Sennheiser HD 820

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod haweckO 21. 2. 2019 13:04

no čo priatelia, je tu nejaká ďalšia duša ktorá ich už počula a vie ich porovnať s inými high-end slúchadlami? :-)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 2. 2019 12:15

Naposlouchal jsem na nich cca 4 hodiny, porovnával je se Sennheiser HD 800, Audeze LCD 2C a Focal Clear. A poslouchal jsem pouze klasickou hudbu.

Nejvíc mě asi překvapilo jejich prostorové podání, které je v podstatě stejné jako u modelu HD 800. Takže se u nich nijak negativně neprojevil uzavřený typ konstrukce. Nicméně prostorové podání řady 8XX je velmi specifické, je velmi odlišné od konkurenčních sluchátek, popsal bych jej jako panoramatickou kouli, která se nachází někde před posluchačem. Jako pozitivum zde vidím přehlednost celé hudební scény. Na druhou stranu se mi prostorové uspořádání nástrojů jeví jako velmi nepřirozené, a to i co se týče jejich separace, která je nereálně velká.
Jsou stejně pohodlná jako HD 800, mají o něco vyšší hmotnost, ale není to znát. Izolace od okolí je díky uzavřené konstrukci výborná. Při přehrávání hudby (i tišších pasáží) není běžný hluk okolí slyšet.
Co se týče zvuku, mají více basů a méně agresivní výšky než HD 800, což je za mě jednoznačné pozitivum. Středové pásmo je velmi podobné, zprvu se mi jevilo lepší u HD 800, ale pozdějí jsem dospěl k závěu, že to bylo kvůli horším basům a výškám u HD 800.

Z mého pohledu HD 820 zvukově zcela převyšují HD 800. V poměru ceny dvakrát lépe nehrají, ale tak tomu není ani nikde u konkurence (a jejich jednotlivých modelů), kterou znám.

Avšak pokud je začnu porovnávat s Audeze LCD 2C a Focal Clear, na tuto konkurenci ztrácí z mého pohledu rozdílem několika tříd ve všech zvukových aspektech (co do pohodlí jsou určitě lepší než Audeze, u Focalů už to takový rozdíl není, ale taky jsou na tom HD 820 lépe). Já preferuji hutný silný zvuk s vyváženým frekvenčním pásmem, tedy takový zvuk, který vnímám při živém poslechu velkého symfonického orchestru v koncertním sále. HD 820 jsou tomuto na hony vzdáleny a jejich koupi bych doporučil pouze v případě nutnosti uzavřené konstrukce a ceny okolo 20 tisíc. 60 tisíc je zlodějna. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 22. 2. 2019 13:08

Zalezi na cem poslouchals. Vetsinou se uvadi,ze ty hd820 ukazou svuj zvuk az se svym zesilovacem hdv 820. Pri porizeni obou je nutno pripravit si rovnou 120.000kc. Samozrejme je to vydíračka. Nicméně napsat,ze 820 ztrácí na lcd 2 rozdilem nekolika trid,to uz chce hodne otrlou povahu,zvlaste po nekolika hodinovem poslechu. Na lcd 2 muzou rozdilem nekolika trid zvukově ztracet sluchatka v cenovce okolo 2.000kc. S takovýmito tvrzeními by te posudkový lekař mohl prohlásit za nesvéprávného.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 2. 2019 14:16

Tak zaprvé svéprávnost lze pouze omezit, nikoliv ji zcela vyloučit. A zadruhé, jediný subjekt v ČR, který je k tomu oprávněn, je soud. ;-)

Většinu času jsem poslouchal přes Chord Hugo 2. A chvíli přes Burson Audio Soloist SL MK2 (jako DAC jsem použil iPad). A argumentaci typu, je třeba adekvátní zdroj, jsem už slyšel při obraně řady HD 8XX mnohokrát a nesouhlasím s ní. HDV 820 jsem sice neslyšel s HD 820, ale s HD 800 ano. Souhlasím, že HD 800 hraje na HDV 820 lépe, než na čemkoliv jiném, na čem jsem HD 800 poslouchal, ale není to zas tak velký rozdíl, kdy bych si řekl ano, s tímto hrají ty HD 800 fakt dobře, obzvlášť ve srovnání s Chord Hugo 2.

Původně jsem chtěl napsat rozdíl dvou tříd (rozdíl jedné třídy ani náhodou, na tom trvám), ale záměrně jsem použil nadsázku (už kvůli té nehorázné ceně) a napsal několika (koneckonců několik jsou i dvě ;-) ).

Co se týče času, mě to stačilo. Nemyslím si, že by se můj názor po delším poslechu nějak zásadně změnil, trochu pravděpodobně ano, ale taky by to nemuselo být v pozitivním smyslu.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 2. 2019 23:27

HD820 spolu s HDV820 jsem měl možnost slyšet a těch 120 000 Kč jsem v tom zvuku hledal marně.

HD820/800S hraje natolik odlišně oproti Audeze, že někdo může výrazně preferovat jedno nebo druhé, osobně bych se přiklonil k Audeze, ale nikoliv LCD2C, ale LCDX nebo LCD3.

Někdy je dobré si ověřit zvuk takto drahé sestavy jako je HD820+HDV820 nějakou levnou referencí jako např. HD600/650 a člověku se hned přestane chtít utrácet :).
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků