KZ ZS6 vs. Xiaomi Pro HD

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Evzzza 19. 12. 2017 16:36

Dobrý den,
mohli byste mi poskytnout svůj názor na tyto dvoje sluchátka. O ZS6 čtu že mají velmi kvalitní zvuk, ovšem bojím se výšek, které jsou kritizovány. Xiaomi mi přijdou jako taková jistota, i když s horším zvukem. Poslouchám rock, pop, rap. Často koukám na YouTube videa, kde se právě bojím výšek a sykavek ZS6.

Děkuji

Ještě bych doplnil, že bych sluchátka používal s telefonem ZTE Axon 7, který má AKM AK4490EN DAC, ale nevím jestli bych byl ZS6 (případně i Xiaomi Pro - nevím) schopný nakrmit.
Evzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 19. 12. 2017 18:39

...tak si kúp ZS5.... Mám ich, sykavky som na nich takmer vôbec neregistroval.... Vlastne si nepamätám, kedy som si povedal, že "do riti, sykavky..."....
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Evzzza 19. 12. 2017 18:51

NOWOCAYN_2 píše:...tak si kúp ZS5.... Mám ich, sykavky som na nich takmer vôbec neregistroval.... Vlastne si nepamätám, kedy som si povedal, že "do riti, sykavky..."....

Četl jsem, že ZS6 by měly být lepší verze ZS5. I když je pravda že ZS5 stojí 18$ a ZS6 28$.
Evzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krabák 19. 12. 2017 19:05

Sykavky jako, že Tě z toho bolí uši u ZS6 nehrozí. Těm ZS6 stačí v pohodě clip zip a hrají jak z praku.
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod MynnyD 19. 12. 2017 23:03

Já jsem teda u ZS6 výšky i sykavky slyšel hodně výrazně a kazily jinak výborný dojem z poslechu. Pomohlo zacpání jednoho výškového driveru nepatrným kousíčkem gumy na plakáty dle návodu:

https://www.head-fi.org/threads/knowled ... t-13851098

Od té doby hledám (v rámci téhle cenové kategorie) nedostatky zvuku marně, na jinak výborné Optomy NE800 (asi 4x dražší) se mi práší a v uších mám pořád ZS6 :) Srovnání s ZS5 budu mít během pár dnů, dneska přišly bráchovi, ale těch 10$ bych si připlatil i za hliníkové tělo, fakt působí luxusně.

A btw DAC AK4490 je výbornej, takže pokud není "EN" nějaká osekaná verze nebo zvuk není zkažený zesilovačem, měl by hrát líp než 99 % mobilů.
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evzzza 19. 12. 2017 23:13

Děkuju za reakce. Asi zvítězí ZS6 :-)
Evzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 20. 12. 2017 01:39

NOWOCAYN_2 píše:...tak si kúp ZS5.... Mám ich, sykavky som na nich takmer vôbec neregistroval.... Vlastne si nepamätám, kedy som si povedal, že "do riti, sykavky..."....


Mas tu starsi verzi ZS5, nova ma prestavene menice a odlisny zvuk. Tedy tve zkusenosti bohuzel nelze vztahovat na soucasne dostupne kousky.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evzzza 20. 12. 2017 09:24

Bína píše:
NOWOCAYN_2 píše:...tak si kúp ZS5.... Mám ich, sykavky som na nich takmer vôbec neregistroval.... Vlastne si nepamätám, kedy som si povedal, že "do riti, sykavky..."....


Mas tu starsi verzi ZS5, nova ma prestavene menice a odlisny zvuk. Tedy tve zkusenosti bohuzel nelze vztahovat na soucasne dostupne kousky.

A nová má líp zpracované výšky a sykavky? Do jejich úpravy by se mi asi moc nechtělo. Děkuju
Evzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inkvizition 20. 12. 2017 09:47

bohužel prave naopak, staré lamaly recenze a spustily hype, nové mají výše zmíněné problémy se sykavkami.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 12. 2017 09:54

Už u modelu ZST jsem upozorňoval na dvojí kvalitu/ladění. Prostě očekávat konzistenci v této třídě prostě nejde.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Evzzza 20. 12. 2017 09:55

inkvizition píše:bohužel prave naopak, staré lamaly recenze a spustily hype, nové mají výše zmíněné problémy se sykavkami.

Aha, sakra :-D Takže by byly lepší ZS6? Případně jaká jiná sluchátka do 30$?
Evzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 12. 2017 10:29

Ak ine, tak tieto napriklad: KZ ZS6, Tin Audio T2, SENFER XBA 6in1, URBANFUN Hi-Fi, Tennmak Pro... - vyber si :) Zase cenove rozdiely par dolarov by som neriesil. Ak chces velmi usetrit, so ZS5 nic nepokazis, obcas byvaju kupony za smiesne zlavy a vyjdu okolo 14-17 dolarov. Mna osobne neoslovila ani stara verzia, novu by som vzhladom na tie veci, co sa tu pisu, ani skusit nechcel.
Kukni stranky aprorear.co.uk a audiobudget.com, urcite tam najdes nieco vhodne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenak1 20. 12. 2017 10:41

Mam KZ ZS5 a aj ked mam rad vela vysok, tak sa mi tie vysky nepacia...
Nie su prilis ciste, usycane, co by mi az tak prilis nevadilo, ale jednoducho
sa mi nepaci to naladenie vysok (peak na 2.5 khz)...Horsie nahrany rock a metal na vyssej hlasitosti trha usi...
zdenak1
Junior

Odeslat příspěvekod Evzzza 20. 12. 2017 23:12

Tak nakonec otočka a objednal jsem podle recenzí na audiobudget MEMT X5 :-))
Evzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod encroft 21. 12. 2017 05:42

Memt 5x jsem si taky na zkoušku pořídil a na svou cenu je to taky slušná volba...
Ve srovnání s KZ ZS5 resp.6 o hodně menší a pokud ti nevyhovuje kabel za ucho, tak i pohodlnější. Na to, že jsou jen jednoměničová, mají velmi hluboký bas, který ale není na úkor ostatních pásem. Mohu porovnat s KZ ZS5 - ty jsou detailnější s lepší separací, menším basem a s větším prostorem, ale to je dáno jejich konstrukcí. Memt jsou taky energická a zábavná sluchátka, s teplejším podáním, ale jak říkám, jedná se o jednoměniče, takže charakter zvuku je trochu jiný. Mě osobně zní ZS5 líp (jejich charakter výšek mi nevadí), ale pokud nechceš výraznější "šustivé" výšky, tak je MEMT výborná volba (např. oproti nezáživným VIVO XE800 pro mě podstatně lepší volba)
encroft
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků