Beyerdynamic T70p vs Shure SRH1440

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 2. 10. 2017 19:38

Vrácenka to podle mě není. Často je nějaký shop prodává za polovinu. Většinou třeba celý prosinec.
Shure jsem neslyšel, ale dá se čekat, že ty Hifimany budou podstatně dál.
Teď čtu v diskuzi pod Shure na Headphones, že tak nějak postrádají basy. Ale každý to vnímá jinak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 2. 10. 2017 20:28

Shure SRH 1440 mám několik let. Popsal bych je jako spíš sušší a nebýt hrbu na nižších výškách i jako vcelku vyrovnané, soundstage spíš užší a chybí nejhlubší bas. Na můj vkus byly až příliš světlé, tak jsem si udělal dvě sady modnutých naušníků. Jedny podle návodu DALETHORNA (viz https://www.stereophile.com/content/shu ... eview-dale). Časem se mi vložená dodatečná pěna začala rolovat, tak jsem ji přišil dovnitř naušníku. Zvuk byl před našitím vcelku vyrovnaný, asi nejlepší, co jsem z nich dostal a hrb na výškách drásající moje uši zmizel. Přišití pěny zlepšilo komfort, ale na druhou stranu výšky začaly být nepatrně šustivé. Druhý set náušníků jsem udělal tak, že do volných polštářů jsem ještě všil běžný molitan o tloušťce cca 5mm. Přibylo basů, odfiltrovalo to hrb na výškách, ale mírně ubylo detailů. Sluchátka jsou pro mne velmi komfortní, ale konstrukce kloubu je taková trochu rozvrzaná. Cca rok mám mahagonové Fostex z Massdropu a od té doby jsou Shure převážně v šupleti. Samozřejmě jsou zvukovým projevem velmi odlišná, ale jejich schopnost hrát opravdu hluboký sub-bass je pro mne návyková. Shure a ostatně i Fostexy jsem si koupil také proto, že nepotřebují výkonný stolní zesilovač, ale je otázka, jestli bych z nich se stolním zesilovačem vytáhl mnohem víc. Myslím, že Fiio X5 první generace s E12, případně Cowon P1 na ně stačí. 1440 mi sedí k akustické případně vážné hudbě nebo jazzu, na rock nebo metal potřebuji sub-bass Fostexů.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 3. 10. 2017 11:11

Shure 940 jsou hlavně o středech, výškách a detailech. Basy, pokud jsou v nahrávce zahrají, ale celkově je jich méně. Akustické věci jim určitě sedí lépe než metal, ale z mého pohledu jsou celkem univerzální. V rámci uzavřenych modelů stojí za vyzkoušení.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 3. 10. 2017 21:05

Shure SHR1440 mají měkké basy, velmi plné středy (jedny z těch top) a detailní, ale ne extra vytažené výšky. Úzká vertikální soundstage.
Jsou těžší, ale pohodlné.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 4. 10. 2017 10:19

Sam mam DT 880 a mam spis opacny problem, vysek je nekdy az az a musim pridavat basy, ber Hifimany He 400i a mas klid....
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 4. 10. 2017 21:26

Když už extra výšky a zároveň basy, tak AKG K712.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 5. 10. 2017 02:43

Audinst mu AKG K712 zrovna dvakrát nerozehraje, navíc nevím, jestli jsou zrovna tato sluchátka vhodná na jeho žánry.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 7. 10. 2017 04:32

Tak jsem nakonec objednal ty HiFiMAN HE 400i. Doufám, že v tom nebude nějaká bouda a budu mít konečně klid. Ta cena je vskutku excelentní. Jo a Beyery jsem vrátil. Chtěl jsem risknout T70 za 10 tisíc, ale když je šance na Hifimany.. Nedávno jsem kupoval monitory Presonus, tak ta cena je pro mně strop.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 7. 10. 2017 08:17

Dej pak vedet, jak jsi spokojen...
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bobzbrna 7. 10. 2017 13:08

Moc tomu nerozumím,jak naslepo risknout ? Nakupuješ v Audigu, tak si tam dones svoje železo, vyzkoušej si sluchátka o kterých tady píšeš na vlastní uši, a vyber si ta, která se ti nejvíc líbí. Všechny tam mají.
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod Petr67 7. 10. 2017 16:13

bobzbrna: Už jen cesta z OV do Brna je pro mně nebezpečná - cukrovka :-(
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 7. 10. 2017 21:05

Hifimany se Ti budou pocítám líbit.A pokud ne,tak je vzdy za tuhle cenu strelís.A jsou nenárocný na výkon zdroje.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 10. 2017 21:24

Petr67: vitaj v klube. Nezabudni ich nechať poriadne rozohrat skôr ako budes robiť závery. Ja som s nimi uz 2-3 týždne spokojný, snáď konečná v nakupovaní, za posledný rok a čosi to bolo šialená jazda v hľadaní môjho zvukového uspokojenia.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 8. 10. 2017 01:55

Oproti Beyerům to bude těžká váha - a to doslova :-)
Budu si muset zvykat takhle robustními sluchátky zatížit hlavu.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobzbrna 8. 10. 2017 11:27

Těžká nemoc ? Tak to se omlouvám za můj malinko agresivnější příspěvek. Jinak pro mě jsou ty 400í spolu s 940 a q701 nejlepší sluchátka do 10.000 které jsem slyšel. A jestli je máš za sedmičku, tak super. Každopádně až je vybalíš a vezmeš do ruky, budeš mít pocit, že ti poslali nějakej dražší model. Jsou fakt nádherný.
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků