iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 12. 2018 22:39

dropadred: Nevyzeraju sice tak premiovo, ale podla mna je ten povrch (ale aj dizajn) skvely, pouzivam ich denne uz par mesiacov, a ked som precital tvoj prispevok, schvalne som sa pozrel, ci su zapatlane alebo poskrabane. Musel som si posvietit a pozriet z roznych uhlov, aby som tam nejake mikro skrabance videl, stale vyzeraju na prvy ale aj druhy pohlad ako nove. 100 ludi, 100 chuti... Podla mna podobne "problemy" maju aj daleko drahsie sluchatka.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 12. 2018 09:34

Samozrejme a to je to, že by tie problémy mať nemuseli. To je celé, o čom to bolo, že zbytočne lajdácka robota, ktorá ako spacká dojem, tak každý, kto by ich kupoval by chcel zľavu "lebo škrabance". A stáť sa to môže ako u 1€, tak u 1000€, no nemalo, každý by mal rozumieť materiálom a ich problémom, s ktorými pracuje a ak chce kombináciu plast + lesk, tak to spraviť poriadne, aby to aj "bezvadovosťou" povrchu tak ostalo čo najdlhšie.

A ich by to oveľa viac nestálo. Toť je ale môj pohľad, pri takýchto situáciach to beriem tak akoby som ja sám niečo také mal vyrábať, proste zbytočne zanedbaný detail.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aventedor 19. 12. 2018 20:55

pořád lepší pár škrábanců na kráse, než konstrukční disaster v podobě F9 Pro...
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 12. 2018 06:31

Hovorite tu o tom, ze su to lacne sluchadla, ze co za to cakat.
No ja vam zakontrujem otazkou, preco vedia byt mnohe ovela, ovela lacnejsie sluchadla vyrobene tak, ze tam taketo veci nevidno?
Takze teoria o nizkej cene tu pokrivkava, je to proste o vybere (ne)vhodneho materialu ci povrchovej upravy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 2. 1. 2019 18:25

Tak je uz IT01s v CR k prodeji https://www.audigo.cz/Sluchatka/Do-usi/ ... Smoke-Grey
To by me zajimalo srovnani s predeslou verzi :-)
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 3. 1. 2019 08:27

Na head fi něco je, ale relevantní příspěvky tam zavalil pobrek nad tím, že iBasso přímo v krabičce má lístek s prosbou o 200h zahoření před případným vrácením sluchátek...
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 1. 2019 08:58

Těch 200h zahoření maj u iBassa nějak nastaveno asi. Stejnou metu stanovili pro rozehrání už původních IT01. Mám trošku pochybnosti jak k takovýmu číslu došli. U dynamických měničů nějaká doba na rozehrání ( rozhýbání ) potřeba je, ale těch 200h je spíš už doba na trvalý návyk mozku na daný zvuk.
Obecně jsem toho názoru, že samotné zahoření ( je-li nutné ) je psíš evolucí, než revolucí. Pokud jsou sluchátka absolutně neposlouchatelná už z krabice, tak po jakékoliv době se zvuk prostě nemůže na tolik změnit, aby byl přednes vnímán bez vad. A naopak pokud se mi špunty líbí už za čerstva, tak se mi ještě nestalo, abych měl důvod po čase je hanit.
U původních IT01 mne pobavilo zdůvodnění toho blbě upletenýho kabelu, že prý je zvuk lepší. Výrobci někdy zkouší, na co všechno jim ještě skočíme.

-- 3. 1. 2019 09:19 --

Musím se opravit. U IT01 bylo dopručené zahoření jen 120h, ale i pro kabel :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 1. 2019 10:17

Tie čísla majú pravdepodobne z generátora náhodných čísel, spomínam si na Audioquest Nighthawk a Nightowl, kde obe ma vyzývali k tomu, že či si trúfam ich rozohrávať 150h...

Čo mne príde akurát ako spôsob ako nepriamo nútiť hifi nadšenca s dobrým úmyslom toľko napočúvať a nemyslieť na vrátenie, ak mu niečo nevyhovuje. A keď dôjde na tých XYZ hodín, tak doba na vrátenie je už dávno preč. Takže je za tým možno viac politiky ako rozumu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 10. 1. 2019 14:24

Vcera jsem byl v Audigu zde vychvalovana iBassa vyzkouset. Musim rict, ze opravdu nehraji spatne, ale.....vim, ze uz to tu nekolik lidi resilo. Mate nejakou fintu, jak sluchatka do ucha napasovat? Celkove mam problem, ze sluchatka, co jsou pres ucho, mi proste nejak nesedi, ale zaroven, at jsem delal co jsem delal, nedarilo se mi je v uchu nejak spolehlive usadit, budto nedrzely, nebo sjizdel kabel z ucha. Jinak jeste jsem srovnaval s ATH-E40, co byly hned vedle, a ty se mi zvukove asi libily jeste o neco vic.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 1. 2019 17:25

a) ad držení mušle v uchu. Toho lze docílit hlavně vhodně zvolenými nástavci a malinko doladit dotažením kabelu viz níže. S nástavci je potřeba trošku experimentivat co se tvaru, velikosti a i materiálu týká. Tak to prostě u špuntů je.
b) ad kabel. Každý kabel je vybaven jezdcem. Ten je umístěn nad Y rozdělením kabelů směrem k mušlím a slouží k přitažení kabelu. Jeho posunutím směrem k bradě dojde k jeho utažení a tak se zamezí jeho samovolnému pohybu mimo ušní boltce. Funguje to podobně jako ta šňůra u kovbojských klobouků.

Pokud je někdo veliký smolař a má řekněme nezvykle tvarovaný vnitřní prostor vnějšího ucha tzv concha, tak se samozřejmě může stát, že ať zkouší jak zkouší, pohodlné usazení nenajde.
Přílohy
istockphoto-480216217-2048x2048.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 10. 1. 2019 19:55

Mně seděly hned...prostě je to individuální.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kulinno 20. 1. 2019 18:22

Nenašla by se tady na fóru nějaká dobrá duše z Ostravy,která by byla ochotna poskytnout sluchátka Ibasso IT01 k vyzkoušení?Jedná se mi jen o test jestli mi sedí v uchu,žádné dlouhé laborování,i když poslechl bych si je rád.Důvod je ten,že bych rád koupil IT01s a nerad bych zjistil,že mi v uchu nesedí a do Brna se mi teda moc nechce...
Kulinno
Junior

Odeslat příspěvekod kozenka 20. 1. 2019 18:56

Kdyz jsme u tech Ibasso IT01s uz je ma nekdo poslechnuty? Nejaky prvotni dojmy? Docela by me zajimalo srovnani s klasickou IT01.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zkoumal 21. 1. 2019 17:30

Tak to mě také,jestli je někdo máte a můžete srovnat s původním modelem,neváhejte to na nás vybalit :)
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 1. 2019 19:34

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků