iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2018 12:46

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 13:13

Díky michal744 jsem již také spokojeným vlastníkem :-) A je to opravdu milé překvapení, takže naprostá spokojenost. Zatím je krmím z iPhonu 8 a v kombinaci s Kaisertone přehrávačem to není vůbec špatné. Rád bych však radu od Mrazíkova a dalších, kteří mají zkušenosti s přehrávači od Benjie. Který z jejich modelů (s ohledem na časové možnosti neuvažuji o zakoupení dražších přehravačů) je reálně schopný kombinaci iPhone 8 a Kaisertone "přehrát"? Hodně chválený je Benjie S5, jak jsou na tom ostatní modely dostupné např. přes Gearbest, Wisch, Banggood, Ebay apod.? Předem děkuji za Vaše fundovaná doporučení.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 24. 2. 2018 13:51

Díky, chtějí za ně sice 89 Liber + 23 Liber poštovné, což je výrazně dražší než Penon, ale s kódem AMP312 byla 12% sleva. A i když je cena stále hodně rozdílná, tak jsem objednal.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 2. 2018 13:54

Já mám od Mrazíka Benjie K3 a přijde mi lepší než T6 co jsem měl. Líbí se mi možná i víc než Shanling M1. Ale zas tam teda pokulhává konektivita, výbava a podpora formátů. Ale na MP3 nebo flac za mě dobrý i díky malým rozměrům opravdu příjemný překvapení.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2018 14:55

2Pandero - to jsou ceny EU vs Asie, tak to prostě je

2vencaxxx - mě osobně se nejvíc líbí S5, hraje nejčistějí, ale má stejně darebnou podporu formátů. Jde však pořídit s podporou BT.

2hanysek3099 - iPhone Ti přehraje víc formátů než Benjie. Výjimkou je T6, ale ta s IT01 zrovna nezáří. S5 je podle mne lepší. Nicméně nechápu proč zrovna Ty už nejdeš do něčeho lepšího.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 15:39

Je to jednoduché, aktuálně (a to bude platit i pro minimálně několik dalších měsíců) nemám dostatek času na pravidelný poslech a dostanu se k němu spíš nárazově a nepravidelně. Zbavoval jsem se proto většiny sluchátek ze sbírky. Nicméně některá z těchto levnějších alternativ přichází v úvahu, teď jen přemýšlím která ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2018 16:03

Neměl bys lepší nějakej převodníček k iPhonu?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 16:58

Raději bych něco menšího jako alternativu k telefonu. Iphone 8 má velmi dobrý výstup, jen škoda té redukce, ta je poněkud otravná. Vzhledově se mi víc zamlouvá K3, ovšem obecně velmi dobré ohlasy jsou na S5. Cena je srovnatelná. 2vencaxxx - měl si možnost poslechnout K3 i S5? A jak ti vychází porovnání K3 se Shanlingem, ten mám naposlouchaný, takže by to pro mě bylo šikovné srovnání. Předem díky za reakci :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 2. 2018 17:33

S5 jsem neslyšel. Jen T6, K3 mám od včerejška, srovnání se shanlingem si netroufnu ještě rict, ale dám vědět po víkendu až to trochu naposloucham, zatím nebyl čas to porovnat.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 18:01

Super, díky moc. Klidně pak napiš SZ, ať to tu nezaplňujeme off topic diskusí :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 2. 2018 21:04

Napíšu to sem kdyby to někoho taky zajímalo. Nebudu řešit funkce apod, tam je jasný že Benjie zaostává, takže zbývá zvuk. K3 je trochu světlejší, trochu "hrubší", takový víc "punk", M1 je trochu hladší, tmavší, umírněnější, detailnější, rozhodně to ale není rozdíl třídy. Spíš když se člověk zaposlouchá a vyloženě analyzuje stejnou nahrávku tak slyší ty rozdíly, ale někde za chůze kdyby mi někdo ty přehrávače prohodil tak to nepoznám. Benjie je navíc menší, pohodlný do ruky - žádný ostrý hrany jako T6, dobře se ovládá, 3 řádky displeje bohatě stačí. Výkonu má na rozdávání. Je fakt s podivem co se dá dostat do takový malý škatule za zvuk. Navíc za směšnou cenu. Fakt se mi ten přehrávač líbí. Srovnával jsem s vypnutým ekvalizérem, asi hodinu jen na IT01 ale je večer tak můžu být trochu ovlivněný únavou.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milennium 25. 2. 2018 01:33

hanysek3099 píše:Raději bych něco menšího jako alternativu k telefonu. Iphone 8 má velmi dobrý výstup, jen škoda té redukce, ta je poněkud otravná. Vzhledově se mi víc zamlouvá K3, ovšem obecně velmi dobré ohlasy jsou na S5. Cena je srovnatelná. 2vencaxxx - měl si možnost poslechnout K3 i S5? A jak ti vychází porovnání K3 se Shanlingem, ten mám naposlouchaný, takže by to pro mě bylo šikovné srovnání. Předem díky za reakci :-)


iPhone 8 má bohužel digitální výstup. Redukce je nezbytná, v ní je totiž celý DAC 24b 96KHz...
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 2. 2018 07:41

Srovnávat Benjie s M1 je nesmysl. Z pohledu poměru výkon/cena je jasný vítěz cokoliv od Benjie. V absolutní kvalitě zvuku jasně vyhrává M1. Pokud hledáš provizorní řešení, tak nic nekupuj a přetrp to na iPhonu. Maximálně bych zkusil FiiO i1

https://www.alza.cz/fiio-i1-d5118848.htm

U něj je naděje, že přehraje větší škálu formátů ve vyšším rozlišení, než Benjie. A když už nutně Benjie, tak S5. Má čistší přednes než K3. A souhlasím z Václavem, že K3 je zvukově příjemnější, než T6.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 25. 2. 2018 08:05

Pánové díky moc za názory, zkusím objednat S5 nejspíš v BT verzi a uvidím. Pokud by se mi nepozdával, vzhledem k ceně nebude problém ho poslat dál.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 2. 2018 20:33

Taky přispěju svou troškou do mlýna ohledně IT01. Začnu vzhledem. Ten se fakt povedl. Sluchátka jsou parádně udělaný, tvar padne krásně do ucha, sedí výborně na místě, chvíli jsem laboroval s nástavcema, maj širokej krček, ale našel jsem. S dodávanýma jsou IMHO basovější než s mýma noname nástavcema co jsem měl na ZS6. Kabel je kapitola sama pro sebe, fakt bych si nemohl asi přát nic lepšího. Nejsem fanda těch výztuh kolem uší, ale tady je to vyřešený ideálně, kabel má oplet vyztuženej další vrstvou a vytvarovanej tak akorát za ucho, žádnej drát, přirozeně splývá za uchem a nemusí se nic štelovat. Paráda. Navíc se mi líbí i MMCX konektor který mám na sluchátkách poprvé a drží solidně, výhodou je že se v těle sluchátek protáčí, takže usnadňuje nasazování do uší, ale to asi znají všichni co už někdy přišli s MMCX do styku. Příslušenství taky paráda, krabička bytelná a dost velká, jen bych ocenil nějakej prostor (síťku) na další/alternativní nástavce. Nástavců kopec, silikony, pěny, dá se vybrat ale používám jiný momentálně. Se sluchátkama jsem koupil od mrazíka i Benjie K3, takže většinu času jedu na něm, ale testoval jsem i Shanling M1 a tel. Honor 9. Sluchátka se velice snadno vybudí, takže se hodí i ke slabším zdrojům.
Na zvuku bych vypíchnul hlavně střední pásmo, to mi přijde jako nejlepší, celkově hrajou IT01 hodně přirozeně, jednoměnič má výhodu v tom že pásma perfektně navazujou, je znát posun od ZS6, kde v přímém srovnání hrajou ZS6 trochu "zmateně". Oproti ZS6 jsou IT01 "rovnější", chybí trochu výšky a basy jsou tak na stejno, ale u ZS6 jsou trochu jiný, nedokážu asi popsat rozdíl. Celkově jsou ZS6 víc do V, IT01 jsou teplejší, trochu jakoby zrnitý, víc detailů, ZS6 jsou takový možná uhlazenější, chladnější, ale je tam zas ten "zmatek" 4 měničů, nedá se to úplně popsat, jsou to charakterově jiný sluchátka, asi bych IT01 přirovnal k nějakým lepším peckám, ale s výhodou mnohem lepšího utlumení od okolí. S lepším zdrojem by asi ještě IT01 zazářily víc. Momentálně nic lepšího ale nemám. Každopádně spokojenost. Sluchátka hrajou dobře, možná bych přidal trochu na vejškách, ale mám je chvíli, na zvuk si budu ještě zvykat. Chvíli jsem porovnával s Trinity PM4, ale ty spíš taky snesou srovnání s ZS6, navíc mám k nim jenom nejsvětlejší filtry. IT01 je jasně "přehrajou" co se týče celkový kvality jak zvuku tak zpracováním.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků