Mmcx -> 2pin Adapter (DIY)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hynex 9. 9. 2017 17:02

Pokud někdo shání přechodku (adapter) z mmcx konektoru na 2pinový konektor, tak má 2 možnosti .... buď zaplatit nesmyslnou částku a nebo si ji sestrojit sám :-)
Jelikož jsem byl zvědavý, jak by seděli některé 2pinové kabely (které vlastním) s Fidue A83, rozhodl jsem se adapter sestrojit sám neboli Důitjourself.
Nejdříve jsem musel pohledat součástky, nakonec jsem pořídil na Ali tyto komponenty :

Mmcx samec 45 stupňů sklon/2pinová samice

Všechny součástky museli projít značným upgradem. 2pinovou samici kompletně obrousit plastové tělo z každé strany tak, aby zapadlo do těla mmcx konektoru. Tělo mmcx konektor jsem nakonec zkrátil na nejkratší možnou délku (což zvětšilo úhel) a napájel tak kontakty obou součástek přímo na sebe, respektivě do sebe. Tělo mmcx konektoru jsem musel ještě kompletně za konektorem "vydlabat" a rozšířit tak vnitní průměr. Nakonec to celé slepil lepidlem.
Tato redukce je primárně určena na používání "v klidu". Pokud ale adapter použijete s kabelem, který nemá žádný fix za uchem, tak to lze aplikovat s určitými omezeními i při chození :-)
Myslím, že za cca 3 kila je to věcička, která pro majitele několika iem kabelů určitě nějaké ovoce přinese ;-)
Mé dík patří pánům Šeďour, Bína a Mrazíkovo, kteří mi při realizaci byli nápomocni Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 9. 2017 14:19

Dobrá práce :tleskani

A teď, při pohledu na obrázky mě hned napadlo, jak to udělat trochu jinak, kratší a líp tvarovaný pro nošení za uchem.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 10. 9. 2017 15:18

No tak sem s tím ;-)
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 10. 9. 2017 19:51

Možná by to šlo dát do smršťovvačky, vytvaruješ jak chceš a kdyžtak pro zpevnění vyplnit tavkou nebo ještě jednu vrstvu smrštovačky. Mají je ve všech možných barvách, takže červená a modrá si o to říká ;)
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 11. 9. 2017 16:10

Sikula a dobrý nápad.Nevím jak AVmania,ale já chválím :-).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků