Grado RS2e vs Audeze EL8 open back

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 27. 11. 2017 09:37

Zdravim. Mel jste nekdo moznost porovnavat tato dvoje sluchatka? Separatni recenze mam nactene a k vlastnimu poslechu se chystam, ale potreboval bych vedet zda ma smysl tato dvoje sluchatka porovnavat ci zda nemam jit do jinych. Grado jsem uz slysel a setrim si na ne, ale znate to, nemi neco lepsiho? :-)
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 11. 2017 10:30

Určitě bych vyzkoušel nové HD 660 S. EL8 open i RS2e jsem měl možnost vyzkoušet v Audigu a ani jedny ve mně nezanechali takový dojem jako 660S. Pokud bych si ale měl vybrat mezi RS2e a EL8, tak bych bral RS2e.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 27. 11. 2017 11:31

Jak pisu, Grado ve mne zanechali takovy dojem, ze si na ne setrim :-)
V cene do 20 tisic jsem nenasel sluchatka, ktera by mi tak sedela. HD600 i 650 jsem mel moznost slyset a byla pro me nudna, bez stavy. Na me moc basu a malo vysek.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 11. 2017 11:38

HD 660 S má více výšek než HD 600. Určitě bych je vyzkoušel.
Oproti HD 600/650 navíc mají nový měnič.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 11. 2017 18:01

Pokud hledáš světlejší sluchátka podobná Grado, tak příliš velký výběr není. EL8 bych asi vynechal rovnou. Audigo teď výrazně zlevnilo sluchátka beyerdynamic, takže do tvého rozpočtu spadá model T1 první i druhé generace. Akorát pozor na to, že T1 budou mít znatelně vyšší nároky na zesilovač než Grado. V úvahu by ještě připadaly otevřené modely Audio-Technica (AD1000X a AD2000X), ale v ČR stojí nesmysl.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 11. 2017 21:41

Marpa11 zkoušel si planáry? Já kdysi přešel z Grado, Alessandro MS PRO na Audeze. Ozkoušej, ale LCD2, HE560 apodobně. Jsou tmavší než Grado, Audeze víc, HiFiMAN něco mezi. Ale zvuk je dospělejší, vyrovnanější a hlavně pro tebe nebude postrádat energii přesnost. Z dvojky je určitě do dvaceti seženeš. Pak jsou další možnosti ZMF Ori, Acoustic Research AR-H1 (ty vypadaj hodně fajn), LCD2C, HE4xx a já nevim co ještě atd. atd., ale většinu u nás neposlechneš.
EL8 nevím jsou na ně takový rozporuplný názory těm bych se vyhnul.
Naposledy upravil hmpf dne 27. 11. 2017 22:18, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 27. 11. 2017 21:55

hmpf píše:Marpa11 zkoušel si planáry? Já kdysi přešel z Grado, Alessandro MS PRO na Audeze. Ozkoušej, ale LCD2, HE560 apodobně. Jsou tmavší než Grado, Audeze víc, HiFiMAN něco mezi. Ale zvuk je dospělejší, vyrovnanější a hlavně pro tebe nebude postrádat energii přesnost. Z dvojky je určitě do dvaceti seženeš. Pak jsou další možnosti ZMF Ori, Acoustic Research AR-H1, LCD2C, HE4xx, Oppo a já nevim co ještě atd. atd., ale většinu u nás neposlechneš.
EL8 nevím jsou na ně takový rozporuplný názory těm bych se vyhnul.


Planary jsem neslysel. Jak ty jsou na tom s naroky na zesilovac? Grado je uzasne v tom, ze ho nepotrebuje, ale na zmenu zesiku jsou citlive a skvele se meni.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 11. 2017 22:16

To je model od modelu. Jen pro příklad třeba LCDX, Edition Xv2, HE4xx, EL8 "teoreticky" zesilovač nepotřebují, ale pokud bude systém slušný na výsledku se to projeví, i Grada to zpříjemní a tak. Popravdě nevěřim, že by jakýkoliv DAP byl vhodný k výše zmíněným sluchátkům. Pořád je vhodnější pořídit slušný systém, dnes nemusí být vůbec drahý nějaký malý levný dac plus CustomWorks HYPA1 pohoda nebo jen Mojo atd..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 6. 12. 2017 16:59

Jedna fotka z dřívějška už to je snad 5-6 let, jo dřevěný Grada jsou pěkný.

Obrázek
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 6. 12. 2017 17:03

Nezbyva nez slintat. Chjo.
Ale udelal jsem si radost a koupil Beyerdynamic t70p.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 6. 12. 2017 17:05

Mm takže nakonec úplně něco jiného:)
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 6. 12. 2017 17:27

Nebyly penize. I tak jsem rodine udelal skrt pres rozpocet
Marpa11
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků