iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 11. 2017 07:10

iBasso uvádí před koncem roku na trh nové špunty. Jsou osazeny jedním DD o průměru 10mm.
Specifikace z Penonu:

Driver:10.0mm Dynamic driver

Multi layered graphene, which is Ultra-light and stiff.
Frequency response: 10Hz-42kHz
Sensitivity: 108+/-2dB
Impedance: 16 Ohm
Noise Attenuation: -26dB
Rated power: 10mW
T.H.D.: <1% (at 1kHz/1mW)
Plug size: 3.5 TRS gold plated
Cable length: 1.2m
Connection: MMCX
Weight: 8.0g without cable

Celkem se mi zamouvá tvar mušlí, působí na mne ergonomičtěji, než vyšší model IT03. Cena má být 99USD, zatím jsou k dostání u Penonu za 109USD. Jedno provedení čistě černé, druhé v kombinaci červené a modré ( každá mušle je jiná ). Já objednal na zkoušku čistě černé provedení. Docela jsem na ně zvědav. Uvidíme, zda-li se doručovací servisy pochlapí a přijdou ještě letos.
Přílohy
10028510.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 15. 11. 2017 08:23

Zda se mi, ze posledni dobu dela 100$ jednodynamicke in-eary kazdry druhy. Uvidime jak iBasso obstoji v konkurenci Vsonicu a TFZ.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 11. 2017 08:34

Očividně je to pro výrobce tržně zajímavý segment, tak se v něm snaží mít své koně. Osobně se domnívám, že zrovna iBasso by v něm nemuselo zapadnout.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 12. 2017 13:30

Úplně první dojmy jsou hodně dobré. IT01 jsou vybavena zatím nejlepším kabelem, co jsem kdy ke špuntům dostal. Tedy vzhledem, flexibilitou a pohodlím. Zpracování je slabší. Zejména zapletení vodičů mezi jackem a Y-splitterem stojí za pendrek.

Špunty samotné vypadají dobře. Mušle tvarem připomínají mušle Empire Ears. Vnější tvar je trojúhelníkový, vnitřní je nenápadně, ale dobře ergonomicky zpracovaný, že najít si pohodlné usazení v uchu není problém. Já mám černou verzi, alternativně se ještě nabízí verze viz foto výše. Proti světlu lze vidět vnitřnosti a měnič. Krčky patří mezi silnější a lze na ně bez potíží aplikovat Spiral Dot nástavce od JVC.

V balení naleznete alternativně ještě další sady nástavců. Já je nerozbaloval. Na přenášení slouží celkem pěkně vymyšlená a zpracovaná pevná krabička v kombinaci kovu a gumy. Je to rozhodně lepší řešení než ta peněženka, která byla u IT03.

Zvukově zatím hodnotit nebudu, nechám je pořádně rozehrát. Prvotní pocity jsou pozitivní. Poslouchám ze svého Benjie S5 a zvuk se mi v této kombinaci líbí. Hlasitost jsem musel oproti Andromedám zvednout, ale šum na pozadí zdá se nebude. Rovněž tak je velmi pozitivní, že IT01 nemají tendenci k sykavkám. Zvuk je čistý a vyrovnaný. Nic netrčí, nic vysloveně nechybí. Scéna je široká a i rozlišení je dobré. Přirozeně nedosahují kvalit Andromed, ale ve slepém testu bych jen těžko hádal tu cenovou propast, která je právě od Andromed odděluje. Možná malinko horší artikulace subbasu. Nicméně, uvidíme po čase, až se rozehrají. Nepředpokádám, že se zvuk zhorší. A to je potěšující :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Heretik_13 8. 12. 2017 19:41

Můžeš je porovnat s Oriveti Basic? Zvuk, pohodlí, zpracování...
Díky
Heretik_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 12. 2017 07:03

Porovnat to můžu už jen po paměti. Basic jsem neměl v uchu už víc jak půl roku. Co se týče pohodlí, tak navzdory jinému přístupu k tvaru mušle jsou oboje velmi pohodlné. IT01 jsou celopastové. Tvarem mušle připomínají EE špunty, jen jsou malinko větší. Krček je kovový se zámkem na nástavce, ale třeba Spiral Dot po krčku kloužou zámek nezámek. Filtr je kovový. Mušle je zaklopena tzv. faceplatem, spára je celkem zřetelná, ale souměrná.

Zkoušel jsem různé nástavce, jako nejkomfortnější jsem nakonec zvolil Comply pěny. Jednak mají dobrou izolaci a jednak o nich skutečně člověk ani neví. Nic netlačí a drží pevně, bez nutnosti si jejich usazení upravovat. Abych jen nechválil, tak už jsem zmínil darebný pletení kabelu. Na HF jsem se dočetl, že to je kvůli optimálnímu vedení signálu, ale ačkoliv jsem zastáncem vlivu kabelu na zvuk, tak toto u mne vyvolává úsměv. To už považuji spíš za woodoo, než relevatní důvod. Ať tedy vliv na zvuk to pletení má nebo ne, tak jisté je, že to vypadá fakt blbě a trošku to sráží celkový dojem jinak dobře zpracovaných sluchátek.

Zvukově bude největší rozdíl v podání basu. IT01 mají oproti Basic méně basu, ale určitě bych neřekl, že jim bas chybí. Jen není tolik zřetelný. Celkově mají neutrálnější podání s příklonem k teplejšímu projevu. Středy jsou čistší, taky bych řekl, že jsou celkově detailnější. Celkově nejlepší složkou zvuku jsou středy. Ty jsou sametově čisté, bez zabarvení. Bas basuje, když je to žádáno, ale chybí takové to obvyklé dominantní podání subbasu, které většina dynamických měničů má. Výšky jsou, ale zase nejsou tak prezentní jako to umí třeba Andromedy. Vysloveně nechybí, ale v přímém porovnání je slyšet, že jich je méně. Nicméně v kombinaci toho všeho je zvuk příjemně plný, zábavný s dostatkem detailu a nic, prostě nic vysloveně nechybí, ani nepřebývá. Tak jak Basic občas přestávaly stíhat IT01 neztrácí z čistoty a artikulace přednesu nikdy. Přirozeně u méně kvalitních nahrávek je znát horší přednes, ale to je skutečně dáno nahrávkou. IT01 umí podat slušně širokou scénu. Pravolevý prostor je skutečně impozantní a v právě v přímém porovnání s Andromedami se absolutně stírá jejich cenový rozdíl. Andromedy jsou v podání prostoru jasně lepší, ale ne o délku koně. V podání prostoru předozadního je to slabší. Zase na druhou stranu na jednoměničová sluchátka je podání prostoru nadprůměrné. Prostorem jsou tedy dle mého IT01 jasně lepší, než Basic.

Já zatím poslouchal IT01 chvilku z iPhonu s nainstalovaným HiBy přehrávačem a nejvíc poslouchám na Benjie S5. S iPhonem je zvuk hutnější, Benjie je neutrálnější, ale umí do IT01 poslat neuvěřitelné množství detailů a podáním prostoru je podle mne lepší i než má oblíbená X10. S tou jsem zatím IT01 neslyšel, neboť to svou rozbitou jsem prodal a novou dostanu až pod stromeček. Nicméně vezmeme-li v úvahu nějakých 100USD za sluchátka a 25USD za S5, tak je to neuvěřitelnej kopec kvalitní muziky, kterou v mnoha případech nedostanete za násobky těchto částek.

U Basic jsem psal, že jsou ideální na ven na nesoustředěný poslech. IT01 jsou na tom podobně, jen budou spíše pro ty, kteří si nelibují v hřmotném basu a více ocení detail a kultivovanost. Celkově pro mne jsou IT01 zvukem vyspělejší. Nejedná se o přísně neutrální sluchátka, ale o neutrálně muzikálně zábavná sluchátka :-). To co je jejich doménou, jsou strunné nástroje. Jak akustické kytary, nebo smyčcová tělesa podají IT01 s neuvěřitelnou přirozeností živého poslechu. A to je to co je činí zábavnými. Pokud bude někdo uvažovat o posunu s těch různých KZ či bude hledat kultivovanější náhradu za různý Delty, A73, atp., tak IT01 rozhodně stojí za zvážení. Rovněž tak majitelům dražších špuntů, kteří se zdráhají nosit své poklady do vlaku, do kanclu, atd. z důvodu možné ztráty či poškození, tak jim IT01 určitě nabídnou možnost kvalitního poslechu za relativně malé peníze.
iBasso doporučuje zahořet sluchátka a kabel (!) hraním nějakých 120h. Já mám nahráno odhadem tak možná třetinu a výraznou změnu zvuku nepozoruju. Při kontinuelním poslechu si postupně zvyká i mozek a je tudíž těžké relevantně popisovat změny před a po. Možná je zvuk hladší a více vyrovnaný, než na počátku. Zejména basu se mi zdá být méně, ale spíš než úbytek půjde o to, že netrčí nad ostatní pásma.

Závěrem tedy konstatuji: U mne dobrý :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Heretik_13 10. 12. 2017 18:35

Díky moc, chci právě něco do práce na delší, ne moc soustředěný poslech.
Heretik_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 12. 2017 06:50

Pár fotek, kde je vidět mizerné zapletení kabelu, ale jinak docela dobré zpracování i ergonomie.

-- 13. 12. 2017 06:58 --

Nahráno mám už možná víc jak 70 hodin, což by mělo být dle doporučení něco málo přes polovinu doporučené doby zahoření. Doma jsem ještě IT01 přímo porovnával s Andromedami. Tonálně jsou takřka totožné. Rozdíl je hlavně v rozlišení a podání scény. Obojí ve prospěch Andromed, ale rozdíl dle mého v žádném případě nereflektuje cenovou propast mezi IT01 a CA Andromeda. Hodně jsem četl, že předchozí vyšší model IT03 je k Andromedám připodobňován, já se s tímto zcela neztotožňuji. Nicméně IT03 jsem měl jen velmi krátce a nenechal jsem je ani rozehrát. Nesedly mi do ucha a já neměl trpělivost dát jim šanci. Oproti tomu IT01 mi po všech stránkách sedí od prvního momentu. Neslyšel jsem přehršel špuntů kolem 100USD, ale pár ano a z těch co jsem měl možnost slyšet, tak IT01 patří k tomu nejlepšímu.
Přílohy
IMG_6698.JPG
IMG_6697.JPG
IMG_6696.JPG
IMG_6695.JPG
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 14. 1. 2018 17:33

Tak i já přispěji něco do mlýna. Děkuji Pavlovi, za zapůjčení těchto sluchátek.
Hned ze začátku si myslím, že jsou tyto sluchátka zde neprávem opomíjené.

Sluchátka mám půjčené od pondělka, ale chtěl jsem chvíli počkat až je dostatečně naposlouchám a můj názor nevychází pouze z pár minut poslechu.

Zpracování samotných sluchátek je podle mě skvělé. S dizajnem taky nemám sebemenší problém. Kabel je super, ale u konce jsou jednotlivé žíly nepoctivě spleteny. Na tento fakt už upozorňoval Pavel... Podle mě to ale nijak nenarušuje komfort používání sluchátek, jen to ukazuje na levnou výrobu. Ale pro koho by tento fakt představoval problém může si koupit jiný kabel, sluchátka mají standartní MMCX konektor.

Poslouchal jsem většinu času na sestavě Xduoo X10 a Fiio E12a, protože se mi k sluchátkům nejvíce líbila a je taky z toho co mám doma technicky nejlepší. Dále jsem poslouchal na půjčeném Benjie, taktéž od Pavla. Nemám vyloženě vyhraněný styl hudby, takže jsem poslouchal od popu, přes jazz, klasiku, cimbálovku, Hanse Zimmra, elektroniku, rock až po metal.

Jelikož se nijak netajím tím, že mám rád basy, tak jsem měl z prvu předsudky, že mi jich sluchátka nabídnou málo. Nicméně tuto obavu musím ihned ze začátku vyvrátit. Sluchátka mají dostatek basů a jde i hodně hluboko, ale necpou ho tam kde nepatří. Za mě první plus. Myslím si, že v tomto ohledu by ale mohly představovat problém světlejší zdroje, které by nedostatek basů mohly způsobit. Další obrovským plusem je podání levopravého prostoru, který je neuvěřitelný a je až z podivem, že ho nabídnout sluchátka v této cenové kategorii. Hornodolní prostor je už slabší, ale podle mě nepředstavuje problém.

Přesouváme se ke středům, které těmto sluchátkům dominují. Jsou plné detailů a jasně zřetelné. Výšky jsou detailní ale jelikož jsou podány dynamickým měničem, tak občas nedosahují čistoty tlakových měničů. Mě osobně výšky vyhovují. Jsou jasně čitelné a nikdy se mi na sestavě X10 + E12a nestalo, že by měly sykavky nebo nějak naznačovaly znaky agresivity. S Benjie jsem měl občas problém, kdy nebyly výšky tak jasně definované a občas nebyly úplně příjemné k poslechu. Myslím si, že tyto sluchátka jsou dost citlivá na zdroj, proto doporučuju spíše něco neutrálního až teplejšího typu (X10), než třeba světlejší Fiio X5. Zesilovač tyto sluchátka také uvítají, zpevní se basy a objeví se mikrodetaily a dozvuky.

Lazením jsou sluchátka vyrovnaná s teplejším nádechem. Tomuto lazení pomáha zvolení jednoho dynamického měniče, který na sebe v jednotlivých pásmech krásně navazuje a neobjevují se zde "díry" jako u některých hybridů. Lokalizace nástrojů je podle mě výborná, ale nikdy jsem nevlastnil high end sluchátka, takže věřím že v tomto můžou mít velké rezervy. Čistota a rychlost sluchátek je na výborné úrovní. Nestalo se mi, že by nestíhaly - toto je obrovský rozdíl oproti ie80, které lze označit vyloženě jako pomalé.

Chtěl bych ještě vyzvihnout, že sluchátka nemají moc negativ a myslím si, že ve své kategorii jsou skvělým kupem. Hlavně pokud někomu sedí sluchátka vyrovnaná (netrčí žádné pásmo) teplejšího charakteru. Podle mě je to takový upgrade velice dobře tonálně lazených Vsonic VC02. Určitě je lze označit taky za upgrade pro ie80. Nabízí podobnou tonalitu, ale mnohem lepší čistotu a rychlost, výšky jsou na iBassech taky jednoznačně lepší, basy jsou čistější a jdou ještě níž.

Sluchátka se mi během týdne tak vryla pod kůži, že jsem si je taky objednal.
Pro mě tyto sluchátka představují až neuvěřitelný poměr cena/výkon a proto je doporučuju také ostatním.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a)
IEM: Whizzer A15 Pro, Flares Pro, ZhiYin Z5000, TRN V80
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 18. 1. 2018 23:05

mrazíkova IT01 se dostala až do mých uší a nějak se jim nechce ven :-)
Za ty prachy hooodně slušný oddíl.
DAP: Questyle QP1R
HP: Oppo PM-3
IEM: Jerry Harvey Angie, Ultimate Ears UE900s
Duke650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 19. 1. 2018 10:28

IT01 si zaslouží velkou pochvalu, ale neumím psát recenze ani rozpitvat co slyším
Takže jen takový kompliment:
od včerejška mají Angie od Jerry Harvey chvíli pauzu a doma i v práci poslouchám IT01.
Až na malinko slabší kontrolu basů v některých místech (2Cellos / Thunderstruck, Styx / Renegade, Herbie Hancock / Frank Hunter...) je to velmi pohodový poslech.
DAP: Questyle QP1R
HP: Oppo PM-3
IEM: Jerry Harvey Angie, Ultimate Ears UE900s
Duke650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 19. 1. 2018 15:28

Kdyby někomu doma jedny nadbývaly, tak je za plňáka koupím.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 1. 2018 06:36

Stejská se mi po nich :-( Musel jsem je objednat znovu :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 28. 1. 2018 12:27

já je mám cca týden a o jejich setrvání či prodeji rozhodne balíček, který je na celnici :-)
DAP: Questyle QP1R
HP: Oppo PM-3
IEM: Jerry Harvey Angie, Ultimate Ears UE900s
Duke650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 28. 1. 2018 16:39

Mě už taky dorazily. A dojmy jsou pořád úžasné. Troufám se tvrdit, že pro mnoho lidí už mohou být tyto sluchátka konečná, pokud jim sedne charakter..
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 1. 2018 16:45

o tej konečnej dosť pochybujem, u každého sa časom prejaví audio craving. Mne to nevydržalo ani pár mesiacov a neodolal som... náhle vnuknutie - mrazíkovo by mal tie svoje dojmologie písať menej putavo :)
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 28. 1. 2018 17:06

Samozřejmě, myslel jsem to trošku s nadsázkou.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 28. 1. 2018 19:32

IT 01 je nutné slyšet, aby člověk uvěřil. Zvukově patří do úplně jiné třídy. Já jim nevěřil díky některým názorům na headfi, ale po nasazení mě dostaly a už patří do sbírky.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 1. 2018 20:21

Pokud by byl někdo ochotný je zapůjčit na otestování, byl bych maximálně vděčný. Aktuálně jsem zúžil svou sbírku sluchátek na minimum a jsem hodně spokojený a překvapený z Trinity Icarus III, ovšem IT 01 mi hodně vrtají hlavou. Před případným objednáním bych je však rád vyzkoušel a porovnal s Icary. Takže pokud by se nějaká dobrá duše našla, prosím o info do SZ. Nespěchám, klidně i za několik týdnů apod.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 28. 1. 2018 20:38

Jste to tady zasejc rozjeli pánové :D ... nenecháte fakt člověka chvíli v klidu :-)
Snad se mi poštěstí někde si je poslechnout ....
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 17:55

Už jsem zase členem klubu. Objednáno přímo u iBassa a dnes dodáno.
Případným zájemcům doporučuji sledovat clearence u advancedmp3players.co.uk. Celkem často se tam objevují a bývají na ně právě v clearence zajímavé slevy.
Dovolil jsem si je teď nepřipojovat k tomu originálnímu kabelu, ale použil jsem svůj, který jsem pořídil na ALI za 12,51USD a rozhodně nemám pocit, že by je nějak degradoval.
Jdu zahořovat poslechem :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 1. 2018 18:08

Uděláš potom prosím tě nějaké porovnání obou kabelů? Děkuju.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a)
IEM: Whizzer A15 Pro, Flares Pro, ZhiYin Z5000, TRN V80
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 18:12

Můžu, ale asi až trošku zahořím. S tím kabelem z ALI je zvuk krásně neutrální. Možná nejde prostor tolik do šířky, ale ono se to z X10 blbě hodnotí, jelikož to taky není space champion.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 29. 1. 2018 18:44

X10 je prostorem úplně v pořádku, dělal jsem test...ty ostatní, co se ti zdají lepší, lžou...
JR Transrotor Leonardo+Ortofon Jubilee+Audio research LP1,SEAS Excel Pyramid,SWANS F 2.3B line array,JBL Ti10k,REL G1x2,SPaudio A400/P1/D1,active crossover Sykora/Riha/Lo-fi,tri amping monoblock Dudek/Riha/Lo-fi x2,XDuoo X3 mod/Tennmak Pro mod/Shure 940
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod spearfish 29. 1. 2018 18:47

Mohl by je prosím někdo z majitelů srovnat s Oriveti Basic a KZ ZS5? A zda vzhledem k charakteru by si sedly s Cayin N3. Díky moc
Naposledy upravil spearfish dne 29. 1. 2018 18:59, celkově upraveno 1
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 18:49

Asi jo. Neříkám, že lepší, ale některé přehrávače mají scénu širší. Jestli to tak fakt je nebo ne, je věc druhá. Mě to neva, má náklonost k X10 je známá i přes její nedostatky.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 29. 1. 2018 19:13

ono to hraje velmi dobře, dostatečně kvalitní do jakékoliv aplikace...škoda, že do toho není rockbox
JR Transrotor Leonardo+Ortofon Jubilee+Audio research LP1,SEAS Excel Pyramid,SWANS F 2.3B line array,JBL Ti10k,REL G1x2,SPaudio A400/P1/D1,active crossover Sykora/Riha/Lo-fi,tri amping monoblock Dudek/Riha/Lo-fi x2,XDuoo X3 mod/Tennmak Pro mod/Shure 940
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 20:18

my.dre píše:Uděláš potom prosím tě nějaké porovnání obou kabelů? Děkuju.


Takže, největší rozdíl je v sundavání mušlí z kabelu. Ten originál kabel drží jak samo peklo. Zvukově tam neslyším prakticky žádný zmínění hodný rozdíl. To bych se spíš dohadoval. Nechám si tam ten ALI kabel, zapletení toho originálu mne irituje. Zítra za světla udělám pár fotek.

-- 29. 1. 2018 20:24 --

spearfish píše:Mohl by je prosím někdo z majitelů srovnat s Oriveti Basic a KZ ZS5? A zda vzhledem k charakteru by si sedly s Cayin N3. Díky moc


Porovnání po paměti s Basic jsem psal již na počátku. K N3 by mohla iBassa pasovat dobře, mimo jiné i proto, že netrpí na šum na pozadí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 29. 1. 2018 21:42

Tak sa to tu pekne rozbehlo a uz aj ja rozmyslam nad nimi.
Viete mi povedat ci sa oplati prejst z Trinity Phantom Master.Zdroj zvuku je fio x5 a fio e11k.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 29. 1. 2018 22:52

Přímé porovnání mám pouze s KZ ZS06 a IT01 jsou daleko neutrálnější, celkově vyrovnanější a zvuk je technicky o krok dál. Na headfi psali, že krom basů jsou KZ ve všem lepší, ale přímý test A/B z nich udělá trhací kalendář a už po prvním nasazení bez srovnávání je vše jasné. Jinak řečeno Kz je paráda za pětibábu na Ali, ale rozdíl mezi IT01 je slyšet dost výrazně.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 1. 2018 22:59

Já zrovna dneska Mastry posílal novému majiteli. Porovnání s Mastrama: iBassa mají o dost lepší prostor, jsou celistvější (jednotlivé pásma na sebe lépe navazují), výšky nejsou tak čisté a detailní, ale jsou o mnoho příjemnější na poslech, bas má lepší kontrolu... Trinity jsou podle nastavení i do Včka, ibassa jsou vyrovnané, ale s teplejším lazením. Dost taky záleží jaké na Mastrech používáš filtry. Jinak nevím jestli s x5 nebudou až moc světle. Podle mě se k ibassům hodí něco teplejšího, ale samozřejmě záleží na preferencí. Zesilovač jim určitě pomůže, e11 jsem měl kdysi, tak s na ní po pravdě už moc nepamatuju.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 30. 1. 2018 12:39

Zo zvukom s Mastermi som vcelku spokojny ale vadi mi neodpojitelny kabel ktory sa mi zacina kazit(trha sa mi ta latka a vytrca cez nu kabel).Takze ho bud vymenim alebo si kupim nove sluchatka. A tieto ibasso maju odpojitelny kabel,takze pojdem do nich.Ale kedze moje fiio x5 je svetle a bolo by to asi uz moc tak teraz musim vymenit aj fiio,takze teraz xduoo x10,benjie s5 alebo samsung s8 +hiby muzik+dragonfly red a ktomu ten sluch.zosik fiio a3 popripade a5.Ktora z tychto moznosti bo bola dobra?
Pocuvam prevazne tanecnu hudbu-hardstyle,psytrance,trance,drnb ale obcas aj metal ale aj the piano guys.dik
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 30. 1. 2018 16:30

iBasso IT01 mají světlý zvuk? Každý to máme jinak, já kdybych měl vypíchnout, co tam eventuelně vyčnívá, tak je to spíš bas, který sem tam zaduní. Světlý pocit z nich rozhodně nemám. Poslouchám na Questyle QP1R a tomu je fuk, co k němu připojím, hraje si tak nějak furt to svoje, nemyslím že by citelně posouval zvuk do světlé nebo tmavé části spektra..
DAP: Questyle QP1R
HP: Oppo PM-3
IEM: Jerry Harvey Angie, Ultimate Ears UE900s
Duke650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2018 17:04

pepis99 píše:Zo zvukom s Mastermi som vcelku spokojny ale vadi mi neodpojitelny kabel ktory sa mi zacina kazit(trha sa mi ta latka a vytrca cez nu kabel).Takze ho bud vymenim alebo si kupim nove sluchatka. A tieto ibasso maju odpojitelny kabel,takze pojdem do nich.Ale kedze moje fiio x5 je svetle a bolo by to asi uz moc tak teraz musim vymenit aj fiio,takze teraz xduoo x10,benjie s5 alebo samsung s8 +hiby muzik+dragonfly red a ktomu ten sluch.zosik fiio a3 popripade a5.Ktora z tychto moznosti bo bola dobra?
Pocuvam prevazne tanecnu hudbu-hardstyle,psytrance,trance,drnb ale obcas aj metal ale aj the piano guys.dik


Já tedy nevím kterou generai X5 máš, ale v zásadě se všichni sešli v hodnocení zvuku, že je celkem neutrální s příklonem k teplejšímu projevu, takže světlejší přehrávač by nemusel být nezbytně průšvih.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 30. 1. 2018 17:40

No mam prvu verziu X5. Tak najprv ich objednam a vyskusam na x5.Odkial ste ich objednavali?Na advancedmp3players.co.uk ich momentalne nemaju a objednavali ste aj druhy kabel?dik
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2018 17:46

X5 1g bych jako světlý přehrávač neviděl a vůbec bych se ho s IT01 nebál. Koupit jdou u iBassa na jejich shopu nebo u Penonaudio.com
Druhý kabel k nim je zbytečný, ten jejich je hodně dobrý sám o sobě.

-- 30. 1. 2018 18:13 --

Slíbené fotky ALI kabelu
Přílohy
IMG_7142.jpg
IMG_7143.jpg
IMG_7144.jpg
IMG_7145.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 30. 1. 2018 19:07

Ok dik,tak ich objednam s penonu.Ten kabel sa mi zda dost labilny na kazdodenne nosenie,tak nech mam do zasoby.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2018 19:25

Tak o jeho výdrž bych se nebál. Při běžném, ale opatrném zacházení vydrží hodně. V porovnání s tím co za šňůrky dávají ke svým násobně dražším sluchátkům třeba u Noble Audio atp. je to lano.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 2. 2018 12:56

Od vcera ich mam aj ja. Kludne objednajte priamo od ibasso.com, posielaju to DHLkou a kamosi cinania napisu na obalku cenu 22 Dolarov, tak to prejde bez cla. Objednal som v nedelu vecer, v utorok cez den to odoslali a vo stvrtok okolo obeda dosli... necakal som taky expres a to som zvolil obycajne postovne s trackingom.
Maju odohrane zo 10hodin, zo zaciatku som aj tak neodolal a zo zvuku som bol sklamany - boli velmi svetle bez basu, ale s velkou davkou detailov. No pri skusani som zistil, ze su velmi zavisle od pouzitych nadstavcov. Pri tych spravnych (so sirokou dierou, z 1MORE triple driver, prip. aj Comply) som z nich nadseny. Najpohodlnejsie IEM, ake som skusil... len si musim este znova zvyknut na kabel za ucho. Uvidime ako sa zvuk zmeni, ale aj keby sa nezmenil, budem spokojny...velmi vela detailov, dostatok basu (so spravnymi nadstavcami), skor neutralne bez zvyraznenia niektoreho pasma, pohodlne, dobra izolacia. Videl som ich porovnavat so ZS5, comu ale fakt nerozumiem, lebo tie som mal (1.gen) a KZ sa im ani nepriblizuju. Jedny su sucasnych inearov pojdu z domu prec, nahradia qJays II alebo 1MORE, este musim premysliet ktore, lebo obe dobre hraju.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 6. 2. 2018 07:40

Tak jsem si je vcera mohl poslechnout a zvuk se mi libi hodne. Porovnani mam pouze s Atlas a musim rict, ze je IT01 dle me prehraji. A dle me i lepe drzi v uchu.
Tak kdyby jste je nekdo poustel, dejte vedet. Jinak je objednam.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 2. 2018 11:07

Dodatečná korekce: Ještě jednou jsem provedl důkladnější porovnání mezi originál kabelem a kabelem z ALI viz foto výše. Ten ALI kabel není špatný a zvukově je téměř tak dobrý jako originál, ale ten je přeci jen o fous lepší. Zvuk je více otevřený a podání scény je o poznání širší i hlubší.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 6. 2. 2018 23:01

_daRK- v těch basech máš pravdu. Slyšel jsem je poprvé na srazu a i Michal( My.Dre) může potvrdit, že jsem je osočil z přebasování. Objednal jsem je a hrály detaily a bez basů. Teď je to ok a poprvé co je nějaký rozdíl po hodinách. Na zahoření a jiné nesmysly nevěřím, ale asi to není úplně mimo mísu. Jinak zvukově je to kategorie těžce nad 5k
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 12. 2. 2018 17:28

Tak uz je mam taky doma. Zvuk je super a pohodli take.
Mraziku diky za objeveni techto kousku.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod jencekgs 15. 2. 2018 17:17

Tak po trech dnech poslechu musim rict, ze jsem fakt spokojeny. Nejsou sice extra detailni, ale rekl bych ze hraji velmi verohodne. Detailu je dostatek, prostor je pro me uzasny (neznam hi end) a zabarveni velmi prijemne.
Takze mam na chvili vystarano.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod pepis99 16. 2. 2018 07:35

Tak uz aj ku mne konecne dosly a hlasim sa ku spokojenym majitelom.Zvuk je dobry a hlavne su lahke a pohodlne.Uvidime ked sa rozohraju ale uz teraz pocujem,ze su lepsie nez Mastery a hlavne pohodlnejsie.Tak Mraziku dik za typ.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 2. 2018 08:20

jencekgs píše:Tak po trech dnech poslechu musim rict, ze jsem fakt spokojeny. Nejsou sice extra detailni, ale rekl bych ze hraji velmi verohodne. Detailu je dostatek, prostor je pro me uzasny (neznam hi end) a zabarveni velmi prijemne.
Takze mam na chvili vystarano.


Otázka je čemu říkáš extrémně detailní. Já při přímém porovnání s Adnromedami jsem je vzhledem k jejich konfiguraci shledal jako nadprůměrné v prezentaci detailu. U nich hodně záleží na použitých nástavcích a z toho planoucí usazení.
Zatím jsem je měl příležitost slyšet jen s iPhonem, svou X10 a Benjie S5 a T6. Takřka ve všech případech se mi zvuk líbí, logicky nejslabší je iPhone. Včera si je půjčoval kolega k DX200 a hned si je objednal. Pokud to klapne, tak během pár týdnů je budu mít možnost poslechnout s další svou akvizicí a na tu jsem hodně zvědav.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2018 09:58

Ta jencekgsova veta zaujala aj mna. Mam qJays II, ktore su len o fuz detailnejsie ako iBasso. Ale kazdy to mame so sluchom ine.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 16. 2. 2018 10:22

Kluci nemyslel jsem to negativne, vzpomnel jsem si na savanty ktere jsem kdysi par dni mel a ty mi prisly az neprirozene detailni. Takze to bylo spise v tomto kontextu. Jinak je pro me detail perfektni.
Jinak ja mam fiio x3 II, tak to zrejme taky nejlepsi zdroj.
Jsem se zvukem opravdu spokojeny a mozna to jen blbe vyznelo. Ja proste nejsem netopyr jak vy nekteri a hpavne nemam moc s cim srovnavat. Myslim, ze ted ani neni duvod srovnavat, protoze jsem fakt spokojeny.

Jeste takovy poznatek, Atlasy mi prijdou, ze zvuk je jakoby v hlave, IT jako bych slysel hudbu z repraku. Ten prostor je super.

Pavle doufam ze dlouho na nic lepsiho v teto cenove kategorii nenarazis:-))
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 16. 2. 2018 20:09

Vy mi ale dáváte, uvažuji o nich čím dál tím víc, ale zároveň jsem aktuálně hodně spokojený s Trinity Icarus III. Pokud by se našel někdo, kdo by byl ochotný je krátce zapůjčit, byl bych velkým dlužníkem, před jejich objednáním bych je rád otestoval a porovnal ...
Naposledy upravil hanysek3099 dne 16. 2. 2018 22:17, celkově upraveno 1
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2018 20:51

Možno spraví mrazíkovo Tour III. :-)
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 2. 2018 11:14

To se určitě nestane.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 17. 2. 2018 12:09

jencekgs: Na jakých filtrech si porovnával Atlasy s IT01?

mrazíkovo: Vím, že Atlasy již dávno nemáš, nicméně dokážeš aspoň trochu po paměti porovnat tyto dvě sluchátka?
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 2. 2018 12:29

Atlasy jsem používal tuším s těma černejma filtrama, ale zvukově to už fakt neporovnám. Je to moc dávno, promiň. Nicméně porovnáních IT01 se všem možným je plné HeadFi. Ty IT01 se fakt moc povedly a pro iBasso to musí být kasovní trhák. Jsem zvědav na IT04, které by mělo iBasso již brzy představit. Bohužel cenovka bude podle všeho kolem 500USD.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 18. 2. 2018 09:49

Pouzival jsem cerne filtry. Byly to ty, co neohybaji zvuk tusim.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 20. 2. 2018 22:02

Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 21. 2. 2018 06:36

Hmm, toľko chváli na tieto špunty počujem, že moja peňaženka z toho začína mať horúčku. Mali ste niekto možnosť porovnať s RHA MA750? Tie sú totiž mojimi hlavnými špuntami na cestách a neni to s nimi vôbec zlé. No ale keď by to ešte mohlo byť za takú cenu lepšie...
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 21. 2. 2018 11:44

zino333 píše:Hmm, toľko chváli na tieto špunty počujem, že moja peňaženka z toho začína mať horúčku. Mali ste niekto možnosť porovnať s RHA MA750? Tie sú totiž mojimi hlavnými špuntami na cestách a neni to s nimi vôbec zlé. No ale keď by to ešte mohlo byť za takú cenu lepšie...RHA MA 750 ??? Mal som ich den, putovali z domu naspät (kupovane nove cez internet)... KZ ZS5 hraju ovela lepsie nez RHA MA 750... Tak hadaj, o kolko lepsie budu hrat iBasso IT01.... Spadne ti brada urcite ;-)
Inak ak sa RHA sluchadla stale predavaju, aj teraz v roku 2018 (su vobec nejake nove, co prekonali ich brcholove T10 a hlavne T20 ?), tak ich nakupuju len hlupaci, pretoze za tu cenu su to zvukovo PODPRIEMERNE SLUCHADLA. Nepisem, ze ty si hlupak. Ale keby si ich kupil aj dnes, bol by si :D
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zino333 21. 2. 2018 12:04

Mám ich už niekoľko rokov. ;-)
Ale v spojení s Dragonfly mi v práci robili fakt radosť. Dosť záležalo na tom, aké nádstavce sú na nich. Ak zle tlmia, potom to nehrá. Ale ak trafíš nádstavce, tak by som nepovedal, že je to taká hrôza. No ale to bokom. Asi si ma ukecal... :twisted:
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 21. 2. 2018 12:28

Zino333 aj ja ti ich odporucam,urcite budes spokojny.Za tu cenu su dost dobre.Ak chces kludne si ich mozes prist v Ba vypocut.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod Pandero 24. 2. 2018 12:27

Ahoj, kde jste objednavali? Pokud jsem koukal spravne, tak na Penonu i na iBasso strankach chteji PayPal. Ja bych chtel platit kartou. Diky za doporuceni.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2018 12:46

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 13:13

Díky michal744 jsem již také spokojeným vlastníkem :-) A je to opravdu milé překvapení, takže naprostá spokojenost. Zatím je krmím z iPhonu 8 a v kombinaci s Kaisertone přehrávačem to není vůbec špatné. Rád bych však radu od Mrazíkova a dalších, kteří mají zkušenosti s přehrávači od Benjie. Který z jejich modelů (s ohledem na časové možnosti neuvažuji o zakoupení dražších přehravačů) je reálně schopný kombinaci iPhone 8 a Kaisertone "přehrát"? Hodně chválený je Benjie S5, jak jsou na tom ostatní modely dostupné např. přes Gearbest, Wisch, Banggood, Ebay apod.? Předem děkuji za Vaše fundovaná doporučení.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 24. 2. 2018 13:51

Díky, chtějí za ně sice 89 Liber + 23 Liber poštovné, což je výrazně dražší než Penon, ale s kódem AMP312 byla 12% sleva. A i když je cena stále hodně rozdílná, tak jsem objednal.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 2. 2018 13:54

Já mám od Mrazíka Benjie K3 a přijde mi lepší než T6 co jsem měl. Líbí se mi možná i víc než Shanling M1. Ale zas tam teda pokulhává konektivita, výbava a podpora formátů. Ale na MP3 nebo flac za mě dobrý i díky malým rozměrům opravdu příjemný překvapení.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2018 14:55

2Pandero - to jsou ceny EU vs Asie, tak to prostě je

2vencaxxx - mě osobně se nejvíc líbí S5, hraje nejčistějí, ale má stejně darebnou podporu formátů. Jde však pořídit s podporou BT.

2hanysek3099 - iPhone Ti přehraje víc formátů než Benjie. Výjimkou je T6, ale ta s IT01 zrovna nezáří. S5 je podle mne lepší. Nicméně nechápu proč zrovna Ty už nejdeš do něčeho lepšího.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 15:39

Je to jednoduché, aktuálně (a to bude platit i pro minimálně několik dalších měsíců) nemám dostatek času na pravidelný poslech a dostanu se k němu spíš nárazově a nepravidelně. Zbavoval jsem se proto většiny sluchátek ze sbírky. Nicméně některá z těchto levnějších alternativ přichází v úvahu, teď jen přemýšlím která ...
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2018 16:03

Neměl bys lepší nějakej převodníček k iPhonu?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 16:58

Raději bych něco menšího jako alternativu k telefonu. Iphone 8 má velmi dobrý výstup, jen škoda té redukce, ta je poněkud otravná. Vzhledově se mi víc zamlouvá K3, ovšem obecně velmi dobré ohlasy jsou na S5. Cena je srovnatelná. 2vencaxxx - měl si možnost poslechnout K3 i S5? A jak ti vychází porovnání K3 se Shanlingem, ten mám naposlouchaný, takže by to pro mě bylo šikovné srovnání. Předem díky za reakci :-)
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 2. 2018 17:33

S5 jsem neslyšel. Jen T6, K3 mám od včerejška, srovnání se shanlingem si netroufnu ještě rict, ale dám vědět po víkendu až to trochu naposloucham, zatím nebyl čas to porovnat.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 18:01

Super, díky moc. Klidně pak napiš SZ, ať to tu nezaplňujeme off topic diskusí :-)
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 2. 2018 21:04

Napíšu to sem kdyby to někoho taky zajímalo. Nebudu řešit funkce apod, tam je jasný že Benjie zaostává, takže zbývá zvuk. K3 je trochu světlejší, trochu "hrubší", takový víc "punk", M1 je trochu hladší, tmavší, umírněnější, detailnější, rozhodně to ale není rozdíl třídy. Spíš když se člověk zaposlouchá a vyloženě analyzuje stejnou nahrávku tak slyší ty rozdíly, ale někde za chůze kdyby mi někdo ty přehrávače prohodil tak to nepoznám. Benjie je navíc menší, pohodlný do ruky - žádný ostrý hrany jako T6, dobře se ovládá, 3 řádky displeje bohatě stačí. Výkonu má na rozdávání. Je fakt s podivem co se dá dostat do takový malý škatule za zvuk. Navíc za směšnou cenu. Fakt se mi ten přehrávač líbí. Srovnával jsem s vypnutým ekvalizérem, asi hodinu jen na IT01 ale je večer tak můžu být trochu ovlivněný únavou.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
Trinity Audio Phantom Master 4, VIVO XE800, TY Hi-Z, VE Monk+, KZ ZS5, KZ ZS6
Shanling M1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milennium 25. 2. 2018 01:33

hanysek3099 píše:Raději bych něco menšího jako alternativu k telefonu. Iphone 8 má velmi dobrý výstup, jen škoda té redukce, ta je poněkud otravná. Vzhledově se mi víc zamlouvá K3, ovšem obecně velmi dobré ohlasy jsou na S5. Cena je srovnatelná. 2vencaxxx - měl si možnost poslechnout K3 i S5? A jak ti vychází porovnání K3 se Shanlingem, ten mám naposlouchaný, takže by to pro mě bylo šikovné srovnání. Předem díky za reakci :-)


iPhone 8 má bohužel digitální výstup. Redukce je nezbytná, v ní je totiž celý DAC 24b 96KHz...
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 2. 2018 07:41

Srovnávat Benjie s M1 je nesmysl. Z pohledu poměru výkon/cena je jasný vítěz cokoliv od Benjie. V absolutní kvalitě zvuku jasně vyhrává M1. Pokud hledáš provizorní řešení, tak nic nekupuj a přetrp to na iPhonu. Maximálně bych zkusil FiiO i1

https://www.alza.cz/fiio-i1-d5118848.htm

U něj je naděje, že přehraje větší škálu formátů ve vyšším rozlišení, než Benjie. A když už nutně Benjie, tak S5. Má čistší přednes než K3. A souhlasím z Václavem, že K3 je zvukově příjemnější, než T6.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 25. 2. 2018 08:05

Pánové díky moc za názory, zkusím objednat S5 nejspíš v BT verzi a uvidím. Pokud by se mi nepozdával, vzhledem k ceně nebude problém ho poslat dál.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 2. 2018 20:33

Taky přispěju svou troškou do mlýna ohledně IT01. Začnu vzhledem. Ten se fakt povedl. Sluchátka jsou parádně udělaný, tvar padne krásně do ucha, sedí výborně na místě, chvíli jsem laboroval s nástavcema, maj širokej krček, ale našel jsem. S dodávanýma jsou IMHO basovější než s mýma noname nástavcema co jsem měl na ZS6. Kabel je kapitola sama pro sebe, fakt bych si nemohl asi přát nic lepšího. Nejsem fanda těch výztuh kolem uší, ale tady je to vyřešený ideálně, kabel má oplet vyztuženej další vrstvou a vytvarovanej tak akorát za ucho, žádnej drát, přirozeně splývá za uchem a nemusí se nic štelovat. Paráda. Navíc se mi líbí i MMCX konektor který mám na sluchátkách poprvé a drží solidně, výhodou je že se v těle sluchátek protáčí, takže usnadňuje nasazování do uší, ale to asi znají všichni co už někdy přišli s MMCX do styku. Příslušenství taky paráda, krabička bytelná a dost velká, jen bych ocenil nějakej prostor (síťku) na další/alternativní nástavce. Nástavců kopec, silikony, pěny, dá se vybrat ale používám jiný momentálně. Se sluchátkama jsem koupil od mrazíka i Benjie K3, takže většinu času jedu na něm, ale testoval jsem i Shanling M1 a tel. Honor 9. Sluchátka se velice snadno vybudí, takže se hodí i ke slabším zdrojům.
Na zvuku bych vypíchnul hlavně střední pásmo, to mi přijde jako nejlepší, celkově hrajou IT01 hodně přirozeně, jednoměnič má výhodu v tom že pásma perfektně navazujou, je znát posun od ZS6, kde v přímém srovnání hrajou ZS6 trochu "zmateně". Oproti ZS6 jsou IT01 "rovnější", chybí trochu výšky a basy jsou tak na stejno, ale u ZS6 jsou trochu jiný, nedokážu asi popsat rozdíl. Celkově jsou ZS6 víc do V, IT01 jsou teplejší, trochu jakoby zrnitý, víc detailů, ZS6 jsou takový možná uhlazenější, chladnější, ale je tam zas ten "zmatek" 4 měničů, nedá se to úplně popsat, jsou to charakterově jiný sluchátka, asi bych IT01 přirovnal k nějakým lepším peckám, ale s výhodou mnohem lepšího utlumení od okolí. S lepším zdrojem by asi ještě IT01 zazářily víc. Momentálně nic lepšího ale nemám. Každopádně spokojenost. Sluchátka hrajou dobře, možná bych přidal trochu na vejškách, ale mám je chvíli, na zvuk si budu ještě zvykat. Chvíli jsem porovnával s Trinity PM4, ale ty spíš taky snesou srovnání s ZS6, navíc mám k nim jenom nejsvětlejší filtry. IT01 je jasně "přehrajou" co se týče celkový kvality jak zvuku tak zpracováním.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
Trinity Audio Phantom Master 4, VIVO XE800, TY Hi-Z, VE Monk+, KZ ZS5, KZ ZS6
Shanling M1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 25. 2. 2018 21:48

Výborný popis, já po víkendu mohu srovnávat např. s KZ ZS5 a zde není co řešit, IT01 jsou po stránce uhlazenosti, detailnosti i podání prostoru a separace někde úplně jinde. Zajímavější srovnání je s Trinity Icarus III. Zcela odlišná konstrukce, IT01 jsou výrazně lehčí a na první usazení také pohodlnější, nicméně při delším poslechu zatím trochu laboruji s usazením a paradoxně Icarusy vnímám v uchu o něco méně (poslech alespoň hodinu v kuse a více ...). Zvukové podání je zcela rozdílné, Icarusy používám s modrými (světlejšími filtry), IT01 jsou o něco temnější ale podstatně uhlazenější, lépe podávají subbass a přechod mezi jednotlivými pásmy je plynulejší a jakoby přirozenější. Již nyní po cca 10 hodinách poslechu se odvážím tvrdit, že IT01 jsou nejlepší špunty, jaké mi kdy prošly rukama (nemám osobní delší zkušenost s kousky nad 5000 Kč) a ačkoli budu srovnávat nesrovnatelné, hudbu z nich si vychutnávám podstatně víc než z on-ear AT SR5BT a zřejmě i lépe než z mých původních hlavních sluchátek AT ATH MSR7, které jsem necelý rok používal jako primární sluchátka. Těším se na otestování s jiným zdrojem než iPhony (zatím testováno s iPhone 5s a hlavně iPhone 8 ), Samsung S8 je jako zdroj podstatně horší, takže zkušenost s ním neberu v potaz. V týdnu by měl dorazit Benjie S5, takže jsem zvědavý zda bude znatelný posun a časem otestuji s některým z dražších přehrávačů, až se sejdu se známým z HK, který používá Fioo X5 2nd gen a jeden z ibasso modelů (nejsem si teď jistý konkrétním modelem).
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 2. 2018 13:56

Dnes dorazil avizovaný Benjie S5 (díky moc Michale) a musím konstatovat, že si s IT01 rozumí skutečně skvěle. Lepší podání prostoru i celková sytost zvuku v porovnání s iPhone 8, který není žádné zvukové ořezávátko (v rámci mobilních telefonů). Každopádně pokud někdo hledá ideální kombinaci za cca 3000 Kč, tak iBasso IT01 a Benjei S5 jsou skvělá volba, zřejmě to nejlepší co jde aktuálně v této cenové hladině koupit.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 2. 2018 14:44

jsem tu S5 taky objednal tak jsem zvědav.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 3. 3. 2018 14:47

Tak už je druhý den také poslouchám. První poslech mě trochu vyděsil, zvuk mi přišel zastřený a výšky poměrně ostré, ale po pár minutách a zkoušením jiných sluchátek mi najednou zvuk přišel úplně jiný, nevím čím to. Zpracování a pohodlí je super, stějně jako kabel, krabička a množství nástavců. Ze začátku jsem byl trochu skeptický, jsem totiž zmlsanej z Flare Audio R2S, které jsem nové koupil za prakticky stejnou cenu a při porovnání byly R2S o pár tříd jinde. iBasso jsem nechal pár hodin zahořet a při dnešním srovnání už zvuk tak rozdílný není. R2S mají stále úplně jinou úroveň prostoru, středy nejsou tolik potlačené, zvuk je vzdušnější, bas je lépe ohraničený a přesnější, výšky čistší. Ale za tu cenu hrají IT01 velmi slušně. Problém u R2S je, že nesnesu dlouhodobě penové nástavce a bolí mě uši, takže budu chvíli poslouchat IT01 a uvidíme.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 3. 3. 2018 15:05

Určitě je nutné si pohrát s nalezením ideálních nástavců. Charakter zvuku se u IT01 extrémně mění podle toho, jak dobře izolují a sedí v uchu. Jakmile vše správně pasuje, je zvuk na svou cenu luxusní
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 3. 3. 2018 15:58

Hej,to je aj u mna najvacsi problem.Uz som si nasiel tie spravne nastavce ale stale mi roby problem usadenie teda len v jednom(lavom uchu) ale ked to spravne usadim maju fakt dobry zvuk.Ked ich slabo zasuniem nemaju basy a ani priestor nieje taky a ked ich moc zasuniem,tak vysky su strasne v popredi a su az neprijemne ostre.A zaujimaje,ze mi to neroby v pravom uchu a ani s inymi sluchatkami.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 3. 2018 07:06

Tak po cca 14 dnech maximální spokojenost, z tohoto nákupu mám opravdu velkou radost. A už mě začínají chytat "hloupé" nápady. Máte někdo zkušenost se zakoupením bluetooth kabelu pro MMCX sluchátka? Jak je to s kompatibilitou k IT01, zatím se mi nepodařilo dohledat žádnou recenzi či doporučení pro tento model. Předem děkuji za info od zkušenějších.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 10. 3. 2018 07:54

Na Ali je plno BT kabelů,ale nejaký srovnávací test jsem nevidel.Ani nepredpokládám,ze by byl výber BT pro ten který model sluchátek.
Já mám treba BT kabel za pár penez,rozhodne je to noname,ale svoji funkci plní beze zbytku.
Pokud bych se ale hnal za kvalitou zvuku,asi bych vybíral kabel od firmy s historií v audio segmentu.Jiinak bych se pri výberu doporucoval rídit verzí BT kodeku,pridanými funkcemi jako je AptX atd.,a samozrejme výdrzí na jedno nabití.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 3. 2018 09:51

Takže pokud chápu správně, mohu vybírat i model určený např. pro sluchátka Shure, pokud mají MMCX konektor, nebo jsou i různé varianty MMCX konektorů. Přiznám se, že toto je pro mě dosud neprobádané pole, proto se ptám zkušenějších :-)
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 3. 2018 10:30

Ano, dôležité je to MMCX. A potom kodek aptx a co najlepšia výdrž,ako píše akburt. Samozrejme musíš mať aj vo vysielacom zariadení ten aptx. Alternatívne pre iPhone kodek AAC). Ideálne by bolo mať kablik s LDAC kodekom, lebo je o dosť lepší ako aptx/AAC a Android Oreo ho uz podporuje natívne, ale kablik s týmto kodekom ešte neexistuje. Čítal som recenzie na vela kablikov a sam zopár vyskúšal, všetky trpia na to isté - slabá výdrž (byva do 5hod a menej), slabý dosah (je ťažké dostať dostatočne veľkú antenu do malého priestoru, prekážkou býva aj obyčajná dlan alebo vrecko). Napr. pri mojich Sony mdr-1000x nic z toho našťastie nepoznám.
Existujú aj značkové kabliky, ale nemajú aptx, len zastaralý SBC. Ak ale niekto napíše tip na osvedčený kablik, budem vďačný, snáď to zvuk tych iBasso nedegraduje.
https://www.soundguys.com/understanding ... 15352/amp/
https://avmania.e15.cz/jak-spravne-koup ... eky#part=1
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 3. 2018 18:04

IT01 už zařadilo do nabídky Audigo a za velmi dobrou cenu: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Do-usi/iBasso-IT01
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 23. 3. 2018 18:42

Ahoj je tu někdo kdo provozuje IT01 s AQ DragonFly RED? Pokud ano, jak se jeví tato kombinace?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 23. 3. 2018 18:48

Bohužel s Dragonem nemám možnost otestovat, ale celkově jsou IT01 poměrně nenáročná sluchátka a s jakýmkoli trochu lepší zdrojem zvuku, včetně slušnějších mobilů se rozumí bezproblémově. Rozdíl pozoruji hlavně v podání prostoru, tam se kvalitnější zdroj projevuje nejvíc.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 24. 3. 2018 09:29

wolverine: Díky za info, již jsem chtěl objednávat zpoza hranic, co jsem se díval pár dní dozadu, Audigo mělo v nabídce pouze IT03.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 3. 2018 21:28

Mimochodom, je IT01 možné nosiť aj normálne, nie poza ucho? Prípadne, majitelia, mohol by som Vás poprosiť o vyskúšanie, či je to v pohode? :)
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 3. 2018 23:12

Skúsil som to hneď na začiatku... vzdal som to a zvykol som si za ucho. Je to o zvyku.
Napr. moje TinAudio T2 sa dajú nosiť aj za uchom aj normálne, preto ma to napadlo aj pri iBasso IT01 skúsiť. Ibasso su však tvarované, na rozdiel od kruhových T2.
Naposledy upravil _daRK dne 27. 3. 2018 07:24, celkově upraveno 1
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 27. 3. 2018 02:32

dropadred píše:Mimochodom, je IT01 možné nosiť aj normálne, nie poza ucho? Prípadne, majitelia, mohol by som Vás poprosiť o vyskúšanie, či je to v pohode? :)


Teoreticky se tak urcite nosit daji, spousta lidi si je takhle treba zkousi na vystavach. Ale na delsi noseni a pri pohybu to neni. Kabel trci dopredu a aspon v mem pripade vaha kabelu taha sluchatka z jejich standardni polohy, jednoduse se preklapi smerem dopredu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 3. 2018 14:36

To je úplne v poriadku, hľadám niečo do práce (kancl) do 100€, takže v tomto to je úplne v pohode.

Mimochodom, ak smiem, ste spokojní? Odporučili by ste ich niekomu, kto:
- hľadá basy s dôrazom na bas 120Hz a nižšie, nepotrebuje a možno ani veľmi nechce boost na cca 200-300Hz,
- hľadá neutrálne stredy, žiadne veľké skoky na frekvenciách ako 2-4k a nedajbože veľké skoky pri 7-8kHz (sykavky),
- hľadá neinvazívne výšky, ktoré tam sú ale majú ten taký prirodzený roll-off?
Od odporúčania od Ryana som zatiaľ pozeral na tieto a Oriveti Basic, tak ma zaujímalo, či je niečo také známe v rých cenách 80-100€, čo by stálo za zmienku - skúsenosti s in-earmi mám len z minulosti s lacnými kúskami, čo som nakoniec vzdal, lebo mi neboli pohodlné (mal som problémy so zaľahnutím v uchu).
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 27. 3. 2018 19:19

Prislo mi upozornení z Audiga,ze uz jsou skladem.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 3. 2018 20:21

Tiež mi to cinklo, hneď po tom som pozrel na web - 4ks...3 už fuč (jeden ide ku mne). Len ma mrzí tá cena, tipujem, že do mesiaca sa nájdu aj na iných weboch o 5-10€ lacnejšie ako na predraženom Audigu.

Skúšal okrem iného niekto aj rôzne pribalené nadstavce? Boli tam nejaké opomenutia hodné rozdiely?
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 28. 3. 2018 07:49

Hergot kucí vy mi dáváte. Začínám o nich vážně uvažovat,když už jsou k dostání i u nás.Mohl by je někdo v rychlosti porovnat s levnými Kz zs5,které momentálně vlastním? Chtěl bych se zase posunout o kus dál,tohle dle recenzí vypadá moc dobře,neměl bych snad šlápnout vedle. Zkusil jsem i pár budget kousků z Číny (Tenmak crazy cello, Rock zirkon, Yersen), bohužel žádné z nich zvukově nedosahují kvalit Kz.
Přinejhorším je můžu do 14 dní vrátit,kdyby mi nějak nesedly...
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 3. 2018 08:37

Zdenda, ja som tie ZS5 mal, 1.verziu, podla mna porovnat sa to snad ani neda, okrem ceny su iBasso neporovnatelne lepsie ako ZS5 (zvuk, izolacia, pohodlie, kabel, ...) . Mozno ti odpise vencaxxx, on ma ZS5 polozene na rebricku vyssie ako ja a nedavno kupoval tiez iBasso. Ja ZS5 povazujem za prehypovane lepsie cinske sluchatka, on snad bude objektivnejsi ako ja.
Co sa tyka Tennmakov, uz som ti to myslim pisal inde, dolezite je spravne usadenie v uchu a spravny nadstavec, inak to hrat dobre nebude. Plati to vseobecne u vsetkych inear sluchatiek - u niektorych viac, u niektorych menej.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 3. 2018 09:51

A už sú fuč komplet. Ibasso sa asi poteší.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 3. 2018 10:19

Mám možnost srovnání ZS5/ZS6 a IT01 jsou skutečně sluchátka ze zcela jiné zvukové kategorie. KZ jsou podle mého názoru skvělá sluchátka za svou cenu, pokud se je podaří správně usadit do uší, tak za utracenou směšnou částku dostane člověk zatraceně velkou porci hudby. Nicméně IT01 jsou sluchátka, která je možné bez potíží srovnat s 2x-3x dražší konkurencí a v závislosti na individuálních zvukových preferencích mohou být pro konkrétního uživatele i lepší volbou než jiný model v ceně 5-8 tis Kč. Např. v přímém srovnání Trinity Icarus III a IT01 já osobně jasně preferuji IT01 a to ve všech směrech. Takže srovnání s KZ by bylo neférové, jsou to skutečně sluchátka dvou zcela odlišných kategorií, včetně ceny, která je však u IT01 i tak nastavena skvěle a i za cenu v Audigu je to výborná volba.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 28. 3. 2018 11:32

_daRK: Vím,bral jsem ty Kz od tebe,už tehdy jsi z nich nebyl zrovna nadšen,narozdíl ode mě.
Ty Tenmaky ještě stále nechávám rozehrát,nicméně jsem vyzkoušel už všechny nástavce v balení a hraje to bohužel stále stejně(blbě). Ještě zkusím přehodit nástavce z těch Kz,ty mi sedly do ucha asi nejlíp,tak uvidíme,když tak půjdou do světa.
No je vidět že o iBassa je veliký zájem,na Audigu se stihly ohřát jen pár hodin,už jsem to prošvihl,škoda.
Příští týden mám cestu do Prahy,tak uvidím jestli je znovu naskladní,přeci jen bych si je rád před koupí poslechl...
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 3. 2018 11:49

Jaj, uz spominam. Raz prides aj ty na to, ze tym cinskym zazrakom nieco chyba, najma ak ochutnas lepsie :)
Skus na Tennmaky tie ich nove dvojkridelkove, napis Tonymu, on ti ich rad posle, vysli ma na 1euro, istu dobu som tie dvojkridlove daval na vsetky zvysne sluchatka (aj na ZS5 boli lepsie ako vsetky odstatne). Alebo potom Comply, tie su najlepsie s nimi.
iBasso ber priamo z japonska, vyjdu lepsie.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 3. 2018 13:01

Z JP vyjdu po zdanení len o cca 5€ lacnejšie ako z Audiga - nehovoriac, že pri prípadnej reklamácii bude to príjemnejšie riešiť s Čechmi ako mimo EU s výrobcom.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 3. 2018 13:09

Chlapci iBasso je z Číny. Těch prověřených zdrojů je víc. Krom přímo iBassa je to tradiční Penon, nebo advancedMP3... z UK.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 3. 2018 14:41

jj, Čína, nie Japonsko :) sorry.
dropadred : ak sa objedná priamo u nich, dan platiť asi nebudes, vozi to myslím DHL a Číňania tam píšu na obal 22 dolárov. Tak to poslali (nielen) mne, ale istotu nemáš.
Prípadne tak ako píše mrazíkovo - Penon a UK.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 29. 3. 2018 14:59

Tak už je mám taky, zatím používám s R2R11 na low gain a ta dynamika je neskutečná.
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 3. 2018 15:27

Pockaj az ked zacnu naozaj hrat... mam pocit, ze aj po tych vela desiatkach hodin sa zlepsuju. Denne zistujem, ake veci mi v hudbe unikali. A to mam v praci len zaprdene Fiio E10k2.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 29. 3. 2018 15:29

Už ted je nemám problém na mnoha skladbách preferovat nad HD 660S.
Z náhlavních sluchátek se zatím podobají dle mě nejvíce Focalu Elear, akorát IT01 nechybí vyšší střední pásmo, což je největší chyba Elearu.
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lipic 29. 3. 2018 18:45

Zdravím místní osazenstvo. Jen mě zajímá, jestli můžete někdo porovnat IT01 s 1MORE Triple Driver in-ear. Tak nějak se nemůžu rozhodnout které.
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 29. 3. 2018 20:03

Chalani, viem, že ma tu nemáte radi, ale dúfam, že mi odpoviete na túto otázku :-)
Ako si iBasso IT01 rozumejú s Benjie S5 ?
Ďakujem za odpoveď od toho, kto mal možnosť vyskúšať toto kombo :-) Možno _daRK ?
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 3. 2018 20:47

Škoda, že si sa opýtal až teraz, sluchatka su v praci, priznám sa, ani ma nenapadlo to skúsiť zatiaľ :) Nevidím dôvod, aby to hralo zle, odhadujem, ze si spolu sadnú. Vyskúšať môžem najskôr v utorok.
A to že ta nikto nemá rád, je blbosť, pochybujem, ze tu niekto berie veci takto osobne. Veľa ľuďom jednoducho nesedí tvoj štýl diskutovania... bez rozmyslu tu trolis a plevelíš, každý druhý tvoj príspevok je o "idiotoch", "o triedu horšie / lepšie" je aj to, co si nikdy nepocul, "ZS5 sú najlepšie na svete" a o peniazoch. Normálne diskutuj, neurazaj a uvidíš, že to bude dobré. Bude to na osoh vsetkych.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 29. 3. 2018 21:42

_daRK : o.k., suhlasim.
Pockam teda na utorok/stredu, na tvoje vyjadrenie. Benjie S5 ma urcite aj FLAT EQ, zvuk ma bude zaujimat hlavne teda na vypnutom EQ (predsa len...prehravac za 20Eur s AliAlixpressuexpressu hoci ma na svoju cenu P.E.R.F.E.K.T.N.Y. zvuk, EQ urcite nebude dobre porieseny, a bude zvuk degradovat)...
Tesim sa na vyjadrenie, cauko zatial...
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mistr63 29. 3. 2018 22:09

To lipic - oboje sluchátka mám , porovnat úplně nejdou . Oboje hrají výborně . Neuděláš chybu ani s jedněmi . V uchu sedí výborně , iBasso mají výměnný kabel . 1More mají dle mého osobního soudu malinko komplexnější zvuk . Ale je to o posluchačovo preferencích .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod lipic 30. 3. 2018 03:11

Ještě mi jde o izolaci okolního zvuku-IT01 nebo 1MORE Triple Driver in-ear? Možná taková blbá otázka, ale je něco srovnatelného na Audigu tady stěma výše uvedenejma? Myslím tím ve stejné cenové hladině (baj-voko).
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 3. 2018 04:46

Ahoj, navážu na _daRKa, používal jsem kombo Benjie S5 a IT01 cca měsíc a rozumí si spolu výborně. Odvážím se tvrdit, že výsledný zvuk byl o fous lepší než kombinace s iPhone 8 (přehrávač Kaisertone), ale to bude hodně o individuálním pohledu na věc. Každopádně zvukově je za svou cenu Benjie S5 vynikající, jen je nutné počítat pouze se základním ovládáním (daň za malý displej a nízkou cenu). U IT01 každopádně je nutné počítat s nutností ideálního usazení do uší, ale to je stejné jako u většiny ostatních sluchátek, ZS5/6 nevyjímaje.

PS: pokud budeme diskutovat touto formou, tak bude vše ok
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 30. 3. 2018 06:44

hanysek3099 : tak to je super, ze si spolu rozumeju.... Ale...co s mojimi velkymi usnymi dierami...? Objednane penove nadstavce velkosti "L" o priemere 14mm su mi proste MALE.... Velmi slabo mi vyplnia ucho, cize je slabucka "vôľa", ked ich z usi vyberam... Basy v tom pripade "nikde", zvuk je kvoli tomu onicom... Ja som v soku, ze v obleceni existuje XS - XXXL, a v penovych nadstavcoch len S-L..... Zaroven viem, ze malomtore nahlavne sluchadla ma netlacia (mam dlhu, no zaroven uzku hlavu), a hlavne, ziadne nove klasicke nahlavne sluchadla v cene 100-110 Eur sa zvukovo na IT01 nebudu zdaleka chytat... A ja chcem in-eari, sluchadla budem totiz pocuvat z 90% v polohe lezmo (ale nezaspim s nimi)...

Od _daRK-a som mal 1 par penovhch nadstavcov "L", tie znackove, co na Aliexpresse stoja 5Eur za par (vypadol mi nazov znacky), tie moje usi tesnili teocbu viac nez ostatne penove "L"-ka, ale po mesiaci sa jedna pena oddelila z toho umelohmotneho valceka, a to som sluchadla pocuval v priemere len 30-60 minu denne ... No ani toto tesnenie nebolo dostatocne... Obavam sa, ci by som si vedel uzit IT01, lebo....co ak budu vsetky penove nadaravce na svete nedostatocne velke pre moje usne diery (vola sa to zvukovod? Nie je zvukovod az vo vnutri lebky ale nie ta cast, kde si viem strcit prst ?). Alebo so silikonovymi nadatavcami by som to mal lahsie ? Avsak ani tie neexistuju XL....A usna dierka ma skor tvar elypsy nez kruhu... Tomu sa viac prisposobi penovy nadstavec, nie silikonovy...
Amo vam zavidim, ze asi nikto z vas neriesi problem s velkymi usnymi dierami :D
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 3. 2018 08:09

lipic: k izolácii par slov, mal som v práci Sony MDR 1000X a odkedy mam ibasso IT01, vôbec som Sony nepouzil a kolegov nevnímam. Sony som kupoval pred vyše pol rokom, vtedy som síce mal prostredie hlucnejsie ako teraz, ale podla mňa iBasso izoluju asi len o 20% menej ako Sony s aktívnym tlmenim hluku (preto ich tu teraz v bazáre predavam ešte v záruke). 1more tiez čosi utlmili, ale rozdiel oproti Ibasso tam je poznať. 1more maju v sebe taky otvor, mozno preto. Dôležité je však trafiť správne nadstavce.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 3. 2018 11:13

To Nowocayn_2: vždy mas možnosť objednať si customy alebo skúsiť tu hmotu na tvarovanie z amazonu. Pripadne skus na eBay kupit JVC Spiral Dot, maju veľkosť L, ktorá vyzerá byť aj pre sloniky. Aj ja mam veľke ušné diery, asi z 15rocneho denného používania stuplov na spanie a zatiaľ najlepší pocit bol z Comply L (originál), za 6e za par to podľa mňa stojí za vyskúšanie. Paradoxne nadstavce iBasso L nevyplnia celú dieru, no zvuk je ideálny, aj izolácia.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 3. 2018 11:20

Nowocyan: S nástavci je to vždy boj, já osobně používám silicony, originály od Trinity (špatně se shánějí) a to vždy v největší velikosti (mám hodně široký vstup do zvukovodu). Pěnové mi nesedí žádné (ani všeobecně vychvalované Comply ...), takže svoji malou sbírku nástavců od Trinity opatruji jako oko v hlavě.

Teď jsem strávil celé dopoledne od brzkého rána v práci a jak už to bývá, práce samotná byla hotová rychle a tak jsem se rozhodl provést srovnávací test iBasso IT01 a Trinity Icarus III. Snad s ním nebudu nikoho obtěžovat :-)

Zvolil jsem různorodou směs skladem (tři oblíbené skladby od Withing Temptation, dvě skladby z chystaného sólové alba Sheron den Adele, tři skladby od Imagine Dragons, dvě od Evanescence a pro zpestření ještě dvě od Marina and the Diamonds. Je mi jasné, že Trinity díky svému nevydařenému "konci" nyní nemá dobré jméno, ovšem Icary jsou opravdu povedený model, pokud se je podaří sehnat za odpovídající cenu a ne za oficiálních 299 babek (Penon). IT01 je naopak zřejmě nejlepší možná volba současnosti v cenové relaci do 3000 Kč. Jako zdroj sloužil Ruizu A50HD, vypnutý ekvalizér, hlasitost podle typu sluchátek a nahrávky mezi 12-16%. Po cca 2,5 hodinách postupného střídání sluchátek následující resume:

Trinity Icarus III: celkově ostřejší a jakoby lehce odsazený projev, zvuková scéna je proti IT01 posunutá o něco dozadu. Výborná separace jednotlivých nástrojů, vokály trochu ostřejší, ovšem příjemné, skvěle dávkovaný bas (ovšem s lehce slabšším subbasem), nádherná jsou kytarová sóla, tam Trinity skutečně exceluje. Podání prostoru je slušné, ale ne ideální, chybí mi hlavně větší hloubka (ovšem pouze při přímém srovnání s IT01), šířka scény je ok. Jinak sluchátka jsou na použitý materiál (kov) a trochu vyšší váhu překvapivě pohodlná i na delší poslech, jsou ale dost vybíravá na zdroj zvuku a kvalitu nahrávky. Pokud je zdrojem např. telefon s horším výstupem (i např. Samsung S8), je rozdíl v kvalitě znatelný.

iBasso IT01: znatelně hladší a jakoby objímající projev. Při poslechu mám pocit "obklopení" hudební scénou, což je skutečně návykové. IT01 má vynikající podání vokálů - hladké, až bych řekl sametové, skvěle zní hlavně ženský vokál, na který jsem zatížený a vyhledávám ho ... Spodní pásmo velmi hutné a syté, ovšem přesně dávkované, narozdíl od Trinity skvěle podává i subbas. Možná drobnou slabinou je lehké odsunutí středového pásma do pozadí, ale není to nic co by mi dlouhodobě vadilo, nicméně kytarová sóla nemají v porovnání s Trinity takový "říz", jsou celkově hladší a přirozenější. To je na druhou stranu fajn při dlouhodobém poslechu, který je absolutně neuvavující, i po několika hodinách si ho skutečně užívám. IT01 jsou navíc zcela univerzální sluchátka, skvěle zahrají libovolný žánr. Icarům vyloženě sedí rocková a metalová hudba, zatímco jemnější či klasická hudba nezní tak přirozeně. IT01 jsou navíc lehounká, velmi příjemná do uší, nicméně velmi citlivá na správné usazení (výběr ideálních nástavců zabere trochu víc času). Další výhodou je nenáročnost na zdroj, hudba zní skvěle v podstatě z čehokoli, nicméně samozřejmě platí, že čím lepší zdroj tím větší zážitek.

Tak a končím, vyrázím domů za rodinou, snad bude pro někoho toto srovnání užitečné. No a pokud by někdo měl náhodou o Icary zájem, jedny mám hozené na místním bazaru - druhé si na 100% nechám doma, aktuálně je používám hlavně na koloběžce:-)
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rickwoo 30. 3. 2018 20:49

Ahoj,
omlouvám se doufám že to nebude vadit že to dávám sem ale planuji si koupit další ineary do sbírky
uvažuji nad těmito Ibasso IT01 , Pioneer SE-CH9T, Rockjaw Resonate a možná Whizzer A15 pro.
ZAtím jsou favority Rockjaw a pioneery Ibasso se mne zdá že zažívají hype tak mne zajímá jestli nemá náhodou někdo z vás porovnání Ibasso IT01 s některými z těchto sluchátek nejlépe s Rockjaw nebo Pioneer které se mu zdají být lepší.
DAC: Fiio X5 2 , Shanling M1
Sluchátka : RHA MA750 , Trinity PM4 , Swing EC1 + IE800 , Magaoshi K3 Pro + HD , JVC HA-FXT90 , Viewsonic VSD3s , Fischer Audio TANDEM
Rickwoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 3. 2018 22:56

Mám možnost srovnání Whizzerů A15 pro a iBasso IT01, a iBasso jsou výrazně, ale opravdu výrazně lepší sluchátka, co se zvukového projevu týče. Whizzery mají skvělou kvalitu zpracování, úžasné příslušenství v originálním balení, ale zvukově jsou skutečně slabší - horší podání prostoru, slabší výšky i vokály atd. I z pohledu komfortu jsou iBasso lepší, ale to je silně individuální záležitost. Rozhodně bych netvrdil, že IT01 jsou přehypovaná sluchátka, naopak se odvážím tvrdit, že se iBassu povedlo vytvořit ve své cenové kategorii vysoce nadstandardní kousek, který by se nemusel stydět za dvojnásobnou cenovku ...
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 3. 2018 04:57

Nechtěl bych Ti křivdit, ale mám trochu pochybnost, že jsi skutečně slyšel A15 pro. Domnívám se, že si je pleteš s verzí A15 (stříbrné mušle), A15 pro Haydn (černé mušle) jsou zvukově úplně někde jinde.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 3. 2018 06:43

Ohhh "mea culpa", Mrazík má samozřejmě pravdu. A to jsem schválně ještě pro jistotu koukal na internet, jestli je to podle fotek správný model. Jsou si hodně podobné kromě barvy, dokonce jsem narazil na fotku A15 (stříbrných) špatně označených jako verze A15 pro. Takže ještě jednou omluva za mystifikaci.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rickwoo 31. 3. 2018 07:52

Ahoj dik moc za rychlou odpoved ano ty cerne bych rad preferuji spise kovova provedeni nez plastove musle to je to co me nejvic vadi na ibasso protoze sluchatka furt nekde taham a ne jednou se me stalo ze me spadly na kole a nekdo me na ne slapl a plast sice nestudi ale nevydrzi taky pokud zacne blbnout konektor nebo kabel a je treba vyměnit tak se lepe rozdelavaji ty kovove
Ale zpatky k veci dle recenzi maji mit vyrovnanejsi prednes a mene basu ale je tezke rict co je mene basu protoze to sem tam pisou i o ibassu taky podle recenzi maji mit ibasso podobnej charakter zvuku jako Pioneer ch9t ty by me taky vyhovovali provedenim
Rickwoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 3. 2018 08:32

Když budeš chtít zábavnější zvuk mírně do V, tak jsou dobrou volbou IT01. POkud budeš chtít preciznější zvuk, více detailů a blíž k neutrálnímu přednesu, potom A15 Pro Haydn.
Hodně záleží i na zdroji. IT01 jsou méně vybíravé a hrají dobře takřka se vším. Na vytěžení potenciálu A15 Pro Haydn je už rozumnější mít přehrávač. Já dal A15 Pro Haydn přednost před IT01, poslouchám je s Aune M1s v symetrickém zapojení a je to špičková kombinace za ty peníze.
Obecně jsou IT01 vynikající volbou, ale kdo je už trošku náročnější a ocení vyrovnanost a detail, měl by sáhnout po Whizzerech.
Jinak málo basu nemaj ani jedny, jen se v charakteru přednesu basové složy liší. IT01 má víc objemu, A15 Pro je přesnější, rychlejší.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 2. 4. 2018 06:37

Chalani, dakujem pekne za cenne informacie.
Da sa teda povedat, se v cene do 110Eur sa nic lepsie (nove z obchodu) z in-ear sluchadiel nez iBasso IT01 V NASICH SK A CZ OBCHODOCH neda kupit ? Tak som to po tych odach na IT01 pochopil :-)
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 4. 2018 12:10

Tak sú tu, veľmi pekná prezentácia, bolo to príjemné rozbaľovanie. Hlavne tie nadstavcééééééé, milióny a miliardy nadstavcov, doslova doživotná zásoba nadstavcov.
Som hlavne veľmi rád, že nemám problémy so zaľahnutím v ušiach ako som mal kedysi pri in-earoch (ale všetky boli klasického tvaru, nie tohoto "ergonomického").

Dnes napíšem len toto - ak by ste si mali tipnúť, čo by ste povedali, že sa zahorením zvukovo zmenilo? Najlepšie zahorením slúchadiel, nie mozgu (myslím to v dobrom, mozog sa potom extrémne rýchlo odhorí s inými slúchadlami, takže by to bolo nanič).
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 4. 2018 12:59

dropadred: podla mna, zahorenie je skor adaptovanie usi/mozgu na novy zvuk, verim maximalne na nejake par hodinove rozhybanie membrany a pohyblivych casti. No aj ked rozum kaze napisat toto, musim povedat, ze u mna placebo zahorenia iBasso prebehlo pocutelne :) Dospeli basy, zlepsila sa detailnost a ciastocne umravnili vysky.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 4. 2018 14:45

Tak uvidíme, čo prinesie nový deň, kto vie, možno aj mozog spraví svoje. Ale s frekvenciami do 1kHz nemám najmenší problém, takže v tomto ohľade si ma definitívne získali.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lipic 3. 4. 2018 16:26

Nevíte někdo, jak je to s kabelem u IT01 ohledně komfortu při nošení (vedení za uchem) spolu s dioptrickymi brýlemi? Osobně si myslím, že by to mohlo být v pohodě, jelikož na kabelu nejsou žádné výztuhy. Ale radši se zeptám jestli s tím má někdo zkušenosti.
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 4. 2018 16:30

Jakožto dlouholetý nositel brýlý prohlašuji, že problém s kabelem za ucho bys mít neměl.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 4. 2018 11:08

Tak, neviem neviem, títo drobci majú vážny problém, ktorý sa sústreďuje okolo frekvencie 10kHz, je to vidieť aj tu
https://3.bp.blogspot.com/-jqgzgnACVsA/ ... others.jpg ,
pridáva to okrem iného hlavne ženským vokálom také zrno (ono sa to myslím aj opisuje v angličtine, že vokály sú "grainy"), toť prečo okrem iného aj dozvuk činelov mi skoro roztrieštil stredné ucho. Napríklad Hunger od speváčky Woods je príkladom tohoto problému, celý jej spev je sprevádzaný týmto syčaním (toto nie sú ani sykavky, to je proste ako keby niekto napustil ten vokál analógovým šumom). K tomu aj sykavky, ale tie našťastie nie sú až také hrozné, DT1990Pro "sykali" viac.

Mám pocit, že jemné zlepšenie je s penovými nadstavcami, ale nič, čo by to zachránilo.

Neviem, páni, ako hovorím, ostatné frekvencie mi plne vyhovujú, ale toto neviem, či prekúsnem.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 5. 4. 2018 11:35

Dropadred : a keby si sa trochu pohral s EQ? Pri 10kHz uberies o par dB...
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 4. 2018 12:11

Naposledy som použil EQ pri AKG K712, keď som musel znížiť 4kHz a navýšiť 40Hz frekvencie ale tam to skončilo, ak už človek má ísť do EQ, tak doladiť niečo do dokonalosti, nie opravovať problémy.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 5. 4. 2018 14:51

Dropadred : mozno takto po uprave EQ by to bola "dokonalost za 100Eur"... No ale ty vies.
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 4. 2018 15:16

Rozumiem ale nie, EQ u in-earoch použijem na svojich HappyPlugs Earbud Plus (ktoré aj tak idú len z telefónu a slúžia ako filler pri mobilite) a nie na 100€ in-earoch.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 5. 4. 2018 16:44

Dropadred : 100Eurove in-eari patria cenovo aj tak do vyssieho low-endu, takze.... Leby si pisal o in-earoch za 500Eur a odpore pouzit na tak drahych (pricom existuju aj 4x tak drahe) in-earoch EQ, nedivil by som sa. Ale cakat od 100Eurovych in-earoch dokonaly zvuk... To uz z principu nejde. Potom by sa nepredavali in-eary za 300, 500, 1000, 2000Eur.... Ale aj tam ked skombinujes jemne svetle high-end in-eary so svetlejsim DAP-om, aj tam to bude bez EQ take...dost onicom.... :D Urcite Bina by ti o tom povedal svoje... Alebo ini chalani...
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 4. 2018 17:36

Nowocayn, asi by bolo lepšie neriešit lo/mid/hi fi, a už vobec nie vyšší a nižší. Nedá sa to nijako určiť, konzensus nenájdeš.
Osobne som EQ vždy donedávna požadoval, ale naozaj dobré sluchátka musia hrať dobre aj bez neho. Preto, ak dropadred reklamuje výšky na 10 kHz, asi s tým aj tak EQ nič neurobí.
Ja tam napr ten problém nevnímam, ale je to buď inou kalibráciou :) uší alebo ich ešte dostatočne nerozohral (sluchatka, nie uši).
P. S. svetlé sluchatka a svetlý DAP by asi málokto skombinoval vedome.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 4. 2018 18:16

Nowo, ja som odchovaný na náhlavných slúchadlách, ja ceny in-earov v živote tým firmám nezožeriem, tak fyzicky drobné produkty nemajú čo stáť 300+€, u mňa platí rovnica, že kvalitné in-eary (za danú cenu) beriem ako kvalitné over-eary za 3x vyššiu sumu, takže ja hodnotím IT01 ako 300€ kvalitné over-eary, tie výsledky a celková úroveň proste musí korelovať.

Dark, to je v poriadku, myslím, že som nikde nevidel jedinú zmienku toho, že napríklad DT1990Pro majú problémy so sykavkami a hľa, ja som ich mal (teda, diyaudioheaven recenzent to spomínal tiež).

Ono aby som to doplnil - záleží samozrejme na nahrávke ale pokiaľ je tam nejaký alt hlas, teda vyšší mužský a väčšina ženských vokálov, tak tie hlasy vo vyšších oktávach jednoducho znejú neprirodzene.

Uvidím, majú nahratých niekoľko hodín (zmena žiadna, žiadnu už ani neočakávam), na víkend ich zoberiem domov, popočúvam z R2R 11, i keď tam by problém byť nemal, ostrejší zdroj je skôr Čierna vážka (oproti červenej).
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 5. 4. 2018 21:27

Je to zvláštní, ale já osobně speciálně s ženským vokálem nemám u IT01 absolutně žádný problém, naopak jsem z jeho podání nadšený (Within Temptation, Evanescence atd.). Tady bych to odhadoval na dvě možnosti - smůla na vadný kus, nebo hodně specifická osobní zvuková preference. Určitě by bylo zajímavé zkusit jiný kus, jestli ti to bude znít stejně. Každopádně se domnívám, že násobit cenu 3x a následně porovnávat over-ear a in-ear sluchátka je míchání 3Kg balíku jablek a 1 Kg hrušek - tj. srovnání k ničemu. Nicméně uznávám právo na názor, každý to zřejmě vidíme jinak :-)
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 6. 4. 2018 09:55

Aby som to upresnil, ja briem na potaž aj fyzické množstvo materiálu každej časti slúchadiel, pozri sa zboku do IT01 - uvidíš plastové telo, ktoré aj keby sa tlačilo na 3D tlačiarni a pokojne aj SLAčkou, tak to je pri maloobchodných cenách tak 1€/ks. U in-earoch s implementáciou a vnútorným usporiadaním až tak veľa nevymyslíš, takže mi chceš povedať, že menič stojí 50€/bez dph? Tak ak menič stojí toľko ako niektoré (na svoju cenu) slušné slúchadlá, tak potom neexistuje, že 100€ in-ear má konkurovať 100€ nahlavným.

A popočúvam ešte cez víkend na inom zdroji, potestujem nadstavce a uvidíme. Inak, asi som bol slepý ale už som si všimol, že jeden z tých dvoch párov polopriehľadných sú tie "wide-bore". Veľmi jednoducho sa nasadia, len pri mojich ušiach veľmi nedržia (aby som bol konkrétny, moje ľavé ušisko sa s nimi veľmi nekamaráti).

Tie penové sú Comply? Ak jo, tie menšie (biely tunel), je ktorý model? Nevedel som, že Comply robí aj s bielym tunelom -- či je to nejaký knock-off?
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 6. 4. 2018 14:11

Vedel by niekto iBasso IT01 porovnať s Hifiman RE400?
Milos66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 6. 4. 2018 16:20

Ja osobně bych určitě upgradoval. Hifimany jsem měl ale kdysi, tak srovnávat nebudu, nicméně mě hifimany nezaujaly.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos66 6. 4. 2018 18:59

Vďaka. Ešte som sa ale nerozhodol. V audigu ich zatiaľ nemajú, tak počkám či sa niekto neozve a neporovná ich priamo medzi sebou.
Milos66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 6. 4. 2018 19:23

Pridávam sa k majiteľom. Zatiaľ len prvé dojmy - príjemné prekvapenie. A dávajte si pozor keď ich strkáte do zosíka po planároch. Urobiť takúto začiatočnícku chybu a takmer fatálna chyba. Skoro ma jeblo a som rád, že ešte počujem... :-[
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 9. 4. 2018 04:41

Co si myslite o symetrickom fiio kably FiiO RC-SE1B ?
A ma to vyznam na tychto IT01?Prehravac cowon plenue R+ ma symetricky vystup a rad by som ho vyuzil.Alebo bude to mat vyznam az po upgrade iem?dik
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 9. 4. 2018 08:31

Ak to chceš ten kábel k IT01? Lebo originál je podľa mňa výbornej kvality.
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 9. 4. 2018 08:57

Píše to, chce symetriku, pôvodný je SE a kto by mal chuť prerábať jack.

A vďaka za tip, práve minulý týždeň som bol zvedavý, koľko zvyknú stáť kábliky a zabudol som, že Fiio robí výborné kábliky (+ Brainwavz, teda predovšetkým Brainwavz, robia parádne lacné kábliky).
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 9. 4. 2018 10:30

Ano chcem vyskusat,ale prvom rade som chcel vediet ci to ma vyznam.No asi musim sam vyskusat.A teda aky?Mam radsej zobrat Brainwavz?
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 9. 4. 2018 11:44

Tak symetrika bude hlasnejšia (viac "šťavy") a to stále znamená lepšie. Inakšie môže byť signál čistejší. Záleží od toho, či tvoje zariadenie má symetrickú natúru a pre SE výstup má len sčítavací obvod alebo sú to dve odlišené analógové časti, čo by mohlo znamenať aj rozdiel vo zvuku.

Ale určite, pokojne do toho bež, BW káblik je tak lacný (na pomery IEM káblikov), že sa oplatí aj keby len ako rezerva.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 9. 4. 2018 12:10

Vsak mozem menit,ale pochybujem ze sa vratim.Ja viem co znamena symetrika a co spravy.Ja mam cowon plenue R+ : http://www.cowonglobal.com/product_wide ... page_1.php
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 9. 4. 2018 20:16

Tak som počúval ďalej a musím povedať, že vzorky, ktoré som vybral majú aj tak nie najlepšie mastrované vyššie stredy. Budem tomu ešte venovať pozornosť ale vyzerá to by nakoniec temer v pohode, sú aj naturálne ostrejšie, na hry mi pripomínajú Takstar Pro 82 ale oproti nim sú IT01 ostré tam, kde to udrie do uší naozaj len tam, kde to je prirodzene namastrované ponad normálnu úroveň.

Inak, po skúšaní nadstavcov som sa ustálil s tými menšími penovými (biela rúrka), sedia, držia aj pri rozprávaní/smiechu (by ste sa čudovali ale keď som mi povoľovali kvôli smiechu tie väčšie penové a väčšie silikónové, tak mi do smiechu nebolo :D ), a nakoniec žiadne problémy s čiastočným zaliehávaním v ušiach (ako som nakoniec začal mať pri niektorých silikónových). Som s tými menšími penovými veľmi spokojný, pokojne by som doobjednal aj ešte jeden kus - prípadne ak niekto nepoužívate svoje a nebudete potrebovať, tak by som ich od vás kúpil, nech mám rezervu (prípadne spravil výmenu).

Sú keeper, väčšina frekvencií je vynikajúca a som s nimi veľmi spokojný, občas zamrzia tie skladby, kde ten pridaný kúsok na ostrosti zvýrazní už aj tak ostrú nahrávku (inak, až tak ma to neprekvapuje, cítiť akoby tie skladby boli mastrované na lacné (a temné) slúchadlá, napríklad moje lacnejšie Happy plugs earbud plus sú v tomto napríklad v pohode tam, kde mi to reže na IT01 uši), no dá sa to prežiť. Skúšal som aj nejaký metal/core (trošku lepšie mastrované) a dá sa zabaviť.

Ešte keby existovalo niečo rovnako znejúce v cca rovnakej sume, čo sa dá nosiť aj normálne (nie za ucho), tak by som mal niečo aj na vonku
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 10. 4. 2018 11:55

Tak som neodolal. V audigo dneska dostali novú zásielku. Red - Blue mali iba jeden kus, tak sú na ceste ku mne. Dúfam, že nesklamú.
Milos66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 10. 4. 2018 11:56

Tak ani já jsem to nevydržel a ihned po naskladnění na audigu jsem jedny zrovna teď objednal, jsem na ně velmi zvědavý,doufám že budu spokojen.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 10. 4. 2018 12:27

Ja som zial do novych sluchadiel upustil... Nepocuvam uz ziadne, ani ZS5... Moje uz aj tak velke zvukovody (ci ako sa to vola) som roztiahol este viac stuplami na spanie, ktore pouzivam asi 3 roky.... Uz je mi vsetko do ucha male.... Neskutocne ma to mrzi.... Mam obrovsku chut na kombinaciu BENJIE S5 a iBasso IT01, avsak...v mojom pripade by to prinieslo mizerne vysledky... :-(...
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 4. 2018 13:34

Nowocayn, neviem, ci si cital dozadu moj prispevok, ale ja mam stuple na spanie dlhe roky (odhadujem 12 rokov a to kazdy den - resp. noc) a vsetky nadstavce pouzivam tie najvacie a napriek tomu iBasso uplne v pohode. Ale tak je to na tebe.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 10. 4. 2018 20:15

Chalani, ja Vám radšej ani nebudem písať, že mne sedia aj tie tie najmenšie čo sú k nim dodávané. O:-)
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 11. 4. 2018 12:35

tak od včerejška je mám i já.nástavce v poho-taky mě sedí ty největší silikonový.ale ještě mám doma svoje comply.ty dodávaný pěnový bohužel zvukovově nevyhovují-ani ty větší z těch 2ks přibalených.zvukově zatím nehodnotím,pouštím noise.dal jsem jen 5min -jako vyzkoušení funkčnosti.jinak vypadaj dobře,jen ten kabel sice měkkej ale vypadá spíše jako lano.
na ven:shanling m0,chord mojo,tfz king exclusive(na prodej),tin audio t2
doma:pre box s2 digital,hypa 1,audeze lcd2 classic(na prodej,mrspeakers aeon flow open and closed,bosshifi b8(na prodej),philips shp9500
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 4. 2018 14:31

Takže by si povedal, že dané penové v balení nie sú Comply ale nejaké no-name?
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 11. 4. 2018 14:46

Spise mi nesedl tvar a velikost.moje comply jsou o neco malo sirsi nez ty penove nejvetsi v baleni.sice jen o chlup,nicmene uz to bylo zvukove poznat.ale stejne tak je mozny ze to muze byt materialem a kvalitou peny.comply se mi zdaji o neco tvrdsi.jinak jsem cca po 10h zahoreni jeste pred chvili narychlo asi 15min poslouchal a musim rict ze jsou to supr sluchatka.uz ted reknu,jak jiz tu nekdo zminival,ze srovnam-li s trinity atlas,tak vyjdou jako vitez.zpracovani a vzhled taky parada!
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 4. 2018 21:22

Nevieš si cca tipnúť, ktoré Comply sú čo najpodobnejšie s tými menšími penovými u IT01? Rád by som mal ešte jedne takej veľkosti, nech nie som závislý na jednom páre.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 12. 4. 2018 06:36

Co vím,tak jsou 3 velikosti comply nástavců-S,M,L. ono nejlepší je,pokud máš někde poblíž audigo či jiný obchod se sluchátkama,zajít a vyzkoušet.já to mám jednoduchý,vždy beru ty největší.klidně bych ti ty malý poslal,já je nepotřebuji,ale na Slovensko by se to asi prodražilo...Ale je tu hodně lidí co maj tyto sluchátka,určitě se někdo najde ze Slovenska kdo by ti je poslal...stačí se zeptat a domluvit.
na ven:shanling m0,chord mojo,tfz king exclusive(na prodej),tin audio t2
doma:pre box s2 digital,hypa 1,audeze lcd2 classic(na prodej,mrspeakers aeon flow open and closed,bosshifi b8(na prodej),philips shp9500
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 12. 4. 2018 10:58

dropadred píše:Inak, po skúšaní nadstavcov som sa ustálil s tými menšími penovými (biela rúrka), sedia, držia


Taktiež mi najlepšie padli do ušiska. Teraz je otázka kde kúpiť podobné, alebo rovnaké do zásoby.
Milos66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 12. 4. 2018 12:15

Taky jsem už spokojeným majitelem. Zvuk ještě moc hodnotit nechci,ale i přes to,že sluchátka nejsou rozehraná to vypadá víc než dobře. Do ucha mi taky nejlíp padly ty nejmenší pěnové nástavce,silikonové z dodávaných kupodivu ani jedny. Použil jsem tedy dvojzávojové od Tenmaku a ty sedí skvěle,mají shodný průměr otvoru.Jen ten kabel mi pije krev,u běžného nošení to tak poznat není,nicméně u běhání mi ta jeho hmotnost malinko vytahuje sluchátka z uší,takže si je musím vždy po chvíli "seštelovat",každopádně žít se s tím dá.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod Milos66 12. 4. 2018 17:26

Baterku zeru o 50% rychlejsie ako Hifiman RE400 pri tej istej hlasitosti. No inak v pohode. Da sa.
Milos66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 4. 2018 17:57

Na sport doporučuji koupit BT kablík s MMCX konektorem. Přišel mi cca před týdnem z Alliexpresu a hraje to celkem slušně. Rozdíl v kvalitě je sice znát, ale není to tak velký propad, jak jsem se obával. A to jsem objednával obyčejnou variantu za cca 13 doláčů.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 4. 2018 18:09

KZčkový BT káblik? Verzia s podporou aptX, či?
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 4. 2018 18:36

Ne není to stejné jako ke KZ sluchátkům, je nutné hledat verzi se správným konektorem MMCX. Já mám verzi bez aptX, nicméně dají se sehnat i kvalitnější s podporou AAC a aptX.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 16. 4. 2018 11:11

nevíte někdo typ nástavců Comply pro IT01...jsou to 500?
Dell (i7) @ Foobar2000 DarkOne v4 @ WASAPI output @ ADL Formula USB @ DAC Pro-Ject Pre Box S2 Digital @ Furutech ADL Alpha @ Kimber Kable 4PR @ Audioengine A5+ Bamboo /// DAC Audioengine D1 @ Audioengine A2+ Black /// FiiO X5 2nd gen @ FiiO F9 Pro
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 16. 4. 2018 11:17

Máte někdo zkušenosti s oficiálním eshopem ibasso? Udělal jsem tam větší nákup...a bez reakce. Žádný email. Žádné potvrzení. Žádné info o expedici. Vůbec nic.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 16. 4. 2018 11:30

Jo trochu trvá. Napsali zpet až na mou reakci ale dali číslo na FedEx a po týdnu je balík doma.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 4. 2018 19:34

Rovnaká skúsenosť aj u mňa. Najskôr cca 2-3 dni nič a potom mi prišiel len mail o expedícii s tracking číslom u DPD. Žiaľ, mne to chytili colníci a spolu s DPD poplatkami sa mi to poriadne predražilo. :(
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 4. 2018 20:55

Nechápem, aký má zmysel kúpiť z Peon/Ofi stránky, ak je tam doprava kuriérom, tak je veľmi vysoká šanca chytenia na colnici a predraží sa to na skoro rovnakú sumu ako z Audiga...mínus záruka, ktorú človek v Audigu dostane...
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 4. 2018 21:20

Audigo som nepoznal a dovtedy všetci čo to objednávali, tak im to prešlo. Tak som riskol...
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 16. 4. 2018 21:21

Já to taky riskl a prošlo
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 17. 4. 2018 05:14

Kurna ta Cina je hotovy peklo...kdo nepracuje na poste nevi o jakou robotu prichazi.ja s ni prichazim denne do styku.a je toho cim dal vic...ne ze bych zrovna vam,pratele konicku zvaneho hifi,pral poplatky navic,ale osobne bych proclival az by se hory zelenaly...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 4. 2018 05:35

takže pošta je ok ale ty ***** zákazníci si objednávají moc balíčku! hůl na ně! zákazníky zakázat! :D Ne to fakt nešlo bez reakce.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 17. 4. 2018 11:31

Ja to vztahoval jen k zasilkam z ciziny...objednej od nas a nereknu pul slova.tohle opravdu neni vychytany,prijde ze na tom ani nemuzou vydelat.jediny pro koho se to vyplati je koncovy zakaznik,mas vse skoro za hubicku.to ja drzim basu,ani ponozku bych si odtud neobjednal...(berte to jako odlehceni tematu a omlouvam se za offtopic)
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 17. 4. 2018 11:43

Nemas to za jedno. Pokial to colnica zastavi, tak potom to musi dorucit aj tak len posta. Places sice dobre, ale na cudzom hrobe.
Milos66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 17. 4. 2018 12:02

Stacilo by povinne proclit prakticky skoro vse,nas tu castku 27dolacu...ale jak to ohlidat a pri tom mnozstvi...to uz by si spousta lidi rozmyslela objednat to z ciny nebo radeji od nas.jina kapitola,coz me uplne irituje,je to,kdyz si nekdo objedna treba ksiltovku,kabel za dvacku a dalsi voloviny.nez by to radsi koupil tady a dal za to nejakou kacku navic...

-- 17. 4. 2018 13:07 --

Ale je mi jasne ze je to zacarovany kruh.zakaznik jde po hlavne po cene a s postou asi vsichni vite jak to ted chodi...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 4. 2018 12:46

Ženieš to do extrémov. Poviem ti veľmi jednoduchý dôvod, prečo všetci objednávame s úsmevom z Číny. Pretože vo veľkej časti prípadov tu u nás tú vec X nezoženieš alebo mnoho vecí, ktoré nájdeš tu sú len rebrandované veci kúpené na Alibabe atď. .
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 17. 4. 2018 13:11

Ok,ale ten narust balicku je rok co rok markantnejsi.napada me prirovnani s pneu,tam uz to taky posta redukovala protoze to neslo stihat.tady to smeruje stejnym zpusobem.nebo citelne pritlacit na postovnem.nebo nabrat lidi na to,ale to je utopie.lidi nejsou,pokud se nepritlaci s platem.proste dejavu.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 4. 2018 13:16

me na tom tvem vyjádření vadilo hlavně to "já bych proclil všechno". To je hrozně krátkozraký uvažování. Nebudu tady zacházet do nějakých ekonomických teorií, ale prostě uvažovat stylem mě se to nelíbí tak ať to někdo zakáže je prostě na presdrzku. To co tě sere není to že si lidi kupujou v Číně i kraviny co koupi tady, ale že pošta je zoufale neefektivní podnik a stát umele vytvořil monopol. další věc je proč cina dotuje poštu a tím vlastně nám zákazníkům tohle umožňuje. zase za to nemůžou lidí co to kupujou, ale vlády a jejich regulace a pokřivování volnyho trhu. proto kablik tady stojí 2 kila a v Číně ten samej 20kc i s poštou.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 4. 2018 13:39

Teda to je, ale hloupá diskuze toto. Nicméně by mne zajímalo, jakým způsobem by přitlačení na poštovném u příchozích zásilek ze zahraničí vyřešilo neefektivní řízení monopolního úřadu. Chápu, že nejsou lidi, ty teď obecně chybí všude. Pokud se tedy budeme bavit o průměrně kvalifikované pracovní síle, která je ochotna chodit do práce a tam pracovat. Ryba *****í od hlavy a jestli vedení pošty stojí za pendrek, tak to směrem dolu nemůže být lepší. Jestliže manažeři pošty neumějí vytvořit dostatečně efektivní a pružný systém, neumějí řídit a motivovat své podřízené, tak podřízení mají nulové důvody k tomu, aby změny šly od nich. Jeden můj bývalý kolega, který položil firmu se 160 lidmi, kde jsem s ním pracoval, se následně uchytil jako jeden z vrcholových manažerů ČP, dělal ředitele regionu. Neměl na to odbornou kvalifikaci, zkušenosti, morální úroveň, nic. Po letech ho pošta vyhodila. Nicméně za léta svého působení ve vedoucí pozici byl právě on jedním z důvodů proč každý na poštu nadává a proč je pošta tam kde je. Chci říct, že nadávat na zkázníky a uvalovat na ně sankce, je nesmysl. Pošta má tradici a stále patří mezi nejdostupnější doručovací servisy, jen je potřeba změnit její strukturu a přiblížit ji do 21 století. A jelikož je pošta vlastněná námi všemi, tak jediná možnost jak to změnit je chodit k volbám a modlit se, že snad jednou se nám podaří dostat do parlamentu lidi, kterým fakt bude na nás ostatních záležet. Všechno ostatní jsou jen pivní kydy.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 4. 2018 13:49

jen takovou poznámku, k volbám chodíme už dost dlouho a pořád se nějak nedaří tam dostat ty "spravny" lidi. nebylo by na čase přestat doufat ve zmenu lidí a místo toho změnit systém?
"Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky." Albert Einstein.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 17. 4. 2018 14:03

Tak souhlas s mrazikem,jak to tu vystizne napsal.pod to se podepisu.ale tema je ibasso.mam uz je par dni doma a lezou mi pod kuzi...fakt super.jejich charakter me plne vyhovuje.jen malinko bych ubral na basech.ale jinak opravdu nic nevytknu.

-- 17. 4. 2018 15:30 --

A omlouvam se ze jsem to tu trochu rozjitril.rozhodne nic nebylo mysleno na konkretni jmena zdejsich uzivatelu.spise jen jako vseobecne povzdechnuti.taky jsem to nepsal v afektu ani vzteku,spise jako rypnuti,ale ne s negativnim umyslem.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 17. 4. 2018 14:39

Tak to som rad,ze si spokojny.Aj mne uplne vyhovuju,za tu cenu su to dobre sluchatka aj ked sa mi uz stihol pokazit kablik(vypadava mi jedna strana).

Kde sa daju kupit dobre mmcx konektory?
Mam so shure 215 kablik ale pocut,ze to nieje uplne ono.dik
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 4. 2018 14:40

Václave pokud víš jak změnit systém, jdi do toho. Máš mou podporu :-) Jen jsem chtěl svou litanií říct, že problém má tak hluboké kořeny, že nám nezbývá, než o tom pindat.

Charakter IT01 je hodně závislý na použitých nástavcích. Já dosáhl nejlepší výsledky s Comply, kdy mi zvuk přišel nejvyrovnanější. Mnou jindy oblíbené Spiral Dot jednak klouzaly a druhak basu bylo taky moc.

-- 17. 4. 2018 15:44 --

ad kabel IT01, už se na HF objevují připomínky ke kvalitě kabelu. iBasso slíbilo sjednat nápravu s dodavatelem. Dobre MMCX konektory dělá Eidolic nebo třeba zde:

https://www.toxic-cables.co.uk/product/ ... mmcx-tecu/
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 17. 4. 2018 14:55

já používám prakticky na všechny sluchátka pouze comply.přijde mi s nima prostě zvuk přirozenější než se silikony.tak u kabele to spletení není bůhvíjaké,ale jinak samotné zpracování špuntů je dobré.
na ven:shanling m0,chord mojo,tfz king exclusive(na prodej),tin audio t2
doma:pre box s2 digital,hypa 1,audeze lcd2 classic(na prodej,mrspeakers aeon flow open and closed,bosshifi b8(na prodej),philips shp9500
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 4. 2018 15:04

Ty připomínky ke kabelu se netýkají pletení. To je údajně úmysl a má to mít dobrý vliv na zvuk :-)

Připomínky se týkají napojení vodičů na konektory ( Jack, MMCX ).
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 17. 4. 2018 15:20

Kabel mi přijde ok. Nástavce nejlépe s širokým zvukovodem a mělké usazení.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 4. 2018 19:18

Ten oplet nemá absolútne žiaden vplyv na zvuk, ani na pomyselnú redukciu akýchkoľvek rušení, nie je to tienené a nemá to ani požadovanú geometrickú konštrukciu.

A súhlasím, kábel je silno DIY, je vidieť v MMCX konektoroch ako to tam je napájkované ale to je v poriadku. Je to milé.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 17. 4. 2018 20:38

Hej presne v lavom mmcx konektore mam asi studak a vypadava mi zvuk.Hej mozem to reklamovat ale rychlejsie si kupim mmcx konektory a popripade aj jack a vymenim si to sam a bude to este lepsie.To pletenie je ok.
Tieto mmcx konektory sa mi lubia: https://doublehelixcables.com/product/e ... ecuteflon/ cena s audio jackom je tam cca 35€.
Popripade este CZ/SK vyrobca?
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod Milos66 18. 4. 2018 05:05

pepis99 píše:Popripade este CZ/SK vyrobca?


Vyrobca? Srandujes. Vsetko sa robi v Cine.
Milos66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 19. 4. 2018 11:34

Trosicku menej basov, malinko vacsi priestor a boli by to naj best buy.

PS: nikto netusi kde by sa dali na aliku, alebo ebay kupit tie najmensie peny?
Milos66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 19. 4. 2018 12:13

Ted mam od mrazika haydn pro.tam uz tech basu je pro mne akorat.jen nemaj takovej zabavnej charakter.jsou spise pro kritickej poslech.detailu je tam vic.ale jako alternativa supr.lepe padnou do ucha,nikde netlaci...ale kdybych je mel postavit vedle sebe a vybrat si jen jedny,asi sahnu po it01.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 4. 2018 11:26

Tak po par tydnech pouzivani it01 a haydn musim rict ze haydn je celkove lepsi.it01 jiz posloucham jen na cestach,haydn si beru do postele.ale oboje spunty jsou super!
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 11. 5. 2018 17:15

Zdravím, nezkoušel náhodou někdo nějaké alternativní nástavce k IT01? Potřeboval bych možná o trošku menší pěnové než ty v balení, ale vzhledem k tloušťce krčku to bude asi trochu problém. Poradí někdo? Díky
DAP: AK Futura SE100, Shanling M5s, iBasso DX200 (prodáno), Cowon Plenue R (prodáno)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
Sluchátka: Sennheiser HD650, Shure SRH1540, Ultrasone Performance 880
Kabely: Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Trifidek 15. 5. 2018 07:20

Comply Pro SmartCore™
https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... velikost-M

mají univerzální pružné jádro, tak na IT01 sednou perfektně, jsem s nimi naprosto spokojený, ty pěnové co jsou v balení originál Comply nejsou...
Dell (i7) @ Foobar2000 DarkOne v4 @ WASAPI output @ ADL Formula USB @ DAC Pro-Ject Pre Box S2 Digital @ Furutech ADL Alpha @ Kimber Kable 4PR @ Audioengine A5+ Bamboo /// DAC Audioengine D1 @ Audioengine A2+ Black /// FiiO X5 2nd gen @ FiiO F9 Pro
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 5. 2018 09:05

Presne tyto mam i ja.sednou perfektne.ty puvodni peny nehraji tak dobre.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 5. 2018 09:57

Táto M veľkosť je podobná ako tie menšie penové v balení?
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 15. 5. 2018 09:59

Tak já třeba pěny vůbec nepoužívám,žádné mi zatím nejspíš úplně nepadly. Navíc usazení mi připadá moc mělké,tím pádem už tak nedrží jak bych si představoval,při běhání měly tendenci vypadávat. Pořídil jsem si tedy tyhle silikony
https://m.aliexpress.com/item/32810368933.html
a jsem naprosto spokojen,mimochodem úplně stejné byly dodávány k Tenmakům crazy cello,které hrály hrozně. Jen je třeba hlubšího usazení,pak se ovšem v uchu ani nehnou,přesně tohle jsem hledal.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 15. 5. 2018 11:01

Zdenda.miky: tie nadstavce musel navrhnut (ich velkosti) nejaky .......... "S" ma 10mm, "M" ma 11mm, a "L" ma 12mm... To akoby sa topanky ore dospeleho muza predavali v cislach 42, 43 a 44, ved mensie ani väcsie nohy lredsa dospely clovek nemoze mat.... Tyvole, 1mm rozdiely v rozmere, a uz je z "S"-ka "M"-ko... Ten rozostup tam mali dat 2mm, alebo rovno 3mm (9, 12, 15). Ja prave cakam na 15mm siroke silikony dvojzavojove... Ak budu super tesnit moju velku usnu dierku, super. Uz len aby nepridali KZ ZS5-tkam sykavky a neubrali im basy. :D ....
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 5. 2018 12:08

dropadred:naopak,jako ty větší v balení.ta nejmenší pěna v balení je na mne malá.ty větší jsou v poho ale zvukově na comply nemaj.
na ven:shanling m0,chord mojo,tfz king exclusive(na prodej),tin audio t2
doma:pre box s2 digital,hypa 1,audeze lcd2 classic(na prodej,mrspeakers aeon flow open and closed,bosshifi b8(na prodej),philips shp9500
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 5. 2018 14:34

Takže Mká sú rovnako veľké ako tie väčšie? Nie je to trebárs niečo medzi menšími a väčšími?
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 15. 5. 2018 15:15

Já bych ale právě potřeboval velikost, která by odpovídala těm menším pěnovým nástavcům v balení IT01 (možná i lehce menší), takže ta velikost M by mi podle komentů neseděla a velikost S na Audigu nemají...
DAP: AK Futura SE100, Shanling M5s, iBasso DX200 (prodáno), Cowon Plenue R (prodáno)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
Sluchátka: Sennheiser HD650, Shure SRH1540, Ultrasone Performance 880
Kabely: Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 15. 5. 2018 15:33

Zdenda.miky píše:Tak já třeba pěny vůbec nepoužívám,žádné mi zatím nejspíš úplně nepadly. Navíc usazení mi připadá moc mělké,tím pádem už tak nedrží jak bych si představoval,při běhání měly tendenci vypadávat. Pořídil jsem si tedy tyhle silikony
https://m.aliexpress.com/item/32810368933.html
a jsem naprosto spokojen,mimochodem úplně stejné byly dodávány k Tenmakům crazy cello,které hrály hrozně. Jen je třeba hlubšího usazení,pak se ovšem v uchu ani nehnou,přesně tohle jsem hledal.


Pěny ti vypadávaly? Zajímavé.. Měl jsi je v uchu tak jak se tam mají dávat, nebo jsi je tam narval tak jako silikony?
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 15. 5. 2018 16:13

Určitě jsem je nikam nerval jako silikony,proto jsem i psal že to usazení je mělčí,bohužel tedy i ne tak jisté jak u silikonů.Po zvukové stránce jsem rozdíly nezaznamenal,pouze v případě,když jsem si je do ucha zarval jako pěny,pak zmizely výšky a poslouchat se to moc nedalo. Zůstávám tedy u silikonů co jsem postoval výše.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 15. 5. 2018 17:02

Moje dosavadní zkušenosti s pěnovymi nástavci jsou takové, že ořežou výšky a sniží rozlišení/detail, ale utlum a komfort byl vždy fajn. Jsou ty origo Comply na Audigu nějak výrazně jiné/lepší, než to, co se dodává standartně se sluchátky ?
Díky
#1 PC > Pro-Ject DAC Box S2+ > Audio-GD C2 > Audeze LCD2C / Sennheiser HD 600
#2 Shanling M1 > Audio-Technica ATH-E70
kostival
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 5. 2018 17:45

Cherubian píše:Já bych ale právě potřeboval velikost, která by odpovídala těm menším pěnovým nástavcům v balení IT01 (možná i lehce menší), takže ta velikost M by mi podle komentů neseděla a velikost S na Audigu nemají...

Pozrel som na to, ono M je jediná veľkosť
https://www.complyfoam.com/products/us-sport-smartcore/
S ani nie je.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 15. 5. 2018 18:56

Díky. Tak to je škoda. A nevíš jestli by něco jínýho od Comply z Audiga sedělo na krček IT01 a bylo by menší než M?
DAP: AK Futura SE100, Shanling M5s, iBasso DX200 (prodáno), Cowon Plenue R (prodáno)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
Sluchátka: Sennheiser HD650, Shure SRH1540, Ultrasone Performance 880
Kabely: Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 5. 2018 20:07

Stačí pomerať priemer kŕčka na IT01 a potom len podľa špecifikácii.
Ja sa v týchto značkových nadstavcoch popravde nevyznám. Mne to inak ale aj celkovo príde trošku šialené, 20€ za 3 páry nadstavcov....
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trifidek 15. 5. 2018 20:47

Dell (i7) @ Foobar2000 DarkOne v4 @ WASAPI output @ ADL Formula USB @ DAC Pro-Ject Pre Box S2 Digital @ Furutech ADL Alpha @ Kimber Kable 4PR @ Audioengine A5+ Bamboo /// DAC Audioengine D1 @ Audioengine A2+ Black /// FiiO X5 2nd gen @ FiiO F9 Pro
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 15. 5. 2018 20:55

Díky všem za tipy. Moc se v tom nevyznám tak si tam zajedu, tam mi poraděj. A rovnou tam zkusim i IT03 :-)
DAP: AK Futura SE100, Shanling M5s, iBasso DX200 (prodáno), Cowon Plenue R (prodáno)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
Sluchátka: Sennheiser HD650, Shure SRH1540, Ultrasone Performance 880
Kabely: Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Trifidek 15. 5. 2018 21:01

mám s comply nejlepší zkušenost jak po stránce izolace tak zvukové, mám je na všem, silikon hned zahazuju :D
Dell (i7) @ Foobar2000 DarkOne v4 @ WASAPI output @ ADL Formula USB @ DAC Pro-Ject Pre Box S2 Digital @ Furutech ADL Alpha @ Kimber Kable 4PR @ Audioengine A5+ Bamboo /// DAC Audioengine D1 @ Audioengine A2+ Black /// FiiO X5 2nd gen @ FiiO F9 Pro
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 15. 5. 2018 21:34

Co se pohodlí týče tak o nich nepochybuju, jde mi o to trefit správnou velikost. To co jsi posílal za odkaz je na velikost L, která je rozhodně větší, než ty menší pěnový nástavce v balení IT01. Já potřebuju maximálně stejně tak velký, v lepším případě ještě o chlup menší. A jen podle popisků na webu to nepoznám. Možná tyhle https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... velikost-S Nevim
DAP: AK Futura SE100, Shanling M5s, iBasso DX200 (prodáno), Cowon Plenue R (prodáno)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
Sluchátka: Sennheiser HD650, Shure SRH1540, Ultrasone Performance 880
Kabely: Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 16. 5. 2018 15:32

Zdenda.miky píše:Určitě jsem je nikam nerval jako silikony,proto jsem i psal že to usazení je mělčí,bohužel tedy i ne tak jisté jak u silikonů.Po zvukové stránce jsem rozdíly nezaznamenal,pouze v případě,když jsem si je do ucha zarval jako pěny,pak zmizely výšky a poslouchat se to moc nedalo. Zůstávám tedy u silikonů co jsem postoval výše.

Pokud pěny nasadíš tak jak máš, tak ti vyplní zvukovod a nemůžou vypadávat. To je teda aspoň můj názor.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 16. 5. 2018 16:59

Pokud pěny nasadíš tak jak máš, tak ti vyplní zvukovod a nemůžou vypadávat. To je teda aspoň můj názor.[/quote]

Ach jo. Pěny já třeba používám na Yersenech,ty mají totiž moc ostré výšky a pěny je dokážou malinko zkrotit. Používal jsem je i třeba u Tenmaků,protože tam mi zase neseděly dodávané silikony. Zajímavé je,že jejich nástavce používám na IT 01a sedí dokonale. Takže bych řekl,že jsou to sluchátka od sluchátek,nebo je klidně možné,že mám prostě nestandardní uši ;-)
Já si prostě netroufám generalizovat...
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 16. 5. 2018 18:41

Jasne ze je to sluchátka od sluchátek jiné.Mají jiné telo a jinak sedí v uchu.Také krcek je různe dlouhý a tím ulození.
Já pouzívám jako témer universální spunty Comply,pokud jdou nasadit,je to vzdy moje první volba.Pokud ne,nastupuje na radu kouzelný suplík,kde je veskerá vsehochut,kterou jsem si nasyslil a obcas se hodí.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 16. 5. 2018 19:53

co jsem se informoval v audigu tak comply se již budou vyrábět jen s univerzálním krčkem(ty mám i já).tudíž odpadá přemýšlení zda zvolit t200,400,500.jen je třeba ohlídat velikost.(s,m,l)
na ven:shanling m0,chord mojo,tfz king exclusive(na prodej),tin audio t2
doma:pre box s2 digital,hypa 1,audeze lcd2 classic(na prodej,mrspeakers aeon flow open and closed,bosshifi b8(na prodej),philips shp9500
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 5. 2018 09:55

Takže celý krček je už v podstate bezpredmetný. Mne inak tie pribalené po pár použitiach stále sklznú, že nevidno zboku chromovanú časť trubice a skoro blokujú bas portík.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 9. 6. 2018 18:30

*Subjektivní pocit po týdnu s iBasso IT01.*
+ Hrajou do nižších basů a širšího stereo prostoru, než ostatní, co jsem vyzkoušel.
+ Kabel je vysloveně příjemný a má téměř nulový součinitel zašmodrchání.
+ Kabel má správnou délku akorát z uší do kapsy. To není samozřejmost. A měla by být.
+ Spodního basu je na rozdávání. To tam byl celou tu dobu?
+ Stereo prostoru a detailů je požehnaně.
+ Výšky jsou střízlivé.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Po spuštění v prodejně Audigo mi uklouzlo zvyšeným hlasem: „No ty krávo! Ty iBassa jsou dobrý!”
- Spodní bas je pořád přítomný a obklopující. Někdy chci slyšet jen struny. Nechci sedět uvnitř kytary.
- Mužský vokál je potlačený a vzdálený. Existujou i dobře namíchané nahrávky, ale většinou je to tak, že musím jít s hlasitostí vzhůru.
- Výšky jsou střízlivé, ale někdy je potřeba aby se třpytily a šly do popředí. A to se neděje.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 9. 6. 2018 21:13

Použij nástavce s širším zvukovodem možná toho docíliš
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 10. 6. 2018 08:34

Me ten popis vyse na ty sluchatka vicemene sedi.basu se dostava ve vetsim mnizstvi nez je zdravo,vysek naopak nedostava.a nemyslim si ze nastavce pomohou.zkousel jsem i silikony.co me ale na nich bavi je takova zvlastni synergie a vtahnuti do deje.zalezi ale taky na masteringu daneho alba.vcera vecer jsem si uzival kz zs10,ty tonalne na muj vkus hraji neuveritelne.vysek akorat,bas strizlivejsi a vokaly radost poslouchat.it01 jiz posloucham jen na cestach.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 6. 2018 08:09

Smiem sa opýtať vás oboch, Chodec a Rada, vy ste celkovo odchovaní na IEM, že?
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 11. 6. 2018 10:03

neviděl bych to tak,prostě rád poslouchám over-ear,ale občas poslechnu i in-ear(ty ale jen na cestách nebo v posteli)
na ven:shanling m0,chord mojo,tfz king exclusive(na prodej),tin audio t2
doma:pre box s2 digital,hypa 1,audeze lcd2 classic(na prodej,mrspeakers aeon flow open and closed,bosshifi b8(na prodej),philips shp9500
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 11. 6. 2018 10:26

dropadred píše:Smiem sa opýtať vás oboch, Chodec a Rada, vy ste celkovo odchovaní na IEM, že?


Jsem zvyklý na různá IEM sluchátka v ceně 40-70€. V práci ale používám kombinaci DAC FiiO-E10 s velkými sluchátky AKG K272 HD za 130€.

Ze sluchátek, která mne opravdu oslovila, bych vybral Etymotic ER4 SR. Na ty spořím.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 11. 6. 2018 12:19

Je pravdou,alespon u me,ze ten poslech je na IEM takový intimnejsí.Lépe to vtáhne do muziky.A takový pocit na velkých mám snad je u HD 800s,nebo na T5 od Beyerů.
A zkraje jsem byl také k IEM skeptický.Je to vývoj...
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 6. 2018 17:15

Rozumiem, pýtal som sa kvôli tomu, že u IEM je to často stále Véčko, takže výšky sú takmer stále vo väčšej intenzite akoby mali (ak sa nemýlim, tak je to hlavne u multi-meničových), tak stačí počuť niečo čo má len normálne veľa výšok a už to ide, že "im niečo chýba".
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 11. 6. 2018 17:33

Tak aby sluchatka zahraly vysky,nemusi byt zrovna vecka.to byly z mych minulych napr. Atlasy ci fidue.ovsem zrovna treba u kz zs10 ci haydn pro bych to netvrdil.proste it01 ta jiskra na vyskach chybi.aspon tak to vidim ja,ale netvrdim ze to jiny nevidi opacne.nicmene se asi shodneme,ze sluchatka jsou to vyborna.hraji ciste,rychle,stredy nejsou utopeny.ja mam jen drobny problem s nedostatkem vysek a nadbytkem basu.a vidno ze sam nejsem...

-- 11. 6. 2018 18:40 --

To akburt:za jaky peniz dokazou zahrat treba na Mojo kz zs10 je az neskutecny.ovsem kdybych si mel vybrat,dam prednost nahlavnim sluchatkum pred in-ear.ale souhlasim ze je na nich poslech intimnejsi.ja mam ovsem radsi kdyz me zvuk jakoby obklopuje nez hraje v hlave.nicmene za ucelem poslechu na cestach ci relax v posteli me in-ear plne dostacuje a je hlavne prakticky a muziku si taky dokazu na nich vychutnat.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 11. 6. 2018 19:21

Pridávam sa k tým, ktorým u IT01 chýba iskra na výškach. Oni hrajú na svoju cenu veľmi fajn. Idú hlboko a bas majú vcelku dobre prekreslený. Stredy sú fajn s celkom dobrým detailom. Ale výšky proste nemajú iskru. Necinkne to. Ak by som to mal opísať, prirovnal by som to k prednesu širokospektrálneho meniča vs. zvuku z poctivej kaloty. Tu sa ten cinkot nekoná. Počúval som IT01 nedávno na cestách dva týždne vkuse a tak som sa s nimi myslím celkom dobre zoznámil.

Ich zvuk je robený pre masy. Aby ohúrili na prvé počutie. Hrajú proste na efekt. Lenže chyba lávky. Aspoň pre mňa. Ja to veľmi nemusím. Mňa to unavuje a nebaví ma to dlho tolerovať. Ja mám rád keď hudba príjemne a nenásilne plynie, keď nepúta veľmi pozornosť ale viem sa do nej započúvať a objavovať detaily. Hlboko sa ponoriť do počúvania. IT01 mi v tom bránia svojou agresivitou.

Paradoxne moje staré RHA MA750 sú vo všetkých ohľadoch slabšie ako IT01. Majú menší priestor, menej detailu, menej kvalitné stredy, menej kvalitné a menej rozlíšené basy, ale za to výšky mi prišli príjemnejšie. Napriek tomu že IT01 ich predčili takmer vo všetkých smeroch, MA750 mi umožňovali sa započúvať do hudby hlbšie a počúvať dlhšie. Sú zábavnejšie, príjemnejšie. Začínam uvažovať že začnem hľadať vo svete IEM ďalej...
Naposledy upravil zino333 dne 11. 6. 2018 22:22, celkově upraveno 1
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 11. 6. 2018 21:12

LOPO_X píše:Použij nástavce s širším zvukovodem možná toho docíliš


Prostřídal jsem dodané nástavce a nakonec jsem upřednostnil silikony před Comply. Basy trochu ustoupily.
*
Ale hlavně jsem zkusil klasickou hudbu - Stravinského a to byla trefa! V druhém obraze Ohniváka má být gradace a mohutnost. A taky že jí tam iBassa podávají!
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 12. 6. 2018 09:21

Doplnil by som ešte jednu zaujímavú info. IT01 sú naozaj veľmi nenáročné IEM a vybudíte ich prakticky s čímkoľvek. Keď porovnám ako hrajú cez iPhone vs. Fiio Q1 MKII vs. Dragonfly, tak rozdiely tam sú, ale sú maličké. Spomínané prenosné DAC pridajú oproti iPhonu na istote, rozlíšení a dynamike, ale naozaj to nie je zásadný rozdieľ. Aj z iPhonu je to celkom fajn. Pre porovnanie, pri MA750 bolo zlepšenie kvality iPhone vs. Dragonfly zásadné. Taký R2R 11 je pre IT01 úplný overkill a pri neopatrnom pripájaní by ich ľahko odpálil alebo mohol človeku poškodiť sluch.
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 12. 6. 2018 11:24

Nestalo se náhodou někomu, že by levý přestalo hrát?

Totiž...pravý mi právě skončilo v jezírku s rybama. 8-S 8-S 8-S

Koupím :-l
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 6. 2018 13:16

Zavri ich do misky/fľašky/nádoby plnej ryže. Ale všetko čo nie je utesnené má ísť po namočení najlepšie hneď do takej "ryžovej" kúpele...
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 12. 6. 2018 15:04

No ono je to "jezírko" s metr a půl dlouhýma jeseterama. To je ztracený...
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 12. 6. 2018 15:20

Jak je to možné? Vždyť s originálním kabelem to drží jako čert... :shock:
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 12. 6. 2018 17:57

S originálním jo :mrgreen:
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kulinno 27. 6. 2018 05:56

Neměl by někdo prosím porovnání se sluchátky Fiio F9 PRO?Jsem trošku na vážkách...
Kulinno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 27. 6. 2018 06:36

Vsiml jsem si,a jiste nejsem jediný,ze se ted pár kousků objevilo na bazaru.Nicméne porovnání s Fiio F9 Pro nebude zrejme jednoduché.
iBasoo IT01 je základní model,kdezto Fiio je podle mého i díky pouzité technologii o kus dál.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 27. 6. 2018 07:14

No poslouchal jsem oba modely v audigu docela dlouho a Fiio mi sedlo více, jak zvukově, jak ergonomicky. Ono se to nezdá, ale ty iBasso mají docela netradiční konstrukci a já se nemohl zbavit pocitu dost mělkého a nestabilního usazení v uchu, a to jsem vyzkoušel všechny špunty v balení.

Jen ten rozdíl v ceně 1500 je demotivující.
Úžasný národ, tihle Češi, škoda, že nebyli u stvoření Země. Mohli poradit.
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 27. 6. 2018 22:36

Dnes na minisrazu v přímém porovnání propadly s Whizzer a15 pro, nezávisle mouhou potvrdit další tři účastníci.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 28. 6. 2018 22:50

Kulinno píše:Neměl by někdo prosím porovnání se sluchátky Fiio F9 PRO?Jsem trošku na vážkách...

mám oboje, Fiio F9 PRO jsou zvukově lepší ale IT01 se mi taky líbí...jinak jsem zvědavý kolik bude stát toto:
http://www.fiio.net/en/products/95
Dell (i7) @ Foobar2000 DarkOne v4 @ WASAPI output @ ADL Formula USB @ DAC Pro-Ject Pre Box S2 Digital @ Furutech ADL Alpha @ Kimber Kable 4PR @ Audioengine A5+ Bamboo /// DAC Audioengine D1 @ Audioengine A2+ Black /// FiiO X5 2nd gen @ FiiO F9 Pro
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 29. 6. 2018 06:39

Píšou, že 260 USD, po přihození daně to vypadá na 7000 Kč.
Úžasný národ, tihle Češi, škoda, že nebyli u stvoření Země. Mohli poradit.
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 29. 6. 2018 06:46

Te turbokokotiny na basy bych se vcelku bál. Snad to nebude nějaký dunihlavsky model
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 6. 2018 14:57

Fakt to vypadá jako turbo u auta :D Jinak za mě jsou ibassa dál než F9 Pro, ale pro někoho kdo preferuje větší Včko, budou F9 Pro lepší.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 29. 6. 2018 18:14

Trochu mi to připomíná ten basák od Nautilů
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 9. 7. 2018 12:30

Neměl by někdo možnost porovnat tyto sluchátka s Senheiser IE 800?

Díky moc
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 11. 7. 2018 18:46

Nikdo nic?
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 7. 2018 18:56

dj wenec píše:Neměl by někdo možnost porovnat tyto sluchátka s Senheiser IE 800?

Díky moc

Obávam sa, že by to musela byť riadna nahoda, lebo oboje su pre úplne odlišnú cieľovú skupinu a to ako zvukom, tak aj cenou. Aj keď práve cena v poslednej dobe hra stále menšiu rolu.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kulinno 13. 7. 2018 12:29

michal744 píše:Dnes na minisrazu v přímém porovnání propadly s Whizzer a15 pro, nezávisle mouhou potvrdit další tři účastníci.


Hmm,tak to vypadá na ještě těžší rozhodováni ..U těch Whizzeru a15 PRO dost často v recenzích poukazují na menší objem basu.Mohl bys porovnat s iBassem IT01?Nějaký ten rok poslouchám s ETYMOTIC HF5 a nějak mi tam chybí trochu toho důrazu na basech,jinak řečeno: hrají fajn,ale celkem nudně.. :-).Nerad bych skončil u dalších sluchátek se stejným pocitem..
Kulinno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod my.dre 13. 7. 2018 13:37

Záleží na preferencích. Ibassa nabídnou dost jiné podání, než Whizzery. Muzikálnější jsou rozhodně Ibassa. Whizzery zase nabídnou lepší technické podání. Nejméně o třidu. A spíše světlejší podání bližší Etám. Naopak jsou vybíravější na zdroj hudby a podle mě je k nim nutnost symetrika. Ibassa hrajou z čehokoliv. Za mě takto.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 13. 7. 2018 22:35

Ty Whizery jsou neskutečně vybíravé na dap a potřebují symetriku, jinak nehrají.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 7. 2018 04:31

Takže whizzery k Shanling M0 nemá cenu kupovat?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 7. 2018 05:22

Asi by bylo užitečný diskutovat o Whizzerech v jejich vlákně. Nicméně osobně úplně nesouhlasím s tím, že A15pro bez symetriky nehrají. Na Aune M1s je zvuk malinko lepší, ale není to rozdíl den a noc. Chci říct, že zní velmi dobře i v single zapojení. V neposlecní řadě je potřeba si uvědomit, že je vhodný nechat je rozehrát. Jásat nebo je hanit po dvou dnech je ukvapený.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 14. 7. 2018 06:49

Jasně mrazík mluví pravdu. Symetrika přidá ale už s základním kabelem to hraje výborně
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 14. 7. 2018 10:20

Nechával jsem je v šuplíku asi 100 hodin v rámci pověry ,,co kdyby". S iBasso dx200 ani Xduoo X3 nehrály, dvě týdny trápení. Přišel kablik a Xduoo x20 a rozdíl den/noc , už třetí den jsem je nesundal z uší.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 7. 2018 11:19

Rozehrani špuntů s dynamickým driverem není o pověře. DD je v zásadě mini repráček s membránou, magnetem a tím vším co k tomu patří. Rozehráním dochází k uvolnění pohyblivých částí a tím k drobné evoluci zvuku. Rozehrání špuntů s tlakovým driverem však do škatulky pověra patří beze sporu.
Symetrické zapojení zesilovače si myslím není o zlepšení zvuku, ale o omezení nežádoucích vlivů či rušení a dosažení tak možná lepší čistoty, snížení šumu na pozadí, lepší dynamiky, možná většího výkonu. Nejsem odborník, někdo mne určitě doplní či opraví. Určitě je ale nesmysl očekávat diametrální změnu zvuku. Spíš evoluci. Navíc ze zkušenosti vím, že třeba rozdíl ve zvuku single/symetrika třeba u AK70 je takřka nulový, ale u Aune M1s už to slyšet je. Záleží tudíž patrně i na provedení.
To že si některá sluchátka nesednou s přehrávačem a s jiným synergie dosáhnou je stará vesta. Prostě tak to je.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 14. 7. 2018 14:01

U whizzerů tipuji na vyšší potřebu proudu k beryliovym měnícím, jelikož se používají pro výrobu výškových reproduktorů. Symetrika v kombinaci s nižší impedanci postříbřeného kabelu to může změnit.
Mé Whizzery už putovaly na bazar, ale tato změna tam posílá Noble Savant. Ještě je zkusím na symetrice, ale u BA nic neočekávám.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 7. 2018 14:48

Do těchto technikálií já nevidím. Mě se zvuk buď líbí nebo ne, technickejma aspektama se nezabývám. Každopádně Savanty jsou hodně jiný zvukem. Ve své době patřily ke špičce ve své třídě, ale dnes je už situace na trhu někde úplně jinde.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 14. 7. 2018 16:37

Dnešní trh přináší mnoho radostí za málo peněz a jsem rád za nové objevy.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caveman 31. 7. 2018 17:57

Rád bych se zeptal jestli by tato sluchátka byla rozumně využitá mobilním telefonem (Sony Xperia XZ1 Compact) a Spotify (Premium-takže 320kbit/s Ogg Vorbis formát).
Popřípadě jestli se porozhlídnout po něčem jiném.
Určitě bych vyzkoušel v audigu jestli mi budou vyhovovat a jak padnou do uší.
Nechtěl bych nic dražšího a in-eary chci kvůli častým cestám autobusem.
Děkuji za jakoukoliv radu
Caveman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 31. 7. 2018 20:33

to mrazikovo
Já mám symetrii rád a pokud jak píses,zlepsí cistotu,snízí sum a zvedne dynamiku-Pak je to dle mne urcite zlepsení zvuku.
Navíc symetrie tam posle více stávy,je to proudove násobek a to urcite projev také zvedne.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 7. 2018 21:42

Vůbec bych se nebál je k Sony vzít. Jednou z výhod IT01 je jejich relativní nenáročnost na zdroj zvuku, navíc u XZ1 Compact by to nemuselo být s výstupem tak špatné.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 8. 2018 08:50

Suhlasim s hanysek3099, Sony vzdy patrili k telefonom s lepsim vystupom oproti konkurencii. S ibasso mozu hrat dobre, su nenarocne. Teraz su tu v bazare za cca 80 Eur. Na MP3 doporucujem USB Audio Player Pro, umoznuje obist obmedzenia androidu a vystup je fakt ovela lepsi ako napriamo. Na Spotify to vsak moc nepomoze.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Caveman 1. 8. 2018 10:52

Děkuji.
Až budu zkoušet určitě vyzkouším i pár písniček ve flacu proti Spotify.
Caveman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .soul 1. 8. 2018 21:35

Tak jsem si dneska šel pro iBassa it01 do audiga a po asi hodině porovnávání jsem koupil 1more triple driver. Ibassa vskutku mají, jak se tu již několikrát psalo, takovej všeobjímající, plnější, obklopující projev. Mně ovšem přišlo, že jakoby zvýrazňujou úplně všechno, ačkoliv by ten daný tón "měl být" více v pozadí, což mi bylo u několika skladeb až nepříjemný (např. u Rag'n'Bone Man - Skin). Všechno je to ale samozřejmě zcela individuální.

Nicméně velký díky všem zasvěceným za zdejší příspěvky a doporučení Audiga, pomáháte spoustě lidem, ačkoliv sem ani nepíšeme.
LG V30 Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita

The only thing that saves us from the bureaucracy is its inefficiency. -Eugene J McCarthy
.soul
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 8. 2018 07:51

.soul: zaujimava skusenost. Ten ton, ktory by mal byt podla teba v pozadi, je prave ten detail vo zvuku, za ktory su ludia ochotni dat neskutocne peniaze. Mal som tie 1MORE, bol som s nimi chvilu spokojny, boli "pomerne" detailne, muzikalne, ale stale to nebolo ono - na mna neboli dostatocne detailne, na rozdiel od ibasso. Ibasso su detailne, no stale su velmi muzikalne. Dobre si spominam, ze najdenie vhodnych nadstavcov bol pri 1More dlhy boj, nakoniec som skoncil pri Comply (original) a dodavanych silikonovych najvacsich nadstavcoch. Vtedy boli ako tak pohodlne. Oni maju dost velky priemer toho krcku. Pri ibasso som tento problem nemal, nadstavce som skusal asi 5 minut a odvtedy nemenil. Vyrazny rozdiel medzi nimi je aj v izolacii zvuku okolia, 1More tam maju tu dierku a pre izolaciu potom nepomozu ani tie comply. Nech sa teda dobre pocuvaju.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 27. 8. 2018 14:12

Tak jsem je dnes objednal taky. Potřebuju něco levného na pochůzky nebo do práce, jelikož Katany mám pouze na domácí poslech. Snad mě nezklamou, teď k nim ještě vybrat nějaký levný přehrávač, přemýšlím nad M0, nebo něco jiného za pár šupů z Číny.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 8. 2018 15:01

Zalezi co znamena "levny", skus pozriet aj Benjie S5 a pod... ak ten krpec Shanling M0 spada do kategorie "levny prehravac", urcite nesklame a ktosi tu pisal, ze si s iBasso rozumie. Sam som tuto kombinaciu vlastne este neskusal, hoci mam oba kusky (iBasso mam v praci a M0 doma).
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 27. 8. 2018 17:26

Kombinaci Shanling M0 a iBasso IT01 mám doma a nemůžu si ji vynachválit. Rozumí si výborně ...
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 27. 8. 2018 18:59

supr, díky za tip. Teď se ještě dívám na Sony NW-A45, ten se mi dost zamlouvá. Má někdo zkušenosti s touto kombinací?
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 27. 8. 2018 19:09

Jo vcelku dobrá. Přehrávač jsem měl 3 dny doma. Hraje pěkně ale měl plno nedostatků tak jsem jej vrátil Alzakovi
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 29. 8. 2018 11:47

Tak je mám doma. A první dojem je dobrý. Za málo peněz hodně muziky. Líbí se mi dynamika zvukového podání. V tuto chvíli mám srovnání jenom s Katanama a po paměti se Sagema.

Stage je oproti Katanám výrazně menší, nástroje jsou nahuštěné, nicméně separace je poměrně slušná. Vokály jsou příjemné, lehce vzdálené.

Sluchátka, ale nejsou neutrální, jsou lehce zbarvena do teplejších tónů, což je hned a zřetelně slyšitelné ve skladbě Hotel California - Hell Freezes over. Takhle hřejivě kytara nezní.

Oproti Katanám, ve skladbách taky chybí mraky detailů. To ale nevadí, jelikož se pohybujeme v úplně jiné cenové kategorii a jiné technologii obecně.

IT01 jsou mnohem méně citlivější na šum. Pokud je připojím do sluchátkového vstupu na iMacu, tak téměř nešumí, kdežto Katany se takhle poslouchat absolutně nedají.

Závěrem bych řekl, že se mi sluchátka opravdu líbí, jak zpracováním, tak zvukovým podáním a věřím, že dobře poslouží svému účelu.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 8. 2018 12:02

Neviem ako dlho ich mas rozohrate, ale u týchto sa veľa ľudí zhodlo, že sa časom zlepšili a treba s hodnotením počkať. Môžem potvrdiť aj za seba.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 29. 8. 2018 12:20

Zatím měla sluchátka jenom 4 hod rozehrání před prvním poslechem. Sám jsem zvědav, jak se posunou při více hodinách zahoření.

Ještě doplnim, že z SE100, hrají sluchátka opravdu obstojně. Z iPhonu, to je hnus velebnosti, naprosto ploché podání bez jiskry.

Koupil jsem k nim Sony NW-A45, tak uvidíme jak si tohle kombo sedne. V listopadu snad přijde ještě Hidizs AP80, což doufám, bude taky fajn kombinace.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 1. 9. 2018 17:01

Potvrzuji, co předeslal LOPO. IT01 si s NW-45 rozumí na výbornou a v cenové relaci do 10.000,- je tohle kombo přímo božský.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod NočníChodec 5. 9. 2018 08:39

Upozorňuji zájemce o iBasso IT01, že izolace od okolního hluku je nižší než je často uváděno. To nejlepší z nich dostanete doma, nebo v kanceláři. Zlepšení s dedikovaným DAC poznáte.
Jinými slovy - poslech z mobilu v autobusu není jejich silná stránka.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 9. 2018 09:16

Nižší jak? Vztaženo k čemu? U univerzálních inearů hraje krom ergonomie mušle, délky a úhlu natočení krčku největší roli použití správných nástavců. Jistě se najdou jedinci, kteří optimální nástavec nenajdou a nebou jsou pouze jejich očekávání vyšší, než technické možnosti univerzálních špuntů obecně. Výjimkou jsou Ety, ale na druhou stranu je nutno říci, že u nich je míra izolace vykoupena hlubším usazením, což také nesnese každý. Budeme-li se však bavit v obecných rovinách, patří izolací IT01 k průměru. Obsluze bucharu bych tedy doporučil vyzkoušet špunty v custom provedení.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 9. 2018 09:35

Vo vedlajsom vlakne toto riesil uzivatel papinak. Tam som pisal, ze u mna IT01 zatial izoluju najlepsie z tych desiatok inearov, ktore som skusil, mam ich v praci, izolacia je pre mna dolezity faktor a s nimi na usiach kolegovia pre mna proste neexistuju (ale musi byt samozrejme zapnuta hudba aspon potichu). Nie su to customy ale univerzaly a nemoze to vyhovovat anatomicky kazdemu.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 5. 9. 2018 14:25

Ja sa pripájam k tým, ktorým iBasso IT01 izolovali ako blázon. Zatiaľ asi najlepšia izolácia čo som so špuntami mal. Fakt som takmer nič z okolia nepočul. Mne ale sadli do uší, držali a izolovali so správnymi nástavcami ako blázon.
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 7. 9. 2018 11:13

mrazíkovo píše:Nižší jak? Vztaženo k čemu? U univerzálních inearů hraje krom ergonomie mušle, délky a úhlu natočení krčku největší roli použití správných nástavců. Jistě se najdou jedinci, kteří optimální nástavec nenajdou a nebou jsou pouze jejich očekávání vyšší, než technické možnosti univerzálních špuntů obecně. Výjimkou jsou Ety, ale na druhou stranu je nutno říci, že u nich je míra izolace vykoupena hlubším usazením, což také nesnese každý. Budeme-li se však bavit v obecných rovinách, patří izolací IT01 k průměru. Obsluze bucharu bych tedy doporučil vyzkoušet špunty v custom provedení.


Izolace okolního hluku je nižší než „vysoká”. Jako vysokou ji hodnotí web Audigo. Zahraniční weby hovoří nanejvýš o nadprůmeru. Sluchátka používám při chůzi po rušné ulici, někdy při cestování v MHD a většinou v kanceláři. Protože to dělám léta a s různými sluchátky, tak mám rozdíly naposlouchané. V usazení není chyba. Vyzkoušel jsem několik nástavců a s usazením a tvarem spokojený.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 8. 9. 2018 10:42

Zdravim..to mne přišly pred pár dny z Audiga..a jsem celkem rozpolceny.Zvuk celkem ok..ale přijde mi prebasovany. i když radostný, nicméně ještě nejsou rozehrané.A co hlavně vyzkoušené troje nastavce na pár několika hodinových vychazkach se psem a komfort děs bės.(

-- 8. 9. 2018 11:44 --

Taky ještě nevim jestli jim bude Shanling m2s chutnat.???
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 8. 9. 2018 11:11

M2s je celkem temný DAP, trochu bych se kombinace s it01 bál. spíš by se hodily nějaký světlejší sluchátka IMHO.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 8. 9. 2018 11:13

Vidíš to,pro mě jsou to v otázce komfortu nejlepší sluchátka co jsem kdy měl,a že už jsem jich pár měl. Chce to jen sehnat nějaké nástavce co ti opravdu padnou,nemusí to být nutně originály,co byly v balení.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 8. 9. 2018 11:24

Uvidime..budu mít tedy ještě trpělivost s nastavci..možná i brýle snižují komfort i když to se mi nezdá.Jo a uši mám malé.)). Teď třeba posloucham soundtrack z Blade runnera.. A zvuk epes rades.předtím jsem měl SoundMagic e10 a ty v poho.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 9. 9. 2018 13:47

Tak je nejspíše vrátím(( Vyzkouseno x nastavců..Pořád pocitově plne ucho..nepohodli((.Po vychazkach se psem bolesti uší.A to jsem zkoušel i nastavce z jinych sluchatek.Problem je asi v krčku.Škoda když nejde zvuk ruku v ruce s komfortem(.Můžete mi někdo poradit špunty do 4k..k M2S??? Dik

-- 9. 9. 2018 14:48 --

Jo a né vedeni za uchem.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 9. 9. 2018 14:29

Zkusil bych třeba:

Westone W20 - https://imusicdata.cz/westone-w20 - teď je na ně super cena, dokonalý komfort, světlejší zvuk, ale s basovějším DAPem by to mohlo být slušné ..

Westone UM Pro 10 - https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesi ... RO-10-Blue - podobné W20, trochu basovější a ne tak detailní, super komfort, na ven podle mě moc dobré

RHA T20 - https://www.muziker.cz/rha-t20 - velmi dobré špunty za současnou cenu, výměnné filtry (přizpůsobení zvuku)

Fischer TBA-04 - http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... tba-04.htm - za triple BA fakt dobrá cena, vypadají celkem kompaktně, něco bych si o nich na tvem místě pozjišťoval, na současném ČR trhu jsou možna něco jako černý kuň :-)
#1 PC > Pro-Ject DAC Box S2+ > Audio-GD C2 > Audeze LCD2C / Sennheiser HD 600
#2 Shanling M1 > Audio-Technica ATH-E70
kostival
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 9. 9. 2018 14:44

Ale všechny mají vedení za uchem ne? To mi moc nechutná..
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 9. 9. 2018 15:16

Vedení za uchem zaručuje pevnější usazení a eliminuje mikrofinní efekt. Osobně od doby, kdy jsem zkusil sluchátka s kabelem za ucho, jiná nechci ..
#1 PC > Pro-Ject DAC Box S2+ > Audio-GD C2 > Audeze LCD2C / Sennheiser HD 600
#2 Shanling M1 > Audio-Technica ATH-E70
kostival
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 9. 9. 2018 15:27

To chapu..ale když mi to vadilo cirka po 12 h nošení nevim nevim Asi vezmu SoundMagic e80.Maxo vyzkouším Fiio F9 Pro jestli to mají lip vychytane až budu vracet v Audigu ty Ibassa((.Docela mne to mrzí bo design se mi libil moc i zvuk celkem fajn.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 9. 2018 16:10

Pokud chceš něco bez vedení kabelu za uchem, tak v Audigu vyzkoušej 1MORE Triple Driver a Grado iGe.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 9. 9. 2018 16:23

Jojo..Dik za tipy)
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 13. 9. 2018 14:05

Tak jsem nakonec koupil Trinity Hyperion..A popravdě za ty peníze nadhera..)) Neskutečně pohodlne a roztomilé špunty. A zvuk taky epes rades na to že nejsou rozehrané. Navic jim podle mne Shanling M2S chutná. Někdo na ně narazil na foru pár větami tak tomu moooc Dík.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 24. 9. 2018 11:37

Tak mám tyto sluchátka objednané v audigu ale mám ještě otázky než si pro ně definitivně pojedu. Jak sedí v uchu? Tehdy sem měl vsonic vsd3 což byly taky s kabelem za ucho ale furt se uvolňovaly takže místo poslechu sem se věnoval neustálému upravování sluchátek v uších. Sedí tyto pořádně? Ono takhle drahý sluchátka jsem nikdy neměl takže abych pak nelitoval. Je možnost je tam do 14 dnů vrátit? Vím, že na nějakém eshopu to nešlo kvůli hygieně. Sice je tam možnost si je zkusit ale za prvé na to nemám čas ani náladu tam hodinu zkoušet jak mi sedí a hrajou a za druhé tam těžko budu poskakovat se sluchátky v uších abych nasimuloval rychlou chůzi nebo dobíhání autobusu, zda sluchátka budou držet nebo ne. Pak dotaz ještě k tomu mmcx konektoru, nemůže se stát že při položení sluchátek za krk (když nechci poslouchat) se může kabel uvolnit a sluchátka pak ztratit? Vždy jsem měl jen sluchátka s kabelem na pevnou takže se trochu bojím ale za skoro 3 tisíce chci jedině a výměnným kabelem abych v případě poruchy jednoduše kabel vyhodil a koupil novej než řešit kam dát sluchátka s vadným kabelem do opravy. Díky
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 24. 9. 2018 13:51

Ahoj přes e-shop Audigo jsem je vracel bez problemu.V uchu sedi dobre jen konkrétně mne z nich bolely uši.a pocitově pořád plne ucho.Ne jen z nošení ale i ze zvuku..Jinak zvuk dost dobry ale taky záleží na čem je budeš poslouchat,i když prý jsou nenáročné na zdroj,mně přišly krapet přebasovane..Ale to je individualni)).Trinity Hyperion mi zvukem i komfortem sedly vice a za menší peniz.

-- 24. 9. 2018 14:59 --

Ale určitě to jsou krásná a super sluchatka.Vracel jsem je s těžkým srdcem,basy bych vychytal nástavci ale pro mé malé uši bohužel nebyly.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 24. 9. 2018 14:31

Díky. Malé uši snad nemám, aspoň ne pro běžné špunty dodávané k mobilu které jen strčíš do ucha a hotovo. Už si nepamatuji jak mi seděly ty vsonic které měly právě taky takové tělo které schováš celé v uchu a může třeba tlačit. Každopádně když není problém s vrácením tak je prostě vyzvednu a budu testovat, v nejhorším je vrátím. Jinak poslouchat budu výhradně z mobilu asus zenfone zoom S. Přehrávač kupovat nebudu protože nechci tahat po kapsách další krám a nejsem ani audiofil. Jde mi jen o lepší sluchátka k telefonu abych byl zvukově spokojený a v případě že se podělá kabel u jacku jako u každých sluchátek ho jednoduše vyměním a nemusím vyhodit celý sluchátka protože s pájkou to neumím a známého žádného na tohle nemám.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caveman 24. 9. 2018 18:40

Ahoj, sluchátka už jsou přes měsíc doma a hrajou parádně, ale mám možná blbý dotaz...mobil nosím v kapse a ta si zrovna nerozumí s rovným jackem. Pokoušel jsem se někde na našich eshopech hledat L- adaptér na 3,5mm ale buď byly moc dlouhý nebo to byly adaptéry na 2,5mm. Věděl by někdo poradit?
Caveman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Topes 24. 9. 2018 18:59

Tak už je mám a poslouchám ale nevím co si mám myslet. Přijde mi, že jsou takové zastřené jako byly moje staré špunty asus co byly k mobilu. Čekal jsem v uších podle recenzí koncert ale zatím mám dojem, že jsou to moje staré špunty od mobilu, jen vylepšené o to, že to neprská ale jinak žádná hitparáda na to, že stály skoro trojku. Mám věřit že se rozehrají a nebo mám na prd mobil? Ono jak už sem psal, tak přehrávač kupovat nechci. Telefon beru jako multi zařízení na všechno a to i na hudbu do mhd a do práce. Špunty jsem zkoušel ty co byly nasazené a pak takové černé střední, oboje mi v uších sedí takže tím to nebude.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 24. 9. 2018 19:21

@Topes: To máš tak - sto ľudí, sto chutí. Ja som ich tiež predal, lebo mne nesadli svojim zvukom. Ale viem pochopiť prečo je veľa ľudí z nich odvarených. No moja šálka kávy to nebola.
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 9. 2018 20:39

Topes: a kolik hodin jsi je nechal rozehrát?
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta, Hifiman Re-400
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 24. 9. 2018 20:58

Právě že vůbec, to byl takový test "out of box" takže nechci dělat hned závěry ale plno lidí psalo jak jsou super ihned po vyndání z krabice. Kdybych měl na to nervy tak pojedu do audiga zkusit ty jejich testovací ale nemám čas pořád jezdit přes celou Prahu.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caveman 24. 9. 2018 21:34

Hned po vybalení jsem byl taky hned v rozpacích z tak pro mě jakoby z dálky znějícího zvuku, ale mě se to začalo líbit. A je pravda že my po několika hodinách poslechu přišly lepší. Dost pomohlo i si vybrat nástavce.
Caveman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brodus 25. 9. 2018 02:18

Musíš zkoušet stopro vicery nastavce.Navic za mne je tyto špunty pro mobil škoda a jejich potencial nebude úplně využit.Ale zvuk se ještě trochu zlepší a buď ti sedne nebo ne.Nicméně kvalita tam je ..Tak buď výstupu founu nic moc nebo tvým uším nešmakují.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 25. 9. 2018 10:12

@Topes . Vím že jsi psal , že přehrávač nechceš , ale zrovna k ibassu bych zvážil Benjie s5 . Zrovna k ibassu pasuje úplně parádně , není to tak nabasované jak z některých Dapů / Mobilů a v tom kombu hrajou Ibassa hrozně zábavně .

Jinak benjie s5 seženeš kolem 20$ , baterka vydrží 15h+ a rozměrově to je jak zapalovač / krabička od sirek .
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 26. 9. 2018 07:25

Tak stále testuju a na zvuk jsem si buď zvykl nebo už hrají lépe ale je problém co se týká usazení v uších. Zkouším všechny nástavce ale prostě ty sluchátka nedám do uší tak, jak bych potřeboval a do pravého mám vůbec problém aby to v té ušní díře drželo, takže mi pak každé sluchátko hraje jinak. Porovnal jsem to s těma šmejdama k telefonu a zjistil, že ibasso mají tlustší krček tak to bude asi tím, že je nedám do takové hloubky, aby to bylo ok. Dám tomu ještě dnešek a jinak asi půjdu vrátit protože místo poslechu neustále dloubu do sluchátek abych je v uších upravil místo poslechu hudby.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2018 07:44

Topes: mozno blba otazka (sorry), ale pre istotu - mas ten kabel vobec okolo usi ? Pretoze vtedy ti nema velmi ako sluchatko vypadavat. Teda aspon mne staci len trochu vlozit (urcite nie hlboko) a usadenie je vyborne. Pocitam, ze by mi tam drzali snad aj tie najmensie nadstavce, hoci bezne pouzivam najvacsie. Samozrejme kazdy mame ine usi, este by som skusil Comply, tie drzia vyborne, su tam ja pribalene podobne ako Comply - ani tie nedrzia ?
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 26. 9. 2018 15:33

Jasně že mám kabel za uchem, jinak to snad ani nosit nejde. Jednoduše ty sluchátka drží moc mělce protože mají tlustší krček a nedám je dostatečně hluboko aby se neztrácely basy a celkově. Aby to bylo jasný tak to je asi jako z peckama - standardně hrajou na prd ale když si je do těch uší tlačíš tak najednou hrajou lépe - izolace, basy.... O to mi jde, že mi nejdou strčit hlouběji aby to hrálo jak má. Buď to je tím krčkem a nebo i celkovou konstrukcí že kvůli tělu sluchátek které se vloží celé do ucha nejde dát ta trubička prostě dál zatímco u klasických špuntů s kabelem dolů ten problém není - tělo se nedává do ucha ale trčí z ucha ven, takže jdou zarazit více. Uff, snad jsem byl pochopen :-D
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2018 15:41

Ok, textu som pochopil jasne, len nie anatomii tvojho vonkajsieho ucha :) Ved to tam paradne zapadne. Ale skusil som nieco ine... otocil som to sluchatko voci kablu o 180st (konektor je otocny a umoznuje to) a skusil vopchat do ucha, vtedy sa to chova tak, ako popisujes. Krcok sluchatka ma byt smerom "od kabla", nie "pri kabli". Tak mozno este to skus :)
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 9. 2018 16:19

Topes: problém co popisuješ jsem u některých sluchátek taky měl. Vyřešila to vždy větší velikost případně tvar nástavce. Hodně tomu pomáhají např. nástavce SpinFit CP-100, které mají delší krček umožňující hlubší usazení, koupíš na Aliexpress nebo ebay.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta, Hifiman Re-400
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 26. 9. 2018 16:57

Taky jsem to řešil..musi se otočit kabelem kontra a navic osadit jen jednou stranou..z druhé vypadavaji..
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 26. 9. 2018 21:03

Dark : takhle to mám nasazené <a href="https://ibb.co/fbv4U9"><img src="https://thumb.ibb.co/fbv4U9/P_20180926_220058.jpg" alt="P_20180926_220058" border="0"></a>
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 9. 2018 08:37

Tak to mas nasadene spravne, sorry, skusil som... Nuz, kazdy mame iny typ usi, taketo skuchatka ti teda nesedia a asi ti uz ostava len ine nadstavce alebo vratit ich.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 27. 9. 2018 15:04

Tak i ja se připojuji.a omluva.Tak si objednej Trinity Hyperion..ty maji v headphones..myslim u p.Zemanka.Hraji super..posloucham je M2s ale i na mobilu.Nebo Soundmagic e80..a ty hraji dooost hustě jen na mne vice basů.Oboje jsou normalně do uší a i komfort.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 27. 9. 2018 16:42

Hyperiony jsou s IT01 absolutně nesrovnatelné, zvukově podstatně horší liga ... Máš zřejmě velkou smůlu na tvar uší, já jsem na to také velmi citlivý a IT01 mi sedí perfektně ... Ideální by bylo otestovat co nejvíc typů fyzicky, takže udělat si výlet do Audiga a strávit tím hodinku či dvě času.
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 27. 9. 2018 19:16

S tim se dá souhlasit..ale k poslechu na telefonu..vice než dostačující..)).Mne se Ibassa taky moc libily..ale mne z nich zase bolely uši..i z poslechu na menší hlasitost..Tak mi poraď něco k M2s kterému nešmakovaly???Ty Trinity H byly rychlovka do posilky .Nebo klidně nejaky vyšší model do 4k..který se dá objednat v Evropě??? Jo a pro mne asi vedení za uchem taky bohužel neni..
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 3. 10. 2018 16:16

Tak jsem dneska ibassa vrátil. Včera jsem zkoušel všechny nástavce kromě pěn a prostě nedrží, v levém uchu celkem jo i když taky to musím po čase upravit ale v pravém uchu to je bída. Střední nástavce do ucha dám ale velké už ne, malé nemají smysl. Tak jsem usoudil že prostě mi tam nejdou pořádně dát a nechtějí držet protože oproti starým sluchátkům mají o fous tlustší krček a hlavně jak se dává celý tělo sluchátek tak to prostě nejde dát pořádně do hloubky protože to nedovolí ty všelijaký ušní kůstky zatímco u klasických špuntů tělo sluchátek trčí ven, takže ucho není překážka a jde to dát hlouběji. No, takže jsem odkázaný na klasiku protože ani vsonic vsd3 co jsem měl kdysi mi taky pořádně nechtěly sedět.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caveman 3. 10. 2018 19:09

Tak jsem měl asi smůlu na vadný kus. Dnes jsem si všiml, že levé sluchátko hraje nějak slabě. Kabel nebyl ohýbán nijak extrémně a vždycky byly přenášeny v pouzdru. No prostě se měly jak v bavlnce. Nevím čím to je, ale poslední troje sluchátka (rozdílné :-D) mi odešli do půl roku, ale tyhle drží rekord jeden měsíc. Sluchátka mě bavila takže se jich po reklamaci zbavovat nebudu, ale zamrzí to.
Caveman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 16. 10. 2018 22:29

Zdravím a hlásím se do klubu majitelů těchto dnes již legendárních in-earů :-)
Jak koukám do sekce bazaru, tak spousta z nich již změnila majitele... :-(
Zatím zahořuji, po 6hod jsem neodolal a pustil své oblíbené album Eagles - Hell Freezes Over a musím uznat, že ve spojení s Dragonfly Red to hraje už teď fantasticky...
A to jsem zatím nelaboroval s nástavci, prostě jsem nasadil ty co byly už od výrobce na mušlích...
Jsem zvědav jak to bude cca po těch 100 hod zahořování, i když asi víc jak 30 hod nevydržím a pak už budu zahořovat rovnou do uší :-)
p.s. proč vlastně výrobce doporučuje zahořovat 120 hod když by ty sluchátka mohli zahořet už rovnou ve fabrice a do krabiček zabalit rovnou zahořené???
Vždyť by to byla paráda rovnou začít poslouchat...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 16. 10. 2018 22:57

Ono kdyby to výrobce zahořel , a pak to leželo na skladu půl roku / rok , tak to stejně bude naprd .
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 17. 10. 2018 09:15

Ok, dost nechápu jak si někdo koupí nová sluchátka a pak je nechá týden hrát někde v šuplíku...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 10. 2018 12:13

To nejsou jen sluchátka. Dělá se to i s bednami. Přehodí se u jedné póly dají k sobě, přikryjí dekou a nechají rozehrát. Dokonce jsou na to různé "speciální skladby", kombinace růžových a bílých šumů a podobně.
Pro výrobce by bylo velice komplikované rozehrávat každý výrobek třeba 100 hodin a dost by to si myslím zvedlo cenu, protože ruční práce navíc....
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta, Hifiman Re-400
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 17. 10. 2018 12:27

Ok, čekal jsem že někdo napíše že u sluchátek s cenou 1000USD+ už to řeší ve výrobě, chápu že u spotřebky kde se chrlí tisíce ks se to nedá...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 10. 2018 13:58

Zase to zahořování tolik nešlukujte. Pokud třeba sluchátka hrajou dobře už z krabice, tak případným zahořením dojde u zvuku spíš k evoluci, než revoluci. A pokud hrajou na pikaču, tak čekat od zahoření nějakou radikální změnu, je pošetilost. Podstatně důležitější je zahoření mozku, tzn aby si posluchač na zvuk zvykl. Ne každá špuntová sluchátka je také nutno zahořovat. U osazení pouze tlakovými měniči není co zahořovat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NočníChodec 21. 10. 2018 13:31

Dnes jsem u svých IT01 změnil nástavce o jedinou velikost (ze čtyř možných) a ty zatr...... hrají úplně jinak. Mě z nich hrábne †#@!
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 21. 10. 2018 15:37

Já zatím jedu na těch co přišli v balení přímo nasazené a jsem zvukově spokojen...
Že bych koukl co se skrývá v těch přibalených pytlících? :-)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 10. 2018 14:59

Inak, nevšímate si na jackoch, že máte odreté na niektorých miestách pozlátenie?
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 10. 2018 15:02

Nic take nevidim.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 10. 2018 20:27

Ach, tak nič, nevadí, nafotím a pošlem to výrobcovi, možno mi aj pošlú nový kábel. Nechce sa mi to reklamovať.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 8. 11. 2018 16:31

Ty kráso sem jim dal po druhé šanci..a když jsem jakžtakž usadil..po hodinovem poslechu stejně bolí uši..zjistim že mi u Shanlingu M2S žerou baterku jako prase..Vydrží tak polovic času než jiná sluchatka:-((.Máte s tím někdo zkušenost???
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 8. 11. 2018 17:25

Nic podobného u svého kousku nepozoruji, sluchátka se chovají standardně jak u LG V30 tak i s Shanlingem M0. Bolest při poslechu je bohužel individuální problém, každý máme jiný tvar uší a každému tak nemusí sedět. Např. u mě se jedná o jedny z nejpohodlnějších in-ear sluchátek, jaká jsem měl možnost používat ...
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 8. 11. 2018 17:33

Posloucham zvuk na 45-55..takže žádný extrem.U Trinity Hyperion baterka standart.A mne boli uši jakoby spíše ze zvuku než z nastavců.:-(((.Mně ty Ibassa asi fakt nejsou souzeny:-((
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 15. 11. 2018 21:53

my.dre píše:...troufám se tvrdit, že pro mnoho lidí už mohou být tyto sluchátka konečná, pokud jim sedne charakter..

Ahoj, tak se po měsíci intenzivního poslechu mohu směle hlásit do této kategorie i já... :-)
Ve spojení s AQ Dragonfly RED ať už je zdrojem mobil nebo PC je to lahoda poslouchat. Paradoxně mi i delší poslech nedělá potíže...
Asi nejsem ten správný audiofil, nebo přechod z kategorie "do 1000Kč" je tak znatelný, že se mi zatím neoposlouchaly :-)

Kupodivu mě u nich baví i poslech při sledování filmů na PC/TV, ale tam mám problém s délkou originálního kabelu.
Myslíte že má význam pořizovat nějaký delší MMCX kabel (ideálně cca 1,8m) nebo by jste to raději řešili USB prodlužkou? Pokud by ten delší MMCX kabel nějak výrazně neubral na kvalitě poslechu tak bych ho asi upřednostnil.

Máte někdo tip na delší MMCX kabel např. z Aliexpressu ideálně s přímým jack konektorem a délkou cca těch 180cm?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 24. 11. 2018 22:00

Moje IT01 vykazují podivnou vlastnost.
Při zasouvání do zvukovodu, v jednom ze dvou sluchátek zřetelně lupne.
Zní to jako mikrospínač zmáčknutý těsně u ucha.
Otvory rezonátorů jsou na pohled bezchybně průchozí.
Mám se bát? Na kvalitě přehrávané hudby jsem nepoznal žádné zhoršení.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 25. 11. 2018 22:13

Není to driver flex?
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NočníChodec 26. 11. 2018 15:41

Nejspíš je to flex. Mrzuté je, že to dělá jen jeden ze dvou měničů. Neměly by být rozdíly.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod filltos 26. 11. 2018 22:08

Záleží také, jak které sluchátko je v uchu utěsněné, je možné, že jedno těsní v uchu víc.
filltos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 11. 2018 08:19

Je to flex. Vzniknutý tlak pri nasadzovaní do ucha sa nestíha ventilovať a ohýba menič. Preto tie zvuky. Mne to robilo tiež a tiež na jednom meniči. Aj u mňa to bola jedna z vecí, ktorá mi vadila. Moje šli po krátkej dobe z domu.
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 28. 11. 2018 13:22

filltos píše:Záleží také, jak které sluchátko je v uchu utěsněné, je možné, že jedno těsní v uchu víc.

To není můj případ. Při prohození do druhého ucha, se lupnutí neztratí.
Jeden měnič prostě mírně jiný než druhý.

-- 28. 11. 2018 13:30 --

zino333 píše:Je to flex. Vzniknutý tlak pri nasadzovaní do ucha sa nestíha ventilovať a ohýba menič. Preto tie zvuky. Mne to robilo tiež a tiež na jednom meniči. Aj u mňa to bola jedna z vecí, ktorá mi vadila. Moje šli po krátkej dobe z domu.

Mrzí mě to, ale i tak jsou IT01 zdaleka nejlepší co jsem vlastnil.
Slovy klasika: „… na funkci to nebude mít vliv”.
Doufám, že je jednou uložím do šuplíku, až získám Etymotic ER4-SR.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 28. 11. 2018 20:10

Ak si spokojný, užívaj. Ja som sa na tej vlne ošialu okolo nich nezviezol. Mňa nenadchli. :)
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 1. 12. 2018 09:10

Taky jsem se nechal zlákat tímto přehypovaném vláknem a koupil tato sluchátka. Jsou poměrně velkým zklamáním, jsou přebasované a zcela postrádají výšky. Zajímavé je, že to nikomu tady nevadí. Budiž upozorněním pro další zájemce.
HP Probook 450 G3
HifiMan HE 400i + Audinst
Audio Technica MSR7
iBasso IT01
Monitory Presonus Eris 4,5
Fiio X1 2 gen.
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 1. 12. 2018 11:52

No ja asi na 10pokus trefil nastavce comply ..a basy eliminoval .S těmi výškami souhlas!!! Nejvic mne ale rozesmalo to že jsem je s tebou chtěl na bazaru vyměnit za ty E80 které jsem taky slyšel a hraji dost dobře..A ty Ibassa máš taky:-))).Mám u Ibass prostě problem s komfortem,hlavně pravé ucho..nejspíše mne za něj v dětství moc tahali.Měl jsem vzít ty Fio F9 pro..ale probudil se ve mně strýček Skrblik..a těch 1500 navic jsem si bohužel v daný moment neobhajil:-(((.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod Petr67 1. 12. 2018 12:44

Já musel koupit taky Comply (pasují tam Tx-500) ve velikosti L. Oproti silikonům jsem bohužel basy ještě zdůraznil. Výšky se nekonají, komfort taky nic moc a nelze rozlišit pravé a levé sluchátko u černé varianty. Subjektivně se mi taky zdají E80 lepší.. 8-S
HP Probook 450 G3
HifiMan HE 400i + Audinst
Audio Technica MSR7
iBasso IT01
Monitory Presonus Eris 4,5
Fiio X1 2 gen.
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 1. 12. 2018 12:57

To u mne zvuk teď se Shanlingem M2S celkem ok ale komfort naprd..pro dost lidi zase jsou pohodlná.Ted používám radši Trinity Hyperion,které hrají hůře ale uši jak ve vatičce..2h poslech bez problémů s Ibassy ani nahodou.Proste sluchatka se musí zkoušet bohužel v realu..což dělám ale ani to není záruka že neulitnes.Kdyby člověk neřešil penize měl by vybrano na to tata:-). Někdy ti zkušenosti ostatnich pomohou..ale i tak každý jsme original))
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod NočníChodec 1. 12. 2018 16:48

Ibassům jsem dal přednost protože jsem chtěl jsem slyšet víc detailů v hudbě. A byl jsem zvyklý na světlejší přednes.
+++ detaily jsem dostal
++ lokalizace nástrojů
++ šířka stereo báze
-- mužský vokál je subjektivně potlačený
++ kabel je bezvadně ohebný a nešustí
+++ kabel se nezamotává a to tak, že vůbec
--- část která má vést nad uchem, není vyztužená, takže se kabel za chůze posunuje
- ve sluchátkách jsou dva otvory rezonátorů, takže izolace je jen částečná
+ pokud máte přehrávání na nižší hlasitost, slyšíte když na vás mluví nadřízený

Zkusil jsem v prodejně Audigo lecjaká sluchátka. Za ideál považuju Etymotic ER4.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 2. 12. 2018 12:10

Jestli máš ideál Etymotic a líbí se ti světlý detailní přednes , Mrkni na Whizzer A15pro Haydn .. Zrovna Ibasso teda moc světlé ani detailní není . Ibasso jsou hodně zábavné a basové , ale na whizzery v detailech , čistotě a technickém podání , nemají ani náhodou .

Jinak nevím na čem posloucháš , ale whizzery chcou DAP ( I když v krizi jsem je poslouchal i přes Neutron z mobilu a dalo se to ) . Takže v tomhle mají Ibasso rozhodně + . Nejsou tak náročná na zdroj
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod kozenka 13. 12. 2018 11:44

Tak už se právě připravují nová Ibasso IT01s, která by měla vyjít velmi brzy. Má se jednat ne o upgrade, ale o úplně nový model. Cena by měla být cca dvojnásobná. Jsem na ně hodně zvědav.

https://www.youtube.com/watch?v=ZwJOMDPjvIc
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 13. 12. 2018 12:45

Tak to jsem zvědav.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 14. 12. 2018 14:36

Čože? Ak to má byť úplne nový model, tak prečo sa to nebolá IT02? :-D

A mohli by zmeniť povrchovú úpravu, tak zapatlané slúchadlá ako IT01 som v živote nemal.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 12. 2018 16:36

Zdá se, že numerické označení u iBassa udává počet měničů, tak proto IT01s. Co se týká povrchové úpravy, tak ta Tě nepotěší.
Přílohy
48374162_726289057751364_8180088914032197632_n.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 12. 2018 16:23

Lebo akože hanba, toto sú po pár mesiacoch IT01 - maximálne sa "šúchali" po stole. Na ľavo opackaný, napravo utretý a môžeme si užiť ten blahodarný pohľad na škrabančeky.
PSX_20181217_161859.jpg

Ď, iBasso.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 12. 2018 17:17

No já nevím co čekáš. To je v zásadě normální a u lesklých povrchů je to jen viditelnější. Je to jen plast, takže lze asi jen těžko očekávat, že budou na věky bez poskvrny. To se děje i u dražších značek.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 12. 2018 18:55

Presne tak, plast, lesklý plast. Toto je dizajn človeka, ktorý má v hlave myšlienku konkrétneho záberu produktovky.

A je obrovský ale že gigantický rozdiel medzi "věky" a pár mesiacov používania pri PC bez prenášania, obíjania, oškrabovania o kľúče vo vrecku a podobne.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 18. 12. 2018 09:39

A z čeho bys to chtěl mít? Sklo? Kov? Guma? Plast je naprosto v pořádku,pokud se k nim nechováš jako dobytek,tak v tom nevidím problém a těch pár vlasových škrábanců si stejně nikdo nevšimne,ostatně na funkci to vliv nemá.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2018 13:01

Nevšimne, až kým ich nebudeš predávať.

A mimochodom, materiál je v poriadku, nech je to plast, akrylát, kov, drevo alebo smaragd, dôležitá je povrchová úprava a každý správny dizajnér s týmto má počítať a jednou z možností pri dizajne IT01 je viac vrstiev lesklého laku. Toto je ukážka materiálu "prečo nie" s povrchovou úpravou "no to teda nie".
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 12. 2018 14:22

Jsou to masově vyráběná sluchátka z Číny za 109USD. Do surových plastových skořepin se nadijou střeva, zabalí se to a jde to na krám. Očekávat od nich kvalitu zpracování na úrovni Noble Audio asi nemá cenu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 18. 12. 2018 14:29

Podívej se na cenovku, tady se musí dělat kompromisy. Já za sebe raději mám co nejlépe hrající sluchátka s miniškrábanci, než x vrstev tvrzeného laku s o poznání horším zvukem. Protože poškrádaná a skvěle hrající sluchátka si do uší stčím rád, pokud mě ale zvuk irituje, můžou být potažená titanem a skončí v šuplíku, nebo na bazaru. A jak bylo řečeno výše, na funkci to nemá vliv, dokonce ani na funkci rostlináře :-)
Chord Mojo, Pro-Ject HeadBoxDS, Fiiox3II, ShanlingM0, Chromecast audio, Foobar2000 , Beyerdynamic 990 PRO, Audio-technica M50x, LS 50is, AX1iS, Grado SR125e, Senn 595 a HD4.40BT, Gramo NC500, DUAL, CD Marantz, (pre)ampy NAD, DIY repro a ampy atd.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2018 14:52

Ešte ich obhajujte, za 100€? Dve malé prkotiny? Vy si myslíte čo, že by to stálo 10€ naviac? Bavíme sa o lajdákovi dizajnérovi, ktorý odflákol svoju robotu. Aj 10€ KZ sú vyhotovením na vyššej úrovni.

Tu nie je na ich adresu čo ospravedlňovať, je to proste lajdácky dizajn.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 18. 12. 2018 14:57

Když už ti teda tak moc vadí ta povrchová úprava,tak se k nim chovej vlídněji,žádné nošení po kapsách s klíčema atd. Já je třeba nosím v pouzdru a žádné škrábance na nich nemám,zvláštní co? ;-)
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2018 15:05

Čítať vieš?
dropadred píše:Presne tak, plast, lesklý plast. Toto je dizajn človeka, ktorý má v hlave myšlienku konkrétneho záberu produktovky.

A je obrovský ale že gigantický rozdiel medzi "věky" a pár mesiacov používania pri PC bez prenášania, obíjania, oškrabovania o kľúče vo vrecku a podobne.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 12. 2018 15:09

Ano 100 eurokorun není málo peněz. Nicméně je to třeba vnímat v kontextu cen, kde se trh iem pohybuje a v tomto kontextu je to prostě částka tak nízká, že to výrobcům za vyšší úsilí nestojí. Oni to dělají primárně kvůli zisku.
Nehledě na fakt, že o úrovni zpracování rozhoduje spíše ten kdo se zabývá cenotvorbou a designer ( spíše konstruktér ) je asi ten poslední jehož názor někoho zajímá.
Prostě se jim pomsti, IT prodej a už si jejich produkty nekupuj :-)
KZ má v portfoliu řadu možných náhrad.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 12. 2018 22:39

dropadred: Nevyzeraju sice tak premiovo, ale podla mna je ten povrch (ale aj dizajn) skvely, pouzivam ich denne uz par mesiacov, a ked som precital tvoj prispevok, schvalne som sa pozrel, ci su zapatlane alebo poskrabane. Musel som si posvietit a pozriet z roznych uhlov, aby som tam nejake mikro skrabance videl, stale vyzeraju na prvy ale aj druhy pohlad ako nove. 100 ludi, 100 chuti... Podla mna podobne "problemy" maju aj daleko drahsie sluchatka.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 12. 2018 09:34

Samozrejme a to je to, že by tie problémy mať nemuseli. To je celé, o čom to bolo, že zbytočne lajdácka robota, ktorá ako spacká dojem, tak každý, kto by ich kupoval by chcel zľavu "lebo škrabance". A stáť sa to môže ako u 1€, tak u 1000€, no nemalo, každý by mal rozumieť materiálom a ich problémom, s ktorými pracuje a ak chce kombináciu plast + lesk, tak to spraviť poriadne, aby to aj "bezvadovosťou" povrchu tak ostalo čo najdlhšie.

A ich by to oveľa viac nestálo. Toť je ale môj pohľad, pri takýchto situáciach to beriem tak akoby som ja sám niečo také mal vyrábať, proste zbytočne zanedbaný detail.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aventedor 19. 12. 2018 20:55

pořád lepší pár škrábanců na kráse, než konstrukční disaster v podobě F9 Pro...
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 12. 2018 06:31

Hovorite tu o tom, ze su to lacne sluchadla, ze co za to cakat.
No ja vam zakontrujem otazkou, preco vedia byt mnohe ovela, ovela lacnejsie sluchadla vyrobene tak, ze tam taketo veci nevidno?
Takze teoria o nizkej cene tu pokrivkava, je to proste o vybere (ne)vhodneho materialu ci povrchovej upravy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 2. 1. 2019 18:25

Tak je uz IT01s v CR k prodeji https://www.audigo.cz/Sluchatka/Do-usi/ ... Smoke-Grey
To by me zajimalo srovnani s predeslou verzi :-)
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 3. 1. 2019 08:27

Na head fi něco je, ale relevantní příspěvky tam zavalil pobrek nad tím, že iBasso přímo v krabičce má lístek s prosbou o 200h zahoření před případným vrácením sluchátek...
Úžasný národ, tihle Češi, škoda, že nebyli u stvoření Země. Mohli poradit.
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 1. 2019 08:58

Těch 200h zahoření maj u iBassa nějak nastaveno asi. Stejnou metu stanovili pro rozehrání už původních IT01. Mám trošku pochybnosti jak k takovýmu číslu došli. U dynamických měničů nějaká doba na rozehrání ( rozhýbání ) potřeba je, ale těch 200h je spíš už doba na trvalý návyk mozku na daný zvuk.
Obecně jsem toho názoru, že samotné zahoření ( je-li nutné ) je psíš evolucí, než revolucí. Pokud jsou sluchátka absolutně neposlouchatelná už z krabice, tak po jakékoliv době se zvuk prostě nemůže na tolik změnit, aby byl přednes vnímán bez vad. A naopak pokud se mi špunty líbí už za čerstva, tak se mi ještě nestalo, abych měl důvod po čase je hanit.
U původních IT01 mne pobavilo zdůvodnění toho blbě upletenýho kabelu, že prý je zvuk lepší. Výrobci někdy zkouší, na co všechno jim ještě skočíme.

-- 3. 1. 2019 09:19 --

Musím se opravit. U IT01 bylo dopručené zahoření jen 120h, ale i pro kabel :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 1. 2019 10:17

Tie čísla majú pravdepodobne z generátora náhodných čísel, spomínam si na Audioquest Nighthawk a Nightowl, kde obe ma vyzývali k tomu, že či si trúfam ich rozohrávať 150h...

Čo mne príde akurát ako spôsob ako nepriamo nútiť hifi nadšenca s dobrým úmyslom toľko napočúvať a nemyslieť na vrátenie, ak mu niečo nevyhovuje. A keď dôjde na tých XYZ hodín, tak doba na vrátenie je už dávno preč. Takže je za tým možno viac politiky ako rozumu.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Focal Elex; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 10. 1. 2019 14:24

Vcera jsem byl v Audigu zde vychvalovana iBassa vyzkouset. Musim rict, ze opravdu nehraji spatne, ale.....vim, ze uz to tu nekolik lidi resilo. Mate nejakou fintu, jak sluchatka do ucha napasovat? Celkove mam problem, ze sluchatka, co jsou pres ucho, mi proste nejak nesedi, ale zaroven, at jsem delal co jsem delal, nedarilo se mi je v uchu nejak spolehlive usadit, budto nedrzely, nebo sjizdel kabel z ucha. Jinak jeste jsem srovnaval s ATH-E40, co byly hned vedle, a ty se mi zvukove asi libily jeste o neco vic.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 1. 2019 17:25

a) ad držení mušle v uchu. Toho lze docílit hlavně vhodně zvolenými nástavci a malinko doladit dotažením kabelu viz níže. S nástavci je potřeba trošku experimentivat co se tvaru, velikosti a i materiálu týká. Tak to prostě u špuntů je.
b) ad kabel. Každý kabel je vybaven jezdcem. Ten je umístěn nad Y rozdělením kabelů směrem k mušlím a slouží k přitažení kabelu. Jeho posunutím směrem k bradě dojde k jeho utažení a tak se zamezí jeho samovolnému pohybu mimo ušní boltce. Funguje to podobně jako ta šňůra u kovbojských klobouků.

Pokud je někdo veliký smolař a má řekněme nezvykle tvarovaný vnitřní prostor vnějšího ucha tzv concha, tak se samozřejmě může stát, že ať zkouší jak zkouší, pohodlné usazení nenajde.
Přílohy
istockphoto-480216217-2048x2048.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 10. 1. 2019 19:55

Mně seděly hned...prostě je to individuální.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kulinno 20. 1. 2019 18:22

Nenašla by se tady na fóru nějaká dobrá duše z Ostravy,která by byla ochotna poskytnout sluchátka Ibasso IT01 k vyzkoušení?Jedná se mi jen o test jestli mi sedí v uchu,žádné dlouhé laborování,i když poslechl bych si je rád.Důvod je ten,že bych rád koupil IT01s a nerad bych zjistil,že mi v uchu nesedí a do Brna se mi teda moc nechce...
Kulinno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozenka 20. 1. 2019 18:56

Kdyz jsme u tech Ibasso IT01s uz je ma nekdo poslechnuty? Nejaky prvotni dojmy? Docela by me zajimalo srovnani s klasickou IT01.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zkoumal 21. 1. 2019 17:30

Tak to mě také,jestli je někdo máte a můžete srovnat s původním modelem,neváhejte to na nás vybalit :)
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 1. 2019 19:34

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 22. 1. 2019 09:20

kozenka píše:Kdyz jsme u tech Ibasso IT01s uz je ma nekdo poslechnuty? Nejaky prvotni dojmy? Docela by me zajimalo srovnani s klasickou IT01.

V Audigu Praha je mají na vyzkoušení. Asi 20 minut jsem poslouchal přes FIIO E12. Zvukově paráda. Klidně by to mohly být moje "konečný" sluchátka. Snad bych si mohl přát jen vzdušnější výšky.
Pohodlí bude individuální. Jeden jejich roh mně trochu vadil, ať jsem s nima kroutil na jednu nebo druhou stranu.
Domácí poslech: ASUS Xonar STX II -> Little Dot mk II -> AKG K701, Sennheiser HD449 .... Bedny: Xavian XN 125
Přenosný poslech: Fiio E12 MB -> EZaudio D4, Sennheiser HD461, KZ ZS3
amarok
Junior

Odeslat příspěvekod inkvizition 22. 1. 2019 10:39

mrazíkovo píše:https://twister6.com/2019/01/11/ibasso-it01s/3/


Nevím nakolik je to důvěryhodné, mé IT01s s Note 9 při tichém poslechu trochu šumí, dle této recenze nešumí a prý zní jako s Shanlingem, což ani náhodou. Leda by byl takový rozdíl ve zvuku mezi Exynosem s Snapdragonem a recenzent měl americkou verzi S9...
Úžasný národ, tihle Češi, škoda, že nebyli u stvoření Země. Mohli poradit.
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 1. 2019 11:18

Obecně sem vkládám cizí recenze jen nerad a úryvek této jsem vložil jen z důvodu uvedeného porovnání IT01 a IT01s. Zrovna twister si ve svých recenzích moc nevymýšlí.
Na hiss je každý citlivý jinak a co se týče srovnání s M0, tak je mimo jiné i otázka, jaký přehrávač má v telefonu instalován. To může udělat se zvukem hodně. A doslova tam píše, že IT01s v tandemu s S9 mu připomíná M0 svým sametovým a vyrovnaným projevem s nižší technickou způsobilostí, nikoliv že zní na chlup stejně. Tudíž jedná se více o tonální srovnání, než porovnávání kvality přednesu jako takového.
Naposledy upravil mrazíkovo dne 22. 1. 2019 20:48, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 22. 1. 2019 12:08

Včera jsem vracel M0 kterou jsem o víkendu na Alze zakoupil. Nezkoušel jsem ji s it01s protože je nemám ale zkoušel jsem ji s Fiio fh5 které mám půjčené. M0 jsem porovnával s exynos S9+ kterou vlastním a s tím popisem v rozdílech zvuku se stotožnuji. M0 jsem díky tomu vrátil protože ten rozdíl oproti telefonu tam byl minimální
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 1. 2019 15:22

Zvláštní, já teda pozoruji rozdíl u Shanlingu M0 i proti LG V30, což je zřejmě nejlépe hrající mobil, který se v ČR běžně prodává a to ve prospěch Shanlingu. Ale tohle bude asi hodně individuální záležitost. Každopádně mě M0 ohromně překvapil svým BT přenosem přes LDAC. Tam je v kombinaci se Sony wh1000xm2 jednoznačně lepší zdroj než LG V30 (také aktivovaný LDAC).
Shanling M0, LG V30
Sony wh-1000mx2, Ibasso IT 01, na koloběžku Aftershokz Air, Bang & Olufsen k LG V30
Na prodej: Sennheiser Momentum M2, MMCX BT kablík, Trinity Icarus III
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 22. 1. 2019 16:23

Tak já píšu že rozdíl byl ale minimální. Když porovnám oba zařízení třeba se shanlingem m3s tak je ten rozdíl už markantní. Pravda že každý slyšíme jinak a na rozdíly může být každý citlivý jinak.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 1. 2019 17:24

Moje sluchátkové hledání dnes na dlouhou dobu skončilo.Symetrický výstup Fiia M9+Tidal Masters+IT01S=Manic Nirvana.Rozdíl mezi symetrikou a telefonem Nokia 7 Plus je dost velký a nepřeslechnutelný, hlavně podání prostoru.A to ta Nokia hraje líp než S7 Edge, přehrávač používám USB Audio Pro.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 1. 2019 18:05

standavfr: len pre istotu - aktivoval si si v tom prehravaci HiRes Driver v oboch telefonoch, ked si porovnaval S7 a Nokiu ? Teda, ak to UAPP pre Nokiu vobec podporuje. Na tie IT01s su dobre ohlasy.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads); Fiio E10K 2 ► iBasso IT01
Shanling M0 | SGS7+Dragonfly Black ► Whizzer Kylin (A-HE03) | Jays q-Jays II | Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 1. 2019 18:27

Aktivoval,ta Nokie mě příjemně překvapila jak za ty peníze hraje.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 1. 2019 20:50

Laicky - IT01s hrají silněji, víc nahlas než IT01. Ty když mám na bezpečnou hlasitost tak jsou tišší. Eska hrají víc, jsou tedy lépe vybuditelnější.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků