Zkusenosti s DIY CIEM?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 24. 9. 2017 23:31

Narazil jsem na web https://snugsearphones.co.uk celkem me to zaujalo. Mate zkusenosti s takovymi upravami beznych sluchatek na CIEM? Znate nejake upravce? Tady nabizi nastavce jen pro par modelu.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 25. 9. 2017 12:16

Za prvé, musí se rozlišovat výroba takovýchto "custom nástavců" a a skutečné předělávání univerzálních modelů na kompletní customy. Obě tyto služby se nabízejí různě po světě, vždycky jsou na jednu chvíli oblíbené a pak opět upadnou.

Dále tu máme skutečně DIY CIEM, tedy, když si někdo doma sám vyrobí skořepinu a sám si do toho nainstaluje nějaké měniče. Takových experimentátorů je po internetu taky dost.

1) Custom nástavce - celkově nákladné, ne všechny sluchátka do toho pasují 100% a velkou otázkou zůstává i dopad do zvuku. Vhodné, pokud má někdo opravdu svoje 110% milovaná sluchátka a chce z nich dostat to nejlepší možné usazení.

2) Kompletní předělání univerzálů na customy. Aneb rozebereme sluchátka a jejich vnitřnosti přemístíme do nové akrylové skořepiny. S oblibou používané, pokud se skořepina univerzálů rozbije, či podobně jako v případě 1, překlopení milovaných sluchátek do verze s dokonalým pohodlím. V tomto případě je otázka dopadu do zvuku ještě větší, protože sluchátka navržená do určité konstrukce se přemístí do úplně odlišné, kde je zvuk vedený jinak.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 25. 9. 2017 18:26

Takove to domaci zvykani necham reklame s Polaskem, je to nestastny nazev tematu, nemyslel jsem uplne domaci akce, to beru jako zhuverilost.
Jde mi o ty ruzne upravce, kteri se tim zabyvaji profesionalne.
Marpa11
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků