jedno či druhé. Proto bych se chtěl ještě zeptat na výhodu či nevýhodu otevřených a uzavřených sluchátek. Dá se doporučit jedno či druhé, když vyloženě nevyžaduju úplnou izolaci od okolí a naopak nepotřebuju ani vše z okolí slyšet?
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 1. 2018 11:07

V podstate áno, malo by byť, lebo tým pádom, že za meničom máš priestor, ktorý ale nie je otvorený, takže musíš to "akusticky ošetriť", aby tam neboli zbytočné reflexie.
Ale otvorený dizajn má svoje vlastné výzvy.

A záleží od slúchadiel - moje najobľúbenejšie (zatiaľ) slúchadlá sú zatvorené, takže to je čisto otázkou modelu - máš dobré i zlé otvorené, tak aj zatvorené modely, takže bohužiaľ sa to nedá kvantifikovať v zmysle, že jedno je lepšie ako druhé.

Edit: opravil som aj link na tie Omnitronicy, zabudol som, že funguje aj krátka verzia linku.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 1. 2018 11:20

V tejto cenovej kategorii konstrukcia na vyslednej kvalite nehra az taku rolu ako pri tych o dost drahsich, dolezite je spomenut, ze otvorena konstrukcia ma vlastnost, ze pocujes vonkajsie zvuky a okolie pocuje to, co pocuvas. Pri uzavretej nepocujes ty nic (to "nic" je vsak relativne, u kazdych sluchatiek moze byt tento aspekt izolacie v inej miere) a okolie nepocuje tvoju hudbu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 19. 1. 2018 13:04

už jsem ti to psal na PC tuningu, jestli máš v blízkosti TV + mimčo, rozhodně zvol sluchátka uzavřená. :-))
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef07 24. 1. 2018 22:50

Tak jsem si nakonec objednal sluchátka: audio technica ath avc500 za 2 000,- . Akorát by mě zajímalo, proč je najednou v několika obchodech zlevnili na 2 000 a vyprodávaj je. Myslíte, že se blíží nějaká novinka?

-- 25. 1. 2018 00:09 --

Tak koukám, že je vlastně Black Friday.
Josef07
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků