Sluchátka na sport

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spearfish 12. 9. 2017 15:54

Na kolo mi sluchátka přišly za hranou toho co je ještě rozumné z pohledu bezpečnosti (na rozdíl od běhání) pro běžný provoz, zvlášť pokud špunty slušně izolují. Je to ale velmi subjektivní a na zvážení dotyčného.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 9. 2017 15:59

Tudíž sluchově postiženým lidem by mělo být zabráněno jezdit na kole? Když má člověk v hlavě mozek, tak ví že hlavním smyslem při provozu na komunikaci je zrak a ruku v ruce s ním opatrnost. Má-li někdo vymleto, tak to že sluchátka má nebo nemá, je už jen detail.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spearfish 12. 9. 2017 18:59

Nic takového jsem v žádném případě nenapsal a neměl v úmyslu aby to tak vyznělo. Každý ať se rozhodne dle vlastní vůle. Neumím posoudit jak vnímají prostor lidi se sluchovým postižením (asi obecně ne zcela totožně jako 100% slyšící populace, třeba v některých specifických situacích jsou i vnímavější) a jsem poslední kdo by někomu cizímu chtěl něco přikazovat!
Ano samořejmě je zrak tím hlavním, nicméně prostorové vnímání má souvislost i se sluchem a pokud mě sluchátka izolují od ruchu provozu má to nějaký vliv. Třeba malý a asi je to u každého jinak. Já popsal jen osobní zkušenost jak to přišlo mě, argument s "Tudíž sluchově postiženým lidem by mělo být zabráněno jezdit na kole?" je to čemu se v eng říká strawmanning, sorry.
Kéž by každý cyklista/jiný účastník provozu se sluchátky měl ten "mozek v hlavě" a byl dostatečně opatrný.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 9. 2017 19:31

Myslím, že se do toho pokládáš moc vědecky. Jen jsem se Tě zeptal jak jsi to myslel a záměrně uvedl mezní případ. Správně jsi uvedl a s tím nelze, než souhlasit, že i ostatní účastníci silničního provozu mají vliv na míru bezpečnosti.
Ty si vyjádřil názor, já vyjádřil názor a teď se pojďme oba vrátit k tématu. Pokud k němu máme cokoliv přinosného dodat. Filozofování tohoto typu není předmětem tohoto vlákna.
Dotkl-li jsem se Tě, tak se omlouvám.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spearfish 12. 9. 2017 19:42

V pohodě, každý to vidíme trochu jinak. Já si právě kvůli tomu, že mi vadilo to "oddělení od okolního zvukového provozu" kdysi pořídil právě Senny MX 685 protože skrz ně šlo slyšet ruch okolo, jsou to sluchátka z audiofilského pohledu na pytel, ale splnily účel. Existují vůbec nějaké tzv. otevřené špunty? Z principu ani spíš ne....
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 9. 2017 19:50

ale existujou, třeba fiio EX1 alias Dunu Titan 1 apod. Viděl jsem vícero sluchátek podobný konstrukce. Třeba i KZ ZS6 by mohly být "polootevřené" s tou mřížkou, no uvidíme. Každopádně já taky souhlasím s tím názorem že na kole je sluch dulezitej. Já dřív jezdil se sluchatkama, ale po horách, v lesich. A párkrát se mi taky stalo že mě někdo predjizdejici překvapil. Není to nic příjemného. Každopádně bych to taky ale nehrotil, ať si každej jezdí jak chce, když dává pozor.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 13. 9. 2017 10:55

Já právě s těma co mám vůbec nic okolo neslyším a na kolo si je neberu. Je to můj osobní pocit. Necítím se dobře když neslyším okolí. K sluchově postiženým lidem bych to moc nepřirovnával. Je dokázáno, že mají vyvinutější jiný smysl a hlavně jestli s tím žijou už delší dobu, tak jsou na to zvyklý a vědí jak se mají bezpečně pohybovat.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 9. 2017 11:06

To však platí primárně u sluchového postižení vrozeného. U získaného je to malinko jinak. Nicméně je jasný, že mít sluchátka na silničce a hnát se s ní po silnici první třídy je na hraně. Po lese, polní cestě nebo nějaké místní silničce mezi dvěma vesnicemi zas takovej hazard není. Chce to ale kolem sebe koukat a nechovat se nepředvídatelně. Pokud potkáte blba v autě, kterej Vás smete, protože jel moc blízko, tak je asi úplně jedno, jestli ho u toho slyšíte nebo ne.
Toto vlákno je však o sluchátkách na sport ne o debatě, zda sluchátka na kolo, běh, koloběžku či chůzi ano nebo ne.
Jsou špuntové modely, jak třeba psal vencaxxx, který ,, příposlech " umožňujou, člověk je tudíž více v kontaktu s okolím. Pokud si chce někdo nutně tento kontakt zachovat a nevybral si mezi špunty, ideálním řešením mohou být takřka jakékoliv pecky.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 19. 8. 2018 21:28

Chtel bych pritelkyni koupit na beh nejaka levna BT sluchatka a k tomu levny miniaturni prehravac s BT.
Sluchatka musi byt lehka, mala a dobre sedet v uchu. Na prehravac se musi vejit alespon hodina mp3. Ma to nasazene ve smycce a po vybehnuti uz nepreskakuje pisnicky ani nemeni jejich hlasitost. Vydrz obojeho staci na hodinu az dve.
Diky moc
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 20. 8. 2018 13:51

Kolik chceš dát za sluchátka a kolik za ten přehrávač? Ty přehrávače budou stát trochu víc pokud chceš alespoň trochu kvalitnější zvuk.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod Marpa11 20. 8. 2018 14:24

Minimalizovat cenu. Pritelkyni je zvuk na beh ukradeny.

Videl jsem reseni, kde byl prehravac soucasti sluchatek. Stalo to max. 15 dolaru a myslim si, ze i neco takoveho by mohlo stacit.
Pro sebe bych to bral take, ale ja potrebuji, aby mi to bylo schopno merit trasu aplikaci Endomondo ci podobnou, a to zatim nic nez mobily nezvlada.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 20. 8. 2018 15:13

Pro sebe bych to bral take, ale ja potrebuji, aby mi to bylo schopno merit trasu aplikaci Endomondo ci podobnou, a to zatim nic nez mobily nezvlada.

To není pravda :) Viz například Garmin Forerunner 645 Music, TomTom Spark 3 Cardio + Music, Amazfit Stratos a další.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 20. 8. 2018 20:58

U sebe jsem zapomnel napsat, ze to levne veci neumi, takze musim pouzivat mobil.
Levne je tak do 2 tisic, vic se mi za to nechce vyhazovat. Krabicka na beh je draha vzdy, kdyz neni na nic jineho
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 21. 8. 2018 12:09

Za 2 tisíce neseženeš zařízení s GPS, takže jediná možnost je asi koupit normální bluetooth sluchátka a používat ten mobil. Prodávají se ty pouzdra na ruku na mobil, ale nevím jaké to je nikdy jsem to nezkoušel.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 21. 8. 2018 17:53

Hm, třeba ty TomTom Spark 3 jsem dneska viděl použité za 2500. Ty pouzdra na ruku jsou v klidu, akorát se mi stává, že to musím docela často upravovat.
Doodier
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků