B&W PX - B&O H9 ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod glorei 16. 12. 2017 19:54

Zdravim, uvažuji o koupi bezdrátových sluchátek, mám na výběr nové Bowers & Wilkins PX a nebo Bang&Olufsen H9, oboje aktivní potlačení okolního zvuku. Celkem často letecky cestuji a moje B&W P7,P5, Sennheiser Momentum on ear 2 nestačí na tento rachot v letadle. Děkuji za informace
glorei
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 12. 2017 10:38

Nejlepsi potlaceni hluku maji Sony MDR1000X
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 18. 12. 2017 13:56

Nerozmyslal si nad nejakymi in-ear modeloch? Ja lietam pomerne casto s RHA MA750 a ziaden problem. Je to len priklad, in-ear modelov s dobrou izolaciou najdes mnozstvo.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 12. 2017 14:22

Znam spoustu lidi vcetne me, kteri tyto sluchatka v uchu nesnesou.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 18. 12. 2017 15:19

Nejlepsí noise cancelling mají BOSE.A muzes je mít jak v BT verzi,tak i s kabelem.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glorei 18. 12. 2017 18:25

zino333 píše:Nerozmyslal si nad nejakymi in-ear modeloch? Ja lietam pomerne casto s RHA MA750 a ziaden problem. Je to len priklad, in-ear modelov s dobrou izolaciou najdes mnozstvo.


Popravdě, in eary mi nesedí, buď mám divné uši, ale prostě mi nesedí. Co jsem teď v rychlosti četl recenzi na ty Sony, tak ten zvuk má být lepší než u bose. Zajdu do nějaké prodejny a zkusím porovnat b&o, b&w, bose a sony.
glorei
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 12. 2017 07:19

Sony sice maju trosku lepsi zvuk ako Bose, maju ale horsie ANC a hlavne konstrukcnu chybu, radi sa lamu v mieste kde sa musla napaja na hlavovy most. A nie je to len nejaky ojedinely jav. Tak 1000X by som sa vyhol. A M2 na tom v tomto smere nie su lepsie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japkoslav 19. 12. 2017 07:51

Bose zase doteď nepodporuje jediný lepší bluetooth kodek, takže už jen zdrojem zvuku a latencí není zrovna nejlepší volbou pro poslech nebo díky latency někde okolo 250ms se moc nehodí na koukání na filmy nebo hraní her.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 19. 12. 2017 08:26

Ryan Giggs píše:Sony sice maju trosku lepsi zvuk ako Bose, maju ale horsie ANC a hlavne konstrukcnu chybu, radi sa lamu v mieste kde sa musla napaja na hlavovy most. A nie je to len nejaky ojedinely jav. Tak 1000X by som sa vyhol. A M2 na tom v tomto smere nie su lepsie.


Zvláštní, kolega má jedny v práci a druhé doma a vypadají po více jak roce jako nové.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 12. 2017 11:23

Riesi sa to na stranke Sony. Je tam z toho "kauza" s relativne vela staznostami. Znamy ma rovnaku skusenost. Samozrejme nemusi sa to stat kazdemu, ale asi nema zmysel to riskovat. Uz z principu.

https://www.google.sk/search?q=sony+100 ... 40&bih=284
Tu je info aj o dvojkach: https://www.google.sk/amp/s/amp.reddit. ... like_sony/
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 12. 2017 11:31

Je to bohužial pravda. Mám síce svoje cca pol roka bez ujmy, ale pevne verím, že ak sa mi to ulomí, tak ešte v záruke. Sony o probléme vie, dokonca odpisuje ľudom, že existuje nejaký interval výrobnej šarže s dotknutým problémom, ale písal ľudia, že sa im to stalo a boli mimo interval. Ja som mimo interval, ale pocit istoty nemám.
Mimochodom, nedá sa povedať, že ANC Bose je lepšie, na toto sa vedia veľa diskusií ale aj recenzíí, zhoda sa nenašla :) Ja som porovnával svoje Sony a kolegove QC35 a podľa mna je to cca to isté alebo 51:49 pre SONY. Čo mi na Bose trochu prekáža, je taký zvláštny podtlak z toho ticha. Sony má zase okrem lepšieho zvuku pár zaujímavých fičúr ako ovládanie rukou, ktoré je dosť návykové, na druhej strane sú Bose oveľa pohodlnejšie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CZ_Honza 28. 12. 2017 21:35

Byl jsem si takhle jedno odpoledne poslechnout nekolik "lepsich" over ear sluchatek kolem 10tis kc. V teto cenove hladine se mi tezko hledaji rozdily v reprodukci, takze jsem dal na pocit, jak sedi. Musim rict, ze
P7 mi ucarovaly. Neco tak pohodlneho jsem na hlave snad nemel. Prislo mi, ze docela slusne izoluji okolni hluk. Osobne mam Bose QC, ale protoze posledni dobou moc neletam ( <50 000 mil / rok), MHD nejezdim, tak se jich klidne vzdam a uprednostnim kvalitu a pohodli pred NC.
CZ_Honza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 29. 12. 2017 19:24

Mne fascinuje že tyhle drahá sluchátka často nemají výměnou baterku - a před pár měsící tu byl článek o levných bezdrátech, které - kupodivu - výměnou baterku (stejnou jako v mobilech Nokia) - měly. Osobně mi to příjde dost skandální, protože baterka jak známo degraduje a když pak odejde tak sluchátka za deset a více tisíc vyhodíte ? A no-name číňan s tím problém nemá, prostě dá výměnný akumulátor a hotovo dvacet, jede se dál.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 1. 2018 08:10

Preco by si to mal vyhadzovat?! Baterka sa isto da kupit, resp. servisne vymenit. A tie sluchadla sa daju pocuvat aj cez kabel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 15. 1. 2018 14:29

Přemýšlím nad novýma sluchátkama do kanceláře (open office) a padly mi do oka buď H9 nebo nové PX.

Předpokládám, že zvukově na tom budou obojí dosti podobně. Co je pro mě hlavní je pohodlí. U stávajících sluchátek (Fostex TH7) mě většinou po cca hodince začnou bolet uši a tlačit hlavový most. Čili nevydržím je mít na hlavě třeba 3 hodiny v kuse, což bych s novým modelem rád.

H9 jsem osobně zkoušel. Zvukově pro mě super ale s tím pohodlím jsem si nebyl tak jistý. Je pravda, že během těch 10 minut co to člověk má na hlavě v obchodě zas tak moc nepozná.

Nad zmiňovanými Sony sluchadly nepřemýšlím - nelíbí se mi design. Bose jsem zkoušel jen v rychlosti někde na letišti. Na to, abych si udělal nějaký smysluplnější názor to nebylo.

U PX zaujaly fičury typu, že se zastaví hudba v momentě, kdy je člověk sundá nebo jen odklopí sluchátko. Něco podobného by měly umět i H9 v nové revizi (H9i).

V recenzích u PX jsem se dočetl, že na dlouhodobý poslech taky nic moc, a že jsou lepší do města než do kanclu. Osobně jsem neměl šanci je vyzkoušet. Takžě někdo s názorem? :-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků