In-Ear Sluchatka 100-120eur (3000kč) rock-metal

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 10. 2017 13:20

delong: a tie Focal Sphear registruješ?

-- 4. 10. 2017 14:21 --

bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 10. 2017 13:28

Delong, to co popisujes s CX300 II som mal presne tak isto. Ked som si ich kupil, bol som z nich nadseny a teraz hraju priserne... skoro som si isty, ze sa museli pokazit alebo neviem co...

ked fidue to uz mozem rozmyslat nad 1more. a tie 1more su asi lepsie, nie?

Fidue som nepocul, ale mal som ich zaskatulkovane ako jedny z TOP v tej cenovej kategorii. No ako pise bacil, su "za ucho" a to ty nechces. Vyber sluchatiek je zdlhavy proces a clovek zabije vela casu citanim recenzii, ale nic nie je lepsie ako zajst niekam, kde sa to da vypocut. Prip. si objednat v eshope s (idealne) lokalnym reklamacnym miestom a ked nebudu vyhovat - vratit. To je jedina vyhoda nakupu v SR/CR.
Osobne by som skusil aj bazar, najdes tu za velmi vyhodnu cenu aj zanovne vyborne kusky zo zahranicia a vyhnes sa tak nakupu cez kartu.
Este mas jednu moznost... ak velmi rychlo potrebujes sluchatka, kup si v SR za cca 10 Eur SuperLux HD381, hraju urcite lepsie ako tie CX300 a potom v klude mozes ist podla rady mrazika vyberat DAP a lepsie sluchatka.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 10. 2017 16:57

Zrovna v kategorii přenosných zařízení bych si netroufl kategoricky tvrdit,že sluchátka musí být dvakrát dražší než přehrávač.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 10. 2017 17:07

Však to taky nikdo kategoricky nečiní. Jen to na základě vlastní zkušenosti doporučuje.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 10. 2017 17:09

Myslím, že v těch nižších cenových kategoriích to až na nějaké výjimky celkem platí. V těch vyšších už nemusí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 10. 2017 17:11

To jest pravdou
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod delong 4. 10. 2017 17:48

bacil2: tie focal vypadaju zaujimavo. davaju zabavnejsi posluch?
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 10. 2017 17:51

mrazíkovo píše:Napíšu to ještě jednou a naposled. Pokud chceš kupovat i přehrávač, tak první vyber ten. Vždy je jednodušší vybírat sluchátka k přehrávači, než naopak. Rozpočet si rozděl 2:1 ve prospěch sluchátek. Tím se Tvé možnosti ještě víc rozšíří.
Kovu na mušlích se fakt bát nemá cenu. Je to řešení použité v drtivé většině případů a zatím to nikomu zdravotní újmu nepřineslo. Přirozeně, že pokud budeš mít sluchátka venku v zimě kolem krku a potom si je strčíš do ucha, tak to může na moment zastudit, ale během okamžiku se tepoloty vyrovnají a už mušli v uchu vnímat nebudeš. Navíc ve zvukovodu budeš mít vždy nějaké nástavce, nebude tedy docházet k podchlazování vnitřních částí ucha. Prostě odpor ke kovovým mušlím je předsudek rovný obavě nákupu v zahraničí. Tak si zbytečně zavíráš nůžky využitelných možností.


Skoro bych řekl,že jo,ale jsem rád,ze jsi nám to dovysvětlil.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod delong 4. 10. 2017 18:02

_daRK: aj to je riesenie, este zvazim
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 10. 2017 18:04

delong píše:bacil2: tie focal vypadaju zaujimavo. davaju zabavnejsi posluch?

tie Focaly sú super ... určite nie sú nudné, a majú dosť basov, ale ja nie som metalista, takže presne netuším o čo Ti ide ...
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... user=92836
https://www.whathifi.com/focal/sphear/review
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 10. 2017 18:24

standavfr píše:
mrazíkovo píše:Napíšu to ještě jednou a naposled. Pokud chceš kupovat i přehrávač, tak první vyber ten. Vždy je jednodušší vybírat sluchátka k přehrávači, než naopak. Rozpočet si rozděl 2:1 ve prospěch sluchátek. Tím se Tvé možnosti ještě víc rozšíří.
Kovu na mušlích se fakt bát nemá cenu. Je to řešení použité v drtivé většině případů a zatím to nikomu zdravotní újmu nepřineslo. Přirozeně, že pokud budeš mít sluchátka venku v zimě kolem krku a potom si je strčíš do ucha, tak to může na moment zastudit, ale během okamžiku se tepoloty vyrovnají a už mušli v uchu vnímat nebudeš. Navíc ve zvukovodu budeš mít vždy nějaké nástavce, nebude tedy docházet k podchlazování vnitřních částí ucha. Prostě odpor ke kovovým mušlím je předsudek rovný obavě nákupu v zahraničí. Tak si zbytečně zavíráš nůžky využitelných možností.


Skoro bych řekl,že jo,ale jsem rád,ze jsi nám to dovysvětlil.


No tak já se Ti omlouvám, že jsi mé doporučení vnímal jako rozkaz. Tak jsem to fakt nemyslel. Osobně jsem tomu v minulosti taky moc váhu nepřikládal, ale časem jsem došel k tomu, že to tak prostě do určité kategorie komponentů je.
Abych byl beze zbytku názorný, tak určitě dostane posluchač lepší výsledek z kombinace xDuoo X10 a třeba Orioulus Forsteni, než z kombinace KZ ZST a iBasso DX80.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod delong 4. 10. 2017 19:18

_daRK píše:Delong, to co popisujes s CX300 II som mal presne tak isto. Ked som si ich kupil, bol som z nich nadseny a teraz hraju priserne... skoro som si isty, ze sa museli pokazit alebo neviem co...

a hraju podla mna rovnako hnusne len si tvuje usi zvykli na lepsie, ako by si presiel z mercedesu do trabanta
som na nich tyzden a uz sa to trochu zlepsuje, uz si zacinam znova navykat na trabant. :-D
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwhit 13. 10. 2017 20:19

nevim, jeslti uz nekdo zminoval, ale Oriveti basics. posloucham rock,metal a jsem z nich nadsenej...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 10. 2017 21:44

Basic nejsou bohužel k dostání na trhu ani v SR ani u nás, což byla jedna z podmínek zadavatele
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod delong 16. 10. 2017 09:46

nakoniec som si nechal poradit od darka a zobral tie superluxy, hraju slusne. asi mate pravdu, ze najprv prehravac a potom sluchadla a ja som potreboval zohnat narychlo. tak je to ok.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků