(RADA) Sluchátka PC / hry / filmy / hudba

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonym 23. 11. 2017 13:20

Zdravím
Potřeboval bych poradit jelikož mi po nějakých cca 10 letech odešly sluchátka Sennheiser a dostal jsem doporučení na tento web jelikož v současné nabídce mám problém vybrat zase něco pořádného.

Původní technické parametry starých sluchátek :
Signálový konektor: 3.5mm stereo jack
jmenovitá impedance: 32 Ohm
délka kabelu: 3 m
NF kmitočtový rozsah: 15 - 23000 Hz
Úroveň akustického tlaku (SPL): 114 dB(SPL)

Nyní bych chtěl něco dle dnešní doby lepšího opět s mikrofonem jelikož 90% času se sluchátky využívám mikrofon a potřebuji se u toho i pohybovat po bytě.
Využití sluchátek : hry, filmy, hudba ... jsou pouze k PC takže bych ocenil základnu připojenou do HDMI a zvuk budou chytat bezdrátově či alternativy. Hudbu poslouchám nejčastěji ve formátech flac.

- značka prakticky nerozhoduje, spíše poměr cena / výkon / kvalita
- typově bych chtěl uzavřené okolo uší aby dobře izolovaly okolní zvuk
- mikrofon přímo na sluchátkách, ideálně sklápěcí případně odnímatelný (s tím nemám zkušenost)
- preferuji černou barvu a nepotřebuji aby mi sluchátka blikala miliony barviček jak je teď in jelikož bych to stejně měl nejspíše vypnuté aby to zbytečně nevyžralo baterie

Díval jsem se na Triton ultimate gaming audio ARK 300, které mě zaujaly popisem skladby speakerů i toho co by měly umět ... HDMI nekomprimovaný zvuk 7.1, DTS stejně jako přenosu zvuku 2,4GHz bezdrátem. Nicméně ještě nejsou v prodeji, ale zhruba podobnou bych měl představu.

Celkem zajímavě vypadaly i Logitech G933 Artemis Spectrum ... zaujala mě výdrž 12h na baterie, připojení 2,4 GHz nebo možnost i přes kabel bez spotřeby proudu z baterií.

Cenová představa je tak kolem 2.000 - 4.500,- , nicméně pokud by byly kvalitní sluchátka odpovídající mé potřebě o něco nad, tak není problém i těch 5.500,- pokud by to bylo za hodně dobrý kousek.

Děkuji za rady a tipy.
anonym

Odeslat příspěvekod zino333 23. 11. 2017 20:47

Ak headset: HyperX Cloud II
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 24. 11. 2017 09:12

S těmi asi těžko budu pochodovat po bytě, když mají kabel. ;-)
anonym

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 11. 2017 16:46

To si si obavam sa trochu pomylil forum. S takymi hernymi zhovadilostami ako mas vo vybere ma tu na fore skusenosti malo ludi. Z toho kvaliny zvuk nedostanes.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 25. 11. 2017 17:29

Losless_flac píše:S těmi asi těžko budu pochodovat po bytě, když mají kabel. ;-)

To som si ani nevšimol. Nečítal som tvoj príspevok celý, videl som len headset a cenovú hladinu. V tých herných pokusoch sa tu asi nikto nevyzná. Ak nutne bezdrôtové, tak pozri niečo aspoň od AKG alebo Sennheiser. Ale to neviem či sa zmestíš cenou do limitu. Sony malo myslím tiež niečo ako tak ok.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 30. 11. 2017 14:26

Tak ono mi nešlo přímo o herní, ale bohužel jen ty zatím splňovaly bezdrát a mikrofon no ... proto jsem ten dotaz položil zde.
anonym

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 11. 2017 20:30

Bezdrat a mikrofon splňaju každe BT sluchadla.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 4. 12. 2017 08:36

Tak mi alespoň prosím řekněte co mám sledovat ohledně kvality zvuku ...pak už si nějaké s vysílací stanicí což je užitečný stojánek, respektive držák, přes který se sluchátka rovnou dobíjí hold bude to těžké najít. Prakticky tedy dobíjení po odložení na stojánek nebo po připojení kabelu za chodu je nutnost. Jelikož to chci pro víc zařízení tak USB dongle nechci a těch 2,4 GHz by měla mít stanice digitální vysílací pásmo.

Citlivost dB/mW
Frekvence od Hz
Frekvence do Hz
Velikost měniče mm
Impedance Ohm

Vybrat si kvalitní sluchátka co splní většinu požadavků je celkem maraz.
anonym

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 12. 2017 16:01

BT sluchadla žiaden dongle nemaju. Ten potrebuješ len ak to chceš pripajať k PC a nemaš bluetooth v PC. Inak v telefonoch, tabletoch, NTB aj niektorych TV bluetooth je. Zaleži čo všetko chceš pripajať.

Ohladom kvality zvuku netreba sledovať parametre. Tie o kvalite zvuku nepovedia absolutne nič.
Pokiaľ to maju byť sluchadla s vysielacou stanicou, tak tam su najlepšie sluchadla Sennheiser. Tie vysielacie stanice ale mavaju malo možnosti pripojenia.
Napr. Sennheiser RS 175, ale maju len jeden opticky vstup a jeden analogovy. Alebo RS 180, ten ma 2 analogove. To neviem či ti postači.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 15. 12. 2017 16:00

TV+BR BT nemá, proto to má mít 2x HDMI pro vstup zvuku, PC 1x digital audio ... Sennheiser RS 175 jsou na jack 6.3mm což nesplňuje požadavek jelikož bych musel dát redukci a zase bych byl jen u sterea což nechci navíc nemají mikrofon, který striktně sluchátka mít musí no.

V každém případě díky za rady, očividně musím poskládat celou sestavu v řádu stovek tisíc abych docílil toho co chci takže na to prostě dlabu. Hold bezdráty očividně nejsou lukrativní výrobek pro výrobce jelikož jich je po čertech málo.

Díky za rady, prostě koupím sluchátka za 10k a pokud nebudou vyhovovat tak je do 14 dní vrátím zpět a budu to střídat dokud prostě nenajdu ty pravé.
anonym

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 12. 2017 06:20

Ked TV nema BT, tak tam sa tie sluchadla daju predsa k TV pripojit klasickym kablom. A bude ti hrat aj
zvuk z BD. Nepotrebujes vymyslat zhovadilosti typu 2x hdmi konektor na zakladni. Ak nahodou TV nema analogovy vystup, tak posluzi jednoduchy prevodnik. A k PC jednoduchy dongle.

RS175 nemaju len analogovy vstup, ale aj opticky.

Vymyslas streasne komplikovane riesenie, tak ako mas nastavene poziadavky, to ti nesplni nic. A este aby to dobre hralo. Vzdy bude niekde kompromis.

Kup si k TV nejake bezdrotove sluchadla s dokovacou stanicou zvlast a k PC nejaky klasicky headset. Aj taky HyperX Cloud zahra ovela lepsie ako nejake tie Logitechy ci Tritony co si vybral povodne. A este ti ostane kopa rozpoctu na sluchadla k TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 18. 12. 2017 14:43

Tak máš pravdu v tom, že je to komplikované neboť na to výrobci zatím nemyslí a hold po zkoušce těch Logitech půjdu do varianty "dvoje" sluchátka. K PC dám klasiku kabel HyperX Cloud II Headset Gunmetal Grey jak tu byly doporučeny a k TV ty Sennheiser RS 175. Jediná škoda, že nemají mikrofon jinak bych je bral i k PC.

V každém případě díky za rady a trpělivost. :-)
anonym

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 12. 2017 17:19

Vyrobcovia na to nemyslia, lebo nie je zaujem. Nie je veľa ľudi čo by potrebovalo pichať hdmi do sluchadiel. A vo väčšine dnešnych, novych modeloch elektroniky (TV, receivery, atd.), už je BT, takže sa to rieši BT sluchadlami.
Dalo by sa to teoreticky aj v tvojom pripade, cez nejaky BT adapter.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků