Schiit stack vs ostatní

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KubaXD 12. 1. 2018 22:14

Ahoj,
vlastním AKG K712 pro a hledám dac a amp za rozumnou cenu.
Dlouho jsem uvažoval nad Schiit stackem (magni 3 + modi 2U), ale je to opravdu dobré? Vyšlo by mě to s kablíkama a se vším na 8 500,-. Koukal jsem na docela dost článků, podle kterých by měly být super, ale nesedí mi, že např. magni 3 má rozsah "jen" 20 - 20 000Hz, např. tenhle amp má 10 - 40 000Hz: http://www.hifionline.cz/sluchatkove-ze ... zesilovac/
Co by bylo tedy vhodné? Je Schiit stack dostačující? A co s tou frekvencí?

Moc se v tom nevyznám, byl bych moc rád, kdybyste mi poradili.
Děkuji :)
Naposledy upravil KubaXD dne 12. 1. 2018 23:44, celkově upraveno 1
KubaXD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 12. 1. 2018 22:40

Do 40kHz? Ten bude určite lepší, veď tak hovoria papiere. Na čo by ti bol amp, kde by to od 20kHz nehralo? Veď to by si nepočul polovicu pesničky!!!
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 12. 1. 2018 22:40

Schiit Magni 3 + Modi 2 Uber/Modi Multibit, Audio-GD R2R 11, Audio-GD NFB 11.28, Pro-Ject Pre Box S2 Digital, Chord Mojo.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaXD 12. 1. 2018 23:34

Když Schiit stack, tak jak to tedy funguje s tím rozsahem? Je to ještě něčím ovlivněno, nebo to prostě víc jak 20khz nejede?
KubaXD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2018 01:52

Není to tak dávno, co jsem si testoval jakou frekvenci ještě slyším a ve svých 44 letech jsem končil na 17kHz.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MynnyD 13. 1. 2018 09:18

Viz ostatní, nad 20 kHz už prakticky nikdo neslyší, takže je to čistej marketing. Když už chceš řešit parametry, tak důležitější je výstupní výkon, kterej je u Magni 2W na kanál a u Dynavoxu poloviční (pokud jde taky o údaj při 32 ohm). Pro K712 budou v pohodě oba, ale třeba kdybys jednou pořizoval magnetoplanární sluchátka, tam platí že víc je líp skoro neomezeně.

Z osobní zkušenosti můžu doporučit Modi 2U, jen se mi zdá (a dočetl jsem se to i v recenzích), že není úplně vhodné pro sluchátka s ostrými výškami. KZ ZS6 zní se ZuperDAC příjemně a s Modi už trochu moc agresivně. U K712 by to ale neměl být problém.
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaXD 13. 1. 2018 11:21

Díky za rady, koupím Schiit stack, jestli by to bylo tedy v pořádku. Jednak to vypadá líp a jednak na to jsou recenze. :)
KubaXD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 14. 1. 2018 10:41

Kuba...poviem ti tajomstvo - každá špecifikácia pri audio produkte je meraná pri nejakej špecifickej tolerancii, resp. pre tú špecifikáciu fr. rozsahu, napríklad, hovorím o tom je tolerancia so spádom o -0,1dB...pre predstavu, narýchlo som našiel toto meranie
https://www.stereophile.com/images/713Schiitfig03.jpg
vidíš ako na oboch koncoch krivka padá? Preto, ak už niekto je šialenec alebo neznalý (v dobrom), tak si môže aut. vsugerovať, že jedno zariadenie je lepšie ako druhé ale nie je to tak. Takže osobne aj tam hovorím, že ak vidíš produkt, kde rôzne takéto špecifikácie nemajú udanú aj toleranciu alebo udávajú len napríklad špecifikáciu skreslenia už aj so šumom, teda THD+N (aby to číslo malo o jedno dve desatinné miesta viac), tak je to aj známka toho, o čom je spoločnosť, ktorá produkt vyrába.

Schiit to uvádza
Frequency Response: 20Hz-20Khz, -0.1db, 2Hz-900KHz, -3dB .
Mnoho výrobcov, napríklad aj to tvoje linkované na hifionline môže byť merané pri tolerancii do -1dB, preto môže vyzerať, že (znovu, pre neznalého) je lepší.

To isté, presne to isté platí aj u slúchadiel. Často údaj ako 5-50kHz je len marketing a ak by ukázali toleranciu, tak zistíš, že to trebárs je s toleranciou do -5dB a podobne.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SurdaSurdilovic 18. 1. 2018 12:57

Přesně jak píše "dropadred". Údaj 20Hz-20kHz je sám o sobě nezajímavý, ale ta tolerance, do které se zes v té frekvenci vejde (- 0,1dB) je fantastická. Minulý týden jsem u holandského SCHIITu objednal Asgard 2 a Modi Multibit, pouštět to budu do HE-560, už jsem celej nedočkavej :) To, jak 560ky zahrajou na úplně obyčejných převodnících a integrovaných sluchátkových výstupech je samo o sobě super, takže velké očekávání...
p.s. i udávaný -3dB rozsah do 900kHz u Magni je u jiných zesů v této cenovce nevídaný
Pioneer A757mkII, Asgard 2, Modi 2 Multibit, Hifiman HE560, repro diy Totem TWR 2,5p.
SurdaSurdilovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonik666 18. 1. 2018 14:04

Od jednoho mistniho uzivatele jsem pred par dny poridil Schiit Fulla 2. Kdyz jsem studoval recenze, pry je zvukove od Stacku temer nerozeznatelny.

S Hifimany He-400i hraje o poznani lepe nez FiiO e10 + FiiO A5.

Tak jestli by nestacil ten Fulla 2.
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 18. 1. 2018 14:32

Recenze byvaji taky jenom takove dojmologie, najdes urcite i spoustu prispevku, ktere budou tvrdit, ze fulla 2 je nerozeznatelny od yggdrassilu a ragnaroku, protoze jsou to "objektivne transparentni" zarizeni. Osobne bych si magni 3 poridil uz jenom kvuli lepsimu potenciometru, modi2 uber ma zase vice vstupu a "mene problemove" napajeni.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků