iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 9. 4. 2018 20:16

Tak som počúval ďalej a musím povedať, že vzorky, ktoré som vybral majú aj tak nie najlepšie mastrované vyššie stredy. Budem tomu ešte venovať pozornosť ale vyzerá to by nakoniec temer v pohode, sú aj naturálne ostrejšie, na hry mi pripomínajú Takstar Pro 82 ale oproti nim sú IT01 ostré tam, kde to udrie do uší naozaj len tam, kde to je prirodzene namastrované ponad normálnu úroveň.

Inak, po skúšaní nadstavcov som sa ustálil s tými menšími penovými (biela rúrka), sedia, držia aj pri rozprávaní/smiechu (by ste sa čudovali ale keď som mi povoľovali kvôli smiechu tie väčšie penové a väčšie silikónové, tak mi do smiechu nebolo :D ), a nakoniec žiadne problémy s čiastočným zaliehávaním v ušiach (ako som nakoniec začal mať pri niektorých silikónových). Som s tými menšími penovými veľmi spokojný, pokojne by som doobjednal aj ešte jeden kus - prípadne ak niekto nepoužívate svoje a nebudete potrebovať, tak by som ich od vás kúpil, nech mám rezervu (prípadne spravil výmenu).

Sú keeper, väčšina frekvencií je vynikajúca a som s nimi veľmi spokojný, občas zamrzia tie skladby, kde ten pridaný kúsok na ostrosti zvýrazní už aj tak ostrú nahrávku (inak, až tak ma to neprekvapuje, cítiť akoby tie skladby boli mastrované na lacné (a temné) slúchadlá, napríklad moje lacnejšie Happy plugs earbud plus sú v tomto napríklad v pohode tam, kde mi to reže na IT01 uši), no dá sa to prežiť. Skúšal som aj nejaký metal/core (trošku lepšie mastrované) a dá sa zabaviť.

Ešte keby existovalo niečo rovnako znejúce v cca rovnakej sume, čo sa dá nosiť aj normálne (nie za ucho), tak by som mal niečo aj na vonku
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 10. 4. 2018 11:55

Tak som neodolal. V audigo dneska dostali novú zásielku. Red - Blue mali iba jeden kus, tak sú na ceste ku mne. Dúfam, že nesklamú.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 10. 4. 2018 11:56

Tak ani já jsem to nevydržel a ihned po naskladnění na audigu jsem jedny zrovna teď objednal, jsem na ně velmi zvědavý,doufám že budu spokojen.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 10. 4. 2018 12:27

Ja som zial do novych sluchadiel upustil... Nepocuvam uz ziadne, ani ZS5... Moje uz aj tak velke zvukovody (ci ako sa to vola) som roztiahol este viac stuplami na spanie, ktore pouzivam asi 3 roky.... Uz je mi vsetko do ucha male.... Neskutocne ma to mrzi.... Mam obrovsku chut na kombinaciu BENJIE S5 a iBasso IT01, avsak...v mojom pripade by to prinieslo mizerne vysledky... :-(...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 4. 2018 13:34

Nowocayn, neviem, ci si cital dozadu moj prispevok, ale ja mam stuple na spanie dlhe roky (odhadujem 12 rokov a to kazdy den - resp. noc) a vsetky nadstavce pouzivam tie najvacie a napriek tomu iBasso uplne v pohode. Ale tak je to na tebe.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 10. 4. 2018 20:15

Chalani, ja Vám radšej ani nebudem písať, že mne sedia aj tie tie najmenšie čo sú k nim dodávané. O:-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 11. 4. 2018 12:35

tak od včerejška je mám i já.nástavce v poho-taky mě sedí ty největší silikonový.ale ještě mám doma svoje comply.ty dodávaný pěnový bohužel zvukovově nevyhovují-ani ty větší z těch 2ks přibalených.zvukově zatím nehodnotím,pouštím noise.dal jsem jen 5min -jako vyzkoušení funkčnosti.jinak vypadaj dobře,jen ten kabel sice měkkej ale vypadá spíše jako lano.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 4. 2018 14:31

Takže by si povedal, že dané penové v balení nie sú Comply ale nejaké no-name?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 11. 4. 2018 14:46

Spise mi nesedl tvar a velikost.moje comply jsou o neco malo sirsi nez ty penove nejvetsi v baleni.sice jen o chlup,nicmene uz to bylo zvukove poznat.ale stejne tak je mozny ze to muze byt materialem a kvalitou peny.comply se mi zdaji o neco tvrdsi.jinak jsem cca po 10h zahoreni jeste pred chvili narychlo asi 15min poslouchal a musim rict ze jsou to supr sluchatka.uz ted reknu,jak jiz tu nekdo zminival,ze srovnam-li s trinity atlas,tak vyjdou jako vitez.zpracovani a vzhled taky parada!
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 4. 2018 21:22

Nevieš si cca tipnúť, ktoré Comply sú čo najpodobnejšie s tými menšími penovými u IT01? Rád by som mal ešte jedne takej veľkosti, nech nie som závislý na jednom páre.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 12. 4. 2018 06:36

Co vím,tak jsou 3 velikosti comply nástavců-S,M,L. ono nejlepší je,pokud máš někde poblíž audigo či jiný obchod se sluchátkama,zajít a vyzkoušet.já to mám jednoduchý,vždy beru ty největší.klidně bych ti ty malý poslal,já je nepotřebuji,ale na Slovensko by se to asi prodražilo...Ale je tu hodně lidí co maj tyto sluchátka,určitě se někdo najde ze Slovenska kdo by ti je poslal...stačí se zeptat a domluvit.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 12. 4. 2018 10:58

dropadred píše:Inak, po skúšaní nadstavcov som sa ustálil s tými menšími penovými (biela rúrka), sedia, držia


Taktiež mi najlepšie padli do ušiska. Teraz je otázka kde kúpiť podobné, alebo rovnaké do zásoby.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 12. 4. 2018 12:15

Taky jsem už spokojeným majitelem. Zvuk ještě moc hodnotit nechci,ale i přes to,že sluchátka nejsou rozehraná to vypadá víc než dobře. Do ucha mi taky nejlíp padly ty nejmenší pěnové nástavce,silikonové z dodávaných kupodivu ani jedny. Použil jsem tedy dvojzávojové od Tenmaku a ty sedí skvěle,mají shodný průměr otvoru.Jen ten kabel mi pije krev,u běžného nošení to tak poznat není,nicméně u běhání mi ta jeho hmotnost malinko vytahuje sluchátka z uší,takže si je musím vždy po chvíli "seštelovat",každopádně žít se s tím dá.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod Milos66 12. 4. 2018 17:26

Baterku zeru o 50% rychlejsie ako Hifiman RE400 pri tej istej hlasitosti. No inak v pohode. Da sa.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 4. 2018 17:57

Na sport doporučuji koupit BT kablík s MMCX konektorem. Přišel mi cca před týdnem z Alliexpresu a hraje to celkem slušně. Rozdíl v kvalitě je sice znát, ale není to tak velký propad, jak jsem se obával. A to jsem objednával obyčejnou variantu za cca 13 doláčů.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků