Grado iGe vs. 1MORE Triple Driver

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lipic 14. 1. 2018 23:31

Mám dilema s rozhodováním in-earu, Grado iGe, nebo 1MORE Triple Driver??? Ještě jsem koukal na o něco levnější špunty, a to na FiiO F5. Poradí mi tady někdo prosím...
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 1. 2018 03:07

Nejlepší rada:
Zajdi si do prodejny Audigo.cz(v Praze či Brně)a tam si Grado iGe či FiiO F9 Pro(FiiO F5 tam nemají)můžeš poslechnout.

Zde: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-ven/Grado-iGe
Zde: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Do-usi/FiiO-F9-Pro

1MORE Triple Driver jsem nikde k poslechu nenašel.Pouze na objednávku.

Zde: https://sluchatka.heureka.cz/1more-trip ... -EEALw_wcB

Grado iGe jsem slyšel a hrají celkem dobře,nicméně za tu cenu jistě najdeš i lepší.
Co mi vadilo?Ovládání pouze pro přístroje od Apple a to,že docela vyčnívají z uší+nevyměnitelný kabel. 8-)

-- 15. 1. 2018 03:23 --

Celkem slušná nabídka,pokud ti nevadí,že zvuk uniká trochu do okolí.

Zde: https://www.audigo.cz/Akcni-nabidky/Roz ... -pouzivano

Za 1.600,- by kabel neřešil. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lipic 15. 1. 2018 03:34

pseudomagick:A co myslíš, jaké sluchátka v rozmezí 3-4k by jsi mi doporučil ty?

-- 15. 1. 2018 04:41 --

FiiO EX1-na ty jsem taky koukal, ale někde jsem četl, že stou izolací je to horší (často sluchátka využívám v autobuse).Jejich nástupcem jsou FiiO F5, u těch nevím jestli je to stou izolací lepší.
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 1. 2018 05:33

FiiO EX1 jsou v podstatě Dunu Titan 1.Zněly mi lépe,než Grado iGe.

Doporučit? No,záleží na čem budeš poslouchat.Na DAPu či iPhonu? :-)
Taky záleží jaký typ zvuku preferuješ.
Pokud bych ti měl nějaké doporučit,tak by byly s vyměnitelným kabelem.

-- 15. 1. 2018 05:47 --

V té ceně 3-4k bych asi uvažoval nad těmito:
Sony XBA-N1AP
Shure SE315
Fender FXA2 Pro
MEE audio M6PRO
MEE audio M7PRO

Každopádně nákup na blind nedoporučuji. :pozor
Nebo lépe si připlatit 1-2k. :-)
Nezapomeň,že cca 65-80% zvuku závisí na sluchátkách.Proto je lepší spíše více investovat do sluchátek,než do zdroje.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lipic 15. 1. 2018 06:14

Poslouchat budu na mobil. tel. (zatím) .Vím, že vyměnitelnej kabel je výhoda, ale jako podmínku to nemám.
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 1. 2018 07:01

Asi by bylo praktičtější si prvně říct jaký zvuk posluchač preferuje a hledá, případně jakou muziku poslouchá, než slepě házet doporučení na cokoliv co splňuje stanovený cenový strop. Vdnešní době se už v kategorii kolem 100USD najde řada výborných sluchátek, která k telefonu bohatě stačí a v mnoha případech šlapou zvukem na paty mnohem dražším modelům.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 1. 2018 09:00

K základným otazkam od mrazíkovo by som doplnil otazku ochoty kupovať mimo našich eshopov.
Skus pozrieť sekciu Sluchátka tu na fóre, rieši sa to tu stále, minimálne budeš mať prehľad a spýtaš sa konkrétnejšie a dostaneš lepšiu odpoveď. Teraz sa rozhodujes medzi dosť odlišnými sluchátkami a ani si nenapísal, prečo práve tieto.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lipic 15. 1. 2018 09:29

No, poslouchám kde co, asi podle nálady. Drum and bass, dubstep, nějaký elektro seskupení (Prodigy, Chemical brothers, Pendulum, atd. ).Ale nevadí mi ani Hard core, nebo punk. Docela multižánrový, ale zase ne doslova.

-- 15. 1. 2018 10:40 --

O iGe jsem četl na Audigu a nějak mě zaujali, no a o 1MORE tady právě v sekci sluchátka. Jinak vím, že za cenu kolem 100 babek se dají koupit hodně slušný sluchátka. Jo,a navíc nosím dioptrické brýle, což mě kolikrát odradí od sluchátek, které mají vedení za uchem. I když si na druhou stranu myslím, že to u některých problém nebude.
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 1. 2018 10:43

Brýle a kabel za ucho není žádný problém - osobní zkušenost.
Už si napsal co posloucháš, ale ne jaký zvuk chceš. Jestli Ti jde primárně o basy, nebo tzv. bum-cink, nebo jsi analytik a potřebuješ sluchátka s nadprůměrnou separací a detailem. Jak moc jsi milovník nebo naopak citlivý na výšky. To je všechno důležitý říct, než Ti někdo skutečně efektivně poradí. Házet sem náhodný jména posbíraný z netu je fakt volovina.
Podle muziky bych tě šacoval na basomila a pokud nemáš problém s nákupem venku, tak koukni na Oriveti Basic.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lipic 15. 1. 2018 17:35

No, stěma basama spíš opatrně, tak nějak akorát k danému žánru. Jde mi o věrný, analytický projev. Nákupu z venku jsem se chtěl vyhnout, ale asi bych se tomu nebránil.
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 1. 2018 21:02

Opětovná rada zní: Navštiv Audigo.cz,neboť tvůj sluch je nejlepší rádce.
Pokud nejsi z Prahy či Brna,tak si udělej výlet,páč se to vyplatí(vyhneš se zklamání a reklamaci). :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 1. 2018 06:47

Zkus kouknout na vlákno o iBasso IT01. Nejsou sice nikterak extrémně analytické, ale za ty peníze jedna z lepších voleb.
Jasný je, že osobní poslech je nejlepší, jen je blbý, že na pultech u nás toho zas až tolik poslechu hodnýho nejni.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků