Sennheiser HD-600 + FX AUDIO DAC-X6 ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Srnečka 12. 11. 2017 21:29

Zdravím,

v současné době používám kombinaci FX AUDIO DAC-X6 + Audio-Technica ATH-AVC500 - jednak k poslechu hudby (Google Play Music - všechny žánry), jednak ke hraní PC her. Již delší dobu uvažuji o upgradu, po zběžném studiu fóra a internetu konkrétně o Sennheiser HD-600 vzhledem k jejich "univerzálnosti" (momentálně k sehnání se slevou kolem 7700 Kč). Bohužel si je z časových důvodů nemůžu poslechnout např. v Audigu. Ptám se tedy, jestli má takový upgrade smysl v kombinaci s DAC-X6 ? Otevřená konstrukce v mých podmínkách není problém, zajímá mě hlavně kvalitativní porovnání s AVC500 i v kombinaci s výše zmíněným DAC/AMP. :hm

Děkuji
Srnečka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 12. 11. 2017 22:05

HD 600 je zvukově o několik tříd výše než AVC 500 a za mě je můžu jedině doporučit.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 11. 2017 00:02

Je škoda, že nemůžeš vyzkoušet, to je vždycky lepší. Sennheiser HD 600 mohou být právě díky své univerzálnosti dobrou volbou právě takto při nákupu bez předchozího poslechu. Jako alternativu bych uvedl AKG K712 a HiFiMAN HE400i (prošvihl jsi slevovou akci, ale teď tu jsou za dobrou cenu na bazaru). Sluchátka, o kterých se bavíme, by využila i znatelně lepší/dražší sestavu, ale budou hrát i s X6kou.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Srnečka 13. 11. 2017 15:11

Děkuji za odpovědi. Podívám se i na ty další alternativy a zvážím to. Kdyby měl ještě někdo tip na nějaká další sluchátka v této, případně vzhledem k X6 nižší kategorii, budu rád. Udělám si seznam co případně vyzkoušet, pokud se dostanu do Audiga. Popravdě, zatím jsem nic jiného (lepšího) než Audio-Technica ATH-AVC500 neměl možnost slyšet. :oops:
Srnečka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků