Unique Melody - V3 generace in-earů s novými technologiemi

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 4. 10. 2017 18:50

Unique Melody se v poslední době pomalu vzpamatovává z dlouholetého propadu, jejich generace V2 in-earů se zdála docela úspěšná, i když o značku nadále projevují zájem především v SEA a ve zbytku světa se to rozjíždí pouze velmi pomalu. Holt jejich komunikace a především dohledatelnost informací je bídná.

Teď se ale rozhodli zúčastnit se Canjamu v rámci RMAF a tam představit svou novou generaci V3.

Obrázek

Zatím tu máme nové zástupce nejvyšších modelů Mason a Mentor.

U Mentoru přišel upgrade na 12 měničů ve 4 pásmovém zapojení, Mason poté povýšil na celých 16 měničů, také ve 4 pásmovém zapojení. Ale tím změny teprve začínají a sluchátka nabízejí i další dvě zajímavé technologie.

Asi každého zaujme podivný konektor kabelu. Jedná se o podobný 4 pinový šroubovací konektor jako používá JH audio, zde slouží pro unikátní "Dual-tone" kabel. V čem to spočívá? Kabel se skládá z 8 vodičů, 4 z nich jsou z čisté mědi, 4 z čistého stříbra. Ovšem nejedná se o hybridní kabel, ale o dva kabely v jednom. Ze čtyř pinů na sluchátkách jsou totiž funkční pouze 2 a dle zapojení do sluchátek tak jde signál buď po měděném či stříbrném kabelu.

Na první pohled určitě zajímavé řešení, osobně bych ale preferoval jednoduše dva standardní kabely. Takto na sluchátka přibývá nestandardní konektor, kabel zbytečně nabývá na rozměrech a proč? Aby se mohly kabely rychleji přehazovat na cestách? No....

Dalším viditelným a neobvyklým prvkem je malé kolečko na vnější straně sluchátek. Mnohé napadne, že se jedná o technologii ADEL, jejíž MAM modul vypadá velmi pdoobně. A i když se oficiálně nejedná o ADEL, princip je tomu více než podobný. Do sluchátek je přidaný 5 zvukovod, který je napojen na tento nastavitelný ventil. Dle výrobce to vede k uvolňování přetlaku a nabízí to možnost plynule nastavovat množství basu. Tedy podobně jako u ADEL/APEX.

Zahlédl jsem také zajímavou informaci, že mají u těchto nových modelů nabízet skořepiny z na teplo citlivého materiálu. Po chvíli nošení a zahřání sluchátek na tělesnou teplotu tak skořepina změní barvu! Určitě cool featura, ale moc smyslu nedává.

Ceny zatím nebyly zveřejněny, ale upřímně se obávám útoku na High-end modely od 64 Audia.

Pokud máte zájem o více informací, doporučuji sledovat jejich Facebook https://www.facebook.com/UniqueMelodyIEM/
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 12. 10. 2017 19:26

A cena? 2099 USD Mentor V3 a 2699 USD Mason V3
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 12. 10. 2017 20:04

Bohuzel cena neprekvapila.
OPPO HA1 ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: duuudl a 3 návštevníků