In-ear do 1500,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vitva 16. 12. 2017 02:00

Mé věrné Marshall Minor se mi odporoučely do nebe, a tak jsem se rozhodl vybrat náhradu. Bohužel, protože se v tomto odvětví příliš neorientuji, obracím se na vás s prosbou o radu.
Představoval bych si něco takovéhoto:

- nutná podmínka je mikrofon minimálně s tlačítkem pro příjem hovoru
- jsou na „běžné poslouchání“ (hudba, filmy…), když s sebou nemůžu/nechci brát velká over-ear sluchátka (Sony MDR-1RNC)
- poslouchám hlavně soundtrack, filmový i herní, tzn. téměř cokoliv od klasiky, přes rock, jazz, až po chiptune (z nostalgie) a taky folk
- zdroj převážně mobil (Xperia Z3, ale v brzké době budu asi měnit) a notebook (Asus G750JS), hlavně FLAC
- preferuji pecky – zatím se mi totiž nepodařilo s žádnými špunty docílit toho, aby mě z nich nebolely uši – nicméně rád zkusím libovolné návrhy, jak tohle řešit
- cenový limit 1500 Kč (je možné jít lehce přes), preference značek nemám

Pokud jsem správně hledal na internetu, Marshall Minor byla v podstatě „jen“ OEM sluchátka, na která „připlácli značku“ a měla by tak být v podstatě stejná jako Urbanears Medis. Zajímalo by mě ale, jestli je možné si zvukově přilepšit.
Díky moc za rady.
vitva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 12. 2017 05:57

VE Monk plus, TY Hi-Z HP, Headroom MS16. Kazde z nich kupis pod 10 dolarov, takze si mozes kupit kludne vsetky 3 (a aj po viac kusov) a este vyrazne usetris. Kazde z nich hraju nie o triedu, ale o galaxiu lepsie ako Marshall Minor resp. lepsie ako cokolvek co v ramci peciek kupis u nas bezohladu na cenu. Vsetky sa daju kupit aj s ovladanim na kabli. A minimalne VE Monk tu niekde maju aj samostatne vlakno.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitva 16. 12. 2017 18:00

Díky moc, mrknu na ně.

V případě, že bych byl ochotný přece jenom risknout špunty, jaké by prosím byly nejlepší možnosti (při stejných požadavcích)?
vitva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 12. 2017 18:02

Opat Cina. Napr. KZ ZS5/ZS6. Oboje tu maju samostatne vlakna.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 16. 12. 2017 20:32

V této ceně jsou KZ ZS6 bezkonkurenční volbou.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků