FiiO F9 (SE)-upgrade z EX1i-dojmy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 20. 10. 2017 11:15

Ahoj kluci,
po delší době jsem se rozhodnul s vámi podělit o své (podotýkám velmi subjektivní a laické) dojmy
z používání svých nových in-earů - tříměničových hybridních FiiO F9 (SE). Hned na úvod bych chtěl říct, že
jsem je kupoval tzv. "na blind" a bez předchozího poslechu, pouze po přečtení této recenze na Head-Fi:
https://www.head-fi.org/threads/brookos ... t-13698768
od (dle mého názoru) velmi schopného a objektivního recenzenta Brooko. Naťukly mě příspěvky od Bíny,daRK a martys4. Mám velkou radost, že jsem se nebál to risknout, páč jsou jedním slovem - fantastické. :tleskani
Dlouho jsem přemýšlel a hledal ( cenově přijatelnou) náhradu za EX1i, které mě nejprve velmi uchvátily
svým hodně uvolněným, detailním a jasným zvukem se širokou bází. Po čase mi začalo vadit, že mi nedržely
pořádně v uších a při jakémkoliv prudším pohybu začaly vypadávat. (mám nestejnoměrné zvukovody a nenašel jsem optimální nástavce, váha sluchátek a spodní vedení kabelu se ukázalo jako pro mě velmi problematické), dalším záporem méněobjemný bas, občas nepříjemné sykavky, prakticky nulová izolace okolního zvuku.
Sluchátka mám skoro měsíc, dorazily mi do GB z čínského BrightAudio Store přes Aliexpress za nějakých
10 dní, perfektně zabalená v dvojitém kartonovém obalu s vrstvou protinárazové bublinkové fólie. Provedení
a příslušenství je (jak už jsem si za ty roky u FiiO zvyknul) na výbornou, pěkná větší voděodolná krabička, 6 párů náhradních silikonových nástavců, měkký silikonový "záušník" pro horní vedení kabelu. Já jsem si však pro dobré "utěsnění" v uchu objednal tyto doporučené levné pěnové nástavce: https://www.aliexpress.com/item/New-Bee ... 0.0.m0uKkp a velká spokojenost.
A teď pár laických postřehů ke zvuku - v porovnání s EX1i. Poslouchám v kombinaci s FiiO X1i + FiiO E11K. Hned při prvním poslechu mě pozitivně překvapil větší objem i razantnost hlubších basů("kopák" je fakt cítit). Lepší je čistota i detailnost zvuku, široký soundstage a jemnější výšky ( ovšem bez sykavek ). Jednotlivá pásma jsou subjektivně lépe oddělena, středy nejsou utopené ani jich není nedostatek, zvuk má větší dynamiku a prostorovost, dlouhodobě je neunavující - řekl bych na pohodu :-). Zvuk je celkově hladší, není zrnitý a zdá se přirozenější - není tolik do "V" jako u EX1i. Poslouchám skladby ve flacu od Coldplay, Simple Minds, Tears for Fears, Bon Jovi, Snow Patrol, ale taky třeba Miro Žbirku nebo Chinaski a místama mi úplně naskakuje husí kůže, je to fakt pošušňáníčko pro ouška :-D.
Ještě bych se krátce vrátil k pohodlí při nošení, komfort je opravdu vynikající, nic netlačí, nebolí, sluchátka
jsou opravdu lehounká, dokonale pasují a "sedí" v mém zvukovodu. Nemám možnost posuzovat vzhledem k produktům v podobné cenové hladině, ale myslím, že tady FiiO odvedlo skvělou práci a designéři zasluhují velkou pochvalu. :tleskani Při použití pěnových nástavců je okolí utlumeno velmi slušně, řekl bych ve srovnání s EX1i o parník lépe. Nikdy bych si předtím nemyslel, že mi bude vrchní vedení kabelu za uchem takhle vyhovovat a to i přesto, že nosím 16 hodin denně brýle na dálku. Za uchem mě kabel netlačí ani nepřekáží, zkrátka jsem spokojený.
Tak kluci a to bude asi zatím ode mě vše. Tímhle kouskem FiiO jednoznačně dokázalo, že umí vyrobit velmi
pěkné a skvěle hrající in-eary za velmi přijatelnou cenu pro všechny zvukové nadšence. Jestli jste můj elaborát :-) dočetli až sem, díky vám za pozornost a budu se těšit na vaše další příspěvky a dojmy z poslechu
těhle povedených sluchátek. Ahoj Máca
Naposledy upravil kalimero73 dne 20. 10. 2017 12:07, celkově upraveno 1
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 10. 2017 12:05

Preco mi to robis ? Ja uz som chvilu nechcel kupovat ziadne dalsie :oboze
Aky je rozdiel medzi F9 a F9 SE ? Parametre vyzeraju byt zhodne.
Pises, ze je lepsia cistota a detailnost voci EX1 ? To je celkom zaujimave. BIG TEMPTATION :) Blizi sa Black Friday...asi mam tip....
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 20. 10. 2017 12:23

Rozdíl je v dodávaných sluchátkových kabelech. F9 má 2 odnímatelné kabely. Jeden symetrický a druhý obyč. s ovládáním na kabelu - pro někoho to může být rozhodující výhoda, páč v případě poškození nebo zakoupení kvalitnějšího se "posune" dál. Moje SE-čko má splétaný kabel napevno (nevyměnitelný) se zakončením jacku do "L" -pro mě jednoznačně výhoda. Obě verze jsou jinak parametrově, osazením a tedy i zvukově totožné.
Čistota a detailnost je hodně subjektivní parametr, záleží na posouzení každého z nás poslechem a přímým porovnáním obou typů, na konkrétní dobře naposlouchanou oblíbenou hudbu - mně se to takhle jeví :-).
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 22. 10. 2017 09:34

Jo ještě takovej malej postřeh, z dodávaných silikonových nástavců mi opět žádnej nevyhověl,
špatně těsnily, tak jsem pořídil nástavce z paměťové pěny a to je panečku jiný kafčo :-). Těsnění a "odhlučnění" vynikající, celkem výrazná změna zvukového spektra, výšky zjemnily, přibylo razance basů, lepší rozvrstvení a větší "živost" ve zvuku ( možná zábavnost je lepší termín, pro to, co mám na mysli ). Taky to najednou začalo v uších znít vše poněkud hlasitěji. Úplně žasnu, co se zvukem dělá výměna nástavců, protože jsem dříve nikdy pěnové nástavce neměl, tak jsem to nezažil - to je až neuvěřitelný :-).
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martys4 22. 10. 2017 21:44

F 9 jak psal Kaliméro mají dva kabely jeden s rovným jackem 3,5 mm a ovládáním na kabelu a druhý vyvážený (splétaný ) bez ovládání s zakončený jackem 2,5 mm oba jacky jsou rovné.
Jo a rozdíl v ceně cca 10 euro .
Fiio X 3II, Fiio EX1 II, Fiio F 9
martys4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 23. 10. 2017 10:16

Tomu kabelu s 2.5 jackem se říká symetrický. vyvážený je sice přímý překlad, ale zní to prostě hrozně směšně. ;)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfamir 24. 10. 2017 07:42

ahoj pánové.Můžete mi prosím napsat,co mne čeká při objednání sluchátek z AliExpresu?Sluchátka kartou zaplatím,oni mi pošlou do cz zboží...a co dál?Bude se to clít,nebo se budou dít další Euro byrokracie?Předem
děkuji za info...
alfamir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalimero73 24. 10. 2017 07:50

Ahoj alfamire,
omlouvám se, v tomhle ti asi neporadím, nechal jsem si je poslat do GB, kde pracuji a přišly
za 10 dní bez dalších poplatků. Snad kluci, co objednávají z Alíka do ČR pravidelně, tak poradí ... ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 10. 2017 08:18

alfamir: budes musiet dufat, ze ti ich nezabavia na colnici a normalne to dostanes ako balicek na tvoju adresu. Mne uz dosli desiatky zasielok a stalo sa to len raz (nastastie zrovna pri takej, ked som platit nemusel) - kolko by tych colnikov muselo byt, aby zadrzali vsetko...? :hm Ak uz to zabavia, poslu ti na dorucovaciu adresu list s postupom, ako zaslat info, ci zasielka splna povinnost platby dane alebo aj CLO (u F9 prichadza do uvahy len dan). Zmena bola v CR/SR od 1.5.2016, ale nie vo vyskach poplatkov, skor len v tom, ze teraz su ovela doslednejsi.
http://nakupycina.cz/jak-na-nakup-z-cin ... zi-z-ciny/
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfamir 24. 10. 2017 08:19

kalimero-stejně děkuji :-) ...přeji hezký den...a dark-vďaka za informácie a rady-žiaľ je to presne to,čoho som sa obával.Ja mám z byrokracie husiu kožu a vybavovať niečo na úradoch je pre mňa tortúra :-)
Naposledy upravil alfamir dne 24. 10. 2017 08:23, celkově upraveno 1
alfamir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 10. 2017 08:21

někde jsem četl dobrej návod jak na celníky, když něco zadrží tak nic nepriznavat, nic neplatit a napsat že nevíš co to je a že nehodlas nic platit. oni to buď pustí nebo vrátí, když to vrátí dáš spor na Ali, dostaneš peníze zpět a zkusíš to znova.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 24. 10. 2017 08:27

Já objednával Magaosi ty stály stejně a neplatil jsem nic. Jedině kde jsem platil clo byl mobil za 1800 ale tam to berou vždycky.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfamir 24. 10. 2017 08:29

vďaka za rady chlapi...vidím to tak,že počkám,kým nedorazia do nejakého českého e-shopu.Je teda pravda,že budem musieť asi dlhšie čakať,ale určite sa to oplatí,pretože v cz budú sluchátka o to drahšie :D
alfamir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 10. 2017 08:34

vencaxxx: zaujimavy navod, pri sluchatka je velka sanca, ze zaberie - len to potom sluchatka, na ktore si cakal mesiac, dostanes az za tri :hm Ked si predstavim, kolko sa cakalo na Trinity a niektori to aj tak zrusili, tak je to stale OK :)

alfamir: nasledna komunikacia je mailova, nie je treba osobne. Ak budes musiet platit, asi ti poslu len sek.
Neviem, ci sa ti oplati cakat, zaplatis dan cca 18eur (pravdepodobnost je vsak mala) a to bude rozdiel ceny, za ktoru to kupis v CR/SR. To uz radsej kupovat na amazone. Napr. amazon.de nad 30 Eur neplatis postovne a ta cena nebude rozdielna od Ali. Na amazon.de budu skor ako u nas (na amazon.co.uk uz su).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 24. 10. 2017 09:24

Zaujimalo by ma porovnanie so ZS5.... A idealne pocuvane na prehravaci WALNUT V2s...

:-)
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků