Legenda pokracuje v novém provedení

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 20. 5. 2018 11:48

akburt píše:...a myslím,ze v náhlavních sluchátkách bych to mohl tímto combem uzavrít.

Skúšal si elektrostaty? STAX?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 5. 2018 14:12

Prodejce sluchátkům vůbec nerozumí nebo chce hlavně prodat nebo oboje, ale to je u prodejců klasického bednového Hi-Fi obvyklé. Právě proto nechci nikomu tlačit, že si má koupit to nebo ono, ale říkám, že je nejlepší zkusit vícero různých sluchátek (světlejší, temnější, dynamiky, planáry atd.), aby člověk zhruba věděl, kterým směrem se ubírat. Pokud se ti HD 660 S líbí, klidně je vem. Navíc pokud jsou to tvoje první lepší sluchátka, tak zjistíš až časem, jestli ti na nich něco vadí.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 20. 5. 2018 15:13

zino333-Staxy jsem neslysel,nemohu posudit.Ale vím,ze musím být opatrný,pokud si na hlavu dávám dobrá(drahá)sluchátka.Pak mne popadne chut,mít je doma.
Musím se naucit,ze mít doma vsechno,co se mi líbí proste nejde.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 20. 5. 2018 20:17

bacil2 píše:Treba si uvedomiť (aj keď mnoho skalných fanúšikov HD800 so mnou určite nebude súhlasiť), že osemstovkové Sennheisery primárne nie sú úrčené na "počúvanie muziky". Ony sú navrhnuté primárne na efekt, na zvukové ohurovanie poslucháča.
V zásade sa dá povedať, že každý neprirodzený zvukový extrém (mimoriadne zdôraznemý priestor, detaily, dynamika atd., atd.) v konečnom dôsledku začne na každého kritickejšieho poslucháča po určitom čase pôsobiť negatívne.

Myslím, že genialita starej 600-tovkovej rady (HD600/650) práve spočívala v rozumne vybalancovanom zvukovom kompromise medzi "formou a obsahom" ("hifizmom a muzikalitou") ... to je asi aj hlavný problém hodne odlišných názorov pri hodnotení nových HD660


Tak, tak.
Za těch pár dnů, co mám 660ky doma, můžu říct (tentokrát neunáhleně), že dokážou zahrát jak "formu", tak "obsah". Záleží na zvoleném zesilovači. Zatím zkouším různé kombinace lamp a op-ampů. S většinou hrají tak, jak se často popisuje - detailní forward zvuk, úderný na basech a s větší či menší špičkou ve výškách.
Ale s několika kombinacemi jsem dosáhl příjemného laid-back podání, bez rušivých extrémů. Až vyzkouším všechno co mám, napíšu na čem se poslouchají nejpohodověji.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 5. 2018 23:16

Hlavní dojem, který při poslouchání v 660 S mám, je, že vnímám, jak strašně moc nahrávek "neprojde", zklame. I přímo z originál CD zklamou, přestože dříve jsem to nevnímal. Teď se ale vytvořil propastný rozdíl mezi nahrávkou, která na to má a která na to nemá.
Taky jsem zkusil po delší době ve sluchátkách pustit hudbu z AV receiveru přes Sony bedny. Čistokrevná hrůza. Bicí jako když kopeš do papírových krabic a vokály jako z ampliónu na vesnici. Snad jen vážná hudba z toho zní snesitelně. Asi proto, že vážná hudba je často blbě nahraná. Manželka chtěla, abych jí z Google play stáhl Camen. Bylo tam asi 30 verzí a jedna větší hrůza, než druhá. Jako určitě zahrané a zazpívané dobře, ale nahrávka na přesdržku. U verzí 80 let starých to beru, ale z roku 2000 fakt ne.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 20. 5. 2018 23:22

To je vtip? Vazna hudba je dnes uz jedina, kde se da spolehnout na dobrej zvuk, nezkurvenej kompresi dynamiky.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 5. 2018 23:36

Viktor69: hledal jsem pro manželku Bizet - Carmen. Najdi mně dobře nahraný úplný začátek.
Nakonec jsem stáhl verzi "Michel Plasson ...", to je celkem slušně nahrané, ale je věčná škoda, že nedokáží to nahrát s atmosférou koncertní síně nebo divadla. Když to často zvládají u staré rockové muziky.

Jinak ale high - end poslech si užívám teď čerstvě, nově, takže pochopitelně nemám přehled co jak je a pokud se strefím s nějakým zážitkem dobře nebo špatně, tak si můžu udělat úplně špatný dojem.
Vyšší třídu jsem měl k dispozici nějakou dobu před 30 lety, kdy jsem měl gramofonové desky a slušné JVC HiFi,
přesně tohle:
https://www.hifidatabase.com/Detailed/J ... 2_5057.php + další komponenty
(táta pracoval jako expert v cizině)
Pak jsem se odstěhoval a dlouhá léta jsem hudbu poslouchal málo a z různých chrchlátek.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 5. 2018 10:48

Tak jsem dostal od prodejce jako vracejícíse zákazník cenovou nabídku na HD 650 a HD 660 S s rozdílem 1000 Kč, takže nebylo o čem uvažovat a ponechávám si vyzkoušené 660 S.
A teď už zbývá si sehnat či vyrobit ze všeho flac a pár let poslouchat, abych začal vnímat to, o čem se tady bavíte když používáte vyjádření, pod kterými si neumím nic přesného představit, třeba teplejší zvuk nebo ostré výšky.
Se zájmem jsem si početl o prznícím trendu remasteringů, kde je snižován dynamický rozsah na minimum, no a když jsem se koukal na svá slušně nahraná CD-čka, tak je na nich napsáno třeba AM Records 1982 nebo 1981.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 22. 5. 2018 19:35

Tak snad někomu, kdo chce slyšet s HD660s laid-back sound a co nejvíc muzikálnosti, ušetřím čas a peníze.

Moje doporučení elektronek pro lampové zesilovače je celkem skromné, přestože jsem vybíral z cca 10ti druhů:
Mullard EF95 - dosahují laid-back zvuku potlačením výšek, takže nejsou tak detailní (v modré krabičce, na eBay do 10ti liber).
Mullard EF92 - nejsou již tolik laid-back, přesto velmi příjemné a detailní (modrá krabička, cca 15 liber).

Jinak ale HD660ky znějí s většinou lamp fantasticky a získají s nimi potřebnou jemnost. Můžu tedy ještě doporučit CV4015 KQDD a Voshkod 6ZH1P-EV.
Případně Mullard CV4010 a GE JAN5654W pro křišťálově jasné vokály.

Doporučení pro op-ampy do zvukovek nemám (pro poslech přímo z jacku zvukovky), všechny co jsem zkoušel neznějí laid-back, ale detailně a přirozeně. Kromě Muses01, které jsou tím pověstné, nicměné jsou bez života a nemám je jako zesilovače rád.
Nejlíp zněly: Muses 8920 a LME49720

Pro EDM, Pop, Hard a Heavy mám ale nejradši obyčejný stolní zesilovač (Yamaha). Dává HD660kám nejvíc basu a potlačuje výšky. Stačí pootočit bas knob doprava a mám skoro basshead sluchátka.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 5. 2018 06:19

... ak niekto chce "laid-back sound", potom mu úplne stačí kúpiť si HD650 ... ušetrí na sluchátkach, zosilovači aj elektrónkach

:mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 24. 6. 2018 17:52

Hmm moc pěkně, tak někdy nejdražší neznamená nejlepší. Až když sem vyměnil buffer na zvukovce za jiný, zvuk se konečně uhladil, výšky se stáhly pryč a znějí, tak jak píšou v letáku :o)
(tech: Dal jsem pryč Muses01 a nahradil ho Muses02. Nejsíš je pro Buffer vhodnější)
amarok
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků