APTX HD Bluetooth sluchátka + vysílač

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod niketin 17. 11. 2017 17:58

Zdravím, rád bych pořídil bluetooth sluchátka s aptx HD, většinou jsem u nás našel pouze sony, např Hi-Res WH-1000XM2 atd. Chtěl bych se zeptat jelikož poslouchám převážně na pc, jaký bt vysílač pořídit? A má smysl pořizovat sluchátka a vysílač když poslouchám hlavně ze spotify v 320 kbit? Současný mobil nepodporuje aptx ale chci kupovat sony takže bych využil jak aptx hd tak i LDAC. Díky moc za odpovědi.
niketin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 5. 12. 2017 09:05

já si “objednal” na kickstarteru ineary s aptx hd “eoz air” a čekám.

Bt vysílač s aptx hd - záleží jestli chceš class 1 nebo class 2. Class 1 - dosah 50m ( reálně méně), class 2 dosah 10m (reálně méně - polovinu).
Pak si polož otázku, jestli chceš jednotku krmit optickým kabelem nebo přes minijack, a jestli chceš přenosný vysílač s baterkou nebo bez baterie (s nabíjením z usb, např. z usb portu na televizi). Krmení přes optiku - bez ztráty kvality, krmení přes analog (sluchátkový výstup) podle mne znamená, že se zvuk převede z jedniček a nul na vlnu, po vstupu do vysílače zpátky na jedničky a nuly, a v přijímači opět na vlnu, kterou ti přehrají sluchátka. Čili z pohledu audiofila by mělo být jediné správné řešení využít spojení do vysílače přes optiku, přes sluchátkový výstup je to znouzectnost.

Co asi jednou možná budu použvat já (u tv je to otázka pár dní - už čekám jen na ten přijímač, u mobilu čekám na sluchátka a taky sleduji jaké mobily přinese příští rok, abych sluchátka nemusel krmit vysílačem přes headphone jack)
aptx hd (k mobilu)
sluchátka eoz air
class 2 vysílač/přijímač s vlastní baterkou Inateck br1006 spojený s mobilem přes sluchátkový výstup a běžící v módu vysílač

aptx low latency (k televizi)
sluchátka - he-400i píchlá do chord mojo do kterého je píchlý přes optický kabel aptx low latency class 1 vysílač/přijímač bez vlastního napájení Avantree Oasis v módu přijímač. Trochu se obávám o lag - ne kvůli aptx low latency, ale kvůli mojo, které si taky asi pár ms přidá
vysílač - aptx low latency class 2 vysílač bez vlastního napájení Telme2 Tosblue Y spojený s televizí přes optický kabel

ještě by na ty vzdálenosti mohla mít vliv verze Bluetooth. Bt5 má i oproti Bt4.2 rozšířenou propustnost i dosah viz.https://www.androidcentral.com/android-o-bluetooth-5 . Ty datově náročné kodeky tím pádem asi budou fungovat spolehlivěji na větší vzdálenosti na zařízeních s podporou Bt5 (aby bylo spojení v Bt5, musí jej opět podporovat obě strany - vysílající i přijímající) než na zařízeních do verze Bt4.2.
Telme 2 Tosblue Y - BT2.1
Avantree Oasis - BT4.1
Inateck br1006 - BT4.1
eoz air - BT5

Na co si dát ještě pozor: některé přijímače nepodporují aptx hd respektive aptx low latency v módu přijímač. Výše uvedené ano - obvykle pokud to není u produktu explicitně uvedeno, tak nepodporuje. A pokud se připojí vysílač k sluchátkovému výstupu telefonu, tak samozřejmě přijdete o možnost komunikace s telefonem přes avrcp protokol, tj. o ovládání přijmout odmítnout hovor, další song apod.

Datový tok
aptx 352 kbps, 16bit 44.1kHz
aptx hd 576 kbps, 24bit 48kHz
viz.https://www.androidcentral.com/aptx-vs- ... difference

ldac - záleží na implementaci (několik variant) 330kbps až 990kbps
viz. https://www.androidauthority.com/androi ... io-794775/

Android 8 Oreo bude podporovat oba kodeky, ale záleží jakou implementaci výrobce zvolí.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 30. 12. 2017 14:57

Test Aptx HD vs Aptx zde: viewtopic.php?p=11790246#p11790246
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 31. 12. 2017 17:55

Ponuka kvalitných BT slúchadiel až taká veľká veľká nie je. Pokiaľ by ti stačil aptx, mal by si oveľa väčší výber. Je viac slúchadiel, alebo pri in-earoch je väčšia ponuka BT káblov s MMCX konektorom, alebo existuje univerzálny BT prijímač Fiio BTR1 s 3.5mm konektorom.

Ak chceš aptxHD, výber máš oveľa menší - tu je zoznam niektorých zariadení podporujúcich aptx HD https://www.pocket-lint.com/headphones/ ... support-it

Pokiaľ ide o in-eary, ja by som asi počkal na nejaký BT kábel s konektorom MMCX podporujúci aptxHD. Výber kvalitných slúchadiel s MMCX konektorom je naozaj veľký, od lacejších čínskych slúchadiel až po High End.
Pokiaľ ide o veľké slúchadlá, najuniverzálnejším riešením je asi prijímač Astell&Kern XB10. Síce sa úplne nezbavíš kábla, ale pripojíš naň akékoľvek slúchadlá s 3.5mm jackom. Aj veľké, aj in-ear.
Čo som čítal recenzie, Sony WH-1000XM2 sú dobré aj zvukovo, aj majú veľmi dobré aktívne potlačenie hluku. Ak by som kupoval nejaké slúchadlá s ANC, asi by to bola jedna z mojich volieb. Ale ak by som sa potreboval len "odstrihnúť", radšej by som kúpil Fiio BTR1 alebo AK XB10 a použil slúchadlá, ktoré už mám :)

Edit: Musím ale ešte spomenúť jednu veľkú výhodu BT slúchadiel oproti BT prijímačom, a to je výdrž batérie. Sony WH-1000XM2 majú udávanú výdrž 30hod, Fiio 8h a AK XB10 len 4-5h.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 1. 2018 08:12

Tie Sony sa lamu, tak sa na to priprav, ze ta to moze postretnut.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 13. 5. 2018 14:53

Obnovím toto vlákno a rád bych se zeptal. Chtěl bych si také koupit BT sluchátka, jak vybrat kombinaci sluchátka + vysílač pro stolní PC a zároveň iPhone, abych dosáhl co nejlepšího zvuku?
Co jsem četl různé články, tak jsem se dozvěděl, že iPhony aptx neumí, stejně jako musím mít písničky v AAC. Pokud bych tedy přešel na Apple music ze spotify a koupil sluchátka s podporou AAC, dostanu nejlepší možný bezdrátový zvuk nebo lze jít ještě nějak dál?
Pak je tu ale problém s PC, většinou jsem si všiml, že když sluchátka umí AAC, tak umí i aptx, lze sehnat nějakou rozšiřující kartu nebo USB dongle, co umí aptx? Na PC nemám bluetooth vůbec.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod satanas1 14. 5. 2018 18:09

Bluetooth Transmitter Receiver aptx Wireless Stereo Audio Adapter Bluetooth Receiver with SPDIF AUX 3.5mm.

To si objednaj
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 22. 5. 2018 15:43

Nakonec jsem se v domacim prostredi na nejaky bezdrat vybodl a jedu pres kabel. Ale kolega ma na mou radu pichly pres sluchatkovy vystup bt vysilac s aptx low latenc, ktery krmi aptx low latency sluchatka a je spokojeny. Na ven pouzivam ldac prijimac a posloucham pres bezne spunty. Na telefonu mam tidal, a u vodafone si platim music pass.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků