KZ ZS6 2DD + 2BA hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 11. 2017 15:29

SpankyVole: Co znamena "nie uplne drahe" ? Pre kazdeho to moze byt nieco ine. Na gearbeste je aktualne siva a cierna verzia XDUOO X3 za 65 eur. Nahras tam rockbox a pokial sa pohybujes v tejto cenovej kategorii, mas vystarane na velmi dlho bez nutnosti upgradu pri zmene sluchatiek. Ak chces ist do ceny cca 20 Eur, mozem odporucit ten Benjie S5, na to, ake je to krpate, hra to velmi slusne a ma to vydrz lepsiu ako XDUOO. Dokonca za cca rovnaku cenu kupis aj bluetooth verziu tejto srandy.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SpankyVole 12. 11. 2017 16:15

Ta X3 by šla jakej je rozdil rockboxu oproti stocku?
SpankyVole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 11. 2017 16:58

100:1 :) Pre mna (a podla ohlasov aj pre drvivu vacsinu inych pouzivatelov) bola X3 bez toho rockbox nepouzitelna - takmer ziadne moznosti SW, nehovoriac o chybajucom EQ. V kazdom pripade, to mozes riesit az potom, ked ti pride, ved je to len sofver. A ak ho dam das, stale je to dualboot, cize vzdy mas moznost nabootovat do povodneho paskvilu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 11. 2017 13:05

Kdyby měl někdo zájem je zkusit tak mám jedny úplně nový na bazaru za akční cenu.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 11. 2017 14:19

Za mě je to rozdíl 100:1 ve prospěch stock FW. Mám tam sice taky rockbox, dlouho jsem ho používal ale nakonec díky kvalitě zvuku jsem skončil u původního FW. Dlouho už používám původní FW a ten zvuk je podle mého lepší. Z rockboxu mi toho moc nechybí takže užívám kvality:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 21. 11. 2017 01:26

pixxel- každý to slyší jinak, ale Rockbox ten X3 posunul o třídu výš. Jasně že u drahých iem už má své limity, ale za svou cenu je to asi už nikdy nepřekonatelný DAP. testoval jsem to na Prophile 8 a Velvetech s vypnutým EQ a bez změny frekvencí, které jsou tam nezávisle měnitelné vůči EQ. O třídu výš znamená jemnou nuanci ve všem pro citlivé ucho a skoro nic pro člověka, který chce jen slušný DAP do práce
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MynnyD 23. 11. 2017 10:46

KZ ZS6 jsou fakt šíleně výšková a syčivá, ale naštěstí se to dá snadno napravit:

https://www.head-fi.org/threads/knowled ... t-13851098

Použijte metodu #3. Miniaturním kousíčkem gumy na plakáty zacpěte jeden z výškových driverů. 5 minut práce, pokud se vám zvuk nebude líbit, můžete vrátit zpět. Ale zaručuju, že bude :) Jsou pořád do "V" a sykavky nezmizely úplně, ale 4db osekané z výšek a zbytek zvuku netknutý z nich dělá neuvěřitelná sluchátka. Mám srovnání s Hifiman HE-400i a je to s trochou nadsázky zvukově jejich malý levný in-ear bratr - přesné a zábavné basy, vzdušnost, dlouhodobě trochu unavující výšky, ale dlouhodobě znamená několik hodin, ne několik minut.

S kódem "GBZS6" jsou teď na Gearbestu za 23$, za tu cenu fakt není co řešit.
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 23. 11. 2017 13:12

hmm...Hifiman HE-400i jsem měl v plánu kupit ale asi to nemá moc smysl:). Mám upravené ZS5ky, které jsou minimálně na úrovni ZS6tek a stále nedosahují rozlišení a detailů ve středech mých Samson sr850. To znamená, že Samson nebude hrát nějak výrazně slaběji než Hifimany...hmm asi budu muset kouknout na vyšší level:/
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 11. 2017 13:37

To je hodně odvážné tvrzení, že Samson sr850 jsou srovnatelná sluchátka jako HE-400i.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MynnyD 23. 11. 2017 13:46

Pixxel píše:hmm...Hifiman HE-400i jsem měl v plánu kupit ale asi to nemá moc smysl:). Mám upravené ZS5ky, které jsou minimálně na úrovni ZS6tek a stále nedosahují rozlišení a detailů ve středech mých Samson sr850. To znamená, že Samson nebude hrát nějak výrazně slaběji než Hifimany...hmm asi budu muset kouknout na vyšší level:/


Takhle bych to neposuzoval, nemyslel jsem, že se KZ ZS6 vyrovnají Hifimanům kvalitou, jen že je charakterem zvuku připomínají - výrazné, ale nepřehnané basy + chladnost + absence zastřenosti. HE-400i doporučuju vyzkoušet v Audigu s nějakým teplejším zesilovačem, myslím, že změníš názor, že se jim sluchátka za litr vyrovnají ;)
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 23. 11. 2017 16:27

Takže naděje žije:). Jen jsem z toho tvého příspěvku vydedukoval, že za ty prachy navíc by mi ty sluchátka nepřinesly moc velký posun, když si to porovnával a považoval za malého levného bratra:). Mohl by si prosím porovnat kvalitu zvuku ZS6 s He400i? Třeba v procentech, He400i třeba 100% a Zs6 takových třeba 60%?
Za mě osobně upravené ZS5ky 90%, Samson sr850 100%.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 11. 2017 16:33

HE-400i jsou obrovský posun oproti podstatně dražším sluchátkům, než jsou dvacetidolarové číny. Chceš porovnávat jiné dimenze, ale nikdy bych si to netroufl říct na procenta. Ale hrají o dost líp než např. BD DT880. Minimálně o 40% :-P
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 25. 11. 2017 00:29

Zdravím, kam chodíte na ty slevové kódy. A GB? Na Ali jsou sluchátka 30$a víc. Na gb 29$. Kód GBZS6 nefunguje. Diky
simy
Junior

Odeslat příspěvekod MynnyD 29. 11. 2017 14:15

Kódy bývají třeba tady:

https://www.head-fi.org/threads/knowled ... ead.698148

Případně v dalších vláknech na Head-Fi. A taky stačí zadat do Googlu "KZ ZS6 coupon" a zkoušet, některé z nich jsou ještě aktuální.
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 11. 12. 2017 18:58

Tak se přidám také mezi nadšené majitele ZS6. Dnes mi dorazila červená. Vždy jsem nosíval in ear sluchátka v cenách od 1000 - 1500. Doposovad asi nejoblíbenější jsem měl sluchátka Jays a-Jays Three, které se rozehrály až minimálně po 100 hodinách. ZS6 jsem nechal dnes jen pár hodin hrát na zahořovacím sygnálu a zvuk vpodstatě syrových sluchátek super. Nyní poslouchám se Sound Blaster X7. Mobil jsem zatím nezkoušel.

Čekal jsem trochu více basů, mám stažené korekce, ale tak je to správně. Zvuk mi přijde perfektně vyrovnaný a preference více basů je pouze moje osobní. Jsem zvědav, jak se rozehrají. No a ty silikonové špunty mi tedy přijdou k tak kvalitně zpracovaným a znějícím sluchátkům jako ošizené. Jednak jsou dost nepoddajné a čekal bych více jak 3 velikosti. Také mě překvapilo, že GB napsalo plnou cenu na balíček, ale vzhledem k ceně 25 dolarů to prošlo bez cla. A teď už jen aby vydržely.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků