Sennheiser HD 820

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 14:28

To jsi zrovna vyjmenoval slabé stránky uzavřených modelů :) (prostor, imaging).
Soundstage a imaging mají nejlepší, co jsem zatím slyšel moje bývalé HD 800.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 9. 1. 2018 14:59

Ty jsi upgradoval z HD800 na nižší řadu ?
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 9. 1. 2018 15:03

BabetakCZE píše:To jsi zrovna vyjmenoval slabé stránky uzavřených modelů :) (prostor, imaging).
Soundstage a imaging mají nejlepší, co jsem zatím slyšel moje bývalé HD 800.

Naozaj? Ja som rozmaznaný od Alfa Dokov, môže to byť aj tým. Tie sú presne to, čo hľadám.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 15:03

HD 800 mi nevyhovovaly příliš světlým projevem, menším basem, taky mi vadil peak na 6 kHz.

Tento rok plánuju finální upgrade na 800 S, které pro mě řeší všechny nedostatky původních 800.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 10. 1. 2018 18:47

Bina ma naprostou pravdu, trh "high-end" closed backu nemel nikdy zadnej poradnej model, T1, Ether C, LCD-XC, Sony z-něco, trpi spoustou neduhu a ve srovnani s otevrenyma jsou to jen drahe kompromisy. Svetlou vyjimkou jsou dle myho skromnyho nazoru modely dynamickej sluchatek od ZMF, ale nejsou v Evrope zrovna prilis dostupne a prece jenom je takovej "butique" vyrobek, bez profesionalniho technickyho pozadi. Aeon jsem zatim neslysel.

Ceny od dob HD800 sly hodne nahoru a vzhledem k absurdne velke dire na trhu se cenovce hd 820 vubec nedivim ("jenom" o 8 tisic vice nez staly LCD3), pokud teda zvuk bude na velmi podobne urovni jako hd800/s.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 10. 1. 2018 20:36

ETHER C i AEON Flow Closed rozhodně do high-endu patří. ETHER C jsou podle mě lepší než HD800, ale na LCD4 nemají.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 10. 1. 2018 21:51

Podle mne jsou spise na urovni tak hd 600 a nize, ale kazdy sveho stesti strujce. No a produktova variance je taky vec : ).
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T101 11. 1. 2018 06:39

Souhlasím s duudlem, Ether C jsou lepší než HD800.
Kino : Onkyo tx-nr1007 - Focal Electra 1027 Be, CC700 S, 706S, SW 700 S
Stereo: Oppo 105D (Casea mod.) Audionet SAM G2 - Focal Electra 1027 Be
Head: Modi Multibit + Asgard 2- Mr Speakers Ether C Flow, OPPO PM-3
T101
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2018 07:09

sashafckinggrey píše:, T1, Ether C, LCD-XC, Sony z-něco, trpi spoustou neduhu a .
A otvorene nie? :-)
Hlavne co to je ten neduh?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 12. 1. 2018 11:41

Take trpi. Otevrene flagship sluchatka samozrejme maji svoje mouchy, typicky v tonalite, ale v relativnim porovnani klasickych (otevrenych) hraji tyto uzavrene modely velmi tragicky. To je v kombinaci s vysokou cenou jejich neduh.

Prikladem muzou byt LCD-XC, sluchatka s menicema z LCD-X, na ktery nekoho napadlo prisroubovat dve drevene polokoule.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 5. 2018 12:20

Tomáš Kocourek píše:...
ZVUK
Měl jsem před poslechem trochu obavy, jak se inženýři v Sennheiseru popasovali s uzavřenou konstrukcí. Přeci jen zkušenosti z poslechu jiných sluchátek této koncepce nebyly vždy pozitivní, ba dá se říci, že spíše jsou pozitivní výjimkou, zkrátka ten pocit připomínající kelímek už mám dobře zažitý. Ale nemohl jsem se mýlit více. Po prvních vteřinách a minutách bylo jasné, že žádný problém se nekoná. Klobouk dolů, opravdu se Sennheiseru podařilo udělat přirozeně znějící „uzavřenky“ nejvyšší třídy
...

... pekný PR-textík resp. slohové cvičenie z jazyka čekého pre laickú verejnosť.

Nechápem ale, prečo sa takéto literárne dielko ("Sennheiser HD820: uzavřená High-End sluchátka pro náročné [test]") označuje ako TEST ... navyše na webe špecializujúcom sa na AV-techniku.

Mám to nebodaj chápať tak, že práve v tomto prípade "soudruzi z NDR neudělali chybu" ... teda konečne sa podarilo vyrobiť prvé uzavreté sluchátka na zemeguli bez "kelímkového efektu"? :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 10. 2018 13:34

... a máme tu ďalší PR-textík na tému HD820:
https://www.hifiroom.cz/recenze/sennhei ... 19350.html
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 30. 10. 2018 15:48

Tak me predevsim prekvapuje,jak recenzent po mnohaletem testovani high-endovych sluchatek,znicehoz nic uslysel nove detaily a zvuky v notoricky znamych skladbach. Pritom dopredu upozornuje na fakt,ze ta nejlepsi elektrostaticka sluchatka maji samozrejme vice detailu,nez jakakoliv magnetodynamicka. A staxy (s lepsi mikrodynamikou)tedy snad take slysel a testoval,presto si novych detailu vsiml az ted. A vubec je u techto sennheiserů asi vse uplne nej,jiste jsou tedy lepsi i nez jakekoliv audeze. Mame tedy konecne na svete opravdu jedina nejlepsi sluchatka vubec!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 30. 10. 2018 16:10

HD 820 jsem slyšel přímo vedle HD 800 S a 800 S hrálo líp.
LCD-X hraje příjemněji než oba dva tyto modely, ale má menší prostor a o něco mín detailů.
Kdybych si měl vybrat mezi 800 S a LCD-X, vybral bych LCD-X, bohužel jejich extrémní váha 700 gramů je nesmyslná.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 10. 2018 16:18

Steve Guttenberg píše:... The HD 820 may be a closed-back headphone, but due in part to its just so-so ear pad seal, this headphone doesn't do a great job hushing external noise. The MDR Z1R and LCD XC are both superior in that regard. The LCD XC's bass dexterity and potency exceed the HD 820's and Z1R's; the LCD XC is the most alive and transparent-sounding headphone of the three closed-backs in this review. Nice, but the HD 820 is the most comfortable to wear for extended periods of time. Sorry, but you just can't get stupendous bass, uber-transparency, wide-open soundstage, class-leading noise isolation, and ultimate comfort all in one headphone.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků