iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 25. 2. 2018 21:48

Výborný popis, já po víkendu mohu srovnávat např. s KZ ZS5 a zde není co řešit, IT01 jsou po stránce uhlazenosti, detailnosti i podání prostoru a separace někde úplně jinde. Zajímavější srovnání je s Trinity Icarus III. Zcela odlišná konstrukce, IT01 jsou výrazně lehčí a na první usazení také pohodlnější, nicméně při delším poslechu zatím trochu laboruji s usazením a paradoxně Icarusy vnímám v uchu o něco méně (poslech alespoň hodinu v kuse a více ...). Zvukové podání je zcela rozdílné, Icarusy používám s modrými (světlejšími filtry), IT01 jsou o něco temnější ale podstatně uhlazenější, lépe podávají subbass a přechod mezi jednotlivými pásmy je plynulejší a jakoby přirozenější. Již nyní po cca 10 hodinách poslechu se odvážím tvrdit, že IT01 jsou nejlepší špunty, jaké mi kdy prošly rukama (nemám osobní delší zkušenost s kousky nad 5000 Kč) a ačkoli budu srovnávat nesrovnatelné, hudbu z nich si vychutnávám podstatně víc než z on-ear AT SR5BT a zřejmě i lépe než z mých původních hlavních sluchátek AT ATH MSR7, které jsem necelý rok používal jako primární sluchátka. Těším se na otestování s jiným zdrojem než iPhony (zatím testováno s iPhone 5s a hlavně iPhone 8 ), Samsung S8 je jako zdroj podstatně horší, takže zkušenost s ním neberu v potaz. V týdnu by měl dorazit Benjie S5, takže jsem zvědavý zda bude znatelný posun a časem otestuji s některým z dražších přehrávačů, až se sejdu se známým z HK, který používá Fioo X5 2nd gen a jeden z ibasso modelů (nejsem si teď jistý konkrétním modelem).
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 2. 2018 13:56

Dnes dorazil avizovaný Benjie S5 (díky moc Michale) a musím konstatovat, že si s IT01 rozumí skutečně skvěle. Lepší podání prostoru i celková sytost zvuku v porovnání s iPhone 8, který není žádné zvukové ořezávátko (v rámci mobilních telefonů). Každopádně pokud někdo hledá ideální kombinaci za cca 3000 Kč, tak iBasso IT01 a Benjei S5 jsou skvělá volba, zřejmě to nejlepší co jde aktuálně v této cenové hladině koupit.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 2. 2018 14:44

jsem tu S5 taky objednal tak jsem zvědav.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 3. 3. 2018 14:47

Tak už je druhý den také poslouchám. První poslech mě trochu vyděsil, zvuk mi přišel zastřený a výšky poměrně ostré, ale po pár minutách a zkoušením jiných sluchátek mi najednou zvuk přišel úplně jiný, nevím čím to. Zpracování a pohodlí je super, stějně jako kabel, krabička a množství nástavců. Ze začátku jsem byl trochu skeptický, jsem totiž zmlsanej z Flare Audio R2S, které jsem nové koupil za prakticky stejnou cenu a při porovnání byly R2S o pár tříd jinde. iBasso jsem nechal pár hodin zahořet a při dnešním srovnání už zvuk tak rozdílný není. R2S mají stále úplně jinou úroveň prostoru, středy nejsou tolik potlačené, zvuk je vzdušnější, bas je lépe ohraničený a přesnější, výšky čistší. Ale za tu cenu hrají IT01 velmi slušně. Problém u R2S je, že nesnesu dlouhodobě penové nástavce a bolí mě uši, takže budu chvíli poslouchat IT01 a uvidíme.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 3. 3. 2018 15:05

Určitě je nutné si pohrát s nalezením ideálních nástavců. Charakter zvuku se u IT01 extrémně mění podle toho, jak dobře izolují a sedí v uchu. Jakmile vše správně pasuje, je zvuk na svou cenu luxusní
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 3. 3. 2018 15:58

Hej,to je aj u mna najvacsi problem.Uz som si nasiel tie spravne nastavce ale stale mi roby problem usadenie teda len v jednom(lavom uchu) ale ked to spravne usadim maju fakt dobry zvuk.Ked ich slabo zasuniem nemaju basy a ani priestor nieje taky a ked ich moc zasuniem,tak vysky su strasne v popredi a su az neprijemne ostre.A zaujimaje,ze mi to neroby v pravom uchu a ani s inymi sluchatkami.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 3. 2018 07:06

Tak po cca 14 dnech maximální spokojenost, z tohoto nákupu mám opravdu velkou radost. A už mě začínají chytat "hloupé" nápady. Máte někdo zkušenost se zakoupením bluetooth kabelu pro MMCX sluchátka? Jak je to s kompatibilitou k IT01, zatím se mi nepodařilo dohledat žádnou recenzi či doporučení pro tento model. Předem děkuji za info od zkušenějších.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 10. 3. 2018 07:54

Na Ali je plno BT kabelů,ale nejaký srovnávací test jsem nevidel.Ani nepredpokládám,ze by byl výber BT pro ten který model sluchátek.
Já mám treba BT kabel za pár penez,rozhodne je to noname,ale svoji funkci plní beze zbytku.
Pokud bych se ale hnal za kvalitou zvuku,asi bych vybíral kabel od firmy s historií v audio segmentu.Jiinak bych se pri výberu doporucoval rídit verzí BT kodeku,pridanými funkcemi jako je AptX atd.,a samozrejme výdrzí na jedno nabití.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 3. 2018 09:51

Takže pokud chápu správně, mohu vybírat i model určený např. pro sluchátka Shure, pokud mají MMCX konektor, nebo jsou i různé varianty MMCX konektorů. Přiznám se, že toto je pro mě dosud neprobádané pole, proto se ptám zkušenějších :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 3. 2018 10:30

Ano, dôležité je to MMCX. A potom kodek aptx a co najlepšia výdrž,ako píše akburt. Samozrejme musíš mať aj vo vysielacom zariadení ten aptx. Alternatívne pre iPhone kodek AAC). Ideálne by bolo mať kablik s LDAC kodekom, lebo je o dosť lepší ako aptx/AAC a Android Oreo ho uz podporuje natívne, ale kablik s týmto kodekom ešte neexistuje. Čítal som recenzie na vela kablikov a sam zopár vyskúšal, všetky trpia na to isté - slabá výdrž (byva do 5hod a menej), slabý dosah (je ťažké dostať dostatočne veľkú antenu do malého priestoru, prekážkou býva aj obyčajná dlan alebo vrecko). Napr. pri mojich Sony mdr-1000x nic z toho našťastie nepoznám.
Existujú aj značkové kabliky, ale nemajú aptx, len zastaralý SBC. Ak ale niekto napíše tip na osvedčený kablik, budem vďačný, snáď to zvuk tych iBasso nedegraduje.
https://www.soundguys.com/understanding ... 15352/amp/
https://avmania.e15.cz/jak-spravne-koup ... eky#part=1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 3. 2018 18:04

IT01 už zařadilo do nabídky Audigo a za velmi dobrou cenu: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Do-usi/iBasso-IT01
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 23. 3. 2018 18:42

Ahoj je tu někdo kdo provozuje IT01 s AQ DragonFly RED? Pokud ano, jak se jeví tato kombinace?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 23. 3. 2018 18:48

Bohužel s Dragonem nemám možnost otestovat, ale celkově jsou IT01 poměrně nenáročná sluchátka a s jakýmkoli trochu lepší zdrojem zvuku, včetně slušnějších mobilů se rozumí bezproblémově. Rozdíl pozoruji hlavně v podání prostoru, tam se kvalitnější zdroj projevuje nejvíc.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 24. 3. 2018 09:29

wolverine: Díky za info, již jsem chtěl objednávat zpoza hranic, co jsem se díval pár dní dozadu, Audigo mělo v nabídce pouze IT03.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 3. 2018 21:28

Mimochodom, je IT01 možné nosiť aj normálne, nie poza ucho? Prípadne, majitelia, mohol by som Vás poprosiť o vyskúšanie, či je to v pohode? :)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků