Sluchátka cca 5000,- Kč (hry, hudba)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vuLva 20. 10. 2017 13:21

Ahoj,

na základě doporučení od Wolverina mám objednaný AMP/DAC Schiit Audio Fulla 2 + mikrofon ModMic 5. Potřebuji k tomu nějaká pohodlná sluchátka okolo 5000,- Kč. Jestli budou otevřená, polo-otevřená nebo uzavřená je v celku jedno.

Použití: Hry (first-person multiplayer), elektronická hudba (trance, house, dnb, hardstyle, dubstep)

Zatím mám vyhlídnuté Audio-Technica ATH-AD700X, Beyerdynamic DT 880/990, AKG K 550 MKII. Z dražších pak Audio-Technica ATH-MSR7 a Shure SRH940. Zaujali mě i BeoPlay H6 2nd Generation, ale to už jsme na 7000,- Kč.

Děkuji za pomoc.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 10. 2017 15:42

Trochu přitlač a kup dokud jsou.https://www.techhouse.cz/HiFiMAN-HE-400i-d2905.htm
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 10. 2017 19:43

Vzhledem k poslouchaným žánrům bych to viděl buď na teplejší 5kové Sennheisery nebo na Véčkové beyery DT 990. A pokud můžeš přihodit, tak HE400i za ty peníze nemají široko daleko konkurenci.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 20. 10. 2017 20:18

Tak jsem pročítal nějaké recenze na ty HE400i a samé pozitivní ohlasy. Asi to je fakt dobrá koupě za těch 6790,- Kč, co? Pokud za to opravdu stojí, tak si na ně připlatím.

Jen ještě otázka. Bude na tý mřížce držet ModMic v pohodě?
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 10. 2017 20:31

Hifiman he-400i su super sluchatka na hudbu, ale na hry asi využitie nebude 100%, lebo basov je tak akurat (skor menej, ale o to presnejšie su) a to isté priestor... tu tieto sluchatka neexceluju. No ak budeš hlavne počúvať hudbu, tak to tie hry "prežiješ".
Tu to rozoberajú na Head-Fi :
https://www.head-fi.org/threads/hifiman ... t-11386287
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 10. 2017 20:32

Stojí za každou korunu.S mikrofonem ti neporadím,ale ta mřížka je kovová,tak by měla něco vydržet.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vuLva 21. 10. 2017 14:32

No je to těžký rozhodování. Trochu se bojím, že to na ty hry nebude nic moc. Teď používám Cloudy (první generace), tak to snad horší nebude.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 10. 2017 16:03

Jestli nejseš basshead tak hry dají levou zadní.On ani ten prostor není nijak špatný a třeba tady vychází jako jedny z nejlepších.http://www.rtings.com/headphones/review ... an/he-400i
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 10. 2017 20:49

Záleží, co od sluchátek požaduješ. Velký prostor, hodně detailů a dobrou lokalizaci nabízí takové AD700X, ale jsou to spíše světlejší sluchátka, takže budeš ochuzen o efektní zvuk u her a u tvé hudby bude chybět spodek. Vhodným kompromisem by byly 5kové Sennheisery (HD 579, HD 599), které i přes hutnější podání nabízí nadprůměrné prostorové vlastnosti. Těď se koukám, že za 6190,- už se dají pořídit i AKG K712, ty mají výborný prostor i lokalizaci a nejsou příliš světlé (spíš lehce teplejší), akorát s nimi by se Fulla 2 už hodně zapotila. HE400i jsou na hudbu vynikající volba, bas má typický impact planárů a určitě ho není málo. Prostor je ovšem taky typicky planární - hrají hodně in-face, ale separace je příkladná. Fulla 2 z nich taky nevymáčkne všechno, ale provovatelná ta kombinace bude. Pozn. K712 i HE400i původně stávaly přes 10 tisíc, takže bývaly kombinovány s plnohodnotnými sluchátkovými sestavami, akorát pro postupné zlevňování o nich lze uvažovat i takto ze začátku u levnějších sestav.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 21. 10. 2017 21:13

Díky za vysvětlení. Požaduji od nich především dobrou lokalizaci. Upřímně jsem nikdy taková sluchátka neslyšel, tak nevím co od toho mám čekat.

Na AKG 712 PRO jsem četl taky dost ohlasů a prý jsou výborné na hry, akorát jsou strašně nenažraná. Vím, že Fulla 2 je jen takovej základ, ale jak moc by to s nimi vadilo?

Jak by si zhodnotil komfort AKG K712 vs. HE-400i?
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 10. 2017 21:49

Možno by pomohlo napísať, v akom pomere ti záleží na hrách voči hudbe. Podľa mňa su to dva proti seba postavene očakávania, vždy to bude len kompromis alebo nespokojnosť naplnenia jedného z očakávaní.
Čo tak kúpiť si Hifiman alebo niečo z tých, co sa spomínajú vyššie na hudbu a na hry nájsť niečo z čínskej produkcie do 30-50e (nájdu sa aj slušné kúsky)... vychádzam však z idei, že nie si hráč, čo sa hrá 5 hodín denne, a ide hlavne o hudbu (Fulla,...). Môže to byť inak...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vuLva 21. 10. 2017 22:10

Řekněme, že chci najít takový kompromis mezi dobrými sluchátky na poslech hudby i na hry (detaily, lokalizace?). Nejsem typ člověka co by u her seděl 5 hodin denně, tohle už mám dávno za sebou a není na to ani čas, ale když to vyjde, tak si hoďku, dvě denně dám na odreagování. Když zrovna nemám chuť na hraní, tak si rád poslechnu nějakou tu hudbu. Už nějaký čas mám Cloudy I a něco mi na nich prostě nesedí. Tak jsem se rozhodl, že zainvestuji do něčeho kvalitního co za to bude stát.

Teoreticky bych si mohl poslechnout AKG 712 v Muzikeru v HK pokud je tam budou mít a budou ochotni je rozbalit. HE-400i bych musel objednat na "slepo" a popřípadě vrátit kdyby neseděli. Ale zase taková sluchátka připojovat k mobilu nemá moc smysl.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 10. 2017 00:04

Podle mého názoru budou pro tvoje potřeby lepší HE-400i už s ohledem na bas. Nehledě na to, že nebudou tak nenažraná jako AKG.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 10. 2017 04:15

HE400i poslouchám z mobilu a není problém.Mám S7Edge a byl jsem překvapený,jak malý rozdíl je to ve srovnání s Shanling M1 a použitelné to rozhodně je.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vuLva 22. 10. 2017 13:31

Objednal jsem HE-400i už jen kvůli tomu, že jsou méně náročná. AKG 712 by mě akorát zase donutili koupit lepší AMP/DAC a to momentálně nechci.

Budu to mít primárně k PC, ale S7 Edge mám taky, tak to pak vyzkouším. Měl jsem i Fiio X1, ale neměl jsem pro něj využití, tak šel do světa.

Děkuji všem za pomoc.
vuLva
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků