KZ ZSE dual dynamic drivers

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 8. 2017 10:36

Mam je doma už přes týden, ale zatím jsem se k nim moc nedostal, nicméně první dojmy jsou pozitivní, i když ne tak jako u ZS5. Nicméně vzhledem k ceně to není IMHO špatná koupě. Casem napíšu víc.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 30. 8. 2017 11:06

Nejak nevidim zmysel riesit downgrade KZ ZS5 sluchadiel, ked uz tie su za SUPER CENU.... Ale chapem...zvedavost ta dostala... 20Eurove sluchadla by som sa nebal pouzivat pi akejkolvek cinnosti...a to mam do vrecka hlboko... Tie ZSE su uz prehnany (aspon co sa ceny tyka) minimalizmus... Na co ich budes pouzivat ? Na hovorene slovo ? Aj to radsej ZS5.... Ved nestoja 200Eur, ale 20... Tie ZSE vidim ako volbu pre 13 rocneho chalana, ktory miesto listka do kina sa rozhodol kupit si sluchadla... Alebo pre mamu na zaspavanie pri hovorenom slove, ak nesmie rusit partnera spiaceho vedla nej, kebyze hovorene slovo zneje z mobilu z repracika...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 8. 2017 11:16

Nowo, nie kazdy ma ZS5 ako svoje hlavne sluchatka tak ako ty. Vacsina ludi tuto maniu nakupovania cinskych hypov riesi len z dovodu zvedavosti skusit nieco ine. A uz vobec by som v tejto kategorii nepouzival vyraz ako upgrade/downgrade, vsetko su to len lepsie alebo horsie hrajuce chi-fi hracky.
Inak, uz si si na tu tvoju orechovo-ZS5tkovu kombinaciu zvykol/resp. si sa snou zmieril, ci patras dalej ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 30. 8. 2017 11:30

_daRK : na tej kombinacii sa nedaju pocuvat svetle nahravky... Tak pocuvam tmavsie, alebo "prizmurim oci" pri neutralnych. A ci hladam dalej ? Nie. 1. Nie su peniaze 2. Na sluchadlach pocivam poslednu dobu hdubu tak 30-40 minut/tyzden... Takze... Ale pocas pochmutnych jesennych dni ma to zas chyti... Teraz nemam na sluchadla cas...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 8. 2017 11:40

Přesně, zvědavost. ZSE zkusím a pošlu případně dál. Mám i jiná sluchátka ještě. Ty nejlepší používám denně, zbytek občas nebo pro srovnání. Občas něco prodám, je to hobby jako každý jiný.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 8. 2017 19:18

Tak přidám krátkou "recenzi", spíš to jsou pořád první dojmy, tak je potřeba to brát trochu s rezervou.

Zpracování je standard ZS, kabel klasika pogumovanej bez stahovacího kroužku, mě moc nevyhovuje, ale kdo zná KZ tak ví, někomu se to možná líbí. Nicméně viděl jsem už horší kabely. Zpracování mušlí je celkem OK, sice plast, ale nevypadá že by se mohly lehce zničit. přes průhlednej plast je vidět dovnitř a žádná hrůza to neni, naopak. Co se týče pohodlí tak v uchu sedí výborně, díky oblým tvarům nic netlačí, ale mohly by vypadávat třeba při sportu, nezkoušel jsem. Celkově zpracování hodnotím kladně, až na ten kabel, ale neni to nic hroznýho.
Zvuk se nese v duchu KZ ZS5, ale je víc středovější a trochu teplejší. Zvuk ZS5 je vyrovnanější a takovej uhlazenější, ZSE maj středy víc v popředí a zase trochu chybí hlubší basy. Celkově je zvuk takovej víc ostrej, zrnitej, ale ne o moc. Prostor je taky menší, není tam až takovej 3D efekt, ale pořád je ho dost.
Za těch 7$ se vyplatí vzhledem k tomu že jsou jenom o trochu horší než ZS5, ale asi 4-5x levnější. Já bych jim dal po poslechu cenovku tak 18$. Nicméně stejně jako u ZS5 se podle mě vyrovnají daleko dražším sluchátkům, zpracováním možná ne, ale zvukem určitě. Za mě to jsou jedny z nejlepších ZS sluchátek, hned po ZS5, ale třeba pro mě lepší než ZST a spousta starších modelů co jsem měl.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadik08 31. 8. 2017 23:55

este doplnim, ze kabel ma dost vyrazny mikrofonicky efekt. vdaka tvaru sa daju sluchadla pohodlne nosit kablom hore, ale kabel je tvrdy a nedrzi tvar
dadik08
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 1. 9. 2017 09:39

dadik08 píše:este doplnim, ze kabel ma dost vyrazny mikrofonicky efekt. vdaka tvaru sa daju sluchadla pohodlne nosit kablom hore, ale kabel je tvrdy a nedrzi tvar


Proste radsej doplatit 15Eur, a mat o triedu lepsie sluchadla (ZS5). Tak to vidim.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 9. 2017 10:08

radšej doplatiť 27e a máte sluchatka, ktoré sa úplne mimo tejto kategórie - Tennmak Crazy Cello, aktualne v zľave do dnes za 33e (cez mobilnú aplikáciu). Nowocayn, podla mňa neváhaj, určite budeš spokojný. Keby som nemal v merku Q-Jays, tak si možno beriem náhradné Cello.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 9. 2017 10:23

kde je máš za 33? myslíš že jsou lepší než ZS5 jo?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 9. 2017 10:44

Keď otvorim ali appku a idem do tennmak store, tak ich tam za 33e vidím, dokonca vies mat aj kupon za 1.70e, takže vyjdu 31e. Tebe sa asi páčiť budú tiež, su svetle, do V.

http://s.aliexpress.com/Vv6nQFNB
(from AliExpress Android)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 9. 2017 11:00

jo aha, ty to máš v eurech, to pak jo. já myslel 33$.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadik08 1. 9. 2017 11:06

Myslite, ze by sa sa vyplatilo vytvorit jedno vseobecne vlakno venovane lacnym cinskym sluchadlam? Ved uz len KZ ich vydava ako na beziacom pase. :-)

edit: alebo premenovat toto.
dadik08
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 9. 2017 11:08

Nowocayn písal v EUR, tak som dodržal menu :) V každom prípade, pre mňa su momentálne najlepšie, co mám, najčastejšie ich mám v ušiach, najviac ma bavia. Za tú cenu, není o čom. Všetko to chi-fi smetie potom prestane byť zaujímavé.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 1. 9. 2017 11:20

_daRK : radis mi svetle CELLO k svetlemu prehravacu, ktory je prakticky bez ekvalizeru. Dakujem, odolam :-)
Navyse to podla mna bude u teba len otazka vkusu... Nejde mi do hlavy, preco by o 20Eur drahsie jednomenicove sluchadla mali byt "o kategoriu vyssie" od v recenzii aj tu na AVMANIA ospevovanych stvormenicovych ZS5.... JASNE, zdaleka nejde len o menice... Ale prejst zo stvormenicovych sluchadiel na jednomenicove ???... To sa neda ocakavat nic ine, nez strata bud priestoru, alebo separacie nastrojov... A to len kvoli o trochu lepsiemu detailu CRAZY CELLO ?... Nie.
A - ako mozu byt sluchadla do "V" SVETLE ??? ... Ked su potlacene stredy, ale bas nie je potlaceny, tak to robi sluchadla svetlymi ? ... Za svetle sluchadla ja povazujem sluchadla do "/" (slabe basy, vyvazene stredy, zvyraznene vysky), alebo do "Г", ked su basy potlacene, a stredy s vyskami vyvazene.
Ked KZ vie do ZS5 strcit 4 menice za 22EUR a zvukovo ich v ich cene nic neprekona, preco dalsi cinan TENNMAK za 43-45Eur (ked nie je akciovka) vie strcit do slichadiel menic len JEDEN ? Lebo pouziva menic, ktory je 8x drahsi nez menic na KZ5 ? ... Taku politiku nepodporujem... Cinan jak cinan. Tu sa bavime cely cas o sluchadlach z Aliexpressu ci Gearbestu... Cize sluchadla, ktore by mali mat dost podobnu cenovu politiku. TENNMAK nie su JYAS, SHURE, RHA, FIIO, WESTONE, a ine sluchadla bezne dostupne v EU obchodoch.... Proste KZ a TENNMAK su podla mna znacky na rovnakej urovni (KZ vs TENNMAK). Tennmak su ale nenazratejsi... Ci mi chces povedat, ze majitelia/vyrobcovia znacky KZ su prilisni alturisti? Alebo ze KZ davaju svojim robotnikom 1Eur na hodinu, a TENNMAK 8Eur ? ... Totiz jeden menic stoji u TENNMAK CELLO 45Eur, a u KZ ZS5 stoji 5,5Eura.
Mi nevrav, ze tie 4 menice v KZ ZS5 nie je pocut.... Ze je fuk ci je tam menic jeden, alebo 4... Resp. ze 4 menice posunuli zvuk o pät percent k lepsiemu...
Aj z toho dovodu som si vtedy nekupil Cello... Lebo 1 menic vs 4 menice.... Cello proste musi mat o cosi horsi priestor a separaciu, nez ZS5.
AK TO TAK NIE JE, potom je uplne fuk aj u nas v EU ci v USA, ze za 500Eur kupime vyborne stvormenicove sluchadla, ale nemali by sme ich kupovat, lebo tym urobime chybu, kedze nejake predrazene JEDNOMENICOVE za 1000Eur (dvojnasobok ceny) budu hrat o kategoriu lepsie...a ukaze sa, ze tie 4 menice v sluchadlach za 500Eur bol len MARKETING, kedze jednomenicove za 1000Eur hraju LEPSIE. Potom by stracalo na vyzname pre kazdeho kto by kupoval sluchadla napr. do 1000 EUR, aby kupoval ine, nez nejake najlepsie jednomenicove v cene do 1000Eur, a na viacmenicove by sa mal vykaslat, lebo je to len marketing...

ZS5 su tipickym prikladom toho, ked sa predajom konkretneho typu sluchadiel nejde zarabat vo velkom. 4 menicove sluchadla za 22Eur...so zvukom, ktory otvori gambu 99,8% beznych ludi... To je proste FENOMEN... To zahrabalo MH1 pod zem... A uz tie Bina volal "utajovanym zazrakom".... Nechapem potom jeho urcitu averziu voci ZS5, ktore hraju o 2 triedy lepsie nez MH1, a pritom stoja len o 7Eur viac, nez vtedy stali MH1...
Naposledy upravil NOWOCAYN_2 dne 1. 9. 2017 11:29, celkově upraveno 1
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků