KZ ZS6 2DD + 2BA hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek_108 15. 4. 2018 19:40

Krabák píše:Ty stejné nástavce jsem si objednal taky. Jsem zvědav jak budou sedět.


Po delším testu jsou tyto nástavce asi zatím tím nejlepším, co jsem kdy na KZ měl a to jak po stránce pohodlí, tak po stránce ovlivnění zvuku.

Je to ale spíše věc názoru a zejména záležitost přírody, jak velkými ušními otvory nás vybavila :-)
Marek_108
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krabák 17. 4. 2018 10:43

Na ZS6 používám ty největší nástavce. Znějí mi lépe jak ty střední a v uších mi naštěstí nevadí :-)
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod Marpa11 20. 4. 2018 01:59

Nejsou ted nekde v nabidce kolem 25?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod B.F.G. 24. 4. 2018 12:27

Tak jsem to už nevydržel (impulz částečně spočíval v tom, že mám na cestě druhé ZS6 v zelené) a rozhodl jsem se, že ty svoje prvotinky taky "potuním". Důvod byl jen jeden a to agresivita ve výškách, i když mám ostřejší výšky rád. Referenční vzorek, na kterém se agresivita projevovala zejména u některých hlasů a činelů byl Peral Jam, Daughter FLAC96, hráno přes S8plus, micméně problém byl při vyšších hlasitostech i v jiných žánrech.
"Tuning" spočíval v ucpávce jednoho zvukovou balanced armature měniče. Zkoušel jsem zatím jen jeden materiál, jedná se o paměťovou pěnu (což je strukturou skoro jako houbička na nádobí, ale je zde i příměs gumy, předpokládám že tlumící vlastnosti budou o něco vyšší, při stejném objemu nestlačeného materiálu ucpávky) ústřižek o velikosti cca 2x2x3mm jsem stlačil a pinzetou zasunul do výstupu měniče. Na zkoušku jsem ucpal jeden a pak přehodil ucpávku do druhého měniče. Nevím, zda jsou naprosto shodné, nebo ne, ale zdálo se mi, že to lépe funguje u měniče viz foto. Po úpravě je ostrost pryč, i když možná částečně utrpělo širší pásmo, než jen samotné sykavky. Zdá se mi, že se zvuk ve výškách trochu "sbalil". Na středech, basech vliv nepozoruji, ani na prostoru. Ještě provedu přímý srovnávací test po doručení druhého páru sluchátek.

Při demontáži mě malinko zarazilo, jak mají kluci čínští osazenou přepážku hlavního zvukovodu, akrylátové lepidlo mi nepřijde jako ideální, však mám také jednu přepážku prakticky od začátku ztracenou.
Přílohy
ZS6_mod.jpg
B.F.G.
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 25. 4. 2018 20:08

Marek_108 píše:
Krabák píše:Ty stejné nástavce jsem si objednal taky. Jsem zvědav jak budou sedět.

Po delším testu jsou tyto nástavce asi zatím tím nejlepším, co jsem kdy na KZ měl a to jak po stránce pohodlí, tak po stránce ovlivnění zvuku.
Je to ale spíše věc názoru a zejména záležitost přírody, jak velkými ušními otvory nás vybavila :-)


Možeš dať link kde si objednával?
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod Krabák 26. 4. 2018 10:35

https://www.aliexpress.com/item/5-Pairs ... 0.0.F5KpkJ

edit: tak dnes mi přišly a jsem zklamaný. Jsou menší a zvukově mi nesedí. Takže zůstávám u největších nástavcích co jsou u ZS6 v balení.
Naposledy upravil Krabák dne 26. 4. 2018 17:47, celkově upraveno 1
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod pota 26. 4. 2018 12:27

Tak dneska sluchátka dorazila, tak jsem se rozhodl se podělit o dojmy. Nerad na něco čekám, takže koupeno na GB z německého skladu, aktuálně za 37USD - https://goo.gl/Lbp4Je.
Vyprdnul jsem se na nějaké rozehrávání nebo tuzing, zkrátka první dojem. Vyzkoušeno několik skladeb přes pop, dubstep, metal, rock..a dojmy jsou smíšené. Jsem člověk odkojený na výkonných soustavách s výraznými a hlubokými basy a jako sluchátka používám Apple Airpods, to jen pro pořádek.
Plusy +
- výborně drží v uších a nemají nutkání vylézat díky tomu, jak se zapřou o ucho.
- kvalitní zapojení kabelů do sluchátek - trochu sem se toho bál.
- zkuv má fantastický prostor.
- bohatost zvuku je něco, co jsem ještě neslyšel, zvuky a nástroje létají sem ta tam, to je vážně skvělé. Člověk si ve známých skladbách najde nepoznané a opět ho baví.
- dobrá kvalita těla sluchátek.
Mínusy -
- za ten kabel by si zasloužili urvat koule. Sice mi to netrhá sluchátka z uší, ale drbe do samotného boltce ucha.
- bohužel se mi moc nelíbí podání basů. Dost mi chybí nějaká údernost, plnost, bas tam je, ale nezabaví, jen si tam vzadu š*****á. Navíc mi basy přijdou poměrně tupé, chybí jim hloubka a lehce nějaké zadunění. Dubstep je na tom v podstatě neposlouchatelný. Možná tomu pomůže rozehrání, trochu mi přijde, že s každou další skladbou se basy zlepšují. Uvidíme

+-
Sice se často zmiňují ukřičené výšky, vyloženě s tím nemám problém, že by nějak otravovaly, jsou sice vysoko, ale nevadí mi to. Takže tuzit asi nebudu.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 26. 4. 2018 17:56

Ono nejvíce záleží na použití nástavců! Původně jsem tam měl ty střední. Výšek a středů bylo znatelně více než basů. Nějak jsem tomu nepřikláněl pozornost, protože jsem byl překvapený jak ZS6 hrají. Po pár dnech jsem vyzkoušel nástavce co mám doma a nakonec jsem dal ty největší. Co se nejvíc projevilo, byly basy. Jedním slovem paráda ...
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod pota 27. 4. 2018 07:40

Díky za tip, nahozeny největší nástavce místo středních a upřímně nedokážu říct, zda je to lepší. Po asi dvou hod hraní už to není takové drama, jako po rozbalení, ale nějaká pevnost jim pořád chybí. Ale možná jsem basshead a prostě nedokážu ocenit "hitechsoundwoe" :D.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 4. 2018 08:22

zkus ještě pěny. jinak je pravdou že ZS6 nejsou úplně basshead friendly.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 27. 4. 2018 16:47

dokupoval som penové nadstavce tieto:
https://www.aliexpress.com/item/QKZ-T40 ... 0.0.UduiM1

NEODPORUČAM na KZ ZS6

Ak mám spraviť nejaký review na KZ ZS6 dvoch mesiacoch používania tak stručne povedané sú to slúchadlá ktoré som vždycky chcel a vlastne ani neviem čo ešte lepšie by mohlo byť. Mal som už aj drahšie náhlavné slúchadlá no aj tak si stojím za slovom a KZ ZS6 je pre mňa topka. Dlhé roky som mal sluchadlá audio-technica ath m50x, mnoho ludí ich považuje za TOP do 250€, zvuk bol dobrý ale ostatné veci ako pohodlnosť to je už horšie.

Tieto ineary maju skvelý zvuk a po každej stranke je to fajn a nemam čo vytknúť hlavne po modnutí a vymene nadstavcov za iné a vymenu kabla. Vyzeraju fajn, su kvalitné proste fakt nemam čo vytknúť. Nikdy by som nepovadal že budem mať raz sluchadlá ktoré budu po každej stranke vyhovovať mojim požiadavkám a ešte aj za takuto cenu.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod kokos11 9. 5. 2018 09:17

Máte někdo zkušenost s tím, že jedno sluchátko hraje o trochu hlasitěji než to druhé? Stalo se mi to po měsíci používání. Předpokládám asi koupi nových. Nebo si myslíte, že to jde vyřešit jinak?
kokos11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hawk123 20. 5. 2018 10:51

kokos11: vyskúšal si to na viacerých zariadeniach? možno máš len niekde blbo nastavený EQ. Taktiež by som na tvojom mieste odskúšal iné slúchadlá či problém pretrváva. Možno máš niečo s ušami :D

Nick Cave: prečítal som si recenziu a neide mi do hlavy prečo tam píšu že je nutnosť dokupovať penové nadstavce. Ja som kúpil tieto: https://bit.ly/2rVf9GV

Kvalitatívne vyzerajú byť na tom dobre ved neboli najlacnejšie ale totalne to zmenilo zvuk k horšiemu.
hawk123
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků