iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 11. 2017 07:10

iBasso uvádí před koncem roku na trh nové špunty. Jsou osazeny jedním DD o průměru 10mm.
Specifikace z Penonu:

Driver:10.0mm Dynamic driver

Multi layered graphene, which is Ultra-light and stiff.
Frequency response: 10Hz-42kHz
Sensitivity: 108+/-2dB
Impedance: 16 Ohm
Noise Attenuation: -26dB
Rated power: 10mW
T.H.D.: <1% (at 1kHz/1mW)
Plug size: 3.5 TRS gold plated
Cable length: 1.2m
Connection: MMCX
Weight: 8.0g without cable

Celkem se mi zamouvá tvar mušlí, působí na mne ergonomičtěji, než vyšší model IT03. Cena má být 99USD, zatím jsou k dostání u Penonu za 109USD. Jedno provedení čistě černé, druhé v kombinaci červené a modré ( každá mušle je jiná ). Já objednal na zkoušku čistě černé provedení. Docela jsem na ně zvědav. Uvidíme, zda-li se doručovací servisy pochlapí a přijdou ještě letos.
Přílohy
10028510.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 15. 11. 2017 08:23

Zda se mi, ze posledni dobu dela 100$ jednodynamicke in-eary kazdry druhy. Uvidime jak iBasso obstoji v konkurenci Vsonicu a TFZ.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 11. 2017 08:34

Očividně je to pro výrobce tržně zajímavý segment, tak se v něm snaží mít své koně. Osobně se domnívám, že zrovna iBasso by v něm nemuselo zapadnout.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 12. 2017 13:30

Úplně první dojmy jsou hodně dobré. IT01 jsou vybavena zatím nejlepším kabelem, co jsem kdy ke špuntům dostal. Tedy vzhledem, flexibilitou a pohodlím. Zpracování je slabší. Zejména zapletení vodičů mezi jackem a Y-splitterem stojí za pendrek.

Špunty samotné vypadají dobře. Mušle tvarem připomínají mušle Empire Ears. Vnější tvar je trojúhelníkový, vnitřní je nenápadně, ale dobře ergonomicky zpracovaný, že najít si pohodlné usazení v uchu není problém. Já mám černou verzi, alternativně se ještě nabízí verze viz foto výše. Proti světlu lze vidět vnitřnosti a měnič. Krčky patří mezi silnější a lze na ně bez potíží aplikovat Spiral Dot nástavce od JVC.

V balení naleznete alternativně ještě další sady nástavců. Já je nerozbaloval. Na přenášení slouží celkem pěkně vymyšlená a zpracovaná pevná krabička v kombinaci kovu a gumy. Je to rozhodně lepší řešení než ta peněženka, která byla u IT03.

Zvukově zatím hodnotit nebudu, nechám je pořádně rozehrát. Prvotní pocity jsou pozitivní. Poslouchám ze svého Benjie S5 a zvuk se mi v této kombinaci líbí. Hlasitost jsem musel oproti Andromedám zvednout, ale šum na pozadí zdá se nebude. Rovněž tak je velmi pozitivní, že IT01 nemají tendenci k sykavkám. Zvuk je čistý a vyrovnaný. Nic netrčí, nic vysloveně nechybí. Scéna je široká a i rozlišení je dobré. Přirozeně nedosahují kvalit Andromed, ale ve slepém testu bych jen těžko hádal tu cenovou propast, která je právě od Andromed odděluje. Možná malinko horší artikulace subbasu. Nicméně, uvidíme po čase, až se rozehrají. Nepředpokádám, že se zvuk zhorší. A to je potěšující :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Heretik_13 8. 12. 2017 19:41

Můžeš je porovnat s Oriveti Basic? Zvuk, pohodlí, zpracování...
Díky
Heretik_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 12. 2017 07:03

Porovnat to můžu už jen po paměti. Basic jsem neměl v uchu už víc jak půl roku. Co se týče pohodlí, tak navzdory jinému přístupu k tvaru mušle jsou oboje velmi pohodlné. IT01 jsou celopastové. Tvarem mušle připomínají EE špunty, jen jsou malinko větší. Krček je kovový se zámkem na nástavce, ale třeba Spiral Dot po krčku kloužou zámek nezámek. Filtr je kovový. Mušle je zaklopena tzv. faceplatem, spára je celkem zřetelná, ale souměrná.

Zkoušel jsem různé nástavce, jako nejkomfortnější jsem nakonec zvolil Comply pěny. Jednak mají dobrou izolaci a jednak o nich skutečně člověk ani neví. Nic netlačí a drží pevně, bez nutnosti si jejich usazení upravovat. Abych jen nechválil, tak už jsem zmínil darebný pletení kabelu. Na HF jsem se dočetl, že to je kvůli optimálnímu vedení signálu, ale ačkoliv jsem zastáncem vlivu kabelu na zvuk, tak toto u mne vyvolává úsměv. To už považuji spíš za woodoo, než relevatní důvod. Ať tedy vliv na zvuk to pletení má nebo ne, tak jisté je, že to vypadá fakt blbě a trošku to sráží celkový dojem jinak dobře zpracovaných sluchátek.

Zvukově bude největší rozdíl v podání basu. IT01 mají oproti Basic méně basu, ale určitě bych neřekl, že jim bas chybí. Jen není tolik zřetelný. Celkově mají neutrálnější podání s příklonem k teplejšímu projevu. Středy jsou čistší, taky bych řekl, že jsou celkově detailnější. Celkově nejlepší složkou zvuku jsou středy. Ty jsou sametově čisté, bez zabarvení. Bas basuje, když je to žádáno, ale chybí takové to obvyklé dominantní podání subbasu, které většina dynamických měničů má. Výšky jsou, ale zase nejsou tak prezentní jako to umí třeba Andromedy. Vysloveně nechybí, ale v přímém porovnání je slyšet, že jich je méně. Nicméně v kombinaci toho všeho je zvuk příjemně plný, zábavný s dostatkem detailu a nic, prostě nic vysloveně nechybí, ani nepřebývá. Tak jak Basic občas přestávaly stíhat IT01 neztrácí z čistoty a artikulace přednesu nikdy. Přirozeně u méně kvalitních nahrávek je znát horší přednes, ale to je skutečně dáno nahrávkou. IT01 umí podat slušně širokou scénu. Pravolevý prostor je skutečně impozantní a v právě v přímém porovnání s Andromedami se absolutně stírá jejich cenový rozdíl. Andromedy jsou v podání prostoru jasně lepší, ale ne o délku koně. V podání prostoru předozadního je to slabší. Zase na druhou stranu na jednoměničová sluchátka je podání prostoru nadprůměrné. Prostorem jsou tedy dle mého IT01 jasně lepší, než Basic.

Já zatím poslouchal IT01 chvilku z iPhonu s nainstalovaným HiBy přehrávačem a nejvíc poslouchám na Benjie S5. S iPhonem je zvuk hutnější, Benjie je neutrálnější, ale umí do IT01 poslat neuvěřitelné množství detailů a podáním prostoru je podle mne lepší i než má oblíbená X10. S tou jsem zatím IT01 neslyšel, neboť to svou rozbitou jsem prodal a novou dostanu až pod stromeček. Nicméně vezmeme-li v úvahu nějakých 100USD za sluchátka a 25USD za S5, tak je to neuvěřitelnej kopec kvalitní muziky, kterou v mnoha případech nedostanete za násobky těchto částek.

U Basic jsem psal, že jsou ideální na ven na nesoustředěný poslech. IT01 jsou na tom podobně, jen budou spíše pro ty, kteří si nelibují v hřmotném basu a více ocení detail a kultivovanost. Celkově pro mne jsou IT01 zvukem vyspělejší. Nejedná se o přísně neutrální sluchátka, ale o neutrálně muzikálně zábavná sluchátka :-). To co je jejich doménou, jsou strunné nástroje. Jak akustické kytary, nebo smyčcová tělesa podají IT01 s neuvěřitelnou přirozeností živého poslechu. A to je to co je činí zábavnými. Pokud bude někdo uvažovat o posunu s těch různých KZ či bude hledat kultivovanější náhradu za různý Delty, A73, atp., tak IT01 rozhodně stojí za zvážení. Rovněž tak majitelům dražších špuntů, kteří se zdráhají nosit své poklady do vlaku, do kanclu, atd. z důvodu možné ztráty či poškození, tak jim IT01 určitě nabídnou možnost kvalitního poslechu za relativně malé peníze.
iBasso doporučuje zahořet sluchátka a kabel (!) hraním nějakých 120h. Já mám nahráno odhadem tak možná třetinu a výraznou změnu zvuku nepozoruju. Při kontinuelním poslechu si postupně zvyká i mozek a je tudíž těžké relevantně popisovat změny před a po. Možná je zvuk hladší a více vyrovnaný, než na počátku. Zejména basu se mi zdá být méně, ale spíš než úbytek půjde o to, že netrčí nad ostatní pásma.

Závěrem tedy konstatuji: U mne dobrý :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Heretik_13 10. 12. 2017 18:35

Díky moc, chci právě něco do práce na delší, ne moc soustředěný poslech.
Heretik_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 12. 2017 06:50

Pár fotek, kde je vidět mizerné zapletení kabelu, ale jinak docela dobré zpracování i ergonomie.

-- 13. 12. 2017 06:58 --

Nahráno mám už možná víc jak 70 hodin, což by mělo být dle doporučení něco málo přes polovinu doporučené doby zahoření. Doma jsem ještě IT01 přímo porovnával s Andromedami. Tonálně jsou takřka totožné. Rozdíl je hlavně v rozlišení a podání scény. Obojí ve prospěch Andromed, ale rozdíl dle mého v žádném případě nereflektuje cenovou propast mezi IT01 a CA Andromeda. Hodně jsem četl, že předchozí vyšší model IT03 je k Andromedám připodobňován, já se s tímto zcela neztotožňuji. Nicméně IT03 jsem měl jen velmi krátce a nenechal jsem je ani rozehrát. Nesedly mi do ucha a já neměl trpělivost dát jim šanci. Oproti tomu IT01 mi po všech stránkách sedí od prvního momentu. Neslyšel jsem přehršel špuntů kolem 100USD, ale pár ano a z těch co jsem měl možnost slyšet, tak IT01 patří k tomu nejlepšímu.
Přílohy
IMG_6698.JPG
IMG_6697.JPG
IMG_6696.JPG
IMG_6695.JPG
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 14. 1. 2018 17:33

Tak i já přispěji něco do mlýna. Děkuji Pavlovi, za zapůjčení těchto sluchátek.
Hned ze začátku si myslím, že jsou tyto sluchátka zde neprávem opomíjené.

Sluchátka mám půjčené od pondělka, ale chtěl jsem chvíli počkat až je dostatečně naposlouchám a můj názor nevychází pouze z pár minut poslechu.

Zpracování samotných sluchátek je podle mě skvělé. S dizajnem taky nemám sebemenší problém. Kabel je super, ale u konce jsou jednotlivé žíly nepoctivě spleteny. Na tento fakt už upozorňoval Pavel... Podle mě to ale nijak nenarušuje komfort používání sluchátek, jen to ukazuje na levnou výrobu. Ale pro koho by tento fakt představoval problém může si koupit jiný kabel, sluchátka mají standartní MMCX konektor.

Poslouchal jsem většinu času na sestavě Xduoo X10 a Fiio E12a, protože se mi k sluchátkům nejvíce líbila a je taky z toho co mám doma technicky nejlepší. Dále jsem poslouchal na půjčeném Benjie, taktéž od Pavla. Nemám vyloženě vyhraněný styl hudby, takže jsem poslouchal od popu, přes jazz, klasiku, cimbálovku, Hanse Zimmra, elektroniku, rock až po metal.

Jelikož se nijak netajím tím, že mám rád basy, tak jsem měl z prvu předsudky, že mi jich sluchátka nabídnou málo. Nicméně tuto obavu musím ihned ze začátku vyvrátit. Sluchátka mají dostatek basů a jde i hodně hluboko, ale necpou ho tam kde nepatří. Za mě první plus. Myslím si, že v tomto ohledu by ale mohly představovat problém světlejší zdroje, které by nedostatek basů mohly způsobit. Další obrovským plusem je podání levopravého prostoru, který je neuvěřitelný a je až z podivem, že ho nabídnout sluchátka v této cenové kategorii. Hornodolní prostor je už slabší, ale podle mě nepředstavuje problém.

Přesouváme se ke středům, které těmto sluchátkům dominují. Jsou plné detailů a jasně zřetelné. Výšky jsou detailní ale jelikož jsou podány dynamickým měničem, tak občas nedosahují čistoty tlakových měničů. Mě osobně výšky vyhovují. Jsou jasně čitelné a nikdy se mi na sestavě X10 + E12a nestalo, že by měly sykavky nebo nějak naznačovaly znaky agresivity. S Benjie jsem měl občas problém, kdy nebyly výšky tak jasně definované a občas nebyly úplně příjemné k poslechu. Myslím si, že tyto sluchátka jsou dost citlivá na zdroj, proto doporučuju spíše něco neutrálního až teplejšího typu (X10), než třeba světlejší Fiio X5. Zesilovač tyto sluchátka také uvítají, zpevní se basy a objeví se mikrodetaily a dozvuky.

Lazením jsou sluchátka vyrovnaná s teplejším nádechem. Tomuto lazení pomáha zvolení jednoho dynamického měniče, který na sebe v jednotlivých pásmech krásně navazuje a neobjevují se zde "díry" jako u některých hybridů. Lokalizace nástrojů je podle mě výborná, ale nikdy jsem nevlastnil high end sluchátka, takže věřím že v tomto můžou mít velké rezervy. Čistota a rychlost sluchátek je na výborné úrovní. Nestalo se mi, že by nestíhaly - toto je obrovský rozdíl oproti ie80, které lze označit vyloženě jako pomalé.

Chtěl bych ještě vyzvihnout, že sluchátka nemají moc negativ a myslím si, že ve své kategorii jsou skvělým kupem. Hlavně pokud někomu sedí sluchátka vyrovnaná (netrčí žádné pásmo) teplejšího charakteru. Podle mě je to takový upgrade velice dobře tonálně lazených Vsonic VC02. Určitě je lze označit taky za upgrade pro ie80. Nabízí podobnou tonalitu, ale mnohem lepší čistotu a rychlost, výšky jsou na iBassech taky jednoznačně lepší, basy jsou čistější a jdou ještě níž.

Sluchátka se mi během týdne tak vryla pod kůži, že jsem si je taky objednal.
Pro mě tyto sluchátka představují až neuvěřitelný poměr cena/výkon a proto je doporučuju také ostatním.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 18. 1. 2018 23:05

mrazíkova IT01 se dostala až do mých uší a nějak se jim nechce ven :-)
Za ty prachy hooodně slušný oddíl.
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 19. 1. 2018 10:28

IT01 si zaslouží velkou pochvalu, ale neumím psát recenze ani rozpitvat co slyším
Takže jen takový kompliment:
od včerejška mají Angie od Jerry Harvey chvíli pauzu a doma i v práci poslouchám IT01.
Až na malinko slabší kontrolu basů v některých místech (2Cellos / Thunderstruck, Styx / Renegade, Herbie Hancock / Frank Hunter...) je to velmi pohodový poslech.
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 19. 1. 2018 15:28

Kdyby někomu doma jedny nadbývaly, tak je za plňáka koupím.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 1. 2018 06:36

Stejská se mi po nich :-( Musel jsem je objednat znovu :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 28. 1. 2018 12:27

já je mám cca týden a o jejich setrvání či prodeji rozhodne balíček, který je na celnici :-)
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 28. 1. 2018 16:39

Mě už taky dorazily. A dojmy jsou pořád úžasné. Troufám se tvrdit, že pro mnoho lidí už mohou být tyto sluchátka konečná, pokud jim sedne charakter..
my.dre
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků