Referencni nahravky

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 30. 12. 2017 10:54

Zdravim, chtel bych se zeptat, jake pouzivate nahravky na posouzeni jednotlivych slozek zvuku.
Ja to delam amatersky jen skrze sve oblibene pisnicky.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 30. 12. 2017 11:28

Rekl bych,ze to je ta nejsprávnejsí cesta.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 12. 2017 11:42

Presne tak, najlepšie na veciach, ktoré poznáš, máš ich napočúvané, máš ich rád a počul si ich nespočet krát.

Mimochodom, pred nedávnom som skúsil MQA formát na Tidal. Konkrétne Master náhravku z koncertu Hans Zimmer Live in Prague. Oproti FLAC je to naozaj o triedu lepšie. Neveril by som ak by som to nepočul. MQA prekoná hocijaké CD a najlepšie na tom je, že sa dá streamovať. Dúfam, že v budúcnosti sa tento formát rozšíri a Tidal budú nasledovať aj ostatné služby. Ja sa modlím aby sa do toho pustili v Spotify.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 12. 2017 11:49

Hlavně musíš mít ověřenej zdroj pro ty oblíbený písničky - to znamená sám si udělat rip z CD, který máš dobře naposlouchaný a víš, že proti třeba koncertu není nijak zvukařsky zprasený, nebo takovej rip získat od člověka, kterej tomu rozumí a umí posoudit míru znehodnocení proti originálnímu zvuku. Ten rip musí mít samozřejmě co nejvyšší rozlišení a pokud možno by měl bejt v loss-less formátu, co nejmíň upravovanej v PC. Mně se třeba povedlo koupit si spolu se vstupenkou na setkání AKEL několik skutečně hi-res referenčních záznamovejch stop, uspořádanejch Panem Zvukařem RNDr. Bohumilem Sýkorou, takže "mám vystaráno" ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marpa11 30. 12. 2017 16:31

Ja pouzivam tyto pisnicky
One - Metallica
Lay my body down - Rag'n bone man
Back to black - Beyonce
Broken - Depeche mode
Faded - Alan Walker
Ghost town - Adam Lambert
Hideaway - Kiesza
Light of the Seven - Game of thrones
Memory - Sarah Brightman
Wicked games - Chris Isaak
Vsichni jdou za laskou - Petr Novak (vim, ze to neni od nej)
Primavera - Ludovico Einaudi
Chasing Pavements - Adele

Jen nevim, zda mi pokryvaji cely rozsah.
Marpa11
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků