KZ ZS6 2DD + 2BA hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 1. 2018 08:42

kup si něco od Benjie, S5 nebo T6. Za pár korun hodně muziky. Nebo mrkni na bazar jestli někdo něco neprodává.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 27. 1. 2018 11:30

K tomu probíjení, nemá to zapojené do něčeho co má napájení 220 přes jednoduchou vidlici?

Nástavce zkus spinfit
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xIndian 27. 1. 2018 11:43

Díky za doporučení!
Nikdo není dokonalý
xIndian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod simy 27. 1. 2018 22:11

Carabei píše:K tomu probíjení, nemá to zapojené do něčeho co má napájení 220 přes jednoduchou vidlici?

Nástavce zkus spinfit

Klasicky v mobilu, tzn. bez 220.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod Krabák 29. 1. 2018 17:27

Dnes mi přišel nový kabel. Kdo ještě neupgradoval, není nač čekat. Stojí vážně za to ho vyměnit.
Rozdíl mezi kábly, jde slyšet ihned po výměně ...
DSC_0653.JPG

DSC_0657.JPG
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 29. 1. 2018 18:18

jj taky už ho mám. kvalita provedení o dost lepsi nez origo i ten tenkej silver kabel.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 31. 1. 2018 11:13

A co je to za kablík?
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 1. 2018 12:25

KZ ZS3 ZS5 ZS6 Cable 2pin 0.75 mm Upgraded Silver Plated Cable Earphone Upgrade Cable for KZ earphone KZ ZS6 ZS5
http://s.aliexpress.com/ue6bqQRr?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 16. 2. 2018 12:16

Zdravím, mal som KZ ZS5 len niekoľko dní, potom som doobjednal KZ ZS6, no kým odrazili tie ZS5 som predal :D som si hovoril načo mi budu dva no mal som počkať pretože teraz si niesom istý no zda sa mi že tieto ZS6 hraju horšie ako tie lacnejšie. Jasné su kovové lepšie vyzeraju a zrejme budu odolnejšie no zvuk ZS5 sa mi zdal čistejší taký priestorovejší. ak ma niekto doma obydva prosím o porovnanie.

Kábel som doobjednal tento:
https://www.aliexpress.com/item/KZ-ZS3- ... 0.0.d5l9mP

Rozhodne je kabel lepší, absolútne nulový ruch pri pohybe("Mikrofonní efekt"), koncovka jack ako aj tie piny su ale uplne rovnakej kvality ako v zaklade. spravil som si takú menšiu upravu, odstranil som to zpevnenie ktoré je okolo kablika pri sluchadle čo sa dáva za ucho, ten plastík šiel sice tažko dole ale po par minutach bez poškodenia kablika som to odstranil, bol tam aj drôt ktorý šiel tažko von ale nakoniec sa podarilo a vobec nieje poznať nejake poškodenie. sluchadla mam teda normalne ako klasické in-eary(nemam rad za ušami). Kablik sa ale dosť motá, a vyzera byť strašne slaby čo sa pevnosti týka no možno sa mi to len zdá. Má iba 1mm priemer v mieste kde ide do sluchadla, v mieste kde je jack je zpletený viac a má cca 3mm.

Inač špunty som tatiež vymenil, zakladné nedržali, veľkosť sedela ale ten material bol zlý preto vypadavali, vymenil som ich za tieto NONAME špunty zo sluchadiel soundmagic E10 a paradne sedia.

Pod mriežku v sluchadle som dal kusok molitanu a odporučam, zvuk sa takmer nezmenil ale pomohlo to a teraz niesú vyšky také agresivne. Inač stačí ihlou vybrať tu mriežku dať molitan a netreba ani lepiť, lepidlo ktoré tam je bude držať :)

Zaujimalo by ma či ten kábel čo kupil vencaxxx je lepší :) je tiež taký tenký ako ten čo som tu opísal?


Obrázek
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 16. 2. 2018 14:23

tenkej není vůbec, spíš dost robustní, slušně zpracovaný.

-- 16. 2. 2018 14:26 --

jinak u ZS6 doporučuju spíš ten mod ucpat jeden BA driver tim molitanem, dá se pak i jehlou zas odstranit, ale nemá vliv na zvuk zbytku driveru, prostě jen sráží ty výšky. ten molitan pod mřížkou trochu ovlivní zvuk jako celek. chce to zkusit. ale IMHO je ten molitan přímo v driveru lepší.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 16. 2. 2018 15:14

ak tomu správne rozumiem tak mam molitanom upchať toto?
Obrázek

nemôže sa nejako poškodiť ten BA driver ak tam dám dnu ten molitan? ja vlastne nemam ani šajnu čo je BA DRIVER tak chcem mať istotu... koľko molitanu tam približne možem dať? zhruba do polovičky toho BA? napadlo mi že na konci toho BA je niečo čo by mohlo pri kontakte s molitanom robiť problem, ako som už písal tomuto sa nerozumiem :)
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 16. 2. 2018 16:28

no jen do jednoho, když sundas tu mřížku tak to uvidíš. dva drivery, kazdej má na konci takovou trubičku, do který nacpes kousek molitanu nebo ho prostě nějak ucpes. molitan ale můžeš vyndat. já to tam strčil párátkem, asi 2x2mm max to mohlo být.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 16. 2. 2018 16:28

Sam mam KZ ZS5 (ta "prva varka" s najlepsim zvukom - bez ostrych vysok), ale druhy krat by som si uz ziadne KZ nekupil... Dovody : "druha varka" KZ ZS5 ma horsi zvuk ako ta prva.... (???).... KZ ZS6 ma nelrijemnejsi zvuk, nez "prva varka" KZ ZS5, akurat je KZ ZS6 z pevnejsieho materialu (ale co z toho ??? ...kto bucha sluchadlami o stenu ? ...)... Potom tie nove KZ ZST (ak sa nemylim, a stoja okolo 30Eur) maju o cosi väcsi bass, ale vraj tiez ostrejsie vysky....
Zeby "prva varka" KZ ZS5 bola to najprijemnejsie na posluch z toho, co KZ ma na trhu ? ... Ak hej, tak mal zvukovo vrcholovy model znacky... Asi prvy a posledny krat.... :D :D ... Lebo za 20Eur (dobre, 27 aj s kablikom bielym)...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 16. 2. 2018 17:01

no ne úplně, ZS6 maj IMHO víc detailů a lepší středy. akorát to posunutí jednoho ba driveru do krčku pokazilo ty vejsky, takže pro mě je nejlepší modnuta verze ZS6, pak ZS5 v1 a pak ZS6 a ZS5 v2.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 16. 2. 2018 17:51

ked som kupoval z GearBest tie ZS5 teraz na vianoce tak to boli už v2?

a tie ZS6 maju tiež v1 a v2? idem teda skusiť ten MOD a dam vedieť

hotovo, takto nejako to vyzerá:
Obrázek

vedla sluchadka som dal kusok toho molitanu, zhruba 1,5mm až 2mm rozmery. Bol dosť problém to tam dať, odporučam zobrať dva tenké predmety jedným zastrčiť druhým pridržať a takto dookola kým to tam nenacpete. Neviem či to je placebo alebo je to naozaj lepšie no zdá sa mi to byť lepšie. V porovnaní stým predchadzajúcim MODom sú tie vyšky menej agresivne a naviac to neovplivnilo ostatné vlastnosti zvuku. niežeby molitan priamo pod tou mriežkou to nejako extra kazil no rozdiel tam trocha počuť. Ale neviem na 100% povedať či je to realne tak alebo je to placebo nakoľko tie rozdiely su fakt minimálne.

vencaxxx, dik za ten tip na tento mod. Ešte mi napadlo prečo vlastne treba zaplniť len jeden ten otvor v tom "BA DRIVER"? mne ako laikovi to pride ako polovičatá robota :D
Naposledy upravil hawk123 dne 16. 2. 2018 22:26, celkově upraveno 1
hawk123
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků