ATH MSR7 + Cowon iAudio 9

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 11. 10. 2017 18:31

Ahoj.

Po dlouhé době vybírání a rozmýšlení se konečně chystám pořídit vyhlídnutá ATH MSR7 a již několik let na poslech využívám přehrávač Cowon iAudio 9.

Náhodou jsem dnes u jedné specifikace narazil, že Cowon iAudio 9 má max. výstup 30 mW + 30 mW (16 Ohm sluchátka). Plánovaná sluchadla mají dle všeho impedanci 35 Ohm.

Znamená to tedy, že můj stávající přehrávač tato sluchátka dostatečně "neutáhne"? Jsem v tomhle ohledu naprostý laik a nerad bych po pořízení sluchátek a natěšení zjistil, že si vlastně nemám sluchadla jak vychutnat :)

Pokud je tomu tak, poprosím o tip, jaký cenově dostupný přehrávač by stálo za to zatím pořídit (časem bych rád přešel na Shanling M5, ale zkrátka na to momentálně nejsou finance a musím se soustředit spíš na pořízení nového batmobilu :) ).

Předem díky za info a tipy.
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 10. 2017 18:50

MSR7 mají velmi vysokou citlivost a nízkou impedanci, a proto hrají snad ze všeho, včetně Cowon iAudio 9.
Ta kombinace může klidně sloužit ke spokojenosti, než si pořídíš lepší přehrávač.
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 11. 10. 2017 19:23

Díky, to rád "slyším".

BTW - pokud je mým hlavním hudebním žánrem především klubová elektronika, ale čas od času propadnu i svým oblíbeným kouskům ze světa rocku, indie-rocku, vážné hudby, jazzu, ...tak asi v cenové relaci oproti MSR7 nic univerzálnějšího s dobrou reprodukcí neseženu, což?

Ptám se jen pro případ, že by za ty peníze existovalo ještě zajímavější řešení, ať na to eventuálně přijdu ještě před koupí a ne až po ní :) Ale prozatím dle toho, co jsem za těch X měsíců vybírání vyšťoural, se MSR7 zdály (a stále zdají) jako naprostý favorit.
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 10. 2017 20:37

Focal Listen !
bacil2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 12. 10. 2017 11:53

Vypadají celkem k světu. Máš vyzkoušené i ATH-MSR7 pro porovnání?
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 10. 2017 14:31

mám ich vyskúšané ... mne zvukovo viac vyhovujú Focaly
bacil2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 10. 2017 00:21

MSR7 jsou výborná sluchátka, akorát si nejsem zrovna jistý, jestli je to ta správná volba na elektronickou hudbu. V podobné ceně jsou V-MODA M100 a B&O H6 2nd, která mají výbornou konstrukci a zpracování, ale vyznačují se zvukem posazeným hodně do basů. Pak jsou tu NAD VISO HP50, která sice skvěle hrají, ale jsou na tom dost na štíru s ergonomií a zpracováním. No pak tu jsou hodně univerzální modely jako Sennheiser Momentum M2 a Focal Listen, které nabídnou teplejší zvuk než MSR7 při zachování komfortu a kvality zpracování.
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 16. 10. 2017 14:54

To mi zase rozvrtalo těžký rozhodování, který nakonec padlo na zmíněná MSR7.

Žádné rozumné CZ recenze jsem na Focal Listen a Sennheiser Momentum M2 neobjevil. Jako laik mohu porovnat akorát tak velikosti měničů a kmitočtový rozsah, v čemž vedou právě MSR7. Ale je mi jasné, že směrodatný je ve finále stejně až samotný reálný výstup ze sluchátek.

Je někde možné porovnat si všechny tři modely "na živo"? Tím myslím ATH-MSR7, Sennheiser Momentum M2 a Focal Listen.

Elektronika u mě v přehrávači sice převládá, ale žánry jako vážná hudba, jazz, indie-rock, sem tam nějaký folk a podobně se tam také objevují. V recenzích na ATH-MSR7 byla chválena právě jejich neutrálnost a univerzálnost pro žánrově nevyhraněné posluchače, což mi v mém případě přišlo vhod. V ideálním případě bych se však určitě nejraději rozhodoval právě na základě reálného porovnání všech tří modelů.

BTW - u Momentum M2 mi rozhodování zlehčuje mé býložravé "vyznání" :D Sice ta anglická kůže vypadá krásně a určitě posouvá zpracování sluchátek o level výš, ale byla by to ode mě pokrytecká koupě. Takže se tím výběr zúžuje na ATH-MSR7 a Focal Listen :)
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal744 17. 10. 2017 07:48

Jestli je tvá primární hudba klubová elektonika, tak bych moc na MSR7 nespoléhal. Jsou to skvělá sluchátka, ale něco by ti chybělo. Měl jsem je několik měsíců. Momentum M2 mi moc nesedly zvukem a Focal jsem neslyšel. Už jsem přešel na inear
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 10. 2017 11:23

... podľa mňa celkom rozumný kritický názor na ATH MSR7 je tu:

https://www.innerfidelity.com/content/k ... a-ath-msr7
bacil2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 10. 2017 12:57

Pokud to nemáš daleko do Brna nebo do Prahy, tak můžeš zajít do Audiga a poslechnout ty MSR7 a pokud ti nebudou vyhovovat, tak rovnou můžeš poslechnout některou konkurenci.
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 17. 10. 2017 14:43

Praha vyhovuje (jsem z Kolína). Bude to asi potřeba, protože i u recenzí je to sto lidí - sto verdiktů, a ve finále nezbude, než si udělat verdikt vlastní.

Tak či onak - oproti doposud užívaným sluchátkům v cenových relacích do 1500 Kč to bude znatelný skok vpřed téměř u všech zmíněných variant :)
Dacan_CZ
Kolemjdoucí


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Hynex, matori a 3 návštevníků