KZ ZS6 2DD + 2BA hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 16. 2. 2018 18:22

podivej se do krčku, jestli máj tvoje ZS5 dva BA (balanced armature) drivery v krčku (jako na obrázku cos sem dával) tak to je v2. v1 měla jeden driver v těle mezi těma dvěma zbylyma. ZS6 maj jen jednu verzi co já vím. ale už to teď moc nesleduju.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 22. 2. 2018 16:46

po niekoľkých dnoch používania KZ ZS6 s tým modom v jednom BA musim uznať že zatial najlepšie sluchadlá ake som mal. zvuk mi pride rovnako kvalitný ako u nahnavných audiotechnica ath m50x a to nehovorím o pohodlnosti a izolacii zvuku. Zaujimalo by ma či dokažu vyrovnať sluchadla in-ear nahlavným ktore su 2-3x drahšie ako mám ja.

EDIT: dnes mi dorazili nadstavce https://www.aliexpress.com/item/QKZ-T40 ... 0.0.CyDxnG

Sú penové a kvalita spracovania veľmi dobrá. Zvuk sa zmenil, menej basov a navyše krčky ktore maju zs6 su trocha širšie, nadstavce sice šli nasadiť no nedaju sa tým padom dostatočne stlačiť. Skusim ich otestovať par hodin no už teraz tuším že klasické silikonové sú lepšie.
Naposledy upravil hawk123 dne 23. 2. 2018 11:46, celkově upraveno 1
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 2. 2018 21:52

Už je mám na cestě, jsem zvědavý .... :D.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek_108 28. 2. 2018 18:50

Zdravím ve spolek.
Před několika dny jsem se stal také majitelem těchto úžasných sluchátek (KZ ZS6), a tak i já bych Vám rád přispěl nějakou drobnou zkušeností s laděním těchto sluchátek - modováním.

Sluchátka jako taková hrají velmi pěkně, ale opravdu je tam určitý nárůst ve středovýškových až výškových pásmech. Nebylo to nijak extra brutální, ale přeci jen ano a opravdu to narušuje pohodu při poslechu.

Prošel jsem si tedy několik diskusních fór, kde je zmínka o modech, které jsou celkem ve 3 nebo 4 variantách. Nakonec jsem zvolil mod s ucpáním jednoho B.A. driveru.

Na zahraničním fóru jsem se dočetl o úplném zaslepení, zde na fóru po vzoru doporučení hawk123 jsem ale zvolil jeho metodu s molitanem, což se nakonec ukázalo jako klíčový a vynikající nápad - díky hawk123 ;-)

Od oka jsem udělal dva stejné malé kousky molitanu (bez rozmyslu, jen aby se tam zkrátka vešly) a jeden B.A. driver ucpal. Sluchátka hrály velmi pěkně, ale nebyl bych to já, kdyby mi pořád neležela v hlavě varianta ze zahraničního fóra s úplným zaslepením. Takže jsem tedy vzal malinkou kuličku dětské modelíny (té pravé - ne té moderní silikonové, která časem ztvrdne na kámen). Molitan jsem v B.A. driveru nechal a jen jsem tou malou kuličkou udělal jakési víčko a tím driver definitivně ucpal. Nicméně dnes, po několika dnech poslouchání, se mi zkrátka zdálo, že útlum středovýšek až výšek už je zbytečně moc velký. Takže jehlou jsem odstranil vše z B.A. driveru a zaměřil se na zvukopropustnost molitanu, a proto dávám výše důraz na skvělý nápad hawkovi123.

Udělal jsem tedy nové ucpávky z molitanu, tentokrát jsem si dal hodně záležet, neboť je jasné, že množstvím molitanu se budou ovlivňovat cenné dB. Rozměry kostiček byly cca 2x2x2 mm. Jemně nacpal do driveru, složil a --- ZVUK LUXUSNÍ, již na to nebudu sahat.

Vlastně jsem pouze zopakoval postup hawka123, nicméně jsem chtěl dát důraz na ten molitan, neboť on je tím nejdůležitějším prvkem ke zdárnému konci a že zcela ucpat 1 B.A. driver je až zbytečně moc velký úbytek na vyšších pásmech a tím pádem i prostoru atd.

Ještě podotknu, že používám klasické dodané gumové nástavce. Zkusil jsem na sluchátka nasadit nějaké pěnové univerzální nástavce, co mám doma a sluchátka s nimi VÝRAZNĚ změnily zvuk. Byly zahuhlané do basů a bez výšek. Takže i na toto pozor.
Marek_108
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hawk123 1. 3. 2018 15:11

Platí to snád pri každej možnej konštrukcii sluchadiel že ak vymeniť nadstavce/naušniky tak jedine za také ktoré su z rovnakeho/podobneho materialu a veľkosti. Pred par týždnami som kupil velurove naušniky na moje nahavné sluchadlá a zvuk sa totalne zmenil(nepoužiteľné). Takysto na tieto in-eary som skusil penové nadstavce a zvuk sa tiež zmenil. Momentalne použivam silikonové od iných sluchadiel čo mam doma a hraju rovnako dobre a hlavne lepšie držia.

inač nahlavné som dokonca už predal pretože nevidím pre nich využitie. neuveriteľné že sa tieto ZS6 vyrovnali zvukovo sluchadlam audiotechnica ath-m50x za 150€ :D
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod Marek_108 1. 3. 2018 16:41

Je to hezká souhra hawk123, neboť i já mám doma AudioTechniky ATH-M50, pouze bez X ;-)

Ačkoli riskuji, že se na mě možná snese vlna kritiky, budu odvážnější a troufnu si říci, že zvukově tato sluchátka ta ATH předčila. Je ale nutné si uvědomit, že jde koncepčně o úplně jiná sluchátka, takže toto tvrzení je nutné brát s rezervou.
Já si ale ATH nechám, mám je rád a i ony hrají nádherně (pokud si před nimi nevezmete na uši KZ :-D ). Pak je nutné čekat cca 5 min. na zvukovou "aklimatizaci" :-)
Marek_108
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hawk123 2. 3. 2018 15:24

Tuším su m50 rovnaké ako m50x len s rozdielom odpojitelneho kabla. Možno celkovo sa zdaju byť tie KZ ZS6 lepšie práve preto že su pohodlnejšie. Skušal som určitu sekvenciu pesničky testovať na oboch a striedal som ich niekoľkokrát a veru zvuk sa mi zdal byť na rovnakej urovni. Snád asi len tie basy boli v podaní ZS6 lepšie no to je pochopitelné, každé ineary maju dobré basy.

Pametam sa ked som zakupil ATH-m50x, vtej dobe upgrade zo sluchadiel SONY MDR zx600(cca 30€) tam ten rozdiel bol taký priepastný. Tentokrat som kupil niečo také lacné a pritom také kvalitné.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod Krabák 3. 3. 2018 09:16

Mně ty výšky nějak nevadí. Koupil jsem jen na zkoušku tyto nástavce https://www.gearbest.com/headphone-accessories/pp_605421.html. Zvukově mi vůbec nesedí a nedrží na sluchátkách (chybí tam ten plastový kroužek co je v těch špuntech). Používám největší nástavec, který je v balení KZ6 a ten mi vyhovuje.
Jak psal hawk1323 ohledně těch velurových náušníků na ATH, koupil jsem taky jedny, ale na SRH440. Po zvukové stránce rozdíl obrovský méně basů, více výšek, žádná izolace (minimální). Na druhou stranu komfort při poslechu.
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 3. 3. 2018 10:45

ja použivam niečo podobné ako sú tieto:
https://www.aliexpress.com/item/5-Pairs ... d6d1&tpp=1

neviem ako sa volajú no maju presne ako tieto taký dvojitý ...neviem najsť to spravne slovo :D no proste vyzeraju tak ako na obrazku. Myslím že najlepšie je mať doma nejaký SET tých špuntov vyskušať všetky a podla toho rozhodnuť čo je najlepšie. TIeto čo mám skvele držia v ušich a zvuk to nijako neovplivnuje.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 3. 3. 2018 12:05

Mne na ZSR po dlhšom skúšaní tiež najlepšie sadly dvojzávojové nástavce, mám tieto
https://www.aliexpress.com/item/NICEHCK ... 42017.html
S penovými sa stratili basy, čo mi je kôli väčšiemu pohodliu s penovými nástavcami lúto.

Inak KZ na nás chystá 10 nových modelov, takže treba začať šetriť :D

KZ-ZS4-KZ-YZ66-KZ-YZ63-KZ-YZ49-KZ-YZ46-KZ-YZ41-KZ-YZ40-KZ-YZ39-KZ-YZ35-KZYZ34.jpg

Fotky aj s popisom sú tu
http://www.thephonograph.net/kz-announc ... 35-kzyz34/
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 3. 3. 2018 18:20

Objednával někdo zboží z e-shopu gearbest.com? Jaká byla doba doručení?
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 3. 2018 19:03

Z GB objednavam stále, dva roky dozadu to bolo aj týždeň, teraz to býva tak 2-4 týždne, priemer okolo 3.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kouzelnik3 4. 3. 2018 15:04

Objednával jsem KZ ZS6 a za 6 dní byly doma právě z gearbestu.
kouzelnik3
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 3. 2018 19:29

kouzelníku to byla asi z cz skladu ne?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 3. 2018 20:00

hele nemusí, občas se to povede, můj rekord je 4 dny z Číny do ČR, ve středu jsem objednal, ve čtvrtek posláno, v pondělí doručeno. ale to se stalo jednou, jinak můj průměr tipuju tak na 10 dní.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků