Legenda pokracuje v novém provedení

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod starší 26. 4. 2018 17:39

keď si neni istý, poisti ... ;-)
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 4. 2018 17:47

starší píše:Možno tú stránku poznáte, možno nie, link bol uverejnený na konkurenčnom fóre /vďaka MIERO/... https://www.innerfidelity.com/headphone-measurements

P.S. to je normálne, že u sluchátok padá frekvenčka nad 10 kHz ?

Tak ak zoberieme do úvahy slúchadlá z témy
https://www.innerfidelity.com/images/Se ... HD660S.pdf
tak to nebude ani OT.

Áno, to je normálne a žiadané, na hudbu veľmi nechceš, aby pásmo nad 10kHz bolo rovné, lebo tie najvyššie frekvencie príliš zosvetlia prejav a ten prednes môže byť nepríjemný, každopádne také slúchadlá môžu byť celkom dobré tam, kde to nejakým efektom pridá na sile - napríklad v FPS hrách.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 10. 5. 2018 19:51

amarok píše:Oproti HD 600 nebo HD 650 jsou to hodně odlišná sluchátka a pro mě neposlouchatelná.


Tak se omlouvám, první dojem z HD660tek byl způsobený špatným výběrem zesilovače.
Ony na něj jsou dost citlivé. S některými lampami nebo přímo z STX II znějí opravdu dobře a vyváženě. Asi u mě nakonec skončí.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 5. 2018 16:42

V rámci výběru sluchátek k DA převodníku ARCAM irDAC-II mně prodejce v Plzni, od kterého jsem koupil ten DAC, velkoryse zapůjčil sluchátka Sennheiser HD 660 s. na víkend domů.
Chtěl jsem HD 650, ale ty neměl skladem. Tak se přes víkend snažím naposlouchat co se dá. Ke srovnání mám jen své staré Sennheisery eH 250 a nějaká obyč. sluchátka k PC.
Připravuji také nějaké srovnání k demonstraci pro manželku, abych ji trošku zainteresoval, takže se mně zdá vhodná "Wish You Were Here" od Blackmore's Night z orig. CD.
V 660 HD S to zní hodně dobře a v rámci možností sluchátek prostorově a je dobře slyšet každý nástroj. Uzavřená eH 250 po přechodu z 660 S mně ten celý orchestr jakoby tlačí trychtýřem do uší, no a ta obyčejná sluchátka dělají dojem, že je tam Candice sama a zpívá bez orchestru. Zajímavé je, že stará zavřená eH 250 nijak extrémně nezaostávají v čistotě a barvě hlasů a nástrojů, ale ten rozdíl je v oblasti celkového dojmu při poslechu, tam je dramatický rozdíl. Samozřejmě na řadě míst ta eH 250 už oříznou něco, co HD 660 S ještě s přehledem zahrají, ale to pro mě jako laika není tak na první poslech znát. eH 250 zní jakoby výrazněji, když to všechno tlačí do ucha, zatímco HD 660 S to nechají v prostoru a sáhni si po tom sám.

Můj dotaz zní: mám ušetřit tím, že HD 660 S vrátím a koupím si od prodejce levnější HD 650 ? Jako počítám s tím i jsem mu to řekl, že to asi tak dopadne, ale asi mě chce přesvědčit pro 660-ky. ;-) Ale jestli udělat skok ze starých zavřených sluchátek na otevřené 650 nebo 660, to asi bude úplně totéž, co? A ta levnější cena se hodí a psychologicky i zapůsobím na manželku, že nechci to nejdražší.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 19. 5. 2018 19:28

Ted usetrís,pak si budes mesíc nadávat a nakonec koupís i ty 660ky.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 5. 2018 22:14

HD 650 jsou náročnější na zesilovač než HD 660 S, tak aby to ten irDAC-II utáhl.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 5. 2018 23:33

Opravdu myslíš, že ten rozdíl uslyším??? Já žiju v přesvědčení, že ten rozdíl slyší jen lidi s diametrálně lepšíma ušima, než já. Vždyť já slyším hlavně ten technologický rozdíl uzavřená / otevřená sluchátka.
Druhá nejintenzivnější věc, co slyším, je dramatický rozdíl mezi kvalitami nahrávek a ty 660 S si plně užiji jen tam, kde ta nahrávka stojí za to. Staré akustické nahrávky Uriah Heep do toho ranku většinou patří.
Koukám, že máš v podpisu HD 800 S, tak evidentně ty rozdíly v high endu slyšíš.
Když teď znám rozdíl eH 250 versus HD 660 S, tak počítám, že HD 650 budou někde na 95% toho rozdílu, ne? ;-)

-- 20. 5. 2018 00:34 --

Wolverine: irDAC-II má ve specifikaci až 600 Ohmů.

-- 20. 5. 2018 00:38 --

irDAC-II nemá problém mně přes 660 S utrhnout uši. Četl jsem někde, že hlasitost 650 / 660 S není v poměru 300 Ohm / 150 Ohm , ale podstatně menší.

-- 20. 5. 2018 00:40 --

Fakt je, že bych měl prodejce požádat, abych mohl mít doma oboje s tím, že jedny prostě koupím.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 5. 2018 00:16

The Wolverine píše:HD 650 jsou náročnější na zesilovač než HD 660 S, tak aby to ten irDAC-II utáhl.

... prosím ťa, nesranduj!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 5. 2018 01:05

ForeignerOnEarth: Ok, pokud má irDAC-II takovou rezervu v případě HD 660 S, bude to v pohodě i s HD 650. Nicméně jak už jsem psal výše - není nad to vyzkoušet a porovnat na vlastní uši. A jiná zajímavá sluchátka v tom studiu nemají? A co HD 600?

Jinak já mám HD 800, ne HD 800 S, to jen tak na okraj. Ale rozdíl mezi osmičkovými a šestkovými Sennheisery bys slyšel taky, akorát podobné poslechové zkušenosti se mohou dost prodražit.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 5. 2018 06:32

Já jsem si to původně postavil tak, že si budu vybírat mezi nějakými sluchátky za 5 000 Kč a mezi Sennheiser HD 650 jako absolutně nejvyšší možností pro mě. No a pár lidí tady z diskuze mně říkalo, že AKG K-712 Pro hrajou tak skvěle, že Sennheiser HD 650 jsou vyhozené peníze. Jenže pak mně taky všichni řekli, že musím ta sluchátka porovnávat nejen na vlastní uši, ale také z toho mého ARCAMu a skladby, co budu poslouchat, a nejlépe z CD či flacu. Nikde v Plzni nemají AKG K-712 Pro na prodejně, Senn HD 650 mají v Muzikeeru a prodejce, co mně prodal ARCAM, měl na půjčení jen Senn HD 660 S a řekl mně:
"Ty AKG 712 tady nemám, ale opravdu zapomeňte na to, že byste si je proti HD 650 nebo HD 660 S vybral. Když říkáte, že principiálně na šestistovkovou řadu máte, ale koupil byste 702 nebo 712 jen když bude ten poslech pro vás kvalitativně blízký, tak opravdu nebude, s tím se nemusíte zdržovat. Tak, jako jste slyšel i ve svých starých Sennheiserech eH 250 rozdíl mezi zvukovkou a ARCAMem, tak uslyšíte takový rozdíl mezi AKG 712 a HD 650 či 660, že ty AKG chtít nebudete. Od AKG jsem naposled byl příjemně překvapen kvalitou pár levných sluchátek, ale sedmistovky nejsou žádná bomba, která by atakovala dvakrát dražší sluchátka. Půjčte si HD 660 S a pak si je buď koupíte nebo vám objednám HD 650, když budete chtít trochu ušetřit, a tam věřím, že budete spokojen s oběma, ale na ty 660-ky vám jako dobrému zákazníkovi nějakou slevu dám, aby ten rozdíl nebyl takový. Pokud se vám i HD 660 S nebudou líbit, tak to máte blbý, protože pak už to bude hodně drahý. No a když budete o víkendu poslouchat a budete nadšený, tak si koupíte buď 660 nebo 650 a můžete zapomenout na to, že budete chtít nějaká sluchátka za pětku. Kupte si je ale jenom pokud budete nadšený, jinak se nekupujte radši vůbec nic."

-- 20. 5. 2018 07:42 --

A ještě mám jednu nejasnost: mám dost muziky současně na CD i v MP3, které jsem poslouchal protože se s tím lépe manipuluje. Tam, kde jsem měl MP3 ve 160 kbps, tam si je jasně nahradím konverzí CD do flacu, ale dost toho mám v 256 kbps a 320 kbps a přiznám se, že tam neslyším rozdíl. Mám vyrábět 4-5x větší flacy jen pro dobrý pocit?
Když jsem jednu skladbu udělal jako wav z CD a pak z toho udělal flac a mp3 v 320 kbps, tak poslechově neslyším rozdíl a v zobrazení vlnění nevidím rozdíl. Zatímco rozdíl mezi flac a mp3 128 kbps je vidět a slyšet.
V přílohách je:
3 úseky: wav, mp3 320 kbps a flac
2 úseky: flac a mp3 128 kbps
... rozkliknout na větší

Flac_mp3(128).jpg


Flac_mp3(128).jpg
Přílohy
Wav_mp3(320)_flac.jpg
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 20. 5. 2018 07:47

Ohledně K712 vs HD 660 S/650 tak s panem prodavačem souhlasím, pro mě je řada 6 od Sennheiseru jasně lepší.

Co se týče náročnosti na zesílení, tak se nenechej zmást rozdílem 300 (HD 650) vs 150 (660S) Ohm. Ve skutečnosti je ten rozdíl v náročnosti vcelku malý, K712 má například 62 Ohm a je na vybuzení o dost náročnější než 650 i 660 S.

Co se týče řady 800 vs 600 tak si určitě nemyslím, že všem se musí zdát řada 8 lepší. I já sám jsem na některých skladbách preferoval řadu 6 oproti klasickým HD 800. Řada 8 má sice více detailů a lepší prostor, ale je taky tenší s menším basem a to nemusí všem vyhovovat.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 5. 2018 08:52

Treba si uvedomiť (aj keď mnoho skalných fanúšikov HD800 so mnou určite nebude súhlasiť), že osemstovkové Sennheisery primárne nie sú úrčené na "počúvanie muziky". Ony sú navrhnuté primárne na efekt, na zvukové ohurovanie poslucháča.
V zásade sa dá povedať, že každý neprirodzený zvukový extrém (mimoriadne zdôraznemý priestor, detaily, dynamika atd., atd.) v konečnom dôsledku začne na každého kritickejšieho poslucháča po určitom čase pôsobiť negatívne.

Myslím, že genialita starej 600-tovkovej rady (HD600/650) práve spočívala v rozumne vybalancovanom zvukovom kompromise medzi "formou a obsahom" ("hifizmom a muzikalitou") ... to je asi aj hlavný problém hodne odlišných názorov pri hodnotení nových HD660
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 20. 5. 2018 09:33

Ideální je verit svému uchu a emocím,které ve me dokázou jednotlivá sluchátka vyvolat.Jinak k tome,ze nedokázes jednotlivé rozdíly dobre posoudit.
V mém prípade jsem k tomu,abych zacal jednotlivá sluchátka rozlisovat musel nastat proces ucení.Má první lepsí sluchátka po KossPorta byly Beyery DT 440.Pak jsem procházel různými fázemi zkuseností a vybudoval jsem si slusnou sbírku sluchátek.Oci mi otevrel kamarád,který prisel a trochu se podivil.
Zhodnotil,ze mám krásná sluchátka,mám jich i hodne,ale vsechny byly více méne +/- do cca 10000Kc a kvalitou poslechu také.Nebylo tam nic,co by tu kvalitu v kvantite nekam posunulo.Tak jsem to trochu zredukoval a prisly HD 800S.Posluchaci je mají rádi a ony si to zaslouzí.Podle mne jsou to pro smrtelníka amatéra jeste zaplatitelná sluchátka.Kdyz koukám na cenovou spirálu,jsem rád ze je mám a nemusím to resit.Pridal jsem k nim T5p 2g. a myslím,ze v náhlavních sluchátkách bych to mohl tímto combem uzavrít.
Co tím chci ríct-ze i poslechové vjemy se v case mení a clovek se musí naucit poslouchat.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 5. 2018 10:07

akburt píše:Ideální je verit svému uchu a emocím,které ve me dokázou jednotlivá sluchátka vyvolat.

... i poslechové vjemy se v case mení a clovek se musí naucit poslouchat.

Presne tak ako hovoríš! ... a to, že výsledkom tohto procesu môžu byť pre každého jedinca úplne rozdielne typy sluchátok je celkom logické
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 20. 5. 2018 11:33

Presne tak panove!i ja vzpominam na sve zacatky s hd555 a pozdeji s k701...a rozhodne neni od veci(pokud jsou hlavne moznosti financni) vlastnit sluchatek povicero a dle chuti,prip.zanru poslechu,je stridat.ony i ty nejlepsi,pokud jsou jen jedny,se muzou casem omrzet a poslech zevsednet.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků