Na výletě v Hong Kongu, aneb cesta za High-end in-eary

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 18. 12. 2017 00:11

amarok píše:Díky za supr počtení a ohodnocení sluchátek.
BTW, parádní, ostrý fotky. Prozradíš, čím jsi fotil?


Mě osobně se až tak nelíbí :D
Foceno na Honor 9
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 12. 2017 01:30

Bravo! :-)
Výborný článek se zajímavým počtením.Děkuji. :tleskani

Poněkud mě při čtení napadlo rčení či myšlenka,kterou jsem již podvědomě tušil: "Bez peněz pro top hi-end in-eary do obchodu(tj.s částkou pod 50k v CZK)nelez."
Nuže,pokorně skláním hlavu a nasazuji si své Velvety...s nadějí hi-endovějších zítřků(myšleno nižší cena-vyšší kvalita zvuku). :roll:
Pokud p.Lenin říkal "Učit se, učit se, učit se!",tak já radím "Šetřit a šetřit". :D

-- 18. 12. 2017 01:45 --

"...vedle sedící Hi-fista, který hledal něco ideálního ke své sestavě iRiveru A&K SP1000 a Chord Hugo 2." :-)
Tak tomu říkám "zapálenost pro věc"...za 151.000,-(pouze ve zdroji)! :shock:
Naposledy upravil pseudomagick dne 18. 12. 2017 02:50, celkově upraveno 2
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 12. 2017 02:35

K Bínově hodnocení in-earů.

Earsonics S-EM9 -Tak to bych nečekal,že "po technických stránkách ztrácející v čistotě a rychlosti."
Fender FXA11-Taky jsem už po nich pokukoval,ale že jsou na tom tak špatně jsem netušil.
Oriolus Mellianus -Tak o těchto jsem ani nečetl,ale podařilo se mi dle jejich názvu vygooglit hezkého ptáčka(žluvu stříbrnou),kterého bych si fakt do ucha nestrkal. :shock:
To mě docela pobavilo. :D
Cože,za 2400 USD?Tak to fakt nééé! :shock: Tak daleko zatím nejsem. :pozor
Ostatní in-eary byly mimo moje info.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 18. 12. 2017 07:59

....ale taková binaurální nahrávka žluvy stříbrné v jejím přirozeným prostředí by mohla bejt na nějakých hi-endech hodně zajímavá :mrgreen:
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 18. 12. 2017 08:38

:lol: ha ha, v kontextu tohoto počteníčka ProPhile 8 vypadají jako výhodná koupě (střední třída ?) ...
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 12. 2017 20:01

":lol: ha ha, v kontextu tohoto počteníčka ProPhile 8 vypadají jako výhodná koupě (střední třída ?) ..."

Prophile 8 určitě výhodné jsou,nejen zvukem,ale i komfortem nošení.
Střední třída to nebude. :-)
Osobně bych je zařadil někam na druhou příčku nejvyšší ligy.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 18. 12. 2017 20:43

pseudomagick píše:Prophile 8 určitě výhodné jsou,nejen zvukem,ale i komfortem nošení.
Střední třída to nebude. :-)


A máš to, psychologická zábrana spadla, sám jsi přiznal, že jsou výhodna koupě a k tomu komfortní. Teď už si je můžeš s klidným svědomim koupit :tleskani

A subbas ? Ten doladiš přenosným AMP-em 8-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 12. 2017 21:08

Kdybych nešetřil na cestu do J.Ameriky,tak bych s koupí neváhal. 8-)
Potřebuji našetřit 150k,takže by mi těch 33k docela scházelo. :-\
Musel bych slevit na své špičkové outdoorové(survival)výbavě....a to se mi nechce. :pozor
Sub-bas?Ten v nich jakoby neschází...pokud ho někdo nehledá např. z Velvetů či jiných "sub-basáků" :-)

-- 18. 12. 2017 21:19 --

A na co přenosny amp?
Pokud bych neplánoval cestu,tak bych si rovnou koupil Cowon Plenue 2 a měl bych zvuk "jako řemen",páč BBE+ by Prophile 8 vybudilo. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 19. 12. 2017 01:58

Prophile predstavuji jednu z tech lepsich koupi v High-endu. Nejsou uplne na urovni tech nejlepsich in-earu na trhu, ale jsou vice enz solidni koupi a v te cene prekonavaji vetsinu konkurence.

Podobne dobry pomer cena vykon maji Campfire Andromedy, ale jen se spravnym zdrojem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 22. 12. 2017 09:43

Doodier píše:Bíno, ten Neptune co zmiňuješ na head-fi jsi už měl šanci nějak víc naposlouchat? Chápu správně, že to je univerzál?


Test ted najdes na Avmanii https://avmania.e15.cz/qdc-neptune-pove ... ledem-test
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 22. 12. 2017 11:47

Hmmm, čte se to moc hezky... Achjo, proč já sem vůbec chodím :D
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 8. 1. 2018 03:13

Vzdycky jsem si nejak myslel, ze Campfire Audio bude mit male zastoupeni na trhu, podobne jako Noble apod.

Pak na ne ale narazim ve dvou obchodech na Hong Kongskem letisti. :hm :hm

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 16. 1. 2018 19:46

Toto je docela "drahé vlákno".
Když už se výše zmiňovaly takové vysoké ceny za in-eary,tak by mě zajímalo jak si v hi-endu vedou v porovnání HiFiMAN RE2000 za "pouhých" 50k. :-)

Zde: https://www.ketos.cz/hifiman-re-2000
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 1. 2018 01:41

pseudomagick píše:Toto je docela "drahé vlákno".
Když už se výše zmiňovaly takové vysoké ceny za in-eary,tak by mě zajímalo jak si v hi-endu vedou v porovnání HiFiMAN RE2000 za "pouhých" 50k. :-)

Zde: https://www.ketos.cz/hifiman-re-2000


No, takovy ohen to neni. Urcite nejlepsi in-eary od Hifimanu(ale to neni moc vysoka latka), ale za tu cenu bych ocekaval neco lepsiho.

Mozna se jedna o jedny z nejlepsich in-earu s dynamickym menicem. Proti takovym Dita Dream ztraceji po strance technicke, ale maji vyrazne prijemnejsi ladeni, i kdyz porad trochu do V. Ale pro me jsou spickove IEM s tlakovymi menici o pricku vyse.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 1. 2018 02:36

Díky.
Tipoval jsem,že budou konkurenty Campfire Audio Vegám.
Každopádně ta cena zdá celkem přestřelená.

-- 17. 1. 2018 03:03 --

Bíno,když už tě mám "v málo okupovaném" vlákně,tak jsem se tě chtěl zeptat na jednu podstatnou věc,kterou se mi ani na head-fi nepodařilo zjistil.
Totiž pokud si vygoogluji "dynamic driver vs BA driver"(z hlediska životnosti),zjišťuji že dynamický měnič má delší životnost.
Jakou životnost tedy vlastně mají BA měniče?Je divné,že tuto otázku nikdo neřeší.
Dejme tomu,že si někdo koupí hi-end in-eary za 3k USD a po 2-leté záruce mu odejde např.1-2 měniče,jak se to pak řeší?Asi drahou opravou,že?
Ostatně to je taky částečný důvod,proč se obávám dát za in-eary přes 30k.
Vezmu-li v potaz,že čím více měničů,tím větší pravděpodobnost,že se uvnitř nějaký pokazí.
Možná ti moje úvahy připadají banální(jsi na rozdíl ode mně in-earový profík :-) ),ale dost by mě to zajímalo.
Kdybych byl ředitelem ČEZu,tak bych to samozřejmě neřešil. :-)

-- 17. 1. 2018 03:19 --

Nebo že by to bylo dle mé spekulace naopak?Tedy čím více měničů,tím menší zátěž z hlediska jakéhosi rozložení příkonu na každý BA driver zvlášť a vice versa?
Tyto technické informace ale výrobci nezveřejňují,neboť to zřejmě bude opodstatněné.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků