Náhrada za SONY MH1C

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 29. 10. 2017 09:40

Zdravím všechny,

rád bych se posunul se svými sluchátky. K mobilu (Sony Z5 Compact) používám na cesty sluchátka Sony MH1C, které jsem si nechal překáblovat kvůli zvýšení komfortu. Trošku to pomohlo, ale stále to není ono. Zjistil jsem, že je pro mě komfort prioritní, zvuk samozřejmě také. Sony mě neustále tlačí v uchu, anebo vypadávají a musím hledat optimální usazení. Zvuk těchto sluchátek mi absolutně vyhovuje, proto bych rád něco, co bude hrát velmi podobně. Libí se mi zvýrazněné basy a taková tzv. zrnitost ve zvuku, nenápadné výšky. Mám raději lehce zábavnější zvuk, světlý raději ne.

Co byste mi doporučili v cenové relaci cca 2000 - 3000 Kč? Nebráním se ani nákupu v venku. Rád bych, aby byl kabel veden dolům ne za ucho. Nosím brýle.

Pokud by byl u sluchátka i mikrofón, tak to beru jako plus, ale není podmínkou.

Díky moc
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 29. 10. 2017 18:05

Nikdo nic?
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 10. 2017 19:01

dj wenec 29. 10. 2017 v 09:40 píše:Zdravím všechny,
rád bych se posunul se svými sluchátky. K mobilu (Sony Z5 Compact) používám na cesty sluchátka Sony MH1C, ...

načež dj wenec 29. 10. 2017 v 18:05 píše:Nikdo nic?
A co bys čekal? Milión deset návrhů a nápadů, jaký laple si máš koupit, když dotaz narveš jako vidle do psa do sekce "Autohifi" ???
Vlákno přesouvám, ale trochu trpělivosti by to určitě taky chtělo - a vlastního přičunění v podobě dávání pozor na to, kam svoji otázku mastíš ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dj wenec 29. 10. 2017 19:30

Díky za přesun, nevšiml jsem si
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 29. 10. 2017 19:37

dj wenec píše:Libí se mi zvýrazněné basy a taková tzv. zrnitost ve zvuku, nenápadné výšky.


A to kde si si "napočúval" tzv. zrnitosť vo zvuku ? ... Lebo MH1C sú od zrnitosti na svetelné roky ďaleko... Sú hladké ako roztápajúca sa mrazená torta :hm :lol:
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dj wenec 30. 10. 2017 12:35

Neberte mě za každé slovo, prostě jejich zvuk se mi líbí a vyhovuje mi, ale ten komfort je hrozný.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 30. 10. 2017 16:52

Já mám dojem,ze snad ani náhrada za tak "oblíbená"sluchátka být nemůze.MH1C jsou zázrak,který prekonat nelze...howgh
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 30. 10. 2017 18:06

Dobra rada
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cvik 1. 11. 2017 10:53

Co tak RHA T20 co prodavam tady v bazaru? Pokud nemas nic proti nakupu z druhe ruky.
Cvik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 11. 2017 17:50

U tech je kabel veden za ucho, coz nechci, ale diky
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cvik 1. 11. 2017 18:07

Pravda, jsem nejak prehledl, ale ono zvukove podobne MH1 s kabelem dolu asi nejsou.

Ja nosim bryle a konkretne kabel u RHA mi nikdy nijak nevadil, nezavazel, netlacil.
Cvik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj wenec 26. 6. 2018 09:51

Ahoj,

stále sháním náhradu za Sony MH1C a nějak se nedaří. Minulý týden jsem byl v Audigu, zakoupil jsem v rychlosti sluchátka 1MORE Priston, https://www.audigo.cz/Sluchatka/Do-usi/1MORE-Piston-Fit-Silver

Zvuk je pěkný, vyrovnaný, ale nesedí sluchátka, jedno těsní více, druhé méně, proto to má vliv i na basy.

Zítra jedu do Audiga znovu a jsem rozhodnutý jít do lepších sluchátek, co mi doporučíte vyzkoušet?

Preferuji kabel dolů, mikrofón je příjemný bonus.

Rád bych sluchátka s basovějším projevem, zaujaly mě Soundmagic E10.

Děkuji za případné tipy a rady, strop 2000 Kč. Max. 3000 Kč, iBasso T01 nechci, kabel za ucho :(

V.K.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 26. 6. 2018 11:40

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 26. 6. 2018 11:44

Díky, vyzkouším, snad budou k dispozici
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 27. 6. 2018 17:02

Rád bych se podělil o zkušenost v Audigu.

Sluchátka 1 More Piston mi nakonec vyměnili, koupil jsem si ještě jedny pro manželku, přijde mi, že za ty peníze mají parádní zvuk, zkoušel jsem různé výrobce, ale tyhle za ty peníze hrály pro mé uši nejlépe.

IBasso IT01 - parádní zvuk, zábavný, vyvážený, opravdu hrají pěkně, zábavně, škoda toho uchycení za uši, nějak jsem si nemohl zvyknout, pohodlí je OK, ale to nasazování :(

1 More Triple Driver - pohodlí skvělé, nasazování super, ale ten zvuk, no nevím, bez jiskry, takový hodně zahuhlaný, basů bylo někdy až moc, časem by začaly nudit.

Fio F9 Pro - měl jsem obrovský problém je řádně usadit do uší, takže nebudu raději hodnotit.

Sennheiser Momentum In-Ear G - pohodlí ok, ale přišly mi moc temné, takovej klasickej zvuk od Senů.

Meze 12 Classics - padaly mi z uší, přesto mi přišel zvuk dobrej, ale na IBasso to nemělo.

SoundMAGIC E10 - na mě už moc basové sluchátka, která nebavila.

Jays a-JAYS One+ - u těchto mě mrzí, že kabel hodně tahal za sluchátka, pohodlí nic moc, zvuk hodně basovej, ale spíš plochej.

Závěr, sluchátka, které jsem si odvezl domů hrají za tu cenu luxusně, pokud bych si chtěl ještě víc vychutnat muziku na cestách, jedině IBasso.
dj wenec
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků