AKG Y50BT vs Audio Technica ATH-SR5BT vs ine?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod w0rm 21. 9. 2017 15:44

Pozdravujem.


Uvazujem nad kupou bluetooth sluchadiel do 200 Eur (cca do 6000 CZK).

Najhorucejsimi kandidatmi su pre mna AKG Y50BT a Audio Technica ATH-SR5BT.


Pocuvat chcem z mobilu a PC (perspektivne mozno aj z TV). Nie som audiofil, no rad si vypocujem aj FLAC subory (pochopitelne vtedy je lepsie pripojit sluchadla kablom). Pocuvam najcastejsie doma, vynimocne mimo domu. Zanrovo rozlicne - folklor, klasicka, tanecna, pop...

Doteraz som bol zvyknuty na Koss Porta Pro JR, no kabel je obcas obmedzujuci + v mobile uz nemam 3.5 jack (pritomna vsak podpora aptX).

Najvacsi doraz davam na komfort pri noseni (nech prilis netlacia aj ked nosim okuliare) a kvalitu zvuku.

Ktore zo spominanych sluchadiel by ste mi doporucili? Pripadne navrhujete inu vhodnejsiu alternativu?

EDIT: Alebo sa nechat zlakat na nieco s noise-cancelingom a predsa len priplatit viac? Napr. SONY MDR-1000XB?
w0rm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 9. 2017 08:53

Prechod z KPP na SR5 asi nebude najidealnejsi.
Zvaz napr. u-jays alebo ked priplatit tak na Beoplay H4.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w0rm 22. 9. 2017 17:50

Ďakujem za návrh. O U-jays som čítal v recenzii výrazne zníženú pohodlnosť pri nosení s okuliarmi, takže ich musím vylúčiť.

Asi by som šiel radšej cestou toho priplatenia. Beoplay H4 vyzerajú ako výborný kandidát - podľa recenzii výborný komfort, dobrý zvuk s jemne výraznejšími basmi.. prakticky v rovnakej cene sa daju kúpiť aj tie Sony MDR-1000X - na nich ma láka zas to ANC, ktoré sa dá aj podľa potreby vypnúť.
Čo teraz? Nová dilema. :)
w0rm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2017 06:16

To uz sa musis rozhodnut sam. H4 su lepsie spracovane, maju premiovejsie materialy, lepsie hraju. Sony zas maju ANC (ale nepatri k najlepsim). Pripadne nieco uplne ine, V-Moda Crosfade 2 wireless...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 23. 9. 2017 07:58

Kdyby se pořád zvažovalo SR5BT, tak tady je malé shrnutí po roce používání. Mám SR5BT už přes rok. Konstrukce odolná, někdy s nima i usnu a pořád vypadají jako nové. Nošení s brýlemi je pro mne ok. S pohodlností je to už horší, ze začátku mi po delším (3-4) nošení bolelo ucho. Zvukově neutrální, určitě by někomu chyběly basy. Když jsem je kupoval, tak jsem si v audigo poslechl i AKG Y50BT, ale na mě už byly moc "basové". Baterie super, vydrží opravdu dlouho. Teď také vybírám nové BT sluchátka (psal jsem před časem do jiného vlákna), ale chci ANC, ale bohužel jsem stále nerozhodnutý (možná nástupce MDR-1000X, pokud nějak vyřešili tu křehkou konstrukci). Hodně štěstí při výběru, není to jednoduché.
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod w0rm 23. 9. 2017 18:54

Ďakujem veľmi pekne za rady, pomohli mi rozhodnúť sa.

Napokon som objednal Sony MDR-1000X, na predajni niekto hodinu predo mnou kúpil posledný kus, takže dnes si ich ešte neužijem. :)

Netrpezlivo čakám na doručenie a dám vedieť, ako som spokojný.

Prajem pekný večer.
w0rm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod w0rm 27. 11. 2017 20:18

Pozdravujem.

Po cca 2-mesačných skúsenostiach so Sony MDR-1000X tieto môžem len doporučiť. Komfort na hlave vynikajúci, vôbec netlačia, veľmi mäkko, no pevne sedia...možno po dlhšom čase v teple cítiť výraznejšie zahrievanie uší, teraz v zime mi to však problémy nerobí.

Výdrž batérie výborná. Do týždňa počúvam niekoľko hodín, nabíjam teda raz za pár týždňov.

Kvalita prehrávania veľmi príjemná, stále vyhľadávam kvalitnejšie zdroje audia, aj v známych skladbách tak počujem často nové zvuky. Active noise cancelling pre mňa výborný, doma bežné zvuky vôbec nepočuť, v električke prenikajú len naozaj hlasné zvuky, v lietadle som ich zatiaľ neskúšal.

Veľmi praktická je pre mňa možnosť vypnúť ANC rozličnými spôsobmi + krátkodobo priložením dlane.

Ľahko som si zvykol aj na dotykové ovládanie - pauza/play, nasledujúca/predchádzajúca skladba, zvyšovanie/znižovanie hlasitosti.

Potešilo ma praktické púzdro, v ktorom sa dobre odložia, sú chránené a zaberajú málo miesta.

Skúšal som chodiť aj do vedľajšej miestnosti v byte v rámci pripojenia cez bluetooth, nemal som pocit, že by došlo k viditeľne zhoršenej kvalite reprodukcie.

Za mňa určite doporučujem.
w0rm
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků