iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 11. 2017 07:10

iBasso uvádí před koncem roku na trh nové špunty. Jsou osazeny jedním DD o průměru 10mm.
Specifikace z Penonu:

Driver:10.0mm Dynamic driver

Multi layered graphene, which is Ultra-light and stiff.
Frequency response: 10Hz-42kHz
Sensitivity: 108+/-2dB
Impedance: 16 Ohm
Noise Attenuation: -26dB
Rated power: 10mW
T.H.D.: <1% (at 1kHz/1mW)
Plug size: 3.5 TRS gold plated
Cable length: 1.2m
Connection: MMCX
Weight: 8.0g without cable

Celkem se mi zamouvá tvar mušlí, působí na mne ergonomičtěji, než vyšší model IT03. Cena má být 99USD, zatím jsou k dostání u Penonu za 109USD. Jedno provedení čistě černé, druhé v kombinaci červené a modré ( každá mušle je jiná ). Já objednal na zkoušku čistě černé provedení. Docela jsem na ně zvědav. Uvidíme, zda-li se doručovací servisy pochlapí a přijdou ještě letos.
Přílohy
10028510.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 15. 11. 2017 08:23

Zda se mi, ze posledni dobu dela 100$ jednodynamicke in-eary kazdry druhy. Uvidime jak iBasso obstoji v konkurenci Vsonicu a TFZ.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M3s & M2s & M1

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 11. 2017 08:34

Očividně je to pro výrobce tržně zajímavý segment, tak se v něm snaží mít své koně. Osobně se domnívám, že zrovna iBasso by v něm nemuselo zapadnout.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 12. 2017 13:30

Úplně první dojmy jsou hodně dobré. IT01 jsou vybavena zatím nejlepším kabelem, co jsem kdy ke špuntům dostal. Tedy vzhledem, flexibilitou a pohodlím. Zpracování je slabší. Zejména zapletení vodičů mezi jackem a Y-splitterem stojí za pendrek.

Špunty samotné vypadají dobře. Mušle tvarem připomínají mušle Empire Ears. Vnější tvar je trojúhelníkový, vnitřní je nenápadně, ale dobře ergonomicky zpracovaný, že najít si pohodlné usazení v uchu není problém. Já mám černou verzi, alternativně se ještě nabízí verze viz foto výše. Proti světlu lze vidět vnitřnosti a měnič. Krčky patří mezi silnější a lze na ně bez potíží aplikovat Spiral Dot nástavce od JVC.

V balení naleznete alternativně ještě další sady nástavců. Já je nerozbaloval. Na přenášení slouží celkem pěkně vymyšlená a zpracovaná pevná krabička v kombinaci kovu a gumy. Je to rozhodně lepší řešení než ta peněženka, která byla u IT03.

Zvukově zatím hodnotit nebudu, nechám je pořádně rozehrát. Prvotní pocity jsou pozitivní. Poslouchám ze svého Benjie S5 a zvuk se mi v této kombinaci líbí. Hlasitost jsem musel oproti Andromedám zvednout, ale šum na pozadí zdá se nebude. Rovněž tak je velmi pozitivní, že IT01 nemají tendenci k sykavkám. Zvuk je čistý a vyrovnaný. Nic netrčí, nic vysloveně nechybí. Scéna je široká a i rozlišení je dobré. Přirozeně nedosahují kvalit Andromed, ale ve slepém testu bych jen těžko hádal tu cenovou propast, která je právě od Andromed odděluje. Možná malinko horší artikulace subbasu. Nicméně, uvidíme po čase, až se rozehrají. Nepředpokádám, že se zvuk zhorší. A to je potěšující :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Heretik_13 8. 12. 2017 19:41

Můžeš je porovnat s Oriveti Basic? Zvuk, pohodlí, zpracování...
Díky
Heretik_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 12. 2017 07:03

Porovnat to můžu už jen po paměti. Basic jsem neměl v uchu už víc jak půl roku. Co se týče pohodlí, tak navzdory jinému přístupu k tvaru mušle jsou oboje velmi pohodlné. IT01 jsou celopastové. Tvarem mušle připomínají EE špunty, jen jsou malinko větší. Krček je kovový se zámkem na nástavce, ale třeba Spiral Dot po krčku kloužou zámek nezámek. Filtr je kovový. Mušle je zaklopena tzv. faceplatem, spára je celkem zřetelná, ale souměrná.

Zkoušel jsem různé nástavce, jako nejkomfortnější jsem nakonec zvolil Comply pěny. Jednak mají dobrou izolaci a jednak o nich skutečně člověk ani neví. Nic netlačí a drží pevně, bez nutnosti si jejich usazení upravovat. Abych jen nechválil, tak už jsem zmínil darebný pletení kabelu. Na HF jsem se dočetl, že to je kvůli optimálnímu vedení signálu, ale ačkoliv jsem zastáncem vlivu kabelu na zvuk, tak toto u mne vyvolává úsměv. To už považuji spíš za woodoo, než relevatní důvod. Ať tedy vliv na zvuk to pletení má nebo ne, tak jisté je, že to vypadá fakt blbě a trošku to sráží celkový dojem jinak dobře zpracovaných sluchátek.

Zvukově bude největší rozdíl v podání basu. IT01 mají oproti Basic méně basu, ale určitě bych neřekl, že jim bas chybí. Jen není tolik zřetelný. Celkově mají neutrálnější podání s příklonem k teplejšímu projevu. Středy jsou čistší, taky bych řekl, že jsou celkově detailnější. Celkově nejlepší složkou zvuku jsou středy. Ty jsou sametově čisté, bez zabarvení. Bas basuje, když je to žádáno, ale chybí takové to obvyklé dominantní podání subbasu, které většina dynamických měničů má. Výšky jsou, ale zase nejsou tak prezentní jako to umí třeba Andromedy. Vysloveně nechybí, ale v přímém porovnání je slyšet, že jich je méně. Nicméně v kombinaci toho všeho je zvuk příjemně plný, zábavný s dostatkem detailu a nic, prostě nic vysloveně nechybí, ani nepřebývá. Tak jak Basic občas přestávaly stíhat IT01 neztrácí z čistoty a artikulace přednesu nikdy. Přirozeně u méně kvalitních nahrávek je znát horší přednes, ale to je skutečně dáno nahrávkou. IT01 umí podat slušně širokou scénu. Pravolevý prostor je skutečně impozantní a v právě v přímém porovnání s Andromedami se absolutně stírá jejich cenový rozdíl. Andromedy jsou v podání prostoru jasně lepší, ale ne o délku koně. V podání prostoru předozadního je to slabší. Zase na druhou stranu na jednoměničová sluchátka je podání prostoru nadprůměrné. Prostorem jsou tedy dle mého IT01 jasně lepší, než Basic.

Já zatím poslouchal IT01 chvilku z iPhonu s nainstalovaným HiBy přehrávačem a nejvíc poslouchám na Benjie S5. S iPhonem je zvuk hutnější, Benjie je neutrálnější, ale umí do IT01 poslat neuvěřitelné množství detailů a podáním prostoru je podle mne lepší i než má oblíbená X10. S tou jsem zatím IT01 neslyšel, neboť to svou rozbitou jsem prodal a novou dostanu až pod stromeček. Nicméně vezmeme-li v úvahu nějakých 100USD za sluchátka a 25USD za S5, tak je to neuvěřitelnej kopec kvalitní muziky, kterou v mnoha případech nedostanete za násobky těchto částek.

U Basic jsem psal, že jsou ideální na ven na nesoustředěný poslech. IT01 jsou na tom podobně, jen budou spíše pro ty, kteří si nelibují v hřmotném basu a více ocení detail a kultivovanost. Celkově pro mne jsou IT01 zvukem vyspělejší. Nejedná se o přísně neutrální sluchátka, ale o neutrálně muzikálně zábavná sluchátka :-). To co je jejich doménou, jsou strunné nástroje. Jak akustické kytary, nebo smyčcová tělesa podají IT01 s neuvěřitelnou přirozeností živého poslechu. A to je to co je činí zábavnými. Pokud bude někdo uvažovat o posunu s těch různých KZ či bude hledat kultivovanější náhradu za různý Delty, A73, atp., tak IT01 rozhodně stojí za zvážení. Rovněž tak majitelům dražších špuntů, kteří se zdráhají nosit své poklady do vlaku, do kanclu, atd. z důvodu možné ztráty či poškození, tak jim IT01 určitě nabídnou možnost kvalitního poslechu za relativně malé peníze.
iBasso doporučuje zahořet sluchátka a kabel (!) hraním nějakých 120h. Já mám nahráno odhadem tak možná třetinu a výraznou změnu zvuku nepozoruju. Při kontinuelním poslechu si postupně zvyká i mozek a je tudíž těžké relevantně popisovat změny před a po. Možná je zvuk hladší a více vyrovnaný, než na počátku. Zejména basu se mi zdá být méně, ale spíš než úbytek půjde o to, že netrčí nad ostatní pásma.

Závěrem tedy konstatuji: U mne dobrý :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Heretik_13 10. 12. 2017 18:35

Díky moc, chci právě něco do práce na delší, ne moc soustředěný poslech.
Heretik_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 12. 2017 06:50

Pár fotek, kde je vidět mizerné zapletení kabelu, ale jinak docela dobré zpracování i ergonomie.

-- 13. 12. 2017 06:58 --

Nahráno mám už možná víc jak 70 hodin, což by mělo být dle doporučení něco málo přes polovinu doporučené doby zahoření. Doma jsem ještě IT01 přímo porovnával s Andromedami. Tonálně jsou takřka totožné. Rozdíl je hlavně v rozlišení a podání scény. Obojí ve prospěch Andromed, ale rozdíl dle mého v žádném případě nereflektuje cenovou propast mezi IT01 a CA Andromeda. Hodně jsem četl, že předchozí vyšší model IT03 je k Andromedám připodobňován, já se s tímto zcela neztotožňuji. Nicméně IT03 jsem měl jen velmi krátce a nenechal jsem je ani rozehrát. Nesedly mi do ucha a já neměl trpělivost dát jim šanci. Oproti tomu IT01 mi po všech stránkách sedí od prvního momentu. Neslyšel jsem přehršel špuntů kolem 100USD, ale pár ano a z těch co jsem měl možnost slyšet, tak IT01 patří k tomu nejlepšímu.
Přílohy
IMG_6698.JPG
IMG_6697.JPG
IMG_6696.JPG
IMG_6695.JPG
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 14. 1. 2018 17:33

Tak i já přispěji něco do mlýna. Děkuji Pavlovi, za zapůjčení těchto sluchátek.
Hned ze začátku si myslím, že jsou tyto sluchátka zde neprávem opomíjené.

Sluchátka mám půjčené od pondělka, ale chtěl jsem chvíli počkat až je dostatečně naposlouchám a můj názor nevychází pouze z pár minut poslechu.

Zpracování samotných sluchátek je podle mě skvělé. S dizajnem taky nemám sebemenší problém. Kabel je super, ale u konce jsou jednotlivé žíly nepoctivě spleteny. Na tento fakt už upozorňoval Pavel... Podle mě to ale nijak nenarušuje komfort používání sluchátek, jen to ukazuje na levnou výrobu. Ale pro koho by tento fakt představoval problém může si koupit jiný kabel, sluchátka mají standartní MMCX konektor.

Poslouchal jsem většinu času na sestavě Xduoo X10 a Fiio E12a, protože se mi k sluchátkům nejvíce líbila a je taky z toho co mám doma technicky nejlepší. Dále jsem poslouchal na půjčeném Benjie, taktéž od Pavla. Nemám vyloženě vyhraněný styl hudby, takže jsem poslouchal od popu, přes jazz, klasiku, cimbálovku, Hanse Zimmra, elektroniku, rock až po metal.

Jelikož se nijak netajím tím, že mám rád basy, tak jsem měl z prvu předsudky, že mi jich sluchátka nabídnou málo. Nicméně tuto obavu musím ihned ze začátku vyvrátit. Sluchátka mají dostatek basů a jde i hodně hluboko, ale necpou ho tam kde nepatří. Za mě první plus. Myslím si, že v tomto ohledu by ale mohly představovat problém světlejší zdroje, které by nedostatek basů mohly způsobit. Další obrovským plusem je podání levopravého prostoru, který je neuvěřitelný a je až z podivem, že ho nabídnout sluchátka v této cenové kategorii. Hornodolní prostor je už slabší, ale podle mě nepředstavuje problém.

Přesouváme se ke středům, které těmto sluchátkům dominují. Jsou plné detailů a jasně zřetelné. Výšky jsou detailní ale jelikož jsou podány dynamickým měničem, tak občas nedosahují čistoty tlakových měničů. Mě osobně výšky vyhovují. Jsou jasně čitelné a nikdy se mi na sestavě X10 + E12a nestalo, že by měly sykavky nebo nějak naznačovaly znaky agresivity. S Benjie jsem měl občas problém, kdy nebyly výšky tak jasně definované a občas nebyly úplně příjemné k poslechu. Myslím si, že tyto sluchátka jsou dost citlivá na zdroj, proto doporučuju spíše něco neutrálního až teplejšího typu (X10), než třeba světlejší Fiio X5. Zesilovač tyto sluchátka také uvítají, zpevní se basy a objeví se mikrodetaily a dozvuky.

Lazením jsou sluchátka vyrovnaná s teplejším nádechem. Tomuto lazení pomáha zvolení jednoho dynamického měniče, který na sebe v jednotlivých pásmech krásně navazuje a neobjevují se zde "díry" jako u některých hybridů. Lokalizace nástrojů je podle mě výborná, ale nikdy jsem nevlastnil high end sluchátka, takže věřím že v tomto můžou mít velké rezervy. Čistota a rychlost sluchátek je na výborné úrovní. Nestalo se mi, že by nestíhaly - toto je obrovský rozdíl oproti ie80, které lze označit vyloženě jako pomalé.

Chtěl bych ještě vyzvihnout, že sluchátka nemají moc negativ a myslím si, že ve své kategorii jsou skvělým kupem. Hlavně pokud někomu sedí sluchátka vyrovnaná (netrčí žádné pásmo) teplejšího charakteru. Podle mě je to takový upgrade velice dobře tonálně lazených Vsonic VC02. Určitě je lze označit taky za upgrade pro ie80. Nabízí podobnou tonalitu, ale mnohem lepší čistotu a rychlost, výšky jsou na iBassech taky jednoznačně lepší, basy jsou čistější a jdou ještě níž.

Sluchátka se mi během týdne tak vryla pod kůži, že jsem si je taky objednal.
Pro mě tyto sluchátka představují až neuvěřitelný poměr cena/výkon a proto je doporučuju také ostatním.
DAP: FiiO X7
AMP: FiiO E12A
IEM: KZ ZST, ZS5, Etymotic ER4-XR, iBasso IT01
my.dre
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 18. 1. 2018 23:05

mrazíkova IT01 se dostala až do mých uší a nějak se jim nechce ven :-)
Za ty prachy hooodně slušný oddíl.
DAP: Questyle QP1R
HP: Oppo PM-3
IEM: Jerry Harvey Angie, Ultimate Ears UE900s
Duke650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 19. 1. 2018 10:28

IT01 si zaslouží velkou pochvalu, ale neumím psát recenze ani rozpitvat co slyším
Takže jen takový kompliment:
od včerejška mají Angie od Jerry Harvey chvíli pauzu a doma i v práci poslouchám IT01.
Až na malinko slabší kontrolu basů v některých místech (2Cellos / Thunderstruck, Styx / Renegade, Herbie Hancock / Frank Hunter...) je to velmi pohodový poslech.
DAP: Questyle QP1R
HP: Oppo PM-3
IEM: Jerry Harvey Angie, Ultimate Ears UE900s
Duke650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 19. 1. 2018 15:28

Kdyby někomu doma jedny nadbývaly, tak je za plňáka koupím.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 1. 2018 06:36

Stejská se mi po nich :-( Musel jsem je objednat znovu :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 28. 1. 2018 12:27

já je mám cca týden a o jejich setrvání či prodeji rozhodne balíček, který je na celnici :-)
DAP: Questyle QP1R
HP: Oppo PM-3
IEM: Jerry Harvey Angie, Ultimate Ears UE900s
Duke650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 28. 1. 2018 16:39

Mě už taky dorazily. A dojmy jsou pořád úžasné. Troufám se tvrdit, že pro mnoho lidí už mohou být tyto sluchátka konečná, pokud jim sedne charakter..
my.dre
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 1. 2018 16:45

o tej konečnej dosť pochybujem, u každého sa časom prejaví audio craving. Mne to nevydržalo ani pár mesiacov a neodolal som... náhle vnuknutie - mrazíkovo by mal tie svoje dojmologie písať menej putavo :)
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 28. 1. 2018 17:06

Samozřejmě, myslel jsem to trošku s nadsázkou.
my.dre
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 28. 1. 2018 19:32

IT 01 je nutné slyšet, aby člověk uvěřil. Zvukově patří do úplně jiné třídy. Já jim nevěřil díky některým názorům na headfi, ale po nasazení mě dostaly a už patří do sbírky.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 1. 2018 20:21

Pokud by byl někdo ochotný je zapůjčit na otestování, byl bych maximálně vděčný. Aktuálně jsem zúžil svou sbírku sluchátek na minimum a jsem hodně spokojený a překvapený z Trinity Icarus III, ovšem IT 01 mi hodně vrtají hlavou. Před případným objednáním bych je však rád vyzkoušel a porovnal s Icary. Takže pokud by se nějaká dobrá duše našla, prosím o info do SZ. Nespěchám, klidně i za několik týdnů apod.
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 28. 1. 2018 20:38

Jste to tady zasejc rozjeli pánové :D ... nenecháte fakt člověka chvíli v klidu :-)
Snad se mi poštěstí někde si je poslechnout ....
Hynex
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 17:55

Už jsem zase členem klubu. Objednáno přímo u iBassa a dnes dodáno.
Případným zájemcům doporučuji sledovat clearence u advancedmp3players.co.uk. Celkem často se tam objevují a bývají na ně právě v clearence zajímavé slevy.
Dovolil jsem si je teď nepřipojovat k tomu originálnímu kabelu, ale použil jsem svůj, který jsem pořídil na ALI za 12,51USD a rozhodně nemám pocit, že by je nějak degradoval.
Jdu zahořovat poslechem :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 1. 2018 18:08

Uděláš potom prosím tě nějaké porovnání obou kabelů? Děkuju.
DAP: FiiO X7
AMP: FiiO E12A
IEM: KZ ZST, ZS5, Etymotic ER4-XR, iBasso IT01
my.dre
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 18:12

Můžu, ale asi až trošku zahořím. S tím kabelem z ALI je zvuk krásně neutrální. Možná nejde prostor tolik do šířky, ale ono se to z X10 blbě hodnotí, jelikož to taky není space champion.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 29. 1. 2018 18:44

X10 je prostorem úplně v pořádku, dělal jsem test...ty ostatní, co se ti zdají lepší, lžou...
JR Transrotor Leonardo+Ortofon Jubilee+Audio research LP1,SEAS Excel Pyramid,SWANS F 2.3B line array,JBL Ti10k,REL G1x2,SPaudio A400/P1/D1,active crossover Sykora/Riha/Lo-fi,tri amping monoblock Dudek/Riha/Lo-fi x2,XDuoo X3 mod/Tennmak Pro mod/Shure 940
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod spearfish 29. 1. 2018 18:47

Mohl by je prosím někdo z majitelů srovnat s Oriveti Basic a KZ ZS5? A zda vzhledem k charakteru by si sedly s Cayin N3. Díky moc
Naposledy upravil spearfish dne 29. 1. 2018 18:59, celkově upraveno 1
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 18:49

Asi jo. Neříkám, že lepší, ale některé přehrávače mají scénu širší. Jestli to tak fakt je nebo ne, je věc druhá. Mě to neva, má náklonost k X10 je známá i přes její nedostatky.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 29. 1. 2018 19:13

ono to hraje velmi dobře, dostatečně kvalitní do jakékoliv aplikace...škoda, že do toho není rockbox
JR Transrotor Leonardo+Ortofon Jubilee+Audio research LP1,SEAS Excel Pyramid,SWANS F 2.3B line array,JBL Ti10k,REL G1x2,SPaudio A400/P1/D1,active crossover Sykora/Riha/Lo-fi,tri amping monoblock Dudek/Riha/Lo-fi x2,XDuoo X3 mod/Tennmak Pro mod/Shure 940
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 20:18

my.dre píše:Uděláš potom prosím tě nějaké porovnání obou kabelů? Děkuju.


Takže, největší rozdíl je v sundavání mušlí z kabelu. Ten originál kabel drží jak samo peklo. Zvukově tam neslyším prakticky žádný zmínění hodný rozdíl. To bych se spíš dohadoval. Nechám si tam ten ALI kabel, zapletení toho originálu mne irituje. Zítra za světla udělám pár fotek.

-- 29. 1. 2018 20:24 --

spearfish píše:Mohl by je prosím někdo z majitelů srovnat s Oriveti Basic a KZ ZS5? A zda vzhledem k charakteru by si sedly s Cayin N3. Díky moc


Porovnání po paměti s Basic jsem psal již na počátku. K N3 by mohla iBassa pasovat dobře, mimo jiné i proto, že netrpí na šum na pozadí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 29. 1. 2018 21:42

Tak sa to tu pekne rozbehlo a uz aj ja rozmyslam nad nimi.
Viete mi povedat ci sa oplati prejst z Trinity Phantom Master.Zdroj zvuku je fio x5 a fio e11k.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 29. 1. 2018 22:52

Přímé porovnání mám pouze s KZ ZS06 a IT01 jsou daleko neutrálnější, celkově vyrovnanější a zvuk je technicky o krok dál. Na headfi psali, že krom basů jsou KZ ve všem lepší, ale přímý test A/B z nich udělá trhací kalendář a už po prvním nasazení bez srovnávání je vše jasné. Jinak řečeno Kz je paráda za pětibábu na Ali, ale rozdíl mezi IT01 je slyšet dost výrazně.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 1. 2018 22:59

Já zrovna dneska Mastry posílal novému majiteli. Porovnání s Mastrama: iBassa mají o dost lepší prostor, jsou celistvější (jednotlivé pásma na sebe lépe navazují), výšky nejsou tak čisté a detailní, ale jsou o mnoho příjemnější na poslech, bas má lepší kontrolu... Trinity jsou podle nastavení i do Včka, ibassa jsou vyrovnané, ale s teplejším lazením. Dost taky záleží jaké na Mastrech používáš filtry. Jinak nevím jestli s x5 nebudou až moc světle. Podle mě se k ibassům hodí něco teplejšího, ale samozřejmě záleží na preferencí. Zesilovač jim určitě pomůže, e11 jsem měl kdysi, tak s na ní po pravdě už moc nepamatuju.
my.dre
Junior

Odeslat příspěvekod pepis99 30. 1. 2018 12:39

Zo zvukom s Mastermi som vcelku spokojny ale vadi mi neodpojitelny kabel ktory sa mi zacina kazit(trha sa mi ta latka a vytrca cez nu kabel).Takze ho bud vymenim alebo si kupim nove sluchatka. A tieto ibasso maju odpojitelny kabel,takze pojdem do nich.Ale kedze moje fiio x5 je svetle a bolo by to asi uz moc tak teraz musim vymenit aj fiio,takze teraz xduoo x10,benjie s5 alebo samsung s8 +hiby muzik+dragonfly red a ktomu ten sluch.zosik fiio a3 popripade a5.Ktora z tychto moznosti bo bola dobra?
Pocuvam prevazne tanecnu hudbu-hardstyle,psytrance,trance,drnb ale obcas aj metal ale aj the piano guys.dik
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 30. 1. 2018 16:30

iBasso IT01 mají světlý zvuk? Každý to máme jinak, já kdybych měl vypíchnout, co tam eventuelně vyčnívá, tak je to spíš bas, který sem tam zaduní. Světlý pocit z nich rozhodně nemám. Poslouchám na Questyle QP1R a tomu je fuk, co k němu připojím, hraje si tak nějak furt to svoje, nemyslím že by citelně posouval zvuk do světlé nebo tmavé části spektra..
DAP: Questyle QP1R
HP: Oppo PM-3
IEM: Jerry Harvey Angie, Ultimate Ears UE900s
Duke650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2018 17:04

pepis99 píše:Zo zvukom s Mastermi som vcelku spokojny ale vadi mi neodpojitelny kabel ktory sa mi zacina kazit(trha sa mi ta latka a vytrca cez nu kabel).Takze ho bud vymenim alebo si kupim nove sluchatka. A tieto ibasso maju odpojitelny kabel,takze pojdem do nich.Ale kedze moje fiio x5 je svetle a bolo by to asi uz moc tak teraz musim vymenit aj fiio,takze teraz xduoo x10,benjie s5 alebo samsung s8 +hiby muzik+dragonfly red a ktomu ten sluch.zosik fiio a3 popripade a5.Ktora z tychto moznosti bo bola dobra?
Pocuvam prevazne tanecnu hudbu-hardstyle,psytrance,trance,drnb ale obcas aj metal ale aj the piano guys.dik


Já tedy nevím kterou generai X5 máš, ale v zásadě se všichni sešli v hodnocení zvuku, že je celkem neutrální s příklonem k teplejšímu projevu, takže světlejší přehrávač by nemusel být nezbytně průšvih.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 30. 1. 2018 17:40

No mam prvu verziu X5. Tak najprv ich objednam a vyskusam na x5.Odkial ste ich objednavali?Na advancedmp3players.co.uk ich momentalne nemaju a objednavali ste aj druhy kabel?dik
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2018 17:46

X5 1g bych jako světlý přehrávač neviděl a vůbec bych se ho s IT01 nebál. Koupit jdou u iBassa na jejich shopu nebo u Penonaudio.com
Druhý kabel k nim je zbytečný, ten jejich je hodně dobrý sám o sobě.

-- 30. 1. 2018 18:13 --

Slíbené fotky ALI kabelu
Přílohy
IMG_7142.jpg
IMG_7143.jpg
IMG_7144.jpg
IMG_7145.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 30. 1. 2018 19:07

Ok dik,tak ich objednam s penonu.Ten kabel sa mi zda dost labilny na kazdodenne nosenie,tak nech mam do zasoby.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2018 19:25

Tak o jeho výdrž bych se nebál. Při běžném, ale opatrném zacházení vydrží hodně. V porovnání s tím co za šňůrky dávají ke svým násobně dražším sluchátkům třeba u Noble Audio atp. je to lano.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 2. 2018 12:56

Od vcera ich mam aj ja. Kludne objednajte priamo od ibasso.com, posielaju to DHLkou a kamosi cinania napisu na obalku cenu 22 Dolarov, tak to prejde bez cla. Objednal som v nedelu vecer, v utorok cez den to odoslali a vo stvrtok okolo obeda dosli... necakal som taky expres a to som zvolil obycajne postovne s trackingom.
Maju odohrane zo 10hodin, zo zaciatku som aj tak neodolal a zo zvuku som bol sklamany - boli velmi svetle bez basu, ale s velkou davkou detailov. No pri skusani som zistil, ze su velmi zavisle od pouzitych nadstavcov. Pri tych spravnych (so sirokou dierou, z 1MORE triple driver, prip. aj Comply) som z nich nadseny. Najpohodlnejsie IEM, ake som skusil... len si musim este znova zvyknut na kabel za ucho. Uvidime ako sa zvuk zmeni, ale aj keby sa nezmenil, budem spokojny...velmi vela detailov, dostatok basu (so spravnymi nadstavcami), skor neutralne bez zvyraznenia niektoreho pasma, pohodlne, dobra izolacia. Videl som ich porovnavat so ZS5, comu ale fakt nerozumiem, lebo tie som mal (1.gen) a KZ sa im ani nepriblizuju. Jedny su sucasnych inearov pojdu z domu prec, nahradia qJays II alebo 1MORE, este musim premysliet ktore, lebo obe dobre hraju.
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 6. 2. 2018 07:40

Tak jsem si je vcera mohl poslechnout a zvuk se mi libi hodne. Porovnani mam pouze s Atlas a musim rict, ze je IT01 dle me prehraji. A dle me i lepe drzi v uchu.
Tak kdyby jste je nekdo poustel, dejte vedet. Jinak je objednam.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 2. 2018 11:07

Dodatečná korekce: Ještě jednou jsem provedl důkladnější porovnání mezi originál kabelem a kabelem z ALI viz foto výše. Ten ALI kabel není špatný a zvukově je téměř tak dobrý jako originál, ale ten je přeci jen o fous lepší. Zvuk je více otevřený a podání scény je o poznání širší i hlubší.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 6. 2. 2018 23:01

_daRK- v těch basech máš pravdu. Slyšel jsem je poprvé na srazu a i Michal( My.Dre) může potvrdit, že jsem je osočil z přebasování. Objednal jsem je a hrály detaily a bez basů. Teď je to ok a poprvé co je nějaký rozdíl po hodinách. Na zahoření a jiné nesmysly nevěřím, ale asi to není úplně mimo mísu. Jinak zvukově je to kategorie těžce nad 5k
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 12. 2. 2018 17:28

Tak uz je mam taky doma. Zvuk je super a pohodli take.
Mraziku diky za objeveni techto kousku.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod jencekgs 15. 2. 2018 17:17

Tak po trech dnech poslechu musim rict, ze jsem fakt spokojeny. Nejsou sice extra detailni, ale rekl bych ze hraji velmi verohodne. Detailu je dostatek, prostor je pro me uzasny (neznam hi end) a zabarveni velmi prijemne.
Takze mam na chvili vystarano.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod pepis99 16. 2. 2018 07:35

Tak uz aj ku mne konecne dosly a hlasim sa ku spokojenym majitelom.Zvuk je dobry a hlavne su lahke a pohodlne.Uvidime ked sa rozohraju ale uz teraz pocujem,ze su lepsie nez Mastery a hlavne pohodlnejsie.Tak Mraziku dik za typ.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 2. 2018 08:20

jencekgs píše:Tak po trech dnech poslechu musim rict, ze jsem fakt spokojeny. Nejsou sice extra detailni, ale rekl bych ze hraji velmi verohodne. Detailu je dostatek, prostor je pro me uzasny (neznam hi end) a zabarveni velmi prijemne.
Takze mam na chvili vystarano.


Otázka je čemu říkáš extrémně detailní. Já při přímém porovnání s Adnromedami jsem je vzhledem k jejich konfiguraci shledal jako nadprůměrné v prezentaci detailu. U nich hodně záleží na použitých nástavcích a z toho planoucí usazení.
Zatím jsem je měl příležitost slyšet jen s iPhonem, svou X10 a Benjie S5 a T6. Takřka ve všech případech se mi zvuk líbí, logicky nejslabší je iPhone. Včera si je půjčoval kolega k DX200 a hned si je objednal. Pokud to klapne, tak během pár týdnů je budu mít možnost poslechnout s další svou akvizicí a na tu jsem hodně zvědav.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2018 09:58

Ta jencekgsova veta zaujala aj mna. Mam qJays II, ktore su len o fuz detailnejsie ako iBasso. Ale kazdy to mame so sluchom ine.
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 16. 2. 2018 10:22

Kluci nemyslel jsem to negativne, vzpomnel jsem si na savanty ktere jsem kdysi par dni mel a ty mi prisly az neprirozene detailni. Takze to bylo spise v tomto kontextu. Jinak je pro me detail perfektni.
Jinak ja mam fiio x3 II, tak to zrejme taky nejlepsi zdroj.
Jsem se zvukem opravdu spokojeny a mozna to jen blbe vyznelo. Ja proste nejsem netopyr jak vy nekteri a hpavne nemam moc s cim srovnavat. Myslim, ze ted ani neni duvod srovnavat, protoze jsem fakt spokojeny.

Jeste takovy poznatek, Atlasy mi prijdou, ze zvuk je jakoby v hlave, IT jako bych slysel hudbu z repraku. Ten prostor je super.

Pavle doufam ze dlouho na nic lepsiho v teto cenove kategorii nenarazis:-))
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 16. 2. 2018 20:09

Vy mi ale dáváte, uvažuji o nich čím dál tím víc, ale zároveň jsem aktuálně hodně spokojený s Trinity Icarus III. Pokud by se našel někdo, kdo by byl ochotný je krátce zapůjčit, byl bych velkým dlužníkem, před jejich objednáním bych je rád otestoval a porovnal ...
Naposledy upravil hanysek3099 dne 16. 2. 2018 22:17, celkově upraveno 1
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2018 20:51

Možno spraví mrazíkovo Tour III. :-)
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 2. 2018 11:14

To se určitě nestane.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 17. 2. 2018 12:09

jencekgs: Na jakých filtrech si porovnával Atlasy s IT01?

mrazíkovo: Vím, že Atlasy již dávno nemáš, nicméně dokážeš aspoň trochu po paměti porovnat tyto dvě sluchátka?
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 2. 2018 12:29

Atlasy jsem používal tuším s těma černejma filtrama, ale zvukově to už fakt neporovnám. Je to moc dávno, promiň. Nicméně porovnáních IT01 se všem možným je plné HeadFi. Ty IT01 se fakt moc povedly a pro iBasso to musí být kasovní trhák. Jsem zvědav na IT04, které by mělo iBasso již brzy představit. Bohužel cenovka bude podle všeho kolem 500USD.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 18. 2. 2018 09:49

Pouzival jsem cerne filtry. Byly to ty, co neohybaji zvuk tusim.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 20. 2. 2018 22:02

NAD C355b,NAD T517,NAD C425,BW 685,OPPO HA1,Chord Mojo, ,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Sabre,Senny HD800S,SONY MDR-1000X a MDR-XB70BT,VT audio T4,Noble Savant Wizard,Shure 535 LTD
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 21. 2. 2018 06:36

Hmm, toľko chváli na tieto špunty počujem, že moja peňaženka z toho začína mať horúčku. Mali ste niekto možnosť porovnať s RHA MA750? Tie sú totiž mojimi hlavnými špuntami na cestách a neni to s nimi vôbec zlé. No ale keď by to ešte mohlo byť za takú cenu lepšie...
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80
. Hifiman HE400i + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 21. 2. 2018 11:44

zino333 píše:Hmm, toľko chváli na tieto špunty počujem, že moja peňaženka z toho začína mať horúčku. Mali ste niekto možnosť porovnať s RHA MA750? Tie sú totiž mojimi hlavnými špuntami na cestách a neni to s nimi vôbec zlé. No ale keď by to ešte mohlo byť za takú cenu lepšie...RHA MA 750 ??? Mal som ich den, putovali z domu naspät (kupovane nove cez internet)... KZ ZS5 hraju ovela lepsie nez RHA MA 750... Tak hadaj, o kolko lepsie budu hrat iBasso IT01.... Spadne ti brada urcite ;-)
Inak ak sa RHA sluchadla stale predavaju, aj teraz v roku 2018 (su vobec nejake nove, co prekonali ich brcholove T10 a hlavne T20 ?), tak ich nakupuju len hlupaci, pretoze za tu cenu su to zvukovo PODPRIEMERNE SLUCHADLA. Nepisem, ze ty si hlupak. Ale keby si ich kupil aj dnes, bol by si :D
NOWOCAYN_2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zino333 21. 2. 2018 12:04

Mám ich už niekoľko rokov. ;-)
Ale v spojení s Dragonfly mi v práci robili fakt radosť. Dosť záležalo na tom, aké nádstavce sú na nich. Ak zle tlmia, potom to nehrá. Ale ak trafíš nádstavce, tak by som nepovedal, že je to taká hrôza. No ale to bokom. Asi si ma ukecal... :twisted:
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80
. Hifiman HE400i + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 21. 2. 2018 12:28

Zino333 aj ja ti ich odporucam,urcite budes spokojny.Za tu cenu su dost dobre.Ak chces kludne si ich mozes prist v Ba vypocut.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod Pandero 24. 2. 2018 12:27

Ahoj, kde jste objednavali? Pokud jsem koukal spravne, tak na Penonu i na iBasso strankach chteji PayPal. Ja bych chtel platit kartou. Diky za doporuceni.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2018 12:46

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 13:13

Díky michal744 jsem již také spokojeným vlastníkem :-) A je to opravdu milé překvapení, takže naprostá spokojenost. Zatím je krmím z iPhonu 8 a v kombinaci s Kaisertone přehrávačem to není vůbec špatné. Rád bych však radu od Mrazíkova a dalších, kteří mají zkušenosti s přehrávači od Benjie. Který z jejich modelů (s ohledem na časové možnosti neuvažuji o zakoupení dražších přehravačů) je reálně schopný kombinaci iPhone 8 a Kaisertone "přehrát"? Hodně chválený je Benjie S5, jak jsou na tom ostatní modely dostupné např. přes Gearbest, Wisch, Banggood, Ebay apod.? Předem děkuji za Vaše fundovaná doporučení.
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 24. 2. 2018 13:51

Díky, chtějí za ně sice 89 Liber + 23 Liber poštovné, což je výrazně dražší než Penon, ale s kódem AMP312 byla 12% sleva. A i když je cena stále hodně rozdílná, tak jsem objednal.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 2. 2018 13:54

Já mám od Mrazíka Benjie K3 a přijde mi lepší než T6 co jsem měl. Líbí se mi možná i víc než Shanling M1. Ale zas tam teda pokulhává konektivita, výbava a podpora formátů. Ale na MP3 nebo flac za mě dobrý i díky malým rozměrům opravdu příjemný překvapení.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2018 14:55

2Pandero - to jsou ceny EU vs Asie, tak to prostě je

2vencaxxx - mě osobně se nejvíc líbí S5, hraje nejčistějí, ale má stejně darebnou podporu formátů. Jde však pořídit s podporou BT.

2hanysek3099 - iPhone Ti přehraje víc formátů než Benjie. Výjimkou je T6, ale ta s IT01 zrovna nezáří. S5 je podle mne lepší. Nicméně nechápu proč zrovna Ty už nejdeš do něčeho lepšího.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 15:39

Je to jednoduché, aktuálně (a to bude platit i pro minimálně několik dalších měsíců) nemám dostatek času na pravidelný poslech a dostanu se k němu spíš nárazově a nepravidelně. Zbavoval jsem se proto většiny sluchátek ze sbírky. Nicméně některá z těchto levnějších alternativ přichází v úvahu, teď jen přemýšlím která ...
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2018 16:03

Neměl bys lepší nějakej převodníček k iPhonu?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 16:58

Raději bych něco menšího jako alternativu k telefonu. Iphone 8 má velmi dobrý výstup, jen škoda té redukce, ta je poněkud otravná. Vzhledově se mi víc zamlouvá K3, ovšem obecně velmi dobré ohlasy jsou na S5. Cena je srovnatelná. 2vencaxxx - měl si možnost poslechnout K3 i S5? A jak ti vychází porovnání K3 se Shanlingem, ten mám naposlouchaný, takže by to pro mě bylo šikovné srovnání. Předem díky za reakci :-)
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 2. 2018 17:33

S5 jsem neslyšel. Jen T6, K3 mám od včerejška, srovnání se shanlingem si netroufnu ještě rict, ale dám vědět po víkendu až to trochu naposloucham, zatím nebyl čas to porovnat.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 2. 2018 18:01

Super, díky moc. Klidně pak napiš SZ, ať to tu nezaplňujeme off topic diskusí :-)
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 2. 2018 21:04

Napíšu to sem kdyby to někoho taky zajímalo. Nebudu řešit funkce apod, tam je jasný že Benjie zaostává, takže zbývá zvuk. K3 je trochu světlejší, trochu "hrubší", takový víc "punk", M1 je trochu hladší, tmavší, umírněnější, detailnější, rozhodně to ale není rozdíl třídy. Spíš když se člověk zaposlouchá a vyloženě analyzuje stejnou nahrávku tak slyší ty rozdíly, ale někde za chůze kdyby mi někdo ty přehrávače prohodil tak to nepoznám. Benjie je navíc menší, pohodlný do ruky - žádný ostrý hrany jako T6, dobře se ovládá, 3 řádky displeje bohatě stačí. Výkonu má na rozdávání. Je fakt s podivem co se dá dostat do takový malý škatule za zvuk. Navíc za směšnou cenu. Fakt se mi ten přehrávač líbí. Srovnával jsem s vypnutým ekvalizérem, asi hodinu jen na IT01 ale je večer tak můžu být trochu ovlivněný únavou.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
Trinity Audio Phantom Master 4, VIVO XE800, TY Hi-Z, VE Monk+, KZ ZS5, KZ ZS6
Shanling M1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milennium 25. 2. 2018 01:33

hanysek3099 píše:Raději bych něco menšího jako alternativu k telefonu. Iphone 8 má velmi dobrý výstup, jen škoda té redukce, ta je poněkud otravná. Vzhledově se mi víc zamlouvá K3, ovšem obecně velmi dobré ohlasy jsou na S5. Cena je srovnatelná. 2vencaxxx - měl si možnost poslechnout K3 i S5? A jak ti vychází porovnání K3 se Shanlingem, ten mám naposlouchaný, takže by to pro mě bylo šikovné srovnání. Předem díky za reakci :-)


iPhone 8 má bohužel digitální výstup. Redukce je nezbytná, v ní je totiž celý DAC 24b 96KHz...
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 2. 2018 07:41

Srovnávat Benjie s M1 je nesmysl. Z pohledu poměru výkon/cena je jasný vítěz cokoliv od Benjie. V absolutní kvalitě zvuku jasně vyhrává M1. Pokud hledáš provizorní řešení, tak nic nekupuj a přetrp to na iPhonu. Maximálně bych zkusil FiiO i1

https://www.alza.cz/fiio-i1-d5118848.htm

U něj je naděje, že přehraje větší škálu formátů ve vyšším rozlišení, než Benjie. A když už nutně Benjie, tak S5. Má čistší přednes než K3. A souhlasím z Václavem, že K3 je zvukově příjemnější, než T6.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 25. 2. 2018 08:05

Pánové díky moc za názory, zkusím objednat S5 nejspíš v BT verzi a uvidím. Pokud by se mi nepozdával, vzhledem k ceně nebude problém ho poslat dál.
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 2. 2018 20:33

Taky přispěju svou troškou do mlýna ohledně IT01. Začnu vzhledem. Ten se fakt povedl. Sluchátka jsou parádně udělaný, tvar padne krásně do ucha, sedí výborně na místě, chvíli jsem laboroval s nástavcema, maj širokej krček, ale našel jsem. S dodávanýma jsou IMHO basovější než s mýma noname nástavcema co jsem měl na ZS6. Kabel je kapitola sama pro sebe, fakt bych si nemohl asi přát nic lepšího. Nejsem fanda těch výztuh kolem uší, ale tady je to vyřešený ideálně, kabel má oplet vyztuženej další vrstvou a vytvarovanej tak akorát za ucho, žádnej drát, přirozeně splývá za uchem a nemusí se nic štelovat. Paráda. Navíc se mi líbí i MMCX konektor který mám na sluchátkách poprvé a drží solidně, výhodou je že se v těle sluchátek protáčí, takže usnadňuje nasazování do uší, ale to asi znají všichni co už někdy přišli s MMCX do styku. Příslušenství taky paráda, krabička bytelná a dost velká, jen bych ocenil nějakej prostor (síťku) na další/alternativní nástavce. Nástavců kopec, silikony, pěny, dá se vybrat ale používám jiný momentálně. Se sluchátkama jsem koupil od mrazíka i Benjie K3, takže většinu času jedu na něm, ale testoval jsem i Shanling M1 a tel. Honor 9. Sluchátka se velice snadno vybudí, takže se hodí i ke slabším zdrojům.
Na zvuku bych vypíchnul hlavně střední pásmo, to mi přijde jako nejlepší, celkově hrajou IT01 hodně přirozeně, jednoměnič má výhodu v tom že pásma perfektně navazujou, je znát posun od ZS6, kde v přímém srovnání hrajou ZS6 trochu "zmateně". Oproti ZS6 jsou IT01 "rovnější", chybí trochu výšky a basy jsou tak na stejno, ale u ZS6 jsou trochu jiný, nedokážu asi popsat rozdíl. Celkově jsou ZS6 víc do V, IT01 jsou teplejší, trochu jakoby zrnitý, víc detailů, ZS6 jsou takový možná uhlazenější, chladnější, ale je tam zas ten "zmatek" 4 měničů, nedá se to úplně popsat, jsou to charakterově jiný sluchátka, asi bych IT01 přirovnal k nějakým lepším peckám, ale s výhodou mnohem lepšího utlumení od okolí. S lepším zdrojem by asi ještě IT01 zazářily víc. Momentálně nic lepšího ale nemám. Každopádně spokojenost. Sluchátka hrajou dobře, možná bych přidal trochu na vejškách, ale mám je chvíli, na zvuk si budu ještě zvykat. Chvíli jsem porovnával s Trinity PM4, ale ty spíš taky snesou srovnání s ZS6, navíc mám k nim jenom nejsvětlejší filtry. IT01 je jasně "přehrajou" co se týče celkový kvality jak zvuku tak zpracováním.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
Trinity Audio Phantom Master 4, VIVO XE800, TY Hi-Z, VE Monk+, KZ ZS5, KZ ZS6
Shanling M1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 25. 2. 2018 21:48

Výborný popis, já po víkendu mohu srovnávat např. s KZ ZS5 a zde není co řešit, IT01 jsou po stránce uhlazenosti, detailnosti i podání prostoru a separace někde úplně jinde. Zajímavější srovnání je s Trinity Icarus III. Zcela odlišná konstrukce, IT01 jsou výrazně lehčí a na první usazení také pohodlnější, nicméně při delším poslechu zatím trochu laboruji s usazením a paradoxně Icarusy vnímám v uchu o něco méně (poslech alespoň hodinu v kuse a více ...). Zvukové podání je zcela rozdílné, Icarusy používám s modrými (světlejšími filtry), IT01 jsou o něco temnější ale podstatně uhlazenější, lépe podávají subbass a přechod mezi jednotlivými pásmy je plynulejší a jakoby přirozenější. Již nyní po cca 10 hodinách poslechu se odvážím tvrdit, že IT01 jsou nejlepší špunty, jaké mi kdy prošly rukama (nemám osobní delší zkušenost s kousky nad 5000 Kč) a ačkoli budu srovnávat nesrovnatelné, hudbu z nich si vychutnávám podstatně víc než z on-ear AT SR5BT a zřejmě i lépe než z mých původních hlavních sluchátek AT ATH MSR7, které jsem necelý rok používal jako primární sluchátka. Těším se na otestování s jiným zdrojem než iPhony (zatím testováno s iPhone 5s a hlavně iPhone 8 ), Samsung S8 je jako zdroj podstatně horší, takže zkušenost s ním neberu v potaz. V týdnu by měl dorazit Benjie S5, takže jsem zvědavý zda bude znatelný posun a časem otestuji s některým z dražších přehrávačů, až se sejdu se známým z HK, který používá Fioo X5 2nd gen a jeden z ibasso modelů (nejsem si teď jistý konkrétním modelem).
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 2. 2018 13:56

Dnes dorazil avizovaný Benjie S5 (díky moc Michale) a musím konstatovat, že si s IT01 rozumí skutečně skvěle. Lepší podání prostoru i celková sytost zvuku v porovnání s iPhone 8, který není žádné zvukové ořezávátko (v rámci mobilních telefonů). Každopádně pokud někdo hledá ideální kombinaci za cca 3000 Kč, tak iBasso IT01 a Benjei S5 jsou skvělá volba, zřejmě to nejlepší co jde aktuálně v této cenové hladině koupit.
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 2. 2018 14:44

jsem tu S5 taky objednal tak jsem zvědav.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 3. 3. 2018 14:47

Tak už je druhý den také poslouchám. První poslech mě trochu vyděsil, zvuk mi přišel zastřený a výšky poměrně ostré, ale po pár minutách a zkoušením jiných sluchátek mi najednou zvuk přišel úplně jiný, nevím čím to. Zpracování a pohodlí je super, stějně jako kabel, krabička a množství nástavců. Ze začátku jsem byl trochu skeptický, jsem totiž zmlsanej z Flare Audio R2S, které jsem nové koupil za prakticky stejnou cenu a při porovnání byly R2S o pár tříd jinde. iBasso jsem nechal pár hodin zahořet a při dnešním srovnání už zvuk tak rozdílný není. R2S mají stále úplně jinou úroveň prostoru, středy nejsou tolik potlačené, zvuk je vzdušnější, bas je lépe ohraničený a přesnější, výšky čistší. Ale za tu cenu hrají IT01 velmi slušně. Problém u R2S je, že nesnesu dlouhodobě penové nástavce a bolí mě uši, takže budu chvíli poslouchat IT01 a uvidíme.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 3. 3. 2018 15:05

Určitě je nutné si pohrát s nalezením ideálních nástavců. Charakter zvuku se u IT01 extrémně mění podle toho, jak dobře izolují a sedí v uchu. Jakmile vše správně pasuje, je zvuk na svou cenu luxusní
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 3. 3. 2018 15:58

Hej,to je aj u mna najvacsi problem.Uz som si nasiel tie spravne nastavce ale stale mi roby problem usadenie teda len v jednom(lavom uchu) ale ked to spravne usadim maju fakt dobry zvuk.Ked ich slabo zasuniem nemaju basy a ani priestor nieje taky a ked ich moc zasuniem,tak vysky su strasne v popredi a su az neprijemne ostre.A zaujimaje,ze mi to neroby v pravom uchu a ani s inymi sluchatkami.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 3. 2018 07:06

Tak po cca 14 dnech maximální spokojenost, z tohoto nákupu mám opravdu velkou radost. A už mě začínají chytat "hloupé" nápady. Máte někdo zkušenost se zakoupením bluetooth kabelu pro MMCX sluchátka? Jak je to s kompatibilitou k IT01, zatím se mi nepodařilo dohledat žádnou recenzi či doporučení pro tento model. Předem děkuji za info od zkušenějších.
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 10. 3. 2018 07:54

Na Ali je plno BT kabelů,ale nejaký srovnávací test jsem nevidel.Ani nepredpokládám,ze by byl výber BT pro ten který model sluchátek.
Já mám treba BT kabel za pár penez,rozhodne je to noname,ale svoji funkci plní beze zbytku.
Pokud bych se ale hnal za kvalitou zvuku,asi bych vybíral kabel od firmy s historií v audio segmentu.Jiinak bych se pri výberu doporucoval rídit verzí BT kodeku,pridanými funkcemi jako je AptX atd.,a samozrejme výdrzí na jedno nabití.
NAD C355b,NAD T517,NAD C425,BW 685,OPPO HA1,Chord Mojo, ,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Sabre,Senny HD800S,SONY MDR-1000X a MDR-XB70BT,VT audio T4,Noble Savant Wizard,Shure 535 LTD
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 3. 2018 09:51

Takže pokud chápu správně, mohu vybírat i model určený např. pro sluchátka Shure, pokud mají MMCX konektor, nebo jsou i různé varianty MMCX konektorů. Přiznám se, že toto je pro mě dosud neprobádané pole, proto se ptám zkušenějších :-)
Benjie S5, Apple Iphone 8 256GB
Audio-Technica ATH-SR5 BT, Ibasso IT 01,Trinity Icarus III, KZ ZS5 + BT kablík
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 3. 2018 10:30

Ano, dôležité je to MMCX. A potom kodek aptx a co najlepšia výdrž,ako píše akburt. Samozrejme musíš mať aj vo vysielacom zariadení ten aptx. Alternatívne pre iPhone kodek AAC). Ideálne by bolo mať kablik s LDAC kodekom, lebo je o dosť lepší ako aptx/AAC a Android Oreo ho uz podporuje natívne, ale kablik s týmto kodekom ešte neexistuje. Čítal som recenzie na vela kablikov a sam zopár vyskúšal, všetky trpia na to isté - slabá výdrž (byva do 5hod a menej), slabý dosah (je ťažké dostať dostatočne veľkú antenu do malého priestoru, prekážkou býva aj obyčajná dlan alebo vrecko). Napr. pri mojich Sony mdr-1000x nic z toho našťastie nepoznám.
Existujú aj značkové kabliky, ale nemajú aptx, len zastaralý SBC. Ak ale niekto napíše tip na osvedčený kablik, budem vďačný, snáď to zvuk tych iBasso nedegraduje.
https://www.soundguys.com/understanding ... 15352/amp/
https://avmania.e15.cz/jak-spravne-koup ... eky#part=1
DALI Zensor 3
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori) / Jays q-Jays II
Fiio E10K 2 ► iBasso IT01 / Sony MDR 1000X; SGS7 ► Dragonfly Black ► TinAudio T2; Benjie S5 ► Tennmak Crazy Cello
_daRK
Mírně pokročilý


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: 1bed a 4 návštevníků