Bose QC35-vypadávání zvuku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod steve95 2. 12. 2017 19:03

Zdravím,
kupoval jsem tyto sluchátka v červenci jako používaná a nikdy s nimi nebyl problém.
Bohužel poslední dobou-cca měsíc a půl mám zvláštní problém- když nosím sluchátka venku tak vypadává zvuk a je to velmi nepříjemné,někdy vypadne například 3x u jedné skladby.
Při domácím poslechu přes BT receiver jsem tento problém nikdy nezaznamenal, v hromadné dopravě zvuk taktéž nevypadává.
Zkoušel jsem různé firmwary a vždy to samé.
Myslíte že je to na reklamaci ? HW problém ?
Děkuji za rady
steve95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2017 03:03

Jestli to dělá jen v bezdrátovým provozu, tak si uvědom jakou cestou se k nim dostává signál = jde BEZDRÁTOVĚ ELEKTROMAGNETICKÝM VLNĚNÍM. Neboli snadno z vnějšku zarušitelnou cestou ... V baráku sedíš na fleku a vůči jinejm rušivejm vysílačům se nepohybuješ, v busu nebo jiný mastný tyči jseš krytej karosérií, která tvoří Faradayovu klec. Tudíž prudký změny vnějšího elmag. pole skoro žádný - ale když jdeš po ulici, můžeš se přiblížit k tamtomu nebo k onomu zdroji rušení - a výpadek je na světě ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod steve95 3. 12. 2017 19:01

Jako určitě,jenže mi neříkej že u sluchátek za 10k je normální když mi u skladby vypadne tak 4x zvuk.
Dříve s tím problém nebyl a signál vypadl jen vyjímečně,tak to prostě není normální.
steve95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2017 22:29

A co víš o tom rušení? Myslíš si, že BT přenos je nezarušitelnej nebo co? To ti nezaručí ani laple za půl mega, pokud budou k přenosu zvuku z founa/přehrávače požívat BT v reálným čase. Hoď se na pohodu, nalej si kápanec - a pak si vem tužku, bloček a udělej si pár procházek v různou denní dobu po těch místech, kde ty výpadky nejčastějc potkáváš - A PIŠ SI KDE PŘESNĚ STOJÍŠ NEBO KUDY JDEŠ, KDYŽ TEN SIGNÁL PADNE - VČETNĚ TOHO, KTERÝM SMĚREM SES POHYBOVAL ASI TAK 3 VTEŘINY PŘED TÍM VÝPADKEM.

Je to sice primitivní, ale pořád fungující metoda vyhledávání rušivejch vysílačů - můžeš poprosit kamarády a kolegy, co mají taky BT sluchátka klidně i jinejch značek, aby to učunili s tebou a vyzkoušejte to na těch kritickejch místech zároveň i každej zvlášť = čím víc dat a zaznamenanejch případů výpadku BT technologie, tím snáz se bude následně hledat pachatel - protože tyhle data potom aportujete na místně příslušnou pobočku ČTÚ (jsou v krajskejch městech snad s výjimkou Pardubic - tam má pořád jurisdikci královéhradecká pobočka) a podáte podnět k zahájení šetření narušení využitelnosti elektromagnetickýho spektra neznámým pachatelem na základě zvýšenýho výskytu rušení BT pásma.

ČTÚ už zajistí zbytek - doslova "tam pošlou gónia" a ten rušivej vysílač dohledají, ale jedině když jim k tomu poskytnete dost výchozích údajů třeba právě o době, kdy k těm výpadkům = rušení nejčastějch dochází. Ve vztahu k provozní/pracovní době a dalším aspektům se pak vytipujou možní hříšníci a po změření už inspektoři půjdou "najisto". Ale představovat si, že použití sdílenýho pásma v elmag spektru (kterým BT bezesporu je) k hi-fi přenosu, byť i za sebedelší peníze je nějak smysluplnej počin, to je podle mě slaboduchost až hraničící s podvodným jednáním vůči zákazníkovi.

To je totiž něco podobnýho, jako slibovat dosah AŽ 8km u vysílaček v pásmu PMR, když těch 8km je změřený na rovině někde u moře ideálně na přímou viditelnost přes vodní hladinu a bez přítomnosti dalších zdrojů rádiovejch vln i možnejch terénních a stavebních překážek - přitom v reálu se ty vysílačky kolikrát "neuslyší" už když je mezi nima kopeček vyšší víc než cca 15-20m nad ideální přímkovou spojnici míst vysílání a příjmu a problém mají už v momentě, kdy se v cestě signálu nachází třeba hustší les nebo nějaká hustší zástavba budov s kovovýma výztužema ve stěnách - typicky průmyslový budovy nebo paneláky.

Nikdo, opakuju NIKDO z výrobců BT sluchátek totiž nedokáže zajistit, aby se při postupným přehrávání a přenosu signálu "v reálným čase bezdrátově" ve sdíleným pásmu neobjevilo případný rušení tak, že bude za všech okolností garantovanej bezvadnej hi-fi přenos - a pokud to bude chtít garantovat, pak jedině tím způsobem, že telefon resp. přehrávač bude uloženej ve sluchátkách a přenos dat z paměti se nebude odehrávat jako "přenos zvuku", ale přenos celýho mp3/flac/APE atd souboru do celkový paměti sluchátek, ze který si bude data postupně odebírat jejich DAC a zesilovač. Prostě tak, že se do sluchátek pomocí BT NAJEDNOU přenese celá zdigitalizovaná písnička - a veškerý přehrávání bude mít na starost elektronika sluchátek, ovládat se to bude na nich a ne na mobilu/přehrávači - ten by eventuálně sloužil jen jako externí zásobník dat...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod steve95 3. 12. 2017 23:27

Mne ten zvuk venku vypadává skoro všude :)
TO by mi asi zabralo hodně času vše sepsat
Takže je to normální říkáš ?
steve95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2017 23:32

Úplně normální to není, ale chtít od BT nerušenej hi-fi přenos je ještě nenormálnější.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod steve95 3. 12. 2017 23:48

Hele co si tak pročítám fórum na stránkách Bose tak nejsem jediný kdo s tímto má problém, i ta nová generace má tyto výpadky
steve95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 12. 2017 19:19

Když lidi nadávají, že starej dýzlák krmenej naftou říznutou řepkovou babiš-sračkou čmoudí a sm.rdí, myslíš že novej to dělat nebude? Kdyby nedostal DPF a aktivní štěpnej katalyzátor s přívstřikem močoviny, věř tomu, že i ten nejmodernější common-rail s dvojitým turbem bude sm.rdět po tý babiš-sračce úplně stejně ... To jenom starej klokotavej dehťák s boschovou rotačkou jako čistě mechanickým vstřikovacím čerpadlem umí vonět po kuřeti, řízkách a hranolkách - pokud do něj naleješ vyfiltrovanej, ale jinak chemicky nezměněnej použitej olej z fritézy ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod steve95 10. 12. 2017 10:14

Absolutně nerozumím ničemu co jsi mi napsal :-)
steve95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 12. 2017 15:09

Napíšu to jinak - STARÝHO PSA NOVEJM KOUSKŮM NENAUČÍŠ.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 10. 12. 2017 17:51

steve95 píše:Absolutně nerozumím ničemu co jsi mi napsal :-)

Jestliže nevíš, proč zvuk vypadává a nevypadá to na nějakou jasně určitelnou formu rušení, zcela jistě se obrať na servis a výrobek reklamuj. Rušení samozřejmě existuje, nicméně skutečně není běžné, aby docházelo k výpadku zvuku přenášeného přes BT opakovaně v různých prostředích, a to u dražších/značkových sluchátek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 12. 2017 20:21

Dělám v práci u linek s velkým množstvím odporovejch svářeček - bodovejch i švovejch. Proudy který tečou pracovní částí se počítají v desítkách kA. Používání BT na přenosy i jen obrázků mezi telefonama ve vzdálenosti menší než 15-20m od těch svářeček je skoro nemožný - pro sluchátka ve formě kontinuálního přenosu je to i v 50m vzdálenosti problematický. Elektromagnetický pole je prevít ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod steve95 18. 12. 2017 19:04

MgX píše:
steve95 píše:Absolutně nerozumím ničemu co jsi mi napsal :-)

Jestliže nevíš, proč zvuk vypadává a nevypadá to na nějakou jasně určitelnou formu rušení, zcela jistě se obrať na servis a výrobek reklamuj. Rušení samozřejmě existuje, nicméně skutečně není běžné, aby docházelo k výpadku zvuku přenášeného přes BT opakovaně v různých prostředích, a to u dražších/značkových sluchátek.


Děkuji ti za odpověď, na jako pan EKKAR, kterej mě ujišťuje,
že je normální, když mi konstantně vypadává zvuk u sluchátek za 10 k
Zajdu tam ještě tento týden.
steve95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 12. 2017 07:36

A preco hladas chybu automaticky iba u sluchadiel? On to moze byt aj problem na strane telefonu ci prehravaca ktory je zdrojom zvuku. Vzdy sa to deje s jednym konkretnym pristrojom alebo si skusal aj iny?
Najprv by som si na cestu von vzal nejaky iny pristroj (stary telefon...), ci sa to bude spravat rovnako.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 12. 2017 16:43

"Pan" Ekkar bohužel pro tebe zná fyziku a zná, jak to vypadá s rušením v rádiovým spektru. Bohužel, dneska se nikdo neptá, jestli ve "sdíleným pásmu" pojede všem všecko, když "já si to zapnu" - prostě na nikoho a na nic se neberou ohledy a ty výpadky jsou skoro jasně způsobený nějakým silným signálem zvenčí. On to nemusí vůbec bejt signál jinýho BT vysílače - na to bohatě stačí nějakej spínanej zdroj nebo vysílač jiný služby, kterej svojí výstupní intenzitou zahltí vstup přijímače BT na sluchátkách - doslova ho oslepí respektive ohluší, já nevím jak ti to popsat - bez vysloveně elektronický hantýrky. A pokud to oslepení/ohlušení trvá delší dobu, než kterou pokreje v reprodukci vyrovnávací datová paměť za přijímačem, máš hotovej výpadek zvuku - i kdybys měl zbytek zařízení doslova za mega, pokud tam nebude paměť zajišťující data na dobu delší než je doba "oslepení/ohlušení" přijímače BT tím externím prostředím, ty výpadky tam mít budeš...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků