Focal Listen + Cowon iAudio 9 (problémek)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 22. 12. 2017 10:21

Ahoj.

Zrovna jsem vybalil nová Focal Listen a píchnul je do svého starého přehrávače Cowon iAudio 9 a nastal problém.

V první moment jsem se lekl, co je to za strašnou kvalitu zvuku a proč má stará sluchátka, která jsem kdysi dostal zdarma k televizi, hrajou nakonec líp a žádný vstup do světa kvalitnějšího zvuku se nekoná...

Pak jsem zkusil stisknout tlačítko na kabelu sluchátek (pro příjem hovorů atp.) a ejhle - v ten moment, dokud ho držím stisknuté, hrají sluchátka v pohodě. Ale musím tlačítko držet - jakmile jej pustím, kvalita zvuku je zase na facku. Už jsem se s tím setkal v minulosti u špuntů od Beats a podobně - měl jsem je půjčené a nastal stejný problém.

Po připojení k mobilu problém není. Bohužel, Focal ke sluchátkům dodává pouze jeden kabel a to ten s mikrofonem a tlačítkem pro příjem hovorů :)

Znamená to tedy, že budu muset urychlit koupi nového přehrávače, protože starý Cowon neumí s tímto typem jack konektoru pracovat správně, případně sehnat jiný kabel bez tlačítka a bez mikrofonu? Díky za info...
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 22. 12. 2017 14:30

Nikdy bych nevěřil sluchátkům,přednostně určeným k telefonickým hovorům!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kuko61 22. 12. 2017 18:47

Máš dve možnosti, alebo použiť sťahovaciu pásku, aby zostalo tlačítko stlačené (ako sa to robilo napr. na inearoch Sony MH1, alebo kúpiť adaptér OMTP -> CTIA, alebo naopak, neviem, ktorý by pomohol v tomto prípade. Niečo takéto http://www.cablechick.com.au/cables/35m ... -omtp.html
Tu je trochu teorie o normach 4-polovych konektorov.
http://www.cablechick.com.au/blog/under ... dio-jacks/
Inac sa o tom pisalo dost aj tu vo vlakne o Sony MH1C
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 28. 12. 2017 17:20

Bazi 36 čemu věříš nebo ne je jedna věc a druhá je že focal Listen jsou špičková sluchátka a tyty kabely jsou už dnes běžnou záležitostí..mají je i např.Bang & olufsen H6,H2...buď koupit na ebay jiný kabel nebo redukci...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 12. 2017 18:24

... keby nexistovali mobilné telefóny, tak by tu nebol ani žiadny boom prenosných sluchátok a s nimi súvisiacim prenosným audiom. Do vývoja a výroby sluchátok by sa investovalo rádovo podstatne menej prostriedkov a vývoj by stagnoval niekde na úrovni KPP, DT880 alebo K240 a prakticky nikdo by nevedel čo to je IEM
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 12. 2017 19:43

To,jestli jsou focaly dobrý sluchátka nevím,ale znám spousty(asi tisíc???) sluchátek,který kabely pro profesionální telefonisty nemaj a takový je třeba přednostně vybírat,pokud jsou určeny na hudbu!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 3. 1. 2018 09:48

Zatím to řeším "AUX" kabelem z eBay. Kdysi jsem kupoval asi 4 ks za cenu 26 Kč/ks k jakýmsi provizorním účelům, takže provizorně slouží i teď pro propojení Focal Listen s Cowon iAudio 9. Asi to úplně kvalitní kablík nebude (ikdyž kdo ví - možná mám jen mylné předsudky kvůli jeho nízké ceně), takže to stejně bude chtít kvalitnější náhradu. Ale jako dočasné řešení to účel plní...

PS: Nemáte nějaký tip konkrétně z alza.cz (případně klidně ten eBay), jaký kabel bude nejideálnější/nejkvalitnější za rozumnou cenu? Délka stačí do 1m - na běžné použití s přenosným přehrávačem, oba konce samec 3,5mm jack.
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 1. 2018 10:46

... lepšie by bolo použiť ten origo focal kábel a iba si k nemu vyrobiť cca 5cm dlhú "predlžovačku" na 3,5mm jack
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 4. 1. 2018 09:12

To bacil2:

Myslíš tím něco jako navrhoval kuko61 s tou redukcí OMTP/CTIA?
Nedokážu si představit, jak takovou krátkou redukci vyrobit jinak, než koupit hotovou :D
Nakonec to dopadne tak, že dřív pořídím nový přehrávač, než tohle nějak šikovně vyřeším...
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 1. 2018 11:54

@Dacan_CZ: nie, nemyslím tým žiadnu redukciu, ale iba obyčajnú blbú (trojpólovú nie štvorpólovú) predlžovačku jack-jack. Predpokladám totiž, že v každom normálnom trojpólovom 3,5mm jack-female konektore je správne umiestnený zemniaci kontakt (na rozdiel od toho tvojho nešťastného cowonu). Predpokladám, že sa taká krátka predlžovačka nedá bežne kúpiť, ale ako náhrada by mohla provizórne poslúžiť napríklad aj "rozdvojka"
https://www.alza.sk/roline-gold-jack-3- ... 808412.htm

Samozrejme že najelegantnejšie riešenie problému, tak ako aj sám hovoríš, bude nový prehrávač 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků